STRES, EFEKTI I POSLEDICE I KAKO GA PREVAZICI

luckystar74:
imam pitanje za WW. ni sama ne znam kako da pocnem malo mi je glupo... prijatelji mi svi kazu da treba da trazim strucnu pomoc ali meni ne treba neko ko ce mi dati nesto za smirenje i poslati kuci.... ni sama ne znam kako da resim problem, tj relatvino skoro sam i priznala da imam problem... imam 33 god... pre tri godine mi je umrla mama... moja reakcija na to je i dan danas kao da zena nije postojala... jednostavno ne postoji, na groblje ne idem samo na godisnjicu i to da odradim... neposredno posle mamine smrti pocinjem vezu sa starijim ozenjenim covekom koji ima godina koliko i mama... sada je ta veza gotova a ja sa time ne mogu da se pomrim... jednostavno pucam ne mogu da funkcionisem i da resim ta dva problema... mozda neki savet.... kako izaci iz svega toga... da li traziti strucnu pomoc ili pokusti nekako da se izborim sa time...

Luckystar: svakako traziti strucnu pomoc, ocigledno je da ne mozes sama da se izboris sa 'tim' (prvo moras sa nekim da ustanovis sta sve se podrazumeva pod 'tim' pa ces tek onda moci da razvijes neku strategiuju i protiv cega zapravo treba da se izboris). Vazno je uociti problem. Sada sledi trazenje adekvatne pomoci. NIko ni ne kaze da treba da ides da ti se prepise nesto za smirenje, treba ti neko ko ce te saslusati, uspesno dijagnostikovati i prepoznati problem, i dati ti mogucnosti za eventualno resavanje. Psihoterapija to svakako jeste, ali predlazem ti da krenes od psihijatra ili psihologa na opstini stanovanja. POzdrav
 
KORY:
WW nije mi bila namera da te ljutim, ali smatram da nema potrebe za svadjom

Uopste me ne ljutis, samo ti skrecem paznju da (bar ovde na forumu) odajes utisak nekoga ko stalno zeli da svuda vlada nirvana i da sve bude savrseno: zivot nije savrsen, on se nekada sastoji i od ljutnje, burne razmene argumenata ili emocija - u tome prosto nema nista lose da bi ti morala da stalno imas potrebu da miris ljude. Vulgarnosti, prostakluk, malicioznost i bezobrazluk su nesto drugo, i na to naravno i ja i drugi mod imamo obavezu da reagujemo, a ostale rasprave na temu i razmene stavova i emocija, ma koliko nekada burno delovali nisu razlog za uzbudjivanje. Opusti se.
 
KORY:

Uopste nikome pa ni meni nije bila namera da odes odavde odnosno da se povuces, samo komentarisem stvari onako kako ih vidim: ako ti ne vidis stvari na isti nacin to je sasvim u redu i o tome moze da se razgovara, mirnije ili manje mirno. Samo ne moraju svima da cvetaju ljubicice iz usiju pri tome, ok? Imam fantaziju na tvoj racun (gledas crtace, nadam se, ili si bar valjda gledala kad si bila mladja?): secas se onog bika Ferdinanda, svi bikovi jure po areni sa toreadorima, a on sedi na brdascetu u sred cveca i u stanju nirvane mirise belu radu? :)

Bez ikakve tendencije da bude uvreda - prosto to mi je fantazija kada ovde vidim kako smirujes svet.
 
Hvala shaddow,
ali ja se ovde zaista osecam suvisnom.
WW svaki moj komentar prekoreva i cini mi se kao da sam joj jako odbojna. Zato sam i resila da se povucem.
Usla sam sad posle ko zna koliko vremena, cisto da pregledam novine. I uopste nisam imala nameru da se oglasavam, ali zbog tebe sam osetila tu potrebu.

U svakom slucaju, HVALA!
 
KORY:
Hvala shaddow,
ali ja se ovde zaista osecam suvisnom.
WW svaki moj komentar prekoreva i cini mi se kao da sam joj jako odbojna. Zato sam i resila da se povucem.
Usla sam sad posle ko zna koliko vremena, cisto da pregledam novine. I uopste nisam imala nameru da se oglasavam, ali zbog tebe sam osetila tu potrebu.

U svakom slucaju, HVALA!
Nemoj da se opterećuješ time. WW nekada ume da bude oštrija, ali ima dobru dušu. :lol:
Siguran sam da nije mislila ništa loše.

