POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

www mira:
jagodica:
mozhe vikendom...tako kazhu

a je l postite i sexualno??? to me je uvek zanimalo :I mislim, trebalo bi ? ili ne?

evo neki namaz, na vodi je..ali ne znam mere, ako ih ubodete super je

koncentrat paradajza - senf - seckane masline - seckani orasi

crne masline
pazite da ne bude suvishe senfa?

:D :D I ja jednom davno pitala isto pa mi rekli da i to mora,i.... odustala sam od strogog posta :D :D
Bravo! Vidim da si i ti od onih da ili radiš sve kako treba, ili - nikako! Kad smo već grešni - da smo grešni kompletno!
:lol: :lol: :lol:
 
ako me pitate šta smo danas jeli evo ovo,
i nismo se ogrešili-posno je:

RIBA NA TEPSIJI

Šarana od 1-1,5 kg. očistiti, odstraniti glavu i rep i iseći na komade. Iste usoliti uvaljati u mešavinu brašna i aleve paprike i svako parče lepo ispržiti. Posebno na malo ulja propržiti glavicu crnog luka da ostane beo, smaknuti sa ringle., dodati alevu papriku, malo bibera, soli po ukusu i šolju pirinča.
Sve to promešati i naliti vodom da ogrezne. Staviti u tepsiju i u rernu. Kada je upola pečeno izvaditi iz rerne naliti još malo vodom ako treba i poredati pečenog šarana tako da ga malo utisnete u pirinač .Vratiti u rernu da se sve zajedno ispeče.

ribanatepsiji.jpg
ribanatepsijikom.jpg
 
muz pozvao goste, ostao kod kuce i spremio: (uklapa se u temu, ostalo i za dorucak a posno :))

suve paprike-punjene prebrancem, drugi deo punjen pirincem

oslica hoki-u rerni, sa masl. uljem, soy sauce i ruzmarinom

paradajz salata, tunjevina-pirinac-sargarepa salata

moj skromni dodatak bila je krompir salata, sa prazilukom i zelenom salatom. ako nekog zanima, dajem recept, nije bas za dorucak na poslu :wink:
 
e, je l spremao za subotu? ako ne onda riba bi trebalo vikendom i valjda samo za sv.nikolu..a sredom i petkom na vodi, mozda ako neka slava (veca?)padne tada moze ulje, proverite. mislim da za ostale slave ide na ulju (ne znam da li je ok riba, mislim da ne)..vikendom moze i vino..pisu ta pravila i po netu..to su crkvena pravila.
ali nije ni vazhno post i nije bash u hrani hihii..mislim da su ovo pravila crkve, osim ako tvoj pop ti ne kaze drugachije..tj tvoj duhovnik
ali opet cemu sve to??
u stvari sad se ja hvalim shto znam
je l svi posle idu na pricest il samo onako...?
na nevskom su pre pisala 'pravila' o ishrani
mada i to na vodi, ako se najedesh oraha onda i nije neka razlika: )) al sme
al dobri su recepti : )
 
Espanol:
NenaS:
:oops: Izvinjavam se sefu ako je topik vec bio, al evo ide mi slava i hvata me panika!!! Svake godine praktikujem da ubacim nesto novo, ali ove je neka "susa" sa receptima, nigde ideje...
Ovih dana treba da se pojavi dobra knjiga o posnim slavskim jelima. Javljam čim saznam više detalja.
Ispunjavam obećanje! Knjiga se pojavila pred Novu godinu i zove se "Veliki posni kuvar". Priredio je protojerej Dragan Mićić iz Šapca, obima je 640 strana, počinje poglavljem o postu i pravilima posta, i nastavlja najneverovatnijim jelima. Da ne bude reklama, dalje ne smem ništa više... :?

Posni%20kuvar.jpg
 
Espanol:
Espanol:
NenaS:
:oops: Izvinjavam se sefu ako je topik vec bio, al evo ide mi slava i hvata me panika!!! Svake godine praktikujem da ubacim nesto novo, ali ove je neka "susa" sa receptima, nigde ideje...
Ovih dana treba da se pojavi dobra knjiga o posnim slavskim jelima. Javljam čim saznam više detalja.
Ispunjavam obećanje! Knjiga se pojavila pred Novu godinu i zove se "Veliki posni kuvar". Priredio je protojerej Dragan Mićić iz Šapca, obima je 640 strana, počinje poglavljem o postu i pravilima posta, i nastavlja najneverovatnijim jelima. Da ne bude reklama, dalje ne smem ništa više... :?

:D A moze li PP gde da je nabavim? Doduse prosla slava ove godine, al' idu sledece... I da ne zaboravim, SRETNA NOVA GODINA!!!
 
Posne sarme (punjene paprike)

Nadev I

Izdinstati luk, rendanu šargarepu, dodati rendani krompir ili pirinač, ili jedno i drugo po želji, može i bundevino seme, biber. so i uvijati srame ili puniti paprike

Nadev II

Izdinstati luk, rendanu šargarepu, mrvice soje, seckane šampinjone, pirinač, (podjednake delove) biber, so i uvijati sarme
 

Back
Top