problem :gif format

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887

Ovu sliku nadjem negde,ne secam se sad gde,nije ni bitno,uglavnom,skinem je u comp,ali "ne radi" (to mi se desavalo vec par puta).Ovaj auto treba da se krece,(okrece se ,okrece se,ali meni nece :lol: ) Zasto se "zaledio"? (nestalo benzina :) ) Zna li neko?

A ova,na primer,"radi".

?
 
Ja nisam uopste smanjivala /povecavala sliku,jer znam vec da to u principu ne moze da radi tako,ali mi je cudno sto je jednostavno snimim,normalno,na "save picture as" u my pictures,i neke "rade" a neke nece...
 
Zool:
@miXed
morash da je snimis Save Optimized As...Animated GIF ili tako neshto.
a kako si resizeovao celu animaciju?jesi to radio u ImageReady ili negde drugo?

Kao prvo @Zool postovanje :-)

Pa kao skinem neku slike Save image as... Onda je otvorim u Nero PhotoSnap tako nesto odem na resize sve promenim sachuvam je odem na neki 4um stavim tu sliku kao " avatar " i ona mi je slika obicna nije uopste kao ono gif da se pokrece :rolleyes:
 
tab503:
ti verovatno imas samo jedan frejm od cele slike.

E,ja znam sta je frejm teoretski,u smislu jbte vremena,to je manje od sekunde...Znam da sad zvucim kao budala,ali i jesam sto se compova tice!
Mozes li da mi objasnis nekako da ja shvatim sta znaci da "imam samo jedan frejm",mislim ,shvatam da ako imam samo jedan frejm,slika nema drugi,treci itd.frejm,pa zato "stoji",ali ne kapiram kako sam ja sliku koja inace ima vise frejmova sama po sebi ,snimila u comp eliminisuci ostale frejmove??? Zar ne bi trebalo da se "skine" onakva kakva i jeste,narocito sto je kad kliknes na opciju "Save picture as" vec ispod napisano u kom jeste formatu,imas opciju da tokom save-vovanja snimis u drugi (npr.kad sliku iz png snimis preko "save as" u JPG da bi bila manje "teska"),ja nisam menjala format,nego snimila u originalu?
Jooj,sama sebe zbunih...Izgleda niko ne zna...A gde li bismo mogli da pitamo?Imam ja jedan link gde ima dosta pitanja/odgovora,ali nisam videla tamo ovaj problem..Mozda ipak ima,samo ja nisam nasla,evo link,probajte malo vi...http://www.webmajstori.net/forum/index.php?
 
M4j4:
E,ja znam sta je frejm teoretski,u smislu jbte vremena,to je manje od sekunde...
Hehe, ne to nikako nije teoretski objasnjenje frame-a. Frame = slicica, dakle nema apsolutno nikakve veze sa njegovim trajanjem. Ti mozes postaviti da ti je frame dug koliko god ti hoces.

M4j4:
Mozes li da mi objasnis nekako da ja shvatim sta znaci da "imam samo jedan frejm",
Dakle snimis taj gif animated kao ne animiranu sliku, bilo kojeg tipa, a moze i sam ne-animated gif. U tom slucaju ako koristis neki automatizovani program za save, on ce uzeti prvu sliku(frejm) te animacije, a ukoliko ti otvoris preko nekog prigrama za obradu animated gif-a onda mozes i sama da odaberes koji frejm ces da snimis iz animacije kao staticnu sliku.
Nadam se da je sada nesto jasnije.
 
juznivetar:
Dakle snimis taj gif animated kao ne animiranu sliku, bilo kojeg tipa, a moze i sam ne-animated gif. U tom slucaju ako koristis neki automatizovani program za save, on ce uzeti prvu sliku(frejm) te animacije,

Do ovog dela sam shvatila hehe,a posle:

juznivetar:
a ukoliko ti otvoris preko nekog prigrama za obradu animated gif-a onda mozes i sama da odaberes koji frejm ces da snimis iz animacije kao staticnu sliku.
Nadam se da je sada nesto jasnije.

1.nemam program za obradu animated gif-a,mozes li mi reci kako se zove taj program,da ga skinem negde na netu?
2.A zasto da odaberem koji frejm cu da snimim kao staticnu sliku,nije mi to cilj,nego reci ti meni kako ja da je snimim kao pokretnu?
 
M4j4:
2.A zasto da odaberem koji frejm cu da snimim kao staticnu sliku,nije mi to cilj,nego reci ti meni kako ja da je snimim kao pokretnu?
Znam da ti to nije cilj, vec sam ti objasnjavao sta je frejm i kako se vrsi snimanje automatsko animated gif-a u staticnu sliku, kao i manuelan proces.

Sa ono slikom je sve uredu i kako bi eventualno pronasli rjesenje, idi ponovo kini tu sliku i ovdje postuj postupak kako si to uradila (pogotovo koji format izaberes prilikom snimanja slike).
 
i sta je problem??? ;)


P.S.
Frame rate najbolje posmatraj kao broj slicica u jedninici vremena.
KAo sto se crtani film sastoji iz puno slicica u jednoj sekundi. Inace frame rate ljudskog oka je 30.

P.P.S.
Javi mi se na privat da ti posaljem slicicu.
 
Stvarno radi. Onu sličicu automobila koja je gore postavljena sam otvorio i ona je obična dok ova koju je tab503 postavio ima tačno 43 frejma.
Inače, za menjanje veličine animiranih slika koristim Fireworks 8.
 
tab503:
i sta je problem??? ;)


P.S.
Frame rate najbolje posmatraj kao broj slicica u jedninici vremena.
KAo sto se crtani film sastoji iz puno slicica u jednoj sekundi. Inace frame rate ljudskog oka je 30.

P.P.S.
Javi mi se na privat da ti posaljem slicicu.


Ovo je neverovatno....neces verovati,sad sam je odavde,od tebe,snimila u comp,i NE RADI!!! A ovde lepo vidim kako radi. Aj saljem ti privatnu,bas me zanima sta jos ima da se kaze o ovome...Hvala u svakom slucaju svima.
@FLUID :"Stigo mu benzin" hehehe :lol:
 
Ljudi, šta vam je?

Nemoguće je uvući takvu sliku u Paint ili Photoshop i posle toga izvući tako animirani gif...
Može se to odraditi preko ImageReady-ja... Sigurno ima još neki program za to, ali ja trenutno ne znam...
 

Back
Top