POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

"Smeh", draga, mozes li mi reci gde si nabavila posni parmezan, kako izgleda, kako se zove i koja mu je cena. Kod nas nisam uspela da pronadjem a kada trazim , gledaju me ko Simka kravica iz reklame
Kupila kod mene u kraju... u jednoj lokalnoj prodavnici.
sad ću da ti pokažem kesicu...
Ako je hića, a ne možeš da nađeš, hoćeš da ti pošaljem nekako?

Edit:
parmezan-1.jpg

Sad čitam na kesici, proizveden je u Grčkoj, uvoznik je Pro Lologistic RPC, Kumodraška 290, Beograd.
tel. 011/397ž3210
 
Poslednja izmena:
Da dani posta budu 'ukusniji' jedna posna torta:
Posna puž torta
Testo:
1 šolja šećera
1 I 1/2 čaše brašna
1 šolja sojinog mleka
1 kašika ulja
1 ½ kašika soda bikarbone ili praška za pecivo
3 kašike dzema
50 gr seckanih oraha
Za prelivanje:
Malo soka ili šerbeta
Fil:
2 pudinga od vanile
200 gr šećera
½ litre vode ili sojinog mleka
250 gr margarina
100 gr seckanih pečenih lešnika
100 gr suvog gružđa potopljenog u vodi da omekša (može se potopiti u u rum)

Postupak:
U ½ litere vode skuvati 2 pudinga od vanile sa 200 gr šećera. Kada se fil ohladi dodati mu penasto umućen margarin.
Sastojke za testo pomešati, sipati u pleh od rerne i ispeći. Od veličine pleha zavisi i debljina testa pa bi trebalo da pleh bude veći. Ohlađene kore preliti ohlađenim šerbetom ili sokom.
Celu koru premazati sa ½ fila, posuti je sa ½ seskanog lešnika i suvim grožđem. Ovako nafilovanu kuru seći na trake 4-5 cm široke (zavisi od šireine pleha da bi se uklopilo). Trake okretati popreko i uvijati ih na tacnu kao puž. Kada su sve trake upotrebljene drugom polovinom fila nafilovati tortu odozgo i sa strane. Po gornjoj površini posuti drugu polovinu seckanih lešnika i ukrasiti po želji.
Napomena: za ukrašavanje torte može da se koristi i biljni šlag, koji u kombinaciji sam čokoladom deluje efektno.

picture.php


picture.php
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da dani posta budu 'ukusniji' jedna posna torta:
Posna puž torta
Testo:
1 šolja šećera
1 ½ šolja sojinog mleka
1 kašika ulja
1 ½ kašika soda bikarbone ili praška za pecivo
3 kašike dzema
50 gr seckanih oraha
Za prelivanje:
Malo soka ili šerbeta
Fil:
2 pudinga od vanile
200 gr šećera
½ litre vode ili sojinog mleka
250 gr margarina
100 gr seckanih pečenih lešnika
100 gr suvog gružđa potopljenog u vodi da omekša (može se potopiti u u rum)

Postupak:
U ½ litere vode skuvati 2 pudinga od vanile sa 200 gr šećera. Kada se fil ohladi dodati mu penasto umućen margarin.
Sastojke za testo pomešati, sipati u pleh od rerne i ispeći. Od veličine pleha zavisi i debljina testa pa bi trebalo da pleh bude veći. Ohlađene kore preliti ohlađenim šerbetom ili sokom.
Celu koru premazati sa ½ fila, posuti je sa ½ seskanog lešnika i suvim grožđem. Ovako nafilovanu kuru seći na trake 4-5 cm široke (zavisi od šireine pleha da bi se uklopilo). Trake okretati popreko i uvijati ih na tacnu kao puž. Kada su sve trake upotrebljene drugom polovinom fila nafilovati tortu odozgo i sa strane. Po gornjoj površini posuti drugu polovinu seckanih lešnika i ukrasiti po želji.
Napomena: za ukrašavanje torte može da se koristi i biljni šlag, koji u kombinaciji sam čokoladom deluje efektno.

picture.php


picture.php

Ovo je baš lepo i dekorativno:super:
 
PAŽNJA: u receptu za posnu puž tortu u sastojcima sam izostavila brašno, a pogrešila količinu za sojino mleko.

Treba da stoji:
1 I 1/2 čaše brašna
1 šolja sojinog mleka

Svi ostali sastojci su uredu.

Žao mi je što u originalnom treceptu ne mogu da ispravim grešku.:rumenko:
 

Prilozi

  • Glupost_928227.gif
    Glupost_928227.gif
    6,9 KB · Pregleda: 525
Sneki videla sam gresku tek kad si napisala, a nju moze da ti ispravi smeh, samo treba da zamolis, meni se je to vec desilo i smeh mi je to odradila.
Posto postim do Uskrsa evo vam recept za jednu salatu koja moze da bude i obrok.

SALATA SA SAMPINJONIMA
350 gr. mariniranih sampinjona, celih, 180 gr. tune iz konzerve (ocedjene od ulja ili vode), 100 gr. kiselih krastavcica, iseckanih na kolutice, 100 gr. zelenih maslina punjenih paprikom (iseckani na kolutice), 100 gr. kuvane sargarepe (iseckane na kolutice), bibera, soli i oko 200 gr. posnog majoneza. Sve ovo lagano pomesati.Odozgo posoliti seckani persun.
 
