POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

Odličan recept za posnu paštetu, može sa sardinom, mada je meni lepše sa tunjevinom.
Skuvala sam jedno 150-200 gr prosa ali sam dok se kuvalo dodala jednu kašikicu začina za riblju čorbu, kašikicu vegete, malo neke smese za ćevapčiće (ali mislim da je u toj smesi bilo samo nekog bibera) i kašikicu aleve paprike.
U to vruće sam ubacila jednu konzervu tunjevine i miksala štapnim mikserom. Dodala sam oko 3 dl kuvanog paradajza, da bi se lakše miksalo (to dodajte po potrebi, zavisi koliko je vodenast proso). U toplom stanju je bilo gustine kao pavlaka kada se izmeša. I to je to, dobih skoro kilogram paštete.
 
I, treba mi neki dobar recept za majonez bez jaja. Kupila sam onaj sto roizvodi tofy-company i mnogo je dobar, od soje se pravi, cini mi se, ali je mnogo skup...oko 80 din 100 gr.

Posan majonez sa sojinim brasnom isproban recept pravim ga redovno za dane posta i mnogo je ukusniji od ovih lajt majoneza nemoze da se poredi.Evo recept
U 2 dl vode skuvati 4 kasike soinog brasna(skuvas kao puding)kad se prohladi treba da bude mlako stavis smesu u teglu dodas1 kasicicu senfa,1 kasicicu soli,1 kasicicu secer.3-4 kasicice soka od limuna i 400 ml ulja ulje.Sipas malo ulja pa pocnes da miksiras stapnim mikserom i onda postepeno dolivas ulje
 
Posan majonez sa sojinim brasnom isproban recept pravim ga redovno za dane posta i mnogo je ukusniji od ovih lajt majoneza nemoze da se poredi.Evo recept
U 2 dl vode skuvati 4 kasike soinog brasna(skuvas kao puding)kad se prohladi treba da bude mlako stavis smesu u teglu dodas1 kasicicu senfa,1 kasicicu soli,1 kasicicu secer.3-4 kasicice soka od limuna i 400 ml ulja ulje.Sipas malo ulja pa pocnes da miksiras stapnim mikserom i onda postepeno dolivas ulje
Hvala, probaću.
 
Margo evo ti i moj recept za posni majonez.

Pomesati 7 kasika gustina sa 600 ml vode i kuvati na tihu vatru dok ne zgusne. Dok se ne ohladi cesto ga promesati da ne uhvati koricu.Kad se ohladi dodajes 2 kasike senfa, 1 kasicicu soli, 1 kasicicu secera, sok od polovine limuna i 0,5 l ulja koje se dodaje u tankom mlazu dok mutis mikserom i mutis dok se ne zgusne.
Recept je slican i skoro istog ukusa ali je meni sa gustinom lepsi jer ima lepsu boju..
 
Hvala Vera, probala sam taj ranije i nije mi se dopao, ovaj sa sojinim brašnom ima ukus na žumanca i blago brašnjavu strukturu pa mi više liči na pravi. Verovatno je stvar ukusa, ja inače ne volim one kupovne lajt majoneze a ovaj mi je baš dobar. Juče smo nas četvoro stukli celu meru za večeru, kao da nikad majoneza videli nismo...posle mi bilo muka, jeli smo ga sa uštipcima, masnim...
 
Posna interkontinental torta
Umutiti i ispeci 2 kore od po>
3 soljice kisele vode
4 kasike ulja
14 kasika ml. oraha
10 kasika secera
10 kasika brasna
1 pr. za pecivo
Fil:U 200 ml. gaziranog soka od narandze razmutiti 2 pudinga od vanile i 3 kasike gustina, pa to zakuvati u 800 ml. gaziranog soka koji vri. U ohladjeno dodati 1 margarin sa 250 gr. prah secera. Podeliti na 2 dela:u prvi deo dodati 200 gr. ml. keksa a u drugi 200 gr. istopljene cokolade.Redjati prva kora pa prvi fil,druga kora drugi fil.Ukrasiti slagom i rendanom cokoladom.
Torta je prelepa i veoma ukusna a kore mi uspele bolje nego za neku mrsnu tortu....

Probao neko ovu posnu tortu?
 

Back
Top