Zabranjivati detetu bavljenje sportom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Atomski_Mrav_82

Obećava
Banovan
Poruka
54
Zato sto su sportisti glupi, zato sto sport odvlaci od fakulteta, i zato sto ce dete da brze zavrsi fakultet ako se ne bude bavilo sportom, zato mu treba svakog oktobra pa do juna ukidati sportske aktivnosti. Cak sta vise ako se ne bude bavio sportom, bice debeo od ucenja, visi ce sve na njemu, vi jos treba da mu nabijete komplekse oko fizickog izgleda. Tako ce jedina njegova sansa da da se dokaze u zivotu biti da zavrsi fakultet, psto ce biti mastan i debeo i pun kompleksa pa ce mu jedini nacin da izleci komplekse biti diploma.

Koje su sanse da roditelj sa ovakvom teorijom uspe u tome da mu dete diplomira?
 
WithdrawnWater:
Acika, ne zesti se ti nama - diplomiraces ti...jednom...mozda.....Pogotovu od kad se pasionirano bavis sportom i telesnim - sve su sanse pred tobom! Samo cepaj! ;)

W.W mene je svaki psihijatar do sada pitao da li se bavim nekim sportom. Sto je to toliko bitno? I veruj mi u svom zivotu dok sam trenirao plivanje (koje je ukinuo moj otac) bio sam najbolji djak.

Ujutru se ustajalo u 5:30, trening bio od 6:00-7:00 tako nekako i onda u skolu. Dok svi onako prvi cas mamurni, jedva se vuku, a ja isplivo, odradio trening, nadiso se vazduha , svez i zadovoljan sobom, samo upijam sta profan prica.
 
''Дете'' које студира.....и које дозвољава да му родитељи одређују да ли ће се бавити спортом????

Па кад мислиш већ једном да не будеш дете, мајку му?
Да узмеш свој живот у своје руке и да почнеш сам да одлучујеш о њему?
 
Hellen:
''Дете'' које студира.....и које дозвољава да му родитељи одређују да ли ће се бавити спортом????

Па кад мислиш већ једном да не будеш дете, мајку му?
Да узмеш свој живот у своје руке и да почнеш сам да одлучујеш о њему?

Hellen pazi ovako, evo ti prosti primer.
Dokle god studiras u mojoj kuci i pod mojim krovom , radices pod uslovima pod kojima ja kazem.
Mislim zabrane bavljenja sportom u mojoj porodici datiraju jos od gimnazije.

Tacnije nije meni zabranjen sport, nego smem ja da se bavim spotrom, ali znas kako.
Da idem u sumu da se verem po drvecu, posto svuda oko mene je suma, i svi bi sve dali da imaju sumu, treba da idem i da se besim po sumu, da vezbam u sumi da skacem sa drveta na drvo. AJDE POSTENO, sta bi ste vi pomislili da vidite coveka kako skace sa drveta na drvo?
 
А јел никад ниси слагао маторце?
Мислим, сећам се оно као забране ми да одем на журку, а ја кажем ''била сам са другарицом у биоскопу''.....тинејџерске форе....

А шта би било ако би се супротставио?
Ако би рекао: ''Ја сам одлучио да се бавим спортом и не тражим ваше одобрење''?
Кажеш: ''Спорт ми помаже да боље учим, да имам бољу концентрацију и ваше противљење ме неће одвратити од њега''.
 
Hellen:
А јел никад ниси слагао маторце?
Мислим, сећам се оно као забране ми да одем на журку, а ја кажем ''била сам са другарицом у биоскопу''.....тинејџерске форе....

А шта би било ако би се супротставио?
Ако би рекао: ''Ја сам одлучио да се бавим спортом и не тражим ваше одобрење''?

Oni kazu "A kojim parama"

Da lazem, sta da kazem? Kada me vide sa torbom u kojoj su trenerka, ili sorts i patike, dezodorans, sampon gde sam krenuo? Na bal? Sta da im kazem kada donesem kuci znojavu majcu, znojavu trenerku, znojave gace? Znas malo je tesko prikriti dokaze da si bio u teretani, vide se, a boga mi i osecaju.
 