Pozdrav! :)

PS: I nemoj sad da odeš. :-(
 
Za Boga miloga!!? Pa nismo u osnovnoj skoli, ljudi moji - kakvo prekorevanje ( :shock: ), dajte, odrastite! Reagovala sam posle ko zna koje poruke kojom ucutkujes ljude i smirujes strasti, ko da radis na normu za UNPROFOR po ugovoru!

Zivot u konstantnoj nirvani je neprirodan u najmanju ruku receno, da ne kazem bolestan: strasti, ljutnje, temperament, razmena, pa i svadja - deo su NORMALNOG zivota. Sta je s' tobom, KORY? Daj malo zivota, molim te, shvatam da si depresivna, ali to sto ces da pravis nirvanu svuda oko sebe nece promeniti kako se osecas unutra: mozda da probas da osecas ono sto je normalno da se oseca - sve one stvari koje dozivljavas ocigledno kao negativne i lose svoje delove: i ljutnju, i ljubomoru, i zelju da budes u pravu, i zelju da budes u centru paznje i sve ostale ljudske zelje i potrebe koje su egocentricne i sitne, i mozda pateticne - ali nas cine LJUDIMA, i daju nam ljudsku dimenziju i nece ti opasti kosa sa glave ako podignes glas ili ako neko drugi podigne glas; sve je to prirodno i normalno i ne mora i ne treba da bude prisutno u svesnom 24 sata dnevno, ali iznegirati sve to bespogovorno i pretvoriti sebe u Isusa...znas, ne mozes biti Isus a da te ne razapnu! Mislim - zaista, u cemu je problem? Ponasas se ko dete od 5 godina. Ja sam mislila da si ti odrasla osoba i otvorena sam za razgovor na temu, otvorena sam i za "zao mi je..." (moje, naravno!) ukoliko je to ono sto je potrebno nekome i ukoliko se ko naso povredjen (ne za ono sto sam rekla jer ne smatram da za to ima potrebe da se izvinjavam, i uvek stojim argumentima iza svojih reci, ali ako se neko pa i ti naso povredjenim mojim nacinom i stilom, recima ili misljenjem - i ako pati zbog necega sto sam ja ucinila uvek mi je zao: nije mi cilj da povredjujem, ne zelim da povredjujem; nije mi zao zbog izrecenog ali mi je zao ako te je to povredilo, i stvarno zelim da verujes da to nije bio cilj niti namera).
No zaista, kolko tebi nivo stresa (ocito) podize 'buka' i zucna rasprava (koju dozivljavas sa dozom panike rekla bih!) toliko i moj nivo stresa podize necije stalno ucutkivanje: skupljanje u sebe, ne zigovaranje, sabijanje unutra - dovodi do raznih psihickih problema i najzad somatizacija, stvara bore i intoksicira organizam.
Opusti se brate mili, i ucestvuj u diskusiji ako hoces, a ako neces - nemoj, sta da ti kazem. A mozda bi se i mnogo bolje osecala da se bar nekad onako ljudski posvadjas i izvices na nekog kad ti se zameri - shvatila bi da ljutnja nije nista sto ce te ubiti: sta vise, ljutnja sabijena u agresiju i zatvorena unutra jeste osnov svake depresije.

I da, evo, javno i najjasnije:

ZAO MI JE ako te bilo sta od ovoga sto govorim, ili manjka diplomatije u nacinu na koji to govorim, povredjuje i ako patis, ako se osecas odbaceno, nevoljeno i nepozeljno. Ne izvinjavam se, vec ti prosto, najprostije moguce, najljudskije moguce i sa istinskom empatijom (koja se ne vidi kroz virtuelni prostor) kazem da mi je zaista ZAO ako te boli ili ako ti moje reci nanose neprijatnost bilo koje vrste. Ali ti si ta koja ima moc da oseca ovako ili onako, ti si ta koja vlada svojim osecanjima, ti si ta koja donosi odluku o tome kakva je ova osoba koja ti se obraca i d ali je (po matrici po kojoj ostvarujes svoje odnose) ona ista 'kao i svi drugi' (po defaultu povredjujuca i gruba ako ti prosto kaze istinu u lice, makar i samo svoju istinu). Ti imas moc da odlucis kako ces se osecati i najzad ti imas moc da se upitas "ZASTO se ja sada ovako osecam?" Meni moze da bude zao sto te boli, ali - ti IMAS sposobnost da te ne boli. Da li ces se osecati kao dete od 5 godina kome je lokalni siledzija bacio sladoled na pod, ili kao odrasla osoba koja je u stanju da bude u kontaktu sa sobom i drugim - ostaje samo na tebi. Tu ja nista ne mogu da ti pomognem. A nikako mi nije bila namera da te oteram (niti si ti otisla zbog mene, da se razumemo). Ostaju mnoga pitanja za tebe samu na kojima mozes sto-sta da naucis, ako tako odlucis. Ili mozes da se i dalje osecas kao zrtva i tones u svoje samosazaljenje kako sam ja samo jos jedna zla osoba koja te bez povoda mrzi i prekoreva (?!) za sve sto kazes.
 
