alkoholisanje u detinjstvu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

AA SRBIJE

Obećava
Poruka
61
Mnoga deca kod nas "uzivaju"alkohol i to se otprilike smatra necim sasvim normalnim.Amerikanci nedozvoljavaju da niko mladji od 21 g moze legalno da pije bilo gde sto smatram jos nenormalnim jer u tom slucaju imaju mnogo veci pristup drogi nego alkoholu.
Zasto je kod nas toliko omladeine vec uslo u problem alkoholizma?
Sta vidite kao izlaz iz tog problema?
 
Prvo... deca... sta se smatra pod decom. Danas matori kad pominju decu misle i na ljude koji imaju i po 18-19 godina! Nasi trinaestogodisnjaci za mene vec nisu vise deca, nego tinejdzeri, adolescenti. Nije lepo prema njima obracati se sa deca :roll:
Dalje, dal uzivaju alkohol bash i nisam siguran, posto ta ciljna kategorija koju pominjes u 90% slucajeva nema mere, kontrole i granice i redovno se razbrljavi u roku od sat, dva, pravi gluposti, komira, baca pegle i sutra uz celodnevni oporavak niceg ne seca. To nije uzivanje :P
Najveci broj njih pre ili kasnije shvati da od takve zabave leba nema, pa nauce da se kontrolisu i ne takmice u svakodnevnom natpijanju. Ocu reci, ne znam gde si ti to video, ali zaista je malo omladine koja je hronicno zarazena alkoholizmom. To sto se prakticno vise ne izlazi nigde, a da se ne popije najmanje jedno pivce (za zivce), nije alkoholizam.
Alkoholizam je kad pocnes da izlazis samo da bi pio i ne treznio se. Takvi su ipak u ogormnoj manjini.
Imamo mi u ovoj zemlji mnogo pametnijih problema od alkoholizma.
 
Kad_LupimLupim:
Prvo... deca... sta se smatra pod decom. Danas matori kad pominju decu misle i na ljude koji imaju i po 18-19 godina! Nasi trinaestogodisnjaci za mene vec nisu vise deca, nego tinejdzeri, adolescenti. Nije lepo prema njima obracati se sa deca :roll:
mene su u vojsci pre neki dan sve lekarke i svi lekari rekli "dete" ..... :lol:
najbolja je bila jedna... "dete ti si regrut ili shta"
ih josh sam ja mali za regruta... :)

btw. ni ne chudi me shto se ova sekta AA primila ovde mora da su gledali kakve slike stavljate u PhotoDiary :lol:
 
malo malo pa svaka druga tura slika neka chuvena pijanka, neko odvaljivanje, pa kako je to kul, pa ovo pa ono, pa vidite kako smo ludi, a mene i svakog normalnog bole racku a ovamo se primaju sekte anonimnih alkoholichara... :)
 
AA SRBIJE:
Mnoga deca kod nas "uzivaju"alkohol i to se otprilike smatra necim sasvim normalnim.Amerikanci nedozvoljavaju da niko mladji od 21 g moze legalno da pije bilo gde sto smatram jos nenormalnim jer u tom slucaju imaju mnogo veci pristup drogi nego alkoholu.
Zasto je kod nas toliko omladeine vec uslo u problem alkoholizma?
Sta vidite kao izlaz iz tog problema?
Pijo sam pre. U prvom polugosistu sedmog razreda. Ali sam presto. Svidja mi se alkohol ali ne preterano.
 
Ehm.. hvala ti pivo za srecno detinjstvo! :twisted: :D

Bludnamladost.jpg



nisam mogao da odolim..
icon_redface.gif
 
А чико, чико. Извините, а смем ли и ја да пијем са вама, плиззз?? Знам да нисам дете, али правићу се да јесам... Смем ли, смем ли?
:grin:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top