Savremene devojke i savremeni ples

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Kako savremenu devojku?
I savremeni ples ovde....

Prvi plesni korak : Ruke dignute uvis, telo meša kukovima
Poruka : Digla sam ruke od kuhinje , ne znam ništa , a bolje mi ovako....

Drugi plesni korak: Ruke u egipatskom stavu, samo opruženije, daje se naglasak nakitu
Poruka : Treba znati sebi namaknuti.....i mazno sa svima, kao kraljica

Treći plesni korak : Ruke iza ledja sa trešenjem sisa ili bez
Poruka: Nevinašce i dinamit po potrebi, razlika je u "protresi".

Četvrti plesni korak : Okretanje oko svoje ose, ruke u stavu makazice preko očiju
Poruka: U svakom trenutku se smenjuju periodi kad sam licem prema tebi i kad ti malo okrenem ledja i provirim okolo. Kad sam ti ledjima okrenuta , očekujem aktivnost , borbu, sigurnost, ruku oko struka.....
Mudra ruka oko struka

----------------------------------------------------------
Tursko , Slovensko, Srpsko, Muslimansko, Pravoslavno.....čije je , ili svačije....ili ničije.
 
Ne , nervira me što ne postoje plesovi u paru, što igraju narodnu muziku sve na isti "blejvoč" fazon.
Što nemaju pojma kako se igraju kola , a traže kola....

Ne , samo me interesuje da li je ples toliko značajan u socijalizaciji i uopšte u modifikovanju jednog društva....
 
Hajde malo teorije da ubacimo.
Postoje dogadjaji koji se zovu psihotome i češće defektome...

O čemu se radi...
Proučavali su ovi naši psiholozi kao specifično kod nas sledeću pojavu (i kod drugih naroda ima samo drugi primer)
Stare babe, ponekad roditelji, često maloj muškoj deci koja su gola ,ponekad i obućena, prstom čačnu kurence i proprate rečima "nedaj to nikom".
To uzrokuje dete da se srami ili čak i ponosi što je u centru pažnje.
Medjutim primećeno je da ta rečenica postaje psihotoma.
U periodu počinjanja seksualnog života , adolescenciji, osobe sa ovom psihotomom nisu lako stupale u seksualne odnose i vrlo kasno se to dešavalo , obično je bila potrebna vrlo velika sigurnost u partnera.
Ovo nije namerno stvarana (a možda i jeste) društveno podsvesna reakcija, znate ono društveni arhitip.

Mislim da je i Frojd naveo neke psihotome , ali ih nije tako nazvao. On ih je generalizovao kao neophodni stadijumi u razvoju seksualnosti....
Što psihotoma nastaje ranije to je njen uticaj dublji i nesvesniji...
 
Prochitah jednom, prochitah drugi put i, iako nigde to ne postoji explicitno, osecam i dalje snazne negativne vibracije. Yin, ako dozvolite.
Tj, Patak, ti u zivotu nisi zaplesao. Pomalo se chak kao i gadish te potrebe za treshenjem tela uz nekakve zvuke. I sad se pitash zashto ples (koji moj) uopshte postoji? Ima li ikakve svekosmichke koristi od njega? Prilichno si siguran da nema. Temu si postavio kako bi ti neko pruzio shlagvort

shlag, jbt, odjednom mi se prijeo kesten pire sa shlagom. Moracu da sidjem do prodavnice "chim prije".

Dakle shlagvort da istresesh svoje suvoparno teoretisanje preko nechijih pozitivnih asocijacija na pomen plesa... i da zagadish.
"Ne... ja odbijam da plesem ne zato shto sam nekoordinisan i nesiguran u svoju telesnost, vec zato shto je to jedan besmislen i primitivan chin".


Eto, takav ja utisak stichem. Ako nisam u pravu i dalje mi ostaje kesten pire.
 
Tuzni_patak:
Ne , nervira me što ne postoje plesovi u paru, što igraju narodnu muziku sve na isti "blejvoč" fazon.
Što nemaju pojma kako se igraju kola , a traže kola....

Ne , samo me interesuje da li je ples toliko značajan u socijalizaciji i uopšte u modifikovanju jednog društva....

Sorry, Patak, moram te razočarati... Plesovi u paru POSTOJE, samo što više nije fazon naučiti ih. Plesnih škola je pun grad, a održavaju se i plesne večeri. Takodje postoje i mesta u gradu gde se ne igra kako si opisao, gde se čuje druga muzika...
 
Tear, pa naravno da postoje, ali nema više subote u motelu "mladost" , neko možda i zna o čemu pričam...

Ovde je pitanje zašto nije fazon naučiti ih......Psihotoma ili nešto drugo...


