Sobni Bicikl ili trenazer

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Nedavno sam preziveo gadan infarkt.
Preporucena mi je vezba pesacenja, pesacenja, pesacenja ... za duze vreme. Kad dodju kisetine i sneg i led to necu moci pa sam razmisljao o nabavci sobne varijante bicikla, sto si mi i kardiolozi savetovali.
Posto nikada nisam nista o tome znao (mislim teretane, kondicione aktivnosti itd,..), zacudilo me je sarenilo. Ustanovio sam da ima sobnih bicikala ali i nekih trenazera a ja ih uopste ne razlikujem, meni brate lice na isto, a znam da nisu?

Meni bi trebalo nesto od ta dva koje zadovoljava sledece uslove:
1. Moze da se podesava otpor voznje
2. Moze da pokazuje "brzinu"
3. Moze da meri puls
4. Moze da meri koliko je kalorija potroseno
5. Moze da pokaze koliko sam km "prevezao"
6. Neke eventualne dodatne funkcije, ne znam sta ali znam da svasta ima
7. Po mogucstvu neka animacija na displeju (jednom video u Austriji kod nekog tipa) da blejim dok "vozim"

Da ne pominjem da se po internetu pise o nekim "valjcima", "grafitnim tockovima ili mozda valjcima", neki "magnetni valjci ili pogoni", ima nesto i na struju, pitaj boga koliko varijanti i podvarijanti a razlike u ceni otprilike jednog letovanja za dvoje na Tenerifima 3 nedelje u 5 zvezdica hotelu... Pa jos tu ima svakakvih dodataka za sta nemam pojma cemu sluze i da li mi trrebaju i pomazu li, tako da mi se cini jedini spas da ovde pitam nekoga.

Nemam nameru da skrtarim parama ako nadjem bas sto mi treba, problem je sto ne umem da kupim... Da su racunari u pitanju, sve bih znao, ovako sam potpuno bespomocan..

Moze li mi neko pomoci sta da izaberem - sobni bicikl ili trenazer i zasto jedno ili drugo, a da ima sve gore navedene funkcije? Da ne pominjem da ne znam ni gde tako nesto da kupim, jer sam na primer u Merkatoru video negde u cosku, zabacene sobne bicikle i dva trenazera a osoblje pojma nema ni sta je to a kamoli da odgovori namoja laicka pitanja....
Moram nesto uciniti a nikako ne dolazi u obzir pravi bicikl iz raznoraznih razloga pa i razloga sto ga ne mogu voziti po ledu i snegu i pljuskovima itd...

Hvala unapred za svaku pomoc
 
'de me pronadje i ovde :)
Ma ja zapeo bas za bicikl i kvit! A ne umem da kupim a ni da razlikujem jedno od drugog. Znas ono gledam film a mafia boss sedi na biciklu sa peskirom oko vrata i tera ko blesav sa intelektualnim pogledom uprtim kroz ogroman prozor na planincuge Minesote, telefonira i radi bizMisa, pa kao onda sidje pa u bazen opet sa podvodnim telefonom radi bizMisa a oko njega neke devojke (gde ima takav bazen da se kupi sa instant ribicama) , pa ga odnak na kraju ucmekaju (e to mi se vec ne svidja)

Valjda ce se naci neka dobra dusa da mi pomogne i objasni :)
 
Nemoj da kupujes traku, bicikl je bolji. Razlog je sto na biciklu sedis, a na traci stojis sto odmah stvara veci otpor srcu zbog gravitcije, pa je i puls veci, a i veci je problem za zglobove. Kupi najobicniji sobni bicikl, a za puls uvek mozes da kupis puls metar, pa mozes da ga koristis i u ove lepe dane dok setas po napolju, uglavnom svi sobni biciklovi imaju podesavanje opterecenja, tako da to ne bi trebalo da predstavlja problem. Sto se tice dosade, pa uvek mozes da postavis bajk ispred TV i da gledas Tv dok vozis. Nije bitno da je bicikl skup, gde mozes da kupis to ne znam jel ne zivim u Srbiji, a takodje ne znam ni cene. Toliko od mene, nadam se da sam ti malo pomogao, ako imas jos neko pitanje ti slobodno pitaj. Brzo da nam se oporavis i udjes u dobru kondiciju, da se ne bi ponovilo.
Pozdrav.
 
Hvala na odgovoru, jos cu malo da "procackam" da vidim sta to ima i da shvatim razliku izmedju bicikla i trenazera.
Inace, uvek sam voleo kad kupim neku tehnicku spravu, "kad kupim - kupim" a ne posle da vidim da ima i 20 puta boljih a cesto i iste cene ili cak jeftinijih.
 
Hehehe,ja imam neki sobni bicikl koji kao da je iz praistorije... :lol: Mislim,izgleda kao pravi bicikl,samo shto je ogranichen sa prednje i zadnje strane,tako da ne mogu da ga vozim po prirodi :p Imam da podesim jachinu pedala,brzinu kojom vozim,i koliko km predjem.Jeste da izgleda staro,ali meni bash odgovara!Za sat vremena crknem koliko se umorim,a oznojim se neverovatno! :shock:
Imam samo jedan mali problem-poshto sve vreme sedim (rade samo noge,jel'te :) ),osetjam kao da nishta ne skidam...Zato mogu da vozim taj bicikl dan-dva,ali nikad duzhe,jer pomislim da je to gubljenje vremena,i da netju skinuti ni gram.Otklonite moje sumnje! ;)
 
Garwor:
prvih 5 uslova zadovoljavaju i jeftiniji sobni bicikli.
E sad, sta je razlika izmedju trenazera i sobnog bicikla? Meni lice kao da su jednaki izvana, imaju pedale, ima gde da se sedne, rukohvat i to je to?

