Popravke po kuci

A

anakin

Gost
e tako...ajd dosta o pederima, lakim zenama, perveznim umetnicima i postenim fizickim radnicima...

ovo bi trebalo da bude tema o popravkama po kuci bez majstora...pretpostavljam da je ovo pravi kutak za temu :)

silikon za kupatilo...ko je stavljao, koju vrstu (firmu, ***** li ga, ne razumem se u to) i kako da se to ne ubudja opet??
takodje, ima neka rupa koja se pojavila izmedju kade i plocica pa sam vec probala da tu naguram silikon...ali silikon nije hteo da se osusi i ubudjao se (valjda je rupa suvise velika)...taj silikon se drzao nekih 6 meseci dok opet nije pocrneo pa sam morala da ga opet skidam...
sta se stavlja u te rupe uopste pre silikona? treba da bude nesto sto ce da se zalepi za keramiku i da se brzo susi a da preko mogu da stavim silikon...

fleke na zidovima (komarci, fleke od ulja u kuhinji) - postoji li nesto sto moze da zamaze stvar a da ne moram da krecim?
zidovi su beli, bez tapeta...

hvala momci...
 
ZA fleke u kuhinji od ulja ti pomaze samo da imas plocice oko stednjaka. Pa da mozes krpom da obrises...u suprotnom moras da krecis.
Sto se tice fleke od komaraca...probaj sa kredom. Najobicnijom skolskom kredom. Osima ako komarci nisu kao rode :D pa ostane po pola litra krvi na zidu. :D
Nisam te bas najbolje razumeo za ovu rupu u kupatilu,ali probaj sa nekim gipsom ili necim slicnim da popunis tu rupu.
 
znaci, moze gips? e super...
kreda, odlicno...ali ove masne fleke me izludjuju...
a fleke od budji na zidu?

selim se pa pokusavam da izvucem nazad svoj depozit (1000$, nije bas za bacanje)...:)
 
Ma odmah sam ukapirao u cemu je fora. :D
Za masne fleke bogami ces morati da okrecis. Tu slabo pomaze kreda. A za rupu slobodno probaj gips ili onaj materijal (ne mogu sad da se setim kako se zove) koji se koristi za lepljenje plocica.
Ja znam da majstori uglavnom time resavaju takve probleme. Sve zavisi sad kolika ti je ta rupa. Ako nije velika...onda to sa gipsom je sasvim ok.
To sve uradi par dana pred selidbu...da izgleda sve ok...a posle ako opet nesto pukne,boli te uvo! :lol:
 
E za budj na zidu,to ces isto morati da krecis. Ali znas kako?
Moras prvo malo da ostruzes sa nekom blagom shmirglom (zaboravio sam kako se na engleskom kaze shmirgla...nema cim ne radim odmah zabboravim...znam da je neki paper,samo ima nesto uz paper).
Znaci...osmirglas budjavo mesto,lagano,sa jako mekanom shmirglom ili necim slicnim,zavisi od povrsine budji...i onda preko toga prekrecis.
Jer ako ne skines budj moraces da predjes sa krecom 2-3 puta da se ne bi videlo. ovako ako skines budj,jednom bi bilo sasvim dovoljno. Naravno sve zavisi od velicine,kolicine...itd.
Nemoj da struzes mnogo da ne odvalis parce maltera sa zida. :lol: :lol:
 
Fleke od buđi su neizbežne dok se ne izoluje mesto kako treba, a za to treba malo obijati malter i koješta... Ustvari prekreče se, kupatilo smo ponovo gletovali i to je držalo godinu dana, onda je opet pobuđalo, valjda mora.

Osim ako neko ne zna nešto što pomaže, i meni bi koristilo...
Ustvari, kako da se spreči vlaga na zidovima, i kako to da vlaže samo unutrašnji? :shock:
Nema buđi, ali otpada sve po redu...
 