Ustvari potpuno se slažem sa tobom WW, da ne bude da zauzimam stranu ili ne znam šta, ali tvoji tekstovi ovde deluju pomalo ljutito. Kako sama reče, to se ne vidi kroz ovaj virtuelni paravan.
Ponekad, kada pročitam ono što sam napisala pre mesec dana, zblanem se i zapitam - jesam li ovo ja pisala i što sam bila ovoliko besna?!, a da nisam bila besna uopšte.
Mada ni meni nije jasna reakcija Kory, ja bih se verovatno malo namrgodila na tvoj komentar i to bi bilo to, dok se ona hm... povlači? Čudno.

Nego, da malo promenimo temu, sećam se da mi je jednom pričala sestra o toj nekoj "krizi" koja nailazi ljudima oko 25-e, radi se o nekoj vrsti depresije koja traje zavisno od osobe nekad i godinama :shock:
Mene zanima ima li to neki stručni naziv, da malo googlam, a ovde pitam samo da podignem temu :)
 
BAs tako, Lexa: to se ne vidi kroz virtuelni svet, zar ne? Sto ce reci da neko moze da ti 'procvrkuce' najsladju recenicu na svetu a da te je u stvari oterao u tri lepe na najbrutalniji nacin; a neko moze da te suoci sa svojim nestrpljenjem da nesto najzad shvatis, pa da ti se to cini jako grubim. Dakle - od nas zavisi kako cemo nesto doziveti, zar ne (vecim delom?). E sad, ako nekome pokusas pazljivo da nesto objasnis 4 puta, a on te UOPSTE ne cuje, onda se suoci sa tvojim (mojim u ovom slucaju) veoma burnim temperamentom koji (greh mi dusi) ispoljava nestrpljenje koje ponekad zvuci - grubo (slazem se delimicno da nekome to moze zvucati grubo, prihvatam...). Eto prosto se o tome radi. A interesovanja radi - na koji moj komentar bi se ti namrgodila (od 3-4 na dve teme kojima je molim da prestane da stisava ljude i bude ujedinjene nacije)? Sve do poslednjeg koji zaista ima ton nestrpljenja i suocenja, zanima me koji (jos) pronalazis neadekvatnim? Stvarno me zanima, bez sale, bez zezanja: zanima me sta probalazis(te) neadekvatnim u tim prethodnim obracanjima KORY: zanima me zbog nje, jer ce mi mozda biti lakse da shvatim kako je ona videla situaciju (odnosno - zasto; kako - znamo), a zanima me i zbog mene, da mogu da menjam ako ima potrebe da se nesto menja....Pa najzad - nisam ja neki sadisticki kreten koji ce drzati svoju liniju - ako ti 5 ljudi kaze da nesto nije u redu sto cinis onda stavis prst na celo pa (bar) razmislis, zar ne? Tu smo da razgovaramo, i prihvatam (dobronamerne i argumentovane) kritike a zadrzavam pravo da branim svoj stav ili da promenim svoj stil, ako do toga dodjemo zajednicki.

A sto se tice pitanja, ono je vise za PSIHIJATRIJU nego ovde, ali kad si ga vec pomenula, posto je odgovor kratak: ne to o cemu pricas je meni nepoznato - ja stvarno ne znam da je 25a godina krizna za depresiju.....Ovako kako si napisala ne znam o cemu se radi. Mozda ako tvoja sestra ili ti imate jos neki podatak.....? Depresija globalno receno (klinicka naravno) ima tendenciju da traje godinama, ali ne bih to vezala za 'krizu srednjih godina' :):):). Stvarno ne znam sta da ti kazem o tome, ako nesto nadjes bice mi drago da nesto novo saznam.
 
