POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

PIRINAC SA PECURKAMA

Uprzi se na ulju seckan crni luk, rendana sargarepa i seckan beli luk, dodaje se 2 soljice pirinca, 200 gr. pecuraka i 3 kasike sojinih ljuspica (prethodno prelivene sa vrelom vodom, da kisnu 20 min. i onda se ocede).Nalije se vrela voda ( sto kaze Maha-maja i ja sam stara koska i znam koliko vode da nalijem zavisno od kolicine namirnica ) dodaju se zacini i dosta persuna.Po receptu se dodaje kari ali ja ga nevolim.Ovo se sve sipa u tepsiju i kuva u rerni dok ne bude gotovo.
 
Varivo od leblebija:
Proprzi se 1 iseckan praziluk, 1 sargarepa, 1 persun. U to se doda oko 300 gr leblebije koja je odstojala celu nocu u vodi ( kao pasulj), kuva se 2 sata, zacini biberom, suvim zacinom i zaprzi crvenom zaprskom i seckanim persunovim listom.
Moze se na kraju malo i ispasirati onom kasikom za pire krompir
 
Salata od pečene paprike i tunjevine
Pečenu papriku očistiti, iscepkati na komadiće; začiniti - so, beli luk, masl. ulje, sirće; izmešati sa crnim maslinama isečenim na koutove i komadima tunjevine

Salata od sočiva
obariti sočivo, izmešati sa iseckanim prazilukom, maslniama i paradjzom
začiniti po ukusu

Salata od šargarepe
Izrendati svežu šargarepu, celer i jabuku
posuti ljutom tucanom paprikom i pečenim susamom
začiniti solju, biberom, kašičicom posnog majoneza i limunovim sokom

Predjelo ili prilog od pečuraka
pečurke iseći na četvrtine, preliti (i izmešati) mešavinom meda, soja sosa i maslinovog ulja; ubaciti u rernu na jaču temperaturu (de se više isprži nego dinsta u soku), posuti susamom

Salata od karfiola
obariti karfiol i iscepkati na cvetiće. dodati praziluk iseckan na kolutove i iscepkanu sardinu.
posoliti, pobiberiti, izmešati sa posnim majonezom i senfom

Šareni ražnjići
filete soma ili oslića iseći na kocke i naizmenično ređati na žicu sa paprikom, lukom, pečurkama, tikvicama, patlidžanom...
sve preliti začinjenim maslinovim uljem i peći na roštilju ili u rerni
 
SARAN NA KUMANOVSKI NACIN

Saran od 1,5 do 2 kgr., dobro se osoli, spikuje belim lukom i napuni smesom od 150 gr. seckanih oraha, 3 seckane sargarepe i 1/2 seckane glavice crnog luka.Zatvori se drvenim stapicima.Ostatak fila, jer sve nemoze da stane, rasporedi se u plehu u koji se pece, dodaje se 1 limun iseckan na sitne komadice,crni biber u zrnu, lorber, sok od 1 limuna, 1/2 seckane glavice crnog luka, 1/2 l belog vina i 100 ml ulja.Preko toga se stavi saran.Pece se na 200 stepeni, 30 min na jednu stranu i 30 min na drugu stranu.
 
Zahvaljujem se na reputacijama, pa evo još recepata :)

Posna ruska salata sa testeninom
Skuvati kesu posnih makarona sa kesom smrznutog povrća za rusku salatu
skuvati filet soma, oslića, ili surimi štapiće (po želji)
iseckati kisele krastavčiće, praziluk i crne masline
sve izmešati sa posnim majonezom i senfom

Domaće sardine
Smrznutim papalinama odseći glavu i staviti da se kuvaju u mešavini maslinovog ulja i vode. posloliti i izgnječiti beli luk. Kuva se oko sat vremena, poklopljeno; samo se povremeno prodrma šerpa
Može se od njih praviti pašteta ili ih iseckati za razne salate
a vrlo su ukusne i same; kad se ohlade
u frižideru mogu da stoje do nedelju dana
vrlo ekonomično;)

Pašteta od patlidžana
patlidžan izbušiti viljuškom i ispeći u rerni
oljuštiti, ispasirati; dodati malo posnog majoneza, manju glavicu sitno iseckanog crnog luka i nekoliko izgnječenih čenova belog luka
posuti ljutom tucanom paprikom

