Zapishavanje teritorije

Pre neku godinu se u moju zgradu doselio seljober neki i kako bi rekli, zapisao svoju teritoriju. Njegovo je ma sta drugi mislili. Njegova klupa ispred zgrade, njegov ulaz, ima i svoje omaleno stado postovalaca, drzi kerice i macke. Ume da dobaci ako neko bane na njegovo a njemu se nesvidja. Srecom, u drugom je ulazu, nije u mom.
 
Ja sam mislio zenska - teritorija, ali ajde da se nadovezem na King - a: ima jedna matora stoka kod mene u kraju - nesto me je startovao oko parkiranja kola, a ja nisam bio u drustvu u kome sam mogao da reagujem kako treba prema takvim likovima. Sada vec ima klapu koja maltretira citav kraj sa svojim kolima (njih 3-4, sa jedno 5-6 kola), ali kada mi pukne film... To ide ovako: nemoj, nemoj... onda mrak i onda vidim sebe sa strane... Lazovcina matora...
 
Najsmesniji mi je jedan lik iz moje zgrade..elem parking je mali za mnoga vozila sto je opsti problem kod svih..naravno..e da bi obezbedio sebi parking mesto na parkiralistu ispred zgrade on svaki dan kada odlazi na posao; Istera auto ..onda navlaci dve ogromne betonske kamencine kojima blokira to parking mesto..i ode...u povratku izlazi iz kola sklanja te kamencine sa strane i parkira svoj auto..E to radi ..uredno svaki bogovetni dan..u pocetku ga klinci zezali i sklanjali mu te kamencine. Bilo je tu svega i svacega..kasnije su svi digli ruke od njega..mislim koji lik.To ja shvatih kao zapisavanje oko zgrade..Inace u odnosu prema zeni, svaki muskarac obelezi svoju teritoriju..svojim ponasanjem prema okolini u prisustvu te zene,njegovim zastitnickim i pokroviteljskim odnosom prema njoj u smislu..ovo je moje i..nema prilaza ni uleta.
 
naravno da postoji... zrachish... ispoljavash se... ostali dzukci iz kraja znaju za tebe, a i ti za njih... lajesh, olajavaju te... alfa je vodja... ima jasnu ideju za sebe, mada nije nuzno i za druge, ali ipak ga slede... znaju, iako si jak, pojeshcje te mrak... mnogo ih je, a ti nisi ninja... nanjushicje tvoj miris, ako ne oni, onda neka zenka, a oni ce vecj, sigurno nanjushiti zenku...
e, sad'... poshto znam sve ovo... ja zapisham, da ne bih zalio posle shto nisam..
 
Zgrade su ludare obicne. Svi da su stanari Ok mora jedan bolid da bude po pravilu. Seljoberi zu zaebani za stanovanje po zgradama. Navikli na medje, kapije, moje - tvoje, da baca gde stigne, da zapisava gde stigne.... navikao da ima sitnu stoku pored sebe....
 
Socijalno zapisavanje:
Pre par godina "mesnozajednicari" :mad: odlucise da se na zelenoj povrsini, pred zgradom u kojoj zivim :arrow: ne postave sprave za decu, po sistemu, deca su bucna, park pod prozorima bla bla...
:roll: posle 15-ak dana na tom istom mestu, poce bager da kopa, pa beton, gradjevinski radovi samo tako :???:
Posekose siblje, ( kiselica rekose) :-( , Elem, na tom mestu nice teren za bocanje :roll:
Pa sad pod prozorima mesto decje graje, po ceo dan, i dobar deo noci, slusamo navijacko zaurlavanje Pivsko-prasece brigade...

Tako bilo vazda u njihovim vukojebinama :roll:
 
zapišavanje - to je kad se neko širi i ne da drugima da rade šta im se ište ?
kao kučiči što ostavljaju feromone po drveću - da se zna da je njihova atar. Primitivno je i nedemokratski, kako TO mogu ljudi da rade? Mogu da verbalno pokazuju svoju nadmoć, to kapiram, mogu i da brane svoje, mogu i da se dokazuju...ali mi je potcenjivački da "zapišavaju".
 
frozen1982.:
Shta mislite o tome?
Na shta mislite pod tim(ne bukvalno :? )?
Postoji li to kod "savremenog"?
Kako se ispoljava?

Ovako, kao sto zivotinje zapishavaju svoju teritoriju tj. obelezavaju graicu dokle je njihovo tako i ljudi rade to isto. Svi ste gledali one TV emisije kad tigrovi pisaju po drvecu zeleci da na taj nacin ''kazu'' drugim zverima da je tu on gazda. Isto je kod coveka, ne bukvalno ali...imate jedan kvart, deo grada u kome zivite, ulicu ili sta vec koju ''drzite pod kontrolom'' sa svojom ekipom, drustvom, bandom...i sta sad, kad uleti neko sa strane i pravi pizdarije dobije po usima(kao tigar na stranoj teritoriji). To je sva filozofija zapishavanja...teritorije... 8-)
 

Back
Top