WithdrawnWater:
BAs tako, Lexa: to se ne vidi kroz virtuelni svet, zar ne? Sto ce reci da neko moze da ti 'procvrkuce' najsladju recenicu na svetu a da te je u stvari oterao u tri lepe na najbrutalniji nacin; a neko moze da te suoci sa svojim nestrpljenjem da nesto najzad shvatis, pa da ti se to cini jako grubim. Dakle - od nas zavisi kako cemo nesto doziveti, zar ne (vecim delom?). E sad, ako nekome pokusas pazljivo da nesto objasnis 4 puta, a on te UOPSTE ne cuje, onda se suoci sa tvojim (mojim u ovom slucaju) veoma burnim temperamentom koji (greh mi dusi) ispoljava nestrpljenje koje ponekad zvuci - grubo (slazem se delimicno da nekome to moze zvucati grubo, prihvatam...). Eto prosto se o tome radi. A interesovanja radi - na koji moj komentar bi se ti namrgodila (od 3-4 na dve teme kojima je molim da prestane da stisava ljude i bude ujedinjene nacije)? Sve do poslednjeg koji zaista ima ton nestrpljenja i suocenja, zanima me koji (jos) pronalazis neadekvatnim? Stvarno me zanima, bez sale, bez zezanja: zanima me sta probalazis(te) neadekvatnim u tim prethodnim obracanjima KORY: zanima me zbog nje, jer ce mi mozda biti lakse da shvatim kako je ona videla situaciju (odnosno - zasto; kako - znamo), a zanima me i zbog mene, da mogu da menjam ako ima potrebe da se nesto menja....Pa najzad - nisam ja neki sadisticki kreten koji ce drzati svoju liniju - ako ti 5 ljudi kaze da nesto nije u redu sto cinis onda stavis prst na celo pa (bar) razmislis, zar ne? Tu smo da razgovaramo, i prihvatam (dobronamerne i argumentovane) kritike a zadrzavam pravo da branim svoj stav ili da promenim svoj stil, ako do toga dodjemo zajednicki.

A sto se tice pitanja, ono je vise za PSIHIJATRIJU nego ovde, ali kad si ga vec pomenula, posto je odgovor kratak: ne to o cemu pricas je meni nepoznato - ja stvarno ne znam da je 25a godina krizna za depresiju.....Ovako kako si napisala ne znam o cemu se radi. Mozda ako tvoja sestra ili ti imate jos neki podatak.....? Depresija globalno receno (klinicka naravno) ima tendenciju da traje godinama, ali ne bih to vezala za 'krizu srednjih godina' :):):). Stvarno ne znam sta da ti kazem o tome, ako nesto nadjes bice mi drago da nesto novo saznam.

Mislim da ti je i mnogooo vise od 5 ljudi reklo slicne stvari kao ja,ali ti nikako da stavis prst ili sta vec na celo...mislim da si se malo umorila od svega ovoga,nije ti vise gust da budes ovde,istrosila si se..pa ako kazes da ne bude sve nirvana,dokle god me ne banujete ovde,a znam da jedva cekate jer vam ne idem uz dlaku,ja cu malo da ti 'drmam kavez'...bez ljutnje...NA temi Kirsneri si rekla nesvakidasnju glupost i budalastinu koje treba da se stidis,da danas svako moze da zavrsi medicinu..pa da li si svesna sta si odvalila?!Lupila si i ostala ziva...strasno....Cak ni tvoje izvinjenje mi nista ne bi znacilo...Tvoj stil je besan i osvetoljubljiv,mislim da bi i ti trebala da odes da potrazis strucnu pomoc nekog kolege psihijatra,koji je takodje ,zamisli zavrsio medicinu,da ti prepise neku terapiju za smirenje...Za razliku od vecine forumasa,na zalost,ja te se ne bojim i zelim da kazem nesto sto se razlikuje...Tvoja sujeta i sto ti kazes temperament ti ne daju mira...postala si ti bas maliciozna...Ceracemo se jos...do tvog izlecenja ;-)
 