Po svoj prilici meni treba obican sobni bicikl, jer jedina namena je da "vozeci" ga, obavljam aktivnost, koja treba da jaca srce oslabljeno nakon infarkta. Jedino sto bih jos voleo da moze da meri utrosak kalorija, predjenu KM puls i videh negde da ume da izmeri i masnoce (mada mi to nikako nije jasno kako) koje su meni jako bitne uz secer.

Zna li neko gde ima najsiri izbor tih sprava?
 
Pozdrav,
prvo da razjasnimo, sve te sprave koje na kojima je moguce obavljati neku ciklicnu fizicku aktivnost - znaci vrsiti seriju pokreta koja se ponavlja u odredjenim vremenskim intervalima - nazivamo kardio trenazeri, jer je njhovi primena dosta rasprostranjena u cilju poboljsanja funkcionisanja srcano-sudovnog sistema. Kao sto si i sam primetio, postoji kardio trenazeri na kojima se mogu simulirati razlicite aktivnosti, npr.: hodanje, trcanje, voznja bicikla, veslanje, nordijsko skijanje, skijanje, penjanje uz stepenice, climbing i sl. i odredjeni broj varijacija tih kardio trenazera. Obavesten si, a ja ti sada ponavljam, uglavnom svi oni, osim onih najjeftinijih, imaju i uredjaje za pracenje frekvencije srca u toku vezbanja i pozeljnu f.s. (ali samo uopsteno - optimalan intezitet ti moze odrediti jedino strucno lice, skolovani trener ili kardiolog), pokazuju vreme koje provodis vezbajuci, intezitet u brzini, utrosenu energiju u Kcal na osnovu tvojih godina, visine i tezine itd.
Ja bih ti preporucio da prvo odes u neki klub (teretanu) koji ima solidan izbor kardio trenazera i da par nedelja isprobavas svaki od njih i kada vidis koja ti aktivnost najbolje lezi - ti kupi taj, jer imaj na umu da ces dosta vremena provoditi rekreirajuci se na njemu i ne smes dozvoliti da se upustis u vezbanje aktivnoscu koja ti psihicki ili fizicki ne odgovara.
Razlika u ceni izmedju trenazera koji imaju iste funkcije je uglavnom u tome sto su neki pravljeni za kucnu upotrebu, znaci koristices ga ti i mozda jos par ljudi par sati dnevno, a drugi su profesionalni, upotrebljava ih veliki broj razlicitih ljudu razlicitih tezina i navika 12 sati dnevno 7 dana u nedelji i skupo placaju za to.
Na sajtu www.musculus.co.yu mozes naci veliki izbor najkvalitetnijih kardio trenazera svih klasa, ali sigurno je da nisu ni malo jeftini. Takodje ima i prodavnica u SRC-u 25. maj, ali neznam adresu njihovog sajta - vidi u bilo kojim halo oglasima pod rubrikom sport - oprema i rekviziti, imas i par radnji na sajmu, ali ni ti skuplji u Inter-sportu (novom Merkatoru) nisu losi.
Nadam sam ti malo pomogao, samo se striktno pridrzavaj saveta svog kardiologa, trenera i nutricioniste i ozdravljenje je neizbezno.
 
Pozdrav,


Ako se vec radi o bajsu, pretpostavljam da ti nije potreban nikakv heavy duty, tako da neki osrednji model iz Intersporta moze da zadovolji. Obavezno se konsultuj sa lekarom u vezi maksimalnog opterecenja koje mozes da podneses. Sto se displeja tice, ne treba ti, namestis ga ispred TV-a i motaaaaaaaaaaaaaj...:-D


Sve najbolje...
 
Znaš, prodaju svašta.... A najvažnije je na ima pedale da možeš da motaš, i da eventualno podešavaš težinu, a te je.banije sa merenjem "potrošenih" kalorija mislim da su samo uzimanje para. Obično se najbolji rezultati postižu kada su uslovi najlošiji. Seti se Rokija 4. :D
 
levrone:
Znaš, prodaju svašta.... A najvažnije je na ima pedale da možeš da motaš, i da eventualno podešavaš težinu, a te je.banije sa merenjem "potrošenih" kalorija mislim da su samo uzimanje para. Obično se najbolji rezultati postižu kada su uslovi najlošiji. Seti se Rokija 4. :D
Eh, 'de mene nadje da poredis sa Rokijem..... :)
Dobro, zamalo da me "rokne" srce ali dok se ne vratim u staru formu (kad sam konjima repove mogao cupati), svaka jaca promaja prouzrokuje da promenim nehotice pravac kretanja :(
 
Ukoliko je neko zainteresovan da kupi sobni bicikl, nek se javi na pp.
Ima kompjuter za merenje pulsa, predjene kilomertaze, potrosenih kalorija, vremena i sl, kai i osam nivoa opterecenja. Ja nazalost ne mogu da ga koristim, ne odgovara mi zbog srca.
 
Code, sta urade, jesi li nesto pazario i kako ide? :-P

Ja bih da kupim onaj elipticni trenazer, kosta oko 18 000 dinara, ako je neko koristio, nek mi prenese utiske. Hvala. :-)

:) ja imam orbitrek i uzela sam najjeftiniji za 9000 din...i sasvim je ok....imas garanciju godinu dana i ako ti se i ne svidi boze moj....:per:...to ti je kao pola godine teretane....ako volis kardio, trcanje,i sve te jednolicne pokrete onda je ok....dobro je za iznojavanje i kondiciju ali je mnogo dosadno....i nije ni malo lagano....ja stavim mp3 na ushke i teram....za 20 min 3*nedeljno mozes nabiti sasvim solidnu kondiciju
 

Back
Top