Salata od sardina sa krompirom
obariti krompir isečen na manje kocke
iseckati mladi luk ili praziluk
izmešati sa sardinama
preliti mešavinom majoneza, kečapa, maslinovog ulja i limunovog soka

šarena salata
Pečenu očišćenu i začinjenu papriku iseći na rezance
izmešati sa kuvanim kukuruzom, proprženim šampionjonima i prazilukom
začiniti tabascom
 
Mirko u pitanju je specijalna vrsta paprike koja uspeva od Leskovca pa nadole.Ona se susi u jesen i koristi se u zimu (znas nekad nije bilo zamrzivaca, pa su nase bake susile povrce i voce i to koristile u zimu), mece se u pasulj, puni se mlevenim mesom, puni se i pirincem da bude posno za slave, prave se salate i paprika za zaprsku.
I da znas da ima velike razlike, veruje samo ko je probao, eto pitaj Iru ona zna. Ja sam donosila seme prijateljima mog brata, sadili su u okolini Obrenovca i narasla kao obicna paprika za ajvar, mislili su da ih zezam ali nije uvek:Sto je juznije sve je tuznije.

Vera, ja ti verujem i potvrđujem, donosili su moji rođaci iz okoline Vranja mom tati paprike još u vencu, sa sve semenom godinama, i prošle godine je pokušao i da ih poseje, i ništa. A sama paprika je daleko bolja osušena pa kuvana, još ne dao bog da je neka ljuća pa se raspukne tokom kuvanja u pasulju ili čorbi... Većini gostiju za svetog Nikolu bude :sad2: a moj pok. tata je bio otprilike: :worth:
 
Vera, ja ti verujem i potvrđujem, donosili su moji rođaci iz okoline Vranja mom tati paprike još u vencu, sa sve semenom godinama, i prošle godine je pokušao i da ih poseje, i ništa. A sama paprika je daleko bolja osušena pa kuvana, još ne dao bog da je neka ljuća pa se raspukne tokom kuvanja u pasulju ili čorbi... Većini gostiju za svetog Nikolu bude :sad2: a moj pok. tata je bio otprilike: :worth:


Ne znam,zato i pitam strucnjake.Ko p[ita,ne skita.:cmok:
 
Evo ga:

HLEB S MASLINAMA
Za 8 osoba

  • - 600 gr. brašna
  • - 15 gr. svežeg kvasca
  • - 1 kašičica šećera
  • - 400 gr. crnih maslina bez koštica
  • - maslinovo ulje
  • - majčina dušica
  • - so
Razmutiti kvasac sa 1/2 kašičice šećera u 2 dl mlake vode. Pomešati 300 gr. brašna sa malo soli i preostalim šećerom, pa dodati pripremljeni kvasac. Pokriti i ostaviti 30 minuta da naraste. Testu dodati preostalo brašno, 2 kašike ulja i 1,5 dl mlake vode. Umesiti da bude čvrsto i elastično. Formirati pogaču, premazati uljem, pokriti vlažnom krpom i ostaviti da naraste 1 sat.
Premesiti testo, podeliti na 4 dela. Svaki deo razvući u pravougaonik dimenzija 30x 15 cm. Premazati maslinovim uljem, poređati masline i listiće majčine dušice, urolati i premazati uljem. Poređati na pleh i ostaviti da raste još 90 minuta.
Peći na 220 stepeni 15- 20 minuta.
Na dno rerne staviti posudu sa vodom kako bi od isparavanja hleb dobio mekoću.
Odmah po vađenju iz rerne, poprskati ga vodom i prekriti krpom.

Ja obično pravim pola količine i u jedan stavim zelene u drugi crne masline. Seče se na režnjeve deblinje oko 1cm i deluje vrlo dekorativno.
(Sad ću da potražim i neku sliku ;))

Evo ga obećani hleb sa maslinama. :)
(Imam sigurno i fotku gde je sam, ali nemam pojma gde :roll:)

hlebsamaslinamaforum-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Mimi bas mi je drago sto si imala prilike da probas.Vidis, ko proba veruje, stvarno su dobre, a mi sa juga ne umemo bez paprike.Ja kad krenem kod brata ponesem punu torbu i samo mislim nemoj da neko vidi da nosim papriku ima da se smeje.