Lexa:
Fleke od buđi su neizbežne dok se ne izoluje mesto kako treba, a za to treba malo obijati malter i koješta... Ustvari prekreče se, kupatilo smo ponovo gletovali i to je držalo godinu dana, onda je opet pobuđalo, valjda mora.

Osim ako neko ne zna nešto što pomaže, i meni bi koristilo...
Ustvari, kako da se spreči vlaga na zidovima, i kako to da vlaže samo unutrašnji? :shock:
Nema buđi, ali otpada sve po redu...
Lexa,ako si vec jednom obijala/o (ti bese zensko?) malter u kupatilu zbog vlage i opet se pojavila,ja mislim da ti ne preostaj enista drugo nego da probas da PONOVO obijes malter i stavis plocice.
 
e hvala svima...
smirgla - sand paper..
spolja se ubudjalo, nije vlaga iznutra (ko kod nas, od zemljista nego od vlage u vazduhu)..

dada, zamazacu stvari 3 sata pred polazak :)

jel bas moram da krecim? jel imate neke tips za krecenje?
 
Anakin..masne fleke MORAS da krecis...ja ne znam ni jedno drugo resenje za to,a da izgleda kao da nista nije bilo.
Pa imas bre da kupis tamo kod tebe SIGURNO...one fine cetke za krecenje sa kojih krc ne curi. I to samo fino premazes ravnomerno. Ali pazi ravnomerno...odozgo na dole,pa vratis...pa opet. I nista ne kaplje...imaju cak i dodatke za coskove za uske delove...za sve. Milina ti da krecis. :lol:
Najbolje ti je da sve to odradis 4-5 dana pred "inspekciju". Da lepo boja upije i da se ne oseca da je kreceno. Da te ne provale.
A i da ti onaj gips u kupatilu slucajno ne pukne. :lol:


(smirgla...sand paper ,DA! ...francuski kljuc-acresive rench(valjda se ovako pishe,hehehe),kljesta-plyers,srafciger -screwdriver...flat je onaj obican,a ne mogu da se setim kako bese krstasti. :lol: Prybar-pajser,valjda se ovako pishe:lol:...ima toga jos. :lol:
 
uf, koliko posla..

evo prevodim muzu...jel ne mozemo bas nas dvoje muzicara toliko da sase.remo pa da napravimo jos gore?
toga se bojim pa se zato mislim da li da se upustam u smirglanje i krecenje...
 
E, Zmaju iz tame...bolje neka uzmi meksu shmirglu...jer su neuki. Sa krupnom smirglom mogu bre da odelju pola zida. :D
Mada opet kazem zavisi kolike su fleke i koliko ih ima.
Anakin,ja nisam napisao,ali Dragon jeste sve u vezi materijala...kako se mesha i kakav ti treba.
A meni moze jedna kisela voda. :D :D
 
anakin:
uf, koliko posla..

evo prevodim muzu...jel ne mozemo bas nas dvoje muzicara toliko da sase.remo pa da napravimo jos gore?
toga se bojim pa se zato mislim da li da se upustam u smirglanje i krecenje...
Pa koliko ste fleka napravili da vam je muka da malo osmirglate i okrecite.
Posebno zid u kuhinji pored stednjaka. To je bre najvise 1 (jedan) kvadratni metar.
 
ja sam cula da kod budji moze da pomogne asepsol,jer,valjda ubija gljivice...:roll:
e,sad ako sam nesto lupila,izvini...nisam probala taj metod...
a silikon valjda postoji specijalni ,onaj za kupatila koji ne moze da pobudjavi,i onaj obicni...
 
nije ovo vlaga iznutra, nego spolja...vidi se razlika...ovo je ona povrsinska budj (od mokrog peskira koji visi na zidu recimo)....a posto je ovde cele godine temperatura od 20-40 stepeni uz kisni period od 5 meseci, onda je jasno odakle vlaga - vazduh je vlazan...
hvata se izmedju plocica i po zidovima...
 

Back
Top