Misljenje bezvrednih - bezvredno je (sa psihopatam - psihopatski: nema drugog nacina da te cuju i ostave na miru!).
Dok ne naucis (bar) sta su repelenti i 'antirepelenti' mislim da tvoj intelekt nije dovoljno kapacitetan za bilo kakvu diskusiju samnom. Stvarno samo budala moze da se boji nekoga u virtuelnom prostoru - a tvoje podcenjivanje ljudi na ovom forumu govori samo o tebi, ne o meni: zasto bi me se iko (pa i ti) bojao? A ti si se vec toliko nalupetao na ovom forumu (i ostao ziv) da se samoj sebi cudim zasto te vec nismo banovali do sad za krsenje svih forumskih pravila i normi pristojnog ponasanja. Idi na Svastaru trazi nekoga ko ce biti impresioniran tvojim glupostima, licni animozitet prema meni ostavi za PP i nemoj opterecivati temu i druge ljude. Toplo ti preporucujem da se 'ne ceras' samnom: uz sav tvoj ego, ipak si ti daleko od sposobnosti da se nosis sa tim.
 
Za pocetak ipak osecam olaksanje jer sam doprineo da i danas izbacis ssvoje otrove,verovatno ti je lakse,ide to uz terapiju...i sama znas da nazivanjem drugih psihopatama obicno je prvi znak da si i sama to postala ili vec jesi..precenjujes sebe,tvoj intelekt i ego je mali,a da ti pisem pp ispod casti mi je,ne zasluzujes to...nisam deda Mraz i ne ispunjavam zelje,tako da necu ici na Svastaru,ostacu ovde.Doktorka u godinama,ne udata,isfrustrirana,ne ostvarena,virtuelni dr koji leci tako sto salje kod drugih pravih dr...to si ti,pogledaj istinu u oci,sto pre postanes svesna toga izlecices se brze...sto ti od srca zelim...za pocetak za tebe se forum sex i ljubav,izgleda da ti fali od svega po mnogo... :lol:
Zao mi te je...sazaljevam te...
 
Pa - samo kad ti meni osecas olaksanje: za to psihijatri i sluze, da pacijenti osete olaksanje, a i ova tema je tu u svrhu olaksanja od stresa pa onda eto: sve ti je potaman, a moj posao odradjen, i to si jos pomoc dobio za dzab-dzabe! :)
Pa reci gde to ima u drzavi Srbiji! No ako zelis da de-stersiras potpuno, mogu ti preko veze srediti sobu u Padinskoj skeli: sa pogledom, cak. Tamo ljudi komuniciraju tvojim recnikom i nacinom (doza paranoje je dozvoljena i razumljiva za to mesto) i sasvim ces se uklopiti: tvoje nevaspitanje bice pripisano aktuelnom bivanju u prostoiru i mestu i nikome nece biti ni odbojno ni neprihvatljivo. A u medjuvremenu, dok si jos ovde ili ako zelis da ostanes ovde - jos jednom cu te strpljivo upozoriti na pristojno i civilizovano ponasanje i komunikaciju: nije tesko biti fin, to je stvar kucnog vaspitanja.
Osim toga - ne secam se da sam te pitala za misljenje (od kad se osecas kao LExa, imas multiple licnosti u sebi!? :shock: )

I da ti rechem, dragi: za nekog ko je podigao 3 cele teme na S&Lj, i ko na tom forumu redovno ucestvuje, sigurno da jesi delimicno kompetentan da procenis sta nekima od nas (svima) nedostaje ili ne nedostaje (pa ne moze se tolko sedeti na jednom tako umnom forumu kao sto je Ljubav&sex a da se ne stekne bar neko makar i delimicno obrazovanje ;) ). No, kako bih ti rekla - neka ljudi sami procene kome je potrebno puno ljubavi i sexa: onome ko postavlja smesne (u najmalju ruku smesne!) oglase licne prirode i trazi devojku preko Krstarice, i visi na forumu Ljubav i Sex, ili onome ko ne mice sa foruma Zdravlje i Dom&Pododica, sto mislim da jasno govori i o mom dusevnom miru i o mom emotivnom statusu kao i o mom porodicnom zivotu i opredeljenju. Jednom recju - stvarno si smesan, provaljen i puko ko tikva - ispao si glup u drustvu i to je ok, svima se desava, ali nemoj se jos dublje ukopavati, imaj bar malo pameti!