Draga Verka ti si paprike nosila za Beograd sto i nije neko cudo. Sta da ti kazem da sam ja pte 3 godine isla kod brata u Majami, na Floridu i nosila 100 suvih paprika, 7kg kora za pitu i 7l domace rakije :D:D:D
Prosle godine sam na leto isla kod brata od ujaka u Letoniju i nosila 50 suvih paprika, 7kg kora, 3kg kajmaka, 4l rakije i 100 ljutih papricica :D:D:D
Prema tome sirila sam saznanje o nasim specijalitetima po svetu i uopste me nije bilo sramota. Sreca da mi carinici nisu otvarali kofere :zcepanje::zcepanje::zcepanje: Mislim da bi pali u nesvest :zcepanje::zcepanje:
 
evo vam recept za posnu tortu od oblandi

jedan stoni margarin
dve kesice posnog majoneza
ovo umutiti mikserom i namazati jednu oblandu da se popune one rupe i posuti ocedjenom izmrvljenom tunom
staviti drugu oblandu preko toga opet namazati pa posuti iseckanom pecenom paprikom
na to staviti trecu oblandu namazati i posuti iseckanim mariniranim pecurkama
staviti cetvrtu ,namazati i posuti seckanim krastavcicima.
Pritisnuti tezim predmetom i kad odstoji namazati ostatkom fila pa narendati biljni kackavalj.

ovo je stvarno jedno od retkih posnih predjela koje mi se stvarno dopada.

teta Iro nisam ga imala zapisano kad smo stancale po receptima.
 
Meksicka salata-posno

250 gr crvenog pasulja iz konzerve
250 gr kukuruza secerca
1 struk praziluka ili 1 manji crni luk
2 cena belog luka
2 pecene paprike
3 kisela krastavca
ulje,so,biber,persun,sok od limuna ili jabukovo sirce ili jos bolje balsamiko,seckan dimljen losos ili pastrmka,moze i tuna iz konzerve u nedostatku ovih i po ukusu ljuta papricica
kukuruz obariti ono sto treba da se isecka iseckati i sve pomesati.

isprobano i sa pastrmkom i sa tunom i nemam zamerki ni za jednu varijantu.
 
Setih se još nečega što sam pravila za subotu... ali je bila improvizacija na licu mesta, pa ću pokušati da rekonstruišem. Istina, ja nisam probala, ali jeste Jaca ;)

Integralni pužići

Potrebno je:
  • 200g integralnog pšeničnog brašna
  • 100g brašna
  • 1 kašičica šećera
  • malo soli
  • 1 kvasac
  • 3 kašike prosenog "mleka"
  • oko 1,5 - 2dl vode
  • 3 kašike nerafinisanog ulja (može bundevino, ali sam ja koristila maslinovo)
  • puter od semena bundeve (pretpostavljam da bi lepo bilo i sa kikiriki puterom ili nekim sličnim biljnim, ali ja sam imala ovaj)

Postupak: Prokuvati vodu, dodati dve-tri kašike prosenog mleka (prema uputstvu na pakovanju).
U prohlađeno mleko dodati kašičicu šećera, malo brašna, pa potopiti kvasac.
Pomešati integralno i "obično" brašno, dodati so, ulje. kad kvasac zapeni, dodati ga u brašno i zamesiti testo. Ostaviti da nadođe. Kad se udvostruči, razviti testo na oblik pravougaonika (oko 20x30cm) debljine od oko 0,5cm i premazati puterom čitavu površinu. Po želji posuti malo semenki. Uviti u "rolnu" i iseći na komade dužine od oko 3cm (sve mere uzmite proizvoljno). Dobijete 10-tak komada testa oblika valjka. Ređati ih u pleh (ja stavim papir za pečenje ispod, ali može se i pleh podmazati uljem i posuti brašnom) tako da se vide "zeleni" krugovi.
Ostaviti da nadođe, poprskati vodom i peći u rerni na 250C.
 
Daco to sa oblandama pravim i u mrsnoj i u posnoj varijanti samo sam ja u posnoj umesto margarina stavljala kuvani ispasirani krompir pomesan sa majonezom i samo malo margarina cisto da se krompir bolje izgnjeci, a tunjevinu sam stavljala negde u sredinu kora.
Kod mrsne varijante sam stavljala sir.
 
Evo neceg jednostavnog i lakog za pravljenje.

