zna li neko kako se pravi sajt

Znam.
A i ti bi znao, samo kad bi znao da kupis neku knjigu ili kad bi znao da posetis Google pa nadjes tutorijal, ili kad bi znao jos neki jezik sem maternjeg (i azerbejdzanskog) ili kad bi se jednostavno potrudio a ne da postavljas idiotska pitanja po forumu!
 
Ma ima milion puta pitanje u vezi toga, da je ponavljanje istog ravno blesavosti!
Uostalom i pitao je na nacin "do moga" - "zna li neko kako se pravi sajt?" Ma daj....
Kao da je pitao "zna li neko kako da surfujem?"
Mi se na mnogim podforumima ubismo diskutujuci, predlazuci, pomazuci, savetujuci, svadjajuci se ako treba malo a on - "zna li neko kako se pravi sajt?" Kao da nikada nije procitao nijedan post na nijednom podforumu, pa eto da pita (a verovatno i nije nista prethodno procitao od postova)

Decku savet: - citaj podforume, googlaj da nadjes prirucnik, kupi knjigu, vezbaj - pa kad nesto zapne pitaj konkretno. Niko ti ovde nece pisati tutorijal.
 
Slazem se ali mora on sam nesto da nauci i zna barem sta pita, ili:
Onda ti umesto njega googlaj i nalazi mu linkove
Onda ti umesto njega procitaj sto vise o HTML pa mu pisi skracene tutorijale
Onda ti umesto njega kupi knjige u vezi JavaScript pa pisi tutorijal za njega ovde
Onda ti umesto njega kupi Flash i drzi mu ovde lekcije u pojednostavljenom obliku...
...
Zasto da se decko muci da sve to sam procita i sedne, radi i uradi?
A pitanje "zna li neko kako se pravi sajt" je primer odlicno postavljenog pitanja. Znaci MOZDA neko ovde i zna, pa eto da i njemu otkrije tu cuvanu tajnu, a mozda i ne zna - a sajtova milijarde na netu...
Pa i on ce znati kako da krene samo ako procita dva tri posta na krstarici... To mi smeta a ne to sto je novajlija.

Nekad davno zeleo sam da polazem ispit za sportskog pilota. Pre toga nisam pojma imao o avionima, sem sto sam ih odlicno razlikovao od ptica. Pre odlaska u Vrsac na razgovor, procitao sam dosta o letenju, navigaciji, istorijatu itd,itd... Na razgovoru sam tada znao sta da pitam i kako da procenjujem da li to stvarno zelim (odustao sam iz nekih razloga).
A nisam dosao, rekao "..dobar dan, jel' zna neko ovde da vozi avion?..."
 

Back
Top