pomoc koza je katastrofalna

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

malena_mackica

Početnik
Poruka
26
danas sam sjedila par sati ispred ogledalom i dirala bubuljice, koje se pre toga nisu ni primetile i sada sam stvorila ogromne rane i ozuljke i sva se crvenim...izgleda strasno i ne moze bas ni da se prekrije make - up om...šta da radim, imate li neki savjet, neki domaći lijek. Hvala unaprijed...trebaju fleke da spadnu sto pre..
 
Maska od gline moze da pomogne, ima ih u svakoj apoteci, samo trazi za spoljnu upotrebu. Ja vise volim belu glinu nego zelenu, ali obe su ok.
Ja sam je pravila tako što samo razmutim prah sa vodom 1:1 i dodati nekoliko kapi maslinovog ulja. (obično je to kafena kaš.)
Slobodno nanesi deblji sloj preko tih akni, i neka ti stoji bar 30 min. Skidaš je tako što ispiraš mlakom vodom, polako. Dok se to skroz ne zaleči možeš i svaki dan da je staviš, vidi osetićeš i sama kako reaguješ. Naravno, posle maske nahrani kožu dnevnom kremom koju inače koristiš i bez make-up-a! dok to ne prodje, ev. neki lagan puder u prahu, mada možeš da probaš i glinu u prahu umesto pudera, malo je belje, ali nekome se uklopi u boju tena. probaj.
Glina deluje antiseptički, antibakterijski, skuplja pore... trebalo bi da pomogne.

i sto mučiš kožu??? idi kod kozmetičara da ti lice očisti propisno, i u higijenskim uslovima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top