Kuglice od krompira

Skuva se krompir. Za to vreme se isecka glavica crnog luka i proprzi na ulju da se malo zarumeni. U to se pri kraju doda malo aleve paprike ( ko voli moze i ljute) pa se sve izgnjeci sa krompirom i naravno posoli vegetom i dotera ukus. Prave se kuglice sa maslinom u sredini i valjaju u seckani persum. Ja koristim one masline punjene paprikom ali mogu i druge. Dekorativno je i ukusno
 
Setih se još nečega što sam pravila za subotu... ali je bila improvizacija na licu mesta, pa ću pokušati da rekonstruišem. Istina, ja nisam probala, ali jeste Jaca ;)

Integralni pužići

Potrebno je:
  • 200g integralnog pšeničnog brašna
  • 100g brašna
  • 1 kašičica šećera
  • malo soli
  • 1 kvasac
  • 3 kašike prosenog "mleka"
  • oko 1,5 - 2dl vode
  • 3 kašike nerafinisanog ulja (može bundevino, ali sam ja koristila maslinovo)
  • puter od semena bundeve (pretpostavljam da bi lepo bilo i sa kikiriki puterom ili nekim sličnim biljnim, ali ja sam imala ovaj)

Postupak: Prokuvati vodu, dodati dve-tri kašike prosenog mleka (prema uputstvu na pakovanju).
U prohlađeno mleko dodati kašičicu šećera, malo brašna, pa potopiti kvasac.
Pomešati integralno i "obično" brašno, dodati so, ulje. kad kvasac zapeni, dodati ga u brašno i zamesiti testo. Ostaviti da nadođe. Kad se udvostruči, razviti testo na oblik pravougaonika (oko 20x30cm) debljine od oko 0,5cm i premazati puterom čitavu površinu. Po želji posuti malo semenki. Uviti u "rolnu" i iseći na komade dužine od oko 3cm (sve mere uzmite proizvoljno). Dobijete 10-tak komada testa oblika valjka. Ređati ih u pleh (ja stavim papir za pečenje ispod, ali može se i pleh podmazati uljem i posuti brašnom) tako da se vide "zeleni" krugovi.
Ostaviti da nadođe, poprskati vodom i peći u rerni na 250C.

Joj sa ovim sam se davila na sajmu, ne da je dobro, odlicno je, cak sam i u restoranu pojela jedan:rumenko:
 
Jedna od stvari koju pravim za slavu je pita od oraha. Čini mi se da na forunu nema tog recepta pa ga zato pišem.

Posna slana pita od oraha
½ kg tankih kora za pitu
1 glavica crnog luka
400-500 gr seckanih oraha
So, biber po ukusu
1 ravna kašičica praška za pecivo
Kisela voda
ulje

Na malo ulja, a može i ma vodi, izdinstati crni luk pa dodati seckane orahe i vrlo malo ih propržiti. Posoliti i pobiberiti po ukusu. Kad se malo prohladi dodati prašak za pecivo.
Ovom smesom filovati kore kao za baklavu. U podmazan pleh ređati kore ravno i ukrajati ih na veličinu pleha. Svaku koru malo poprskati kiselom vodom a svaku 2 ili 3 i uljem (i to vrlo malo jer ako se stavi više ulja bude masna jer će orasi pustiti masnoću). Svaku koru filovati orasima. Završiti sa dve prazne kore. Pitu staviti pola sata u friz (lakše se seče) a nakon toga je iseći kao baklavu i peći u zagrejanoj rerni kao i svaku drugu pitu.
 
Pravim i puno drugih posnih pita ali, pored gore navedene, možda je interesantna pita od ribe. Ukoliko neko želi napisaću i taj recept. Od posnih jela: punim paprike žitom, orasima, golicom (da ne nabrajam već dobro poznate).
Pišem još jedan recept za koji ne treba veštine, izuzetno lako se pravi a vrlo je ukusan.

Pužići od tunjevine
1 lisnato testo
2 konzorve tunjevine
Susam
½ lisnatog testa tanko razvući i premazati je tunjevinom iz jedne knzerve. Testo uraolati i seći komade oko 1,5 cm debljine. Parčiće režati u pleh obložen pek papirom i svaki komad pritisnuti malo rukom da se spljošti. Posuti susamom i peći u zagrejanoj rerni dok ne porumeni. Ko voli rešije može peći duže i obrnuto. Postupak ponoviti i sa drugom polovinom.
 

Back
Top