Nego, cudi me jedna stvar, imas u hiruskoj sali komp pa izmedju stavljanja kirsnera i sitnog stepa koncem 4.0 caskas samnom? Psihijatri jos i imaju radno vreme pre-popodne i komp na poslu pa mogu da cukaju u pauzi po tastaturi, ali hirusko radno vreme je malko drugacije, svi to znamo. Da nisi na nekom bolovanju, mozda? Ako te uhvate da se zezas po netu umesto da lezis i lecis se - odbice ti od plate! Daleko bilo, pupupu! ;)
 
Izgleda da je ova tema u stvari mesto za pražnjenje stresa. WW nemoj da se nerviraš, ovo što je ovaj "blue eyes bg" napisao, očigledno je bio smišljen pokušaj da te isprovocira. Ne znam zašto. Možda ste se nešto ranije kačili.
Ali mene fascinira potreba nekih ljudi da po forumu pljuju po svakom ko im naleti. Valjda to ne mogu u stvarnom životu, pa se nivo stresa akumulira. Onda im valjda forum dođe kao poligon za pražnjenje, gde skriveni iza svog nika mogu da lupetaju šta god hoće. Možda bi o tome trebalo razmišljati i sa stručne strane. Svakako da je to tema za sebe.
 
Pratim forum Zdravlje već dosta dugo. Bila sam aktivna na Krstarici u vreme kad je WdW došla na forum u vreme kad je bio psihijatar pod pseudonimom Machak69.

@WdW
Uvek sa velikim interesovanjem čitam šta Vi kažete. Stekla sam utisak da veoma pažljivo pročitate svako slovo svakog ko je na forumu pisao. Takođe mi se čini da ponekad reagujete kao psihijatar, ponekad kao moderator, a ponekad kao samo čovek. Tačnije, baš kao što ste naveli: Pomalo ubrzano i nervozno u očekivanju da osoba kojoj ste se obratili shvati šta joj poručujete.

Veoma često ljudi na ovom forumu ne čitaju detaljno ko je šta i zašto rekao. Takođe bih se složila sa Shaddow-om da ima pljuvanja po drugima. Ja bih dodala da ima mnogo „zle krvi“ i ponekad veoma nezgodnih, pa i vaspitno zapuštenih ljudi. Mislim da je veoma teško biti moderator u takvim uslovima.

Čini mi se da je KORY želela svojim porukama da poruči takvim ljudima koji šire negativnu energiju i nezadovoljstvo po forumu da se okrenu konstruktivnoj konverzaciji, da gledaju zajedno kako bi unapredili svoje zdravlje, da budu pozitivniji i tolerantniji sagovornici.

Na nekim stranim forumima sam videla da je to moguće. Prosto mi je teško da shvatim da je to ponekad toliko teško na forumu koji je na srpskom jeziku.

Da rezimiram: izuzetno Vas poštujem, kao i vaš pregalački rad i trud da se pomogne ljudima, a ponekad promeni i njihov način mišljenja.

Međutim mislim da bi ponekad mogli samo da podsetite članove foruma da vode konstruktivnu diskusiju zato što su takva pravila foruma, a bez udubljivanja u raspravu sa nekim ko je verbalno agresivan i vređa sagovornike. Pitam se da li bi ovakav pristup pomogao...

Pozdrav i svako dobro!

 
Tratincice: kriticki osvrt na moj 'lik i djelo' :) na forumu u potpunosti prihvacen. Kao psihijatar i moderator trudicu se da budem manje 'brza i nervozna' (nazovimo to tako, ja bih rekla da se radi o kolericnom temperamentu koji izrazito lose reaguje na glupost, bezobrazluk i glumljenje ludila, ali naka stoji Vasa definicija, meni ne smeta).
Kao privatno lice, pak, nalazim nemogucim ostvarivanje ove adaptacije mog temperamenta: ovo nije moja ordinacija u kojoj sam placena i profesionalno obavezna da budem fina, raspolozena, sirim dobru energiju, kad je neko glup ja otcutim, kad je neko bezobrazan ja odbrojim do 10 u sebi i nasmesim se; ovo je forum, a ja kao privatno lice svakako ne moram da otrpim svakojake bezobrazluke i primitivizma: i da hocu, a ne zelim, to bi mi bilo tesko. Ljutnja nije nikakav jeres, niti greh. I zao mi je ako neko smatra da jeste.