Što se bre LA piaf brukaš što se tiče svoje logike....
Pokazuješ svoj pristup da nešto crniš , samo ako nisi dobar u tome, ili si nesiguran u tome , pa tako navodiš na svoju vodenicu...
Ples postoji, očigledno bi bilo nešto drugo , a to je da to trešenje ne shvatam kao ples.Ili kao neki rudiment turskog trbušnog i afričkog zulu.
Ako baš insistiraš da je bitno za dalji tok teme, evo ti činjenica u vezi mog plesnog iskustva...
Pohadjao tri puta školu plesa latino , imam tu sklonost da sam dobar u koordinacijama (posledica i igre izmedju dve vatre iz detinjstva), "Lepršav" mi je ocena takmičarki u profesionalnom plesu, ali to je zato što sam uglavnom navikao na one koje slabije "slušaju", pa kad sa takve partnerke predješ na profesionalku onda dobiješ opomenu da te dobro "čuje" i bez naglašavanja rukom.
Folklor nisam nikad profesionalno , ali opseg igara mi je dostojan (učila me profesionalka).
Dens, Disko i ostale mešavine, možeš izvući ili skinuti od ljudi i osloniti na neke od osnovnih koraka.
Malo brejk densa nije na odmet, jer se tu neke stvari prvi put javljaju i ne javljaju se ni u jednom drugom plesu....

I dodjoh to turskog i transa...I ponestade mi reči za opis...A da "stič" i škola plesa za debeljka...

Što sam ja sad ovo pisao, da bih se pravdao la pfff. Ne. Nego se ponadah da još neko od novopridošlih ima slično mišljenje o plesu , pa da ga barem malo usmerim....
Mada eto od tanga, koji mi ne leži , a poznat je kao intimna igra, nisam ništa pomenuo, a izgleda da je moderan trenutno u BG školama.
 
Tuzni_patak:
Tear, pa naravno da postoje, ali nema više subote u motelu "mladost" , neko možda i zna o čemu pričam...

Ovde je pitanje zašto nije fazon naučiti ih......Psihotoma ili nešto drugo...

........

Što sam ja sad ovo pisao, da bih se pravdao la pfff. Ne. Nego se ponadah da još neko od novopridošlih ima slično mišljenje o plesu , pa da ga barem malo usmerim....
Mada eto od tanga, koji mi ne leži , a poznat je kao intimna igra, nisam ništa pomenuo, a izgleda da je moderan trenutno u BG školama.

Zašto nije fazon naučiti ih? Oslušni Radio ili TV Pink, pa se okušaj u nekom od plesova koje si naučio :) Kako, bwe? Kako plesati uz nešto što zvuči kao da smo u centru Istambula? Devojke koje ti pominješ se klimataju (ovo je moje mišljenje) uz neke zurle i tamburine, a da pri tome nemaju pojma čak ni o osnovnim elementima orijentalnog plesa.
 
@Leprshavko
Ja i dalje osetim yin, ali sad smo bar malo bolje locirali njegov izvor. A to je i nauk da ubuduce jasnije izlazesh svoje mishljenje. To shto te skoro niko nije razumeo nije znak tvoje superiornosti... ni ovaj put.

Znachi, sad cemo malo klasichni plesovi vs "djuska"? Pa cemo da poubacujemo sve u isti dzak - poskochice na kafanskom stolu i DJ Arenu na Exitu (ah, zlo narkomanije), na jednu stranu. A sve ono shto zahteva uchenje i treninge u plesnim shkolama na drugu.

Avaj, Leprshavi, cheznesh za uvodjenjem jedan-levo-desno-dva pravila u neshto shto je skoro instinktivna potreba.
Mislim, lepo je sve to... folklor i polka i tango i waltz, ali ti u svojoj suvoparnoj ogranichenosti (vidish, opet se vracamo na to, fali josh samo kesten pire, al' taj je pojeden odavno) osecash potrebu da ono shto ne razumesh omalovazish.
 
Pitanje i dalje nije na nivou razmišljanja le pfff. Znači , ne tangira mene toliko zbog mene....Ja sam DJ pa organizujem žurkicu kad mi se dih.....
A mnogo devojaka voli dens. A vole i latino....Tako da ja nemam problema. Bar što se tiče partnera za ples....
Ali me zanima da li opšta kultura današnjice koja je osakaćena za znanje tih plesova u paru , ipak osakaćena za nešto što je kvalitetno ili što je nebitno.....?

Dakle pitanje je za ozbiljne pokušaje, čak i neozbiljnih ljudi, ali nije za sprdnju....
 
postoji li ijedna pojava na svetu koja ima trunke duha i spontanosti, a da se ti nisi nasao da je kasapis?
smetaju ti ljudi koji su se eto drznuli da se mrdnu u ritmu muzike a da prethodno nisu utrenirani..

meni ti vec zvucis potpuno sumanuto...
 

Back
Top