NEA VRASNA

To ti je malo mesto kod Asprovalte.Nisam nikad bila ali znam da ima jako lepu plazu i cistu sto je najbitnije.Ima finih mesta za provod,blizu je Asprovalta,a i Solun.Ima dosta taverni sa pravom grckom muzikom ako volis.Eto toliko sam saznala.Nadam se da je bar malkice pomoglo. ;)
 
Hvala na odgovorima. To mesto prvi put vidim u ponudama ove godine, i ima je agencija Euroturs iz Nisa, i pri tom su vrlo povoljni aranzmani. Ne znam, za ovu godinu sam uplatila Tasos, ali cu pratiti forume i raspitati se, pa eventualno, sledece godine....
 
došli moji kumovi pre nedelju dana
plaža im se sviđa
smeštak onako, nema apartmana, samo studija, mada su nova i korektna,
nema mamipara, vašarišta, klasično penzionerski, njima odgovaralo,baš su se odmorili, deci ne previše, dosadno im bilo
 
došli moji kumovi pre nedelju dana
plaža im se sviđa
smeštak onako, nema apartmana, samo studija, mada su nova i korektna,
nema mamipara, vašarišta, klasično penzionerski, njima odgovaralo,baš su se odmorili, deci ne previše, dosadno im bilo

Pa sto nisu skoknuli do Asprovalte....i ovako je pored..moze pesaka da se ode....
 
Moji rođaci tamo letuju već par godina unazad.
Našli su lep smeštaj po korektnoj ceni, sad su već stalni gosti.
Plaža je super, nema gužve, tiho je i mirno, baš za odmor.
Kome je do akcijanja, blizu su Asprovalta i Solun.
 
Približava se i ovogodišnje letovanje, i to u Nea Vrasni prvi put.
Vidim da na forumu nema puno informacija o ovom delu Grčke (biće ih kad se mi vratimo, sigurno).
Zanima me šta je u okolino vredno za posetu, ima li nekih boljih plaža, koja mesta treba obići?
Verujem da ćemo svratiti do Stagire, da vidimo Aristotelovo rodno mesto, do Uranopolisa, Amfipolisa u kome je muzej, a verovatno malo i od Kavale.
Takođe me zanima i plaža kod Olimpijade, pećina Alistratis.
Ukoliko je neko posetio ova mesta, značilo bi mi neko iskustvo, šta je zanimljivije, šta lepše i posebno, šta je za decu bolje.
 
Pa to je sajt jedne agencije, a mi smo na forumu. Mene lično, a verujem i ostale na forumu više zanima dobar putopis nego marketing turističke agencije, iako treba čitati i to što pišu agencije.
 
Slazem se da su putopisi bolji i da bolje docaraju samu destinaciju, ali svaki putopis predstavlja subjektivnu ocenu. Tako da neko moze da bude odusevljen sa nekim mestom a kada odes tamo, celokupni ambijent, atmosfera i slicno na tebe ostave sasvim drugaciji utisak. Agencije ti ponude sta mozes da vidis: znamenitosti, plaze, restorane i propratne aktivnosti i onda znas, otprilike, sta da ocekujes. Ako nema nikog da opise svoj putopis onda agencija nudi bar osnovne informacije. :)
 
Ok, putopisi jesu dobri, ali neko moze biti odusevljen nekom destinacijom a da na tebe to mesto ostavi sasvim drugaciji utisak. Zato je najbolje da negde procitas sta to mesto nudi i neke osnovne informacije o njemu i onda da se organizujes kada stignes tamo i prepustis uzivanju... :)
 
Mi smo bili:) u Nea Vrasni 2009.godine, u julu mesecu,imali smo super smestaj na samoj plazi, isli smo preko agencije Kim travel iz Beograda, s obzirom da smo isli sopstvenim prevozom bilo nam je super.U Nea Vrasni skoro da nema nikakvih sadrzaja, prakticno manje mesto koje je cini mi se tek u izgradnji jer je vecina ulica neasvaltirana. U blizini su Stavros i Asprovalta pa ko voli guzvu i to mu je nadohvat ruke. Plaza je sasvim pristojna, ciste je svako jutro, more cisto, nema guzve. Sve u svemu mir i tisina, pravi odmor. Inace taj deo pripada Solunskoj regiji. Dva sata voznje vas deli od Tasosa tako da se i to moze obici ko je zainteresovan.U samom mestu ima Lidl.Sve zavisi ko sta ocekuje a moje licno iskustvo je vrlo pozitivno.:)
 
Ja se upravo vratih iz Nove Vrasne i ucisci su veoma pozitivni. Pravo mesto za odmor, za onoga ko zaista želi da se odmori, a ko je za provod, Asprovalta je na 10-15 minuta hoda uz obalu, Stavros malo dalje , ali zbog nekog vojnog objekta na obali, mora malo da se kruži.
Plaža je predivna, cene u marketima +/- 10% kao kod nas, po meni odličan izbor.
 

Back
Top