POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

Setih se još nečega što sam pravila za subotu... ali je bila improvizacija na licu mesta, pa ću pokušati da rekonstruišem. Istina, ja nisam probala, ali jeste Jaca ;)

Integralni pužići

Potrebno je:
  • 200g integralnog pšeničnog brašna
  • 100g brašna
  • 1 kašičica šećera
  • malo soli
  • 1 kvasac
  • 3 kašike prosenog "mleka"
  • oko 1,5 - 2dl vode
  • 3 kašike nerafinisanog ulja (može bundevino, ali sam ja koristila maslinovo)
  • puter od semena bundeve (pretpostavljam da bi lepo bilo i sa kikiriki puterom ili nekim sličnim biljnim, ali ja sam imala ovaj)

Postupak: Prokuvati vodu, dodati dve-tri kašike prosenog mleka (prema uputstvu na pakovanju).
U prohlađeno mleko dodati kašičicu šećera, malo brašna, pa potopiti kvasac.
Pomešati integralno i "obično" brašno, dodati so, ulje. kad kvasac zapeni, dodati ga u brašno i zamesiti testo. Ostaviti da nadođe. Kad se udvostruči, razviti testo na oblik pravougaonika (oko 20x30cm) debljine od oko 0,5cm i premazati puterom čitavu površinu. Po želji posuti malo semenki. Uviti u "rolnu" i iseći na komade dužine od oko 3cm (sve mere uzmite proizvoljno). Dobijete 10-tak komada testa oblika valjka. Ređati ih u pleh (ja stavim papir za pečenje ispod, ali može se i pleh podmazati uljem i posuti brašnom) tako da se vide "zeleni" krugovi.
Ostaviti da nadođe, poprskati vodom i peći u rerni na 250C.

Izvini Smehić, ali šta je ovo
3 kašike prosenog "mleka":dontunderstand:
 
Izvini Smehić, ali šta je ovo
3 kašike prosenog "mleka":dontunderstand:

ja imam ovo:

prosenomleko-1.jpg


Kupljeno u nekoj od tih prodavnica "zdrave hrane" a stavila sam navodnike jer je meni mleko - mleko. Ovo sve može samo da liči, bude zamena i sl. Malo mi je besmisleno nešto što se dobija industrijskom preradom biljaka zvati imenom mleko.

Ja mislim da je to mleko od prosa
Vidiš kako teta Ira zna :super:
 
Pravim i puno drugih posnih pita ali, pored gore navedene, možda je interesantna pita od ribe. Ukoliko neko želi napisaću i taj recept. Od posnih jela: punim paprike žitom, orasima, golicom (da ne nabrajam već dobro poznate).
Pišem još jedan recept za koji ne treba veštine, izuzetno lako se pravi a vrlo je ukusan.

Pužići od tunjevine
1 lisnato testo
2 konzorve tunjevine
Susam
½ lisnatog testa tanko razvući i premazati je tunjevinom iz jedne knzerve. Testo uraolati i seći komade oko 1,5 cm debljine. Parčiće režati u pleh obložen pek papirom i svaki komad pritisnuti malo rukom da se spljošti. Posuti susamom i peći u zagrejanoj rerni dok ne porumeni. Ko voli rešije može peći duže i obrnuto. Postupak ponoviti i sa drugom polovinom.
E, sto je ovo dobro upravo smo slistili celu turu. Hvala na dobrom i jednostavnom receptu
 
hvala, baš ću da pogledam
mada sam ja skoro sigurna da piše da ima jaja
ali i da košta blizu 100 din :zcepanje:

ne znam gde sam pogrešila, ali Univer mi je iza ćoška pa ću proveriti

Sinoć sam u Tempu videla posno lisnato testo koje pravi 'Klas' (beogradska pekarska industrija). Pakovanje od 1 kg (dve table od po 1/2kg) košta 160 dinara, providan celofan, zaglavlje žute boje i u uglu braon zaštitni žig 'Klasa'.
 
Spagete sa sosom

Spagete skuvati uobicajeno, isprati vodom i ocediti.

SOS: na ulju uprziti 2 glavice crnog luka, 2 rendane sargarepe, 250 gr. seckanih sampinjona (moze i vise), 250 gr.graska iz konzerve, 100 gr. sojinih ljuspica (poparene, ocedjene), doliti vode i kuvati oko 20 min.Napravite zaprsku od 1-2 kasike brasna, prokuvati sa zaprskom i dodati vegete, bibera, persuna.
 
PIHTIJE OD POVRĆA
Potrebno je:
1-2 kg raznog sezonskog povrća (po 100 -200 gr boranije, graška, šargarepe, kelja, kelerabe, karfiola...)
2 kašike vinskog sirćeta
8 listova želatina
2 manja kisela krastavca
1 kuvana cvekla
peršunov list
ulje i so
Priprema: Povrće oprati, očistiti i obariti u slanoj vodi. Svu zelen, osim graška iseći na rezanca i kolutove i ostaviti da se ocede u đerđivu.
U staklenu činiju, po želji okruglu ili duguljastu, slagati zelen. U sredinu staviti boraniju, pa okolo praviti venčiće od ostalog povrća. Preliti uljem. Želatin potopiti u vodu da bi se opustio. U vodu od povrća dodati sirće i želatin, pa preliti povrće. Staviti u friz da bi se steglo. Pre serviranja ukrasiti swkuvanom iseckanom ili izrendanom cveklom, seckanim krastavčićima i peršunovim listom.
 

Back
Top