Za i protiv;

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Navedite razloge za ili protiv sledećeg sistema:
Ako bismo kao neko pravilo ubacili da se usmeni ispiti polažu van rokova, da svake nedelje može da se izađe na ispit uz odgovarajuće ograničenje, a govorim kako o usmenim ispitima, tako i o usmenim delovima ispita. Ovo drugo, svakako, podrazumeva da se posle pismenog, praktičnog, ili bilo kog dela ispita koji je takav da bi se polagao čoporativno, usmeni može polagati do kraja, recimo, godine. Ili neki drugi vremenski rok, nebitno... To jest, da se izbaci pravilo po kome posle pismenog mora usmeni da se položi, ili sve ispočetka.

Mislim da bi ovakav sistem mnogo značio studentima, podsticao bi neaktivnost, doduše, ali bi sve bilo ostavljeno studentu na odgovornost, i sam bi bio odgovoran za svoj eventualni loš uspeh.

Profesori bi obezbedili termin za polaganje svake nedelje, i student bi mogao slobodno da bira koja će to nedelja da bude.

Imam par ispita koji se polažu na ovaj način, to su isključivo ispiti koji se skroz usmeno polažu (a takvih je jako malo), i iz iskustva mogu da kažem da sam njih najbolje naučila, najviše sam se mučila, ali mi nikada nisu predstavljali problem pri samom polaganju.

Zanima me da li biste vi voleli da vam se uvede jedno ovakvo pravilo, ali baš kao pravilo za svaki usmeni vid polaganja?
 
Istina da bi to odgovaralo za neke predmete, ali zamisli ti situaciju profesora na pravnom fakultetu gde je vise od 1800 studenata na prvoj godini, Pa ko bi to organizovao.
Iskreno meni bi zaista odgovaralo. Ali imas i predavanja koja moras da odslusas pa da tek onda izadjes na ispit, pogotovo po Bolonjskoj konvenciji gde su ja mislim svi predmeti jednosemestralni.
 
ideja je nedovrshena po meni... meni ne bi tako bilo lakshe jer se nikada ne bih nakanila da zakazem ispit, a i zashto bi profesor imao obavezu da svake nedelje ispituje nekog, da dolazi zbog 1-2 studenta... po meni je to bzvz... ali isto tako je potpuno glupo da morash odmah posle pismenog usmeni deo... [mada se sad kod nas i usmeni deo radi pismeno]... ja bih radije uvela neka 2-3 termina za polaganje usmenog dela ali da to bude u okviru nekog roka i tako za svaki rok... tako studenti dobijaju vishe prilika, a profesori i dalje imaju slobodno vreme... pritom da se pismeni deo moze prenositi iz roka u rok, kao shto kod mene npr moze...
 

Back
Top