Sneki videla sam gresku tek kad si napisala, a nju moze da ti ispravi smeh, samo treba da zamolis, meni se je to vec desilo i smeh mi je to odradila.
Posto postim do Uskrsa evo vam recept za jednu salatu koja moze da bude i obrok.

SALATA SA SAMPINJONIMA
350 gr. mariniranih sampinjona, celih, 180 gr. tune iz konzerve (ocedjene od ulja ili vode), 100 gr. kiselih krastavcica, iseckanih na kolutice, 100 gr. zelenih maslina punjenih paprikom (iseckani na kolutice), 100 gr. kuvane sargarepe (iseckane na kolutice), bibera, soli i oko 200 gr. posnog majoneza. Sve ovo lagano pomesati.Odozgo posoliti seckani persun.

Videla sam to... i da treba da se ispravi, ali kad sam htela, nešto je vza zakazala i posle zaboravila :rumenko:
Hvala na podsećanju.
Idem odmah to da sredim...
 
Posna interkontinental torta
Umutiti i ispeci 2 kore od po>
3 soljice kisele vode
4 kasike ulja
14 kasika ml. oraha
10 kasika secera
10 kasika brasna
1 pr. za pecivo
Fil:U 200 ml. gaziranog soka od narandze razmutiti 2 pudinga od vanile i 3 kasike gustina, pa to zakuvati u 800 ml. gaziranog soka koji vri. U ohladjeno dodati 1 margarin sa 250 gr. prah secera. Podeliti na 2 dela:u prvi deo dodati 200 gr. ml. keksa a u drugi 200 gr. istopljene cokolade.Redjati prva kora pa prvi fil,druga kora drugi fil.Ukrasiti slagom i rendanom cokoladom.
Torta je prelepa i veoma ukusna a kore mi uspele bolje nego za neku mrsnu tortu....
 
Posna čokoladna torta, moja prva torta sa fondanom, cvet je od jedne naše forum drugarice, da je ne reklamiram ona će se prepoznati, ja je sa ljubavlju čuvam!:cmok:

Recept je sa Coolinarike postavila ga je Boby

Sastojci
Kore
200 gr meda
150 gr šećera
60 gr čokolade
3 dl gazirane vode
3 dl ulja
2 kesice vanil šećera
1 kesica praška za pecivo
100 gr mlevenih pečenih lešnika
150 gr mlevenih oraha
18 kašika brašna
Fil
350 gr šećera
250 gr mlevenog keksa
100 gr mlevenog pečenog lešnika
60 gr čokolade
malo ekstrata vanile
250 gr margarina
2 kesice posnog šlaga
1 dl hladne gazirane vode
15 kašika vode
Priprema
Kore:
Umutiti med, šećer, gaziranu vodu, vanil šećer, ulje i istopljenu čokoladu. U dobijenu masu dodati orase, lešnike, prašak za pecivo i brašno.
Od dobijene mase peći tri kore u podmazanom plehu prečnika 26 cm.
Fil:
Ušpinovati šećer sa 15 kašika vode. Nije potrebno dugo špinovati da se masa ne bi prešpinovala. U toplu masu dodati čokoladu i ostaviti da se ohladi.
Kada je fil ohladjen dodati u njega penasto umućen margarin, a potom i šlag koji se prethodno umuti sa gaziranom vodom.

Posni pužići, salate od morskih plodova, kinoe, posna ruska salata, posna sarma i dr. pošto su mi par gostiju postili pa sam pored ostalih đakonija i ovo spremila da ispoštujem drage prijatelje
 

Prilozi

  • 40 015.jpg
    40 015.jpg
    27,8 KB · Pregleda: 42
  • Picture 113.jpg
    Picture 113.jpg
    33,5 KB · Pregleda: 27
  • Kopija od Picture 045.jpg
    Kopija od Picture 045.jpg
    55,8 KB · Pregleda: 22
  • 40 011.jpg
    40 011.jpg
    58,9 KB · Pregleda: 24
Kupila kod mene u kraju... u jednoj lokalnoj prodavnici.
sad ću da ti pokažem kesicu...
Ako je hića, a ne možeš da nađeš, hoćeš da ti pošaljem nekako?

Edit:
parmezan-1.jpg

Sad čitam na kesici, proizveden je u Grčkoj, uvoznik je Pro Lologistic RPC, Kumodraška 290, Beograd.
tel. 011/397ž3210

Najzad sam ga nasla, hvala,da nije bilo slicice ne bih ga prepoznala. Ima ga u Roda marketu malo i veliko pakovanje, oko 60 din je malo, a parmezan je odlican, skoro kao "pravi", pravo osvezenje nakon onih "plasticnih" posnih sireva
 
Red je da podignemo ovu temu jer uskoro pocinju posne slave, a i nije na odmet da se pojede i nesto posno.

STANGLE SA JABUKAMA

1 kg. kiselih jabuka ( oljustene i izrendane na krupno ), 300 gr. secera i 600 ml soka od jabuka. Sipa se sve u serpu i stavi na ringlu, zagreva se na laganoj vatri dok se ne istopi secer. Kad provri treba da kuva jos 10 min. i tad se dodaje 2 pudinga od vanile (koja ste prethodno rastvorili sa malo soka od jabuka ) i kuvati dok ne dobije potrebnu gustinu.

800 gr. posnog keksa podelite na 3 dela, a isto i krem.
Redja se keks (koji se umoci u sok od jabuka koji ne treba da se zagreva), krem od jabuka i tako 3 puta. Kad odozgo uhvati koricu, premaze se glazurom od cokolade. Sece se na stangle ili kako hocete.
 

Back
Top