Aaaaa, znaci zato se ti inatis i ludujes po forumu: kod kuce tata lupi sakom o sto pa ne smes......! Bravo cale, ti ocito taj jezik razumes, a?? A ja pokusala strategiju 'budi fin, imaj tolerancije, moli, kumi, preklinji, upozoravaj......' - kad ono nista! Vidim ja - ima neka kvaka, kad ono - sa tobom postoji sistem, bogati!:shock:
 
WithdrawnWater:
Aaaaa, znaci zato se ti inatis i ludujes po forumu: kod kuce tata lupi sakom o sto pa ne smes......! Bravo cale, ti ocito taj jezik razumes, a?? A ja pokusala strategiju 'budi fin, imaj tolerancije, moli, kumi, preklinji, upozoravaj......' - kad ono nista! Vidim ja - ima neka kvaka, kad ono - sa tobom postoji sistem, bogati!:shock:

Gde si ti to bila fina prema meni leba ti reci mi? I gde si ti to mene upozoravala.

I veruj mi jedno radim od svoje 15 te godine u stomatoloskoj ordinaciji a sada mi je 24 to je 9 godina. Kao asistent naravno, neposredno uz stomatologa. Treba li da ti objasnjavam odakle mi znanje da recimo kazem da je "Bol na zagrizaj prouzrokovan procesom u kosti" veruj mi pokupio sam za 9 godina neke stvari koje pojedinci nece pokupiti za ceo fakultet.
 
WithdrawnWater:
Uuuuuuuuuuuuuuu! Vau! Pa sto ne kazes da nije tata kriv sto se ne bavis sportom - ti si imao ozbiljnu rabotu, da budes - asistent (neki se za to skoluju, al' eto ti si bio wunderkind sa 15...!) Izvini molim te, izvinajvam(o) se, jako se izvinjavam(o)!! :):):)

Skolu? Kakva ti skola treba? Svaka sestra stomatoloska koja nam je usla u ordinaciju posle zavrsene sredne medicinske nije znala da zamesa cement. Sve moras da ih ucis ko da nisu isle u skolu. Za mesanje cementa, dexametazona, cink oksida, dodavanje instrumenata za to stvarno treba veliko umece i znanje. Ne kazem da sam sa 15 znao sve, ali sam vremenom naucio. A da ne pricam o matricama, koliko je to tesko, cirkularna, mezijalna, cccc kakva tezina. A bele plombe. treba da dodas 1 bocicu i kompozit stomatologu, i to je tako tesko.

Sve u svemu posao koji zaista ne moze da se nauci i koji zaista zahteva veliki intelektualni napor.
 
Usput tvojim dragim kolegama diplomiranim dokrorima covek umere zato sto je neko zaboravio gazu u stomaku.

A da ne pricam o zeni koja je umrla zato sto je neki biser procenio da je "Bol u desnom searko ilijacnom predelu posledica plucnog edema" pa je jadnica zivela jos 5-6 dana, ja jos nisam cuo da neko zivi 5-6 dana sa zapusenim plucima. Na kraju se ispostavi da je "bol u desnom sarko ilijacnom predelu na prvom mestu izazvan upalom ili perforacijom slepog creva"

URA!!!!

Cek da vidimo dalje, decko se udavi medicinskim tehnicarima na bazeno u sopstvenoj povracki, kako je skocio tako je krenuo da povraca, a ovim jadnicima niko nije objasnio da se covek u takvom stanju okrece na bok da ne bi udahnuo povracku

Cek da vidimo dalje

Ah da

Izjava studenta 5 godine stomatoloskog fakulteta: "Da li treba da znam gde je foramen mentale" ...osnovna tacka za davanje anestezije tacnije jedna od osnovnih otvor na donjoj vilici

oces dalje.....

nedo bog da nastavim
 
osim problema sa zabranom sporta koje imas, cenim da se radi i o blagom zaostatku u emocionalnom sazrevanju.
uz takvog oca, i ako zavrsis faks na vreme i sve baveci se sportom-ti posedujes slabe sanse da se razvijes u zrelu jedinku muskog pola, sposobnu za samostalni zivot.
dakle, jedini lek je nasilna secesija, uz pripremu naravno.
postoje studentski domovi brate i neces biti jedini koji je zavrsio proces obrazovanja radeci preko studentske i stanujuci po domovima ili privatno.
 
Inače, malo mi je čudna cela priča, ali ako ti roditelji stvarno zabranjuju da se baviš sportom onda su oni TOTALNE PSIHOPATE. Svako normalan zna da je sport zdrav i da čovek, kada se bavi sportom mnogo bolje uči. Kakve su to HITLEROVSKE metode?? Stvarno mi je priča neverovatna. :shock:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top