Sto se pak KORY tice, nemam apsolutno nista protiv zene, niti sam ikada komentarisala njenu licnost; komentarisala sam ono sto je uradila toliko puta za kratko vreme da je prosto postalo upadljivo, i pocelo da smeta (i ne samo meni). Ali opet ponavljam zaista mi je ZAO ako je iz bilo kog razloga zbog mog tona ili nacina osetila da treba da ode. No to je nesto gde ja nista ne mogu- svako je od nas punoletan i donosi odluke za sebe...

Ra-ta-ta: tebi se posebno izvinjavam jer sam slucajem nesretnih okolnosti trajno izbrisala tvoj post revidirajuci banovanog korisnika i njegov tekst. Cenim da ces pomisliti kako slucajnosti ne postoje pa ni slucajne greske i da je namere bilo, makar u nesvesnom, pa pretpostavljam da je izvinjenje beskorisno, ali svakako se izvinjavam, kako god da to shvatis. U komentaru na taj tekst koga na zalost vis enema: drago mi je sto imas tako brilijantnog ginekologa (moze li preporuka? :shock: ) - sigurna sam da on kad izadje iz ordinacije posle 20 pacijenata dnevno, izadje na ulicu i sa blazenim osmehom na licu pusti da ga pljune svaki mamlaz u privatnom zivotu, za razliku od mene, sto rece plavooki, koja verovatno nista pametno ne radim, pa eto imam vremena i da dangubim po forumu, a uz to sam neuroticni nervchik, gresna mi dusa!. Nek je on ziv i zdrav (tvoj ginekolog, mislim, a i plavooki naravno), i zelim ti da sto duze ostane takav kakvim ga dozivljavas. Mozda ce se to tebi uciniti pateticnim i jadnim, mozda cak i smesnim, ali ja posle mojih 20 pacijenata (ili pre, sve jedno) ipak dodjem ovde, i pored onih sa kojima se usput posvadjam zbog njihove ili mojje ishitrenosti, njihovog bezobrazluka ili primitivizma, stignem ipak da pomognem tog dana bar jos jednoj osobi pored onih 20 koje vidim na poslu: ne smatram da mi za to iko ista duguje, jer to je moja dobra volja i moj izbor, i imam dobar razlog zasto to radim, ne smatram da iko treba da mi digne spomenik zbog toga i zabole me da ti pravo kazem ko sta o tome misli: ako je i jednoj osobi danas bilo bolje zato sto sam ja dosla ovde i ponudila joj neki odgovor, pomoc, ili prosto uho koje ce da slusa, meni je to sasvim dovoljno. Ne pricam o tome nikome, niti bilo ko sem mene i tog nekog zna ista o tome: i to je takodje moj izbor, jer to sam takodje ja. Da li je to nekom smesno, ili glupo ili mu se cini da ja ovde dangubim jer nemam sta pametnije sa svojim zivotom da radim - mene ne uznemirava.
Lexa je ostala uskracena za drugi deo tvog posta, pa ovim putem izvinjenje i njoj.

Shaddow: da, blue se 'kacio' i ranije, dosadan je ko krpelj. Samo ide zamnom od teme do teme; protiv njega je coveku potreban repelent da bi ga se otreso....(uuh...ili ono bese - 'antirepelent' ??? :) :) :) ). Ali kada necije glupavo prozivanje predje u bezobrazluk ove vrste onda normalan covek mora i da odreaguje; ne mora, ali dozvoljeno je. A da se nerviram - ne nerviram se: vidis da sam bila dovoljno smirena kao pravi psihijatar - ponudila sam mu i pomoc, i vezu za tapaciranu sobu.....eh, nekim ljudima nikada udovoljiti.... :(
 
Ma, u kontekstu teme, meni je zaista zanimljivo na koji način ljudi prazne svoje frustracije ovde na forumu. Dođe čovek i počne da pljuje i sve najgore. Kao da više ne postoje nikakva pravila ponašanja. Valjda im ovo dođe kao ventil, šta znam....

Ali, ono što je rekao zaista je veoma ružno i govori mnogo o njemu samom, a ne o tebi.

Pozdrav! :)

PS: Interesantno bi bilo i razmisliti o tome šta bi bio njegov motiv da ide za tobom po raznim temama i pljuje. Možda mu se sviđaš, a u pitanju je reaktivna formacija. :lol: ;)
 

Back
Top