Mediji,"modernizam",nihilizam,buduća kultura

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Mediji i novinari sa mogu slobodno da kažem toliko neprimernim obrazovanjem čine toliku štetu u prošlih 15 godina i čine još uvek.

Nisam naleteo ni na jednu TV stanicu na kojoj u nekom slučaju nije proradila "modernistička" poruga, nihilizam prema predjašnjem, i nekultura.
Posebno pričam o voditeljima kontakt programa, jutarnjih programa, nedeljnih popodneva, a da ne pominjem političkih emisija....

Konkretan primer mi je na B92 kada prave sprdnju sa knjigom iz 72 o obrazovanju žene.
E sticajem okolnosti u mojoj kući je bilo jedne knjige o obrazovanju domaćice i žene i još jedne o obrazovanju majke....I pročitao sam ih kao klinac.
I danas mnoge žene i majke , nemaju pojma o mnogim stvarima koje su u toj knjizi, ponekad ni doktori nemaju pojma, dok specijalisti znaju, ali sve ostane na tome....

Postali smo kao nacija i kao javnost PREVIŠE PAMETNI.

Bože pomozi meni i sličnima.
 
Tv je kanta za smeće...ne kapiram zašto smo se toliko poprostačili (PLANETARNO!) da je stvar običaja danas kopati po smeuću s porodicom, uz ručak, o Božiću i Novoj Godini....:lol:
btw. a ja volim b92, i moja mama voli Sunđer Boba :P


btw2. imala ja neku staru knigu takođe - u njoj se kao metod kontracepcije preporučivalo "ispiranje vagine sirćetom i vodom, rastvor kao za salatu" :mrgreen: Toliko o pregaženim knjigama za žene :lol: Danas je najčešća knjiga u žena uglavnom neka usko ili šire- stručna literatura, počešće kakav doobar sajberzin, i postovi u letu... I može nam se da nemamo pojma o zapiranju :P


I ne generalizuj! Mediji nekulturni, ma nemoj, pa to je slika naše stvarnosti - kreirali su ih potrošači da budu po njihovoj meri! I nisu svi takvi, I šta su ti mediji krivi, idi vidi šta ti radi komšija ili popa, ili poslanik iz tvog kraja, zalaže li se za ono što je obećao....:)
Ovaj primer koji si naveo (sa knjigom) je - razgovor sa tradicijom. To i treba da rade mediji, da prevrednuju stvari, da podstiču promene na bolje :idea:
Nisam gledala, ali ne kapiram zašto bi te to vređalo kako god da je intonirano... :roll:
 
Ne ovaj razgovor je baš primer kako novinari nemaju pojma....

Pretvarati razgovor o vrednosti jedne knjige u razgovor da li je to IN ili OUT nema veze sa kulturom u mom smislu te reči....znači predstavlja nekulturu...manipulaciju manipulisanih....
Ima veze sa tradicijom i klišeom da je tradicija prevazidjena i sigurno netačna.

I na žalost ovde su mediji na nižem nivou kulture od društva , mada se društvo polako približava odozgo nivou medija....shvatajući i zaboravljajući na nivo , misleći da su usamljeni , izolovani i da tog nivoa više nema i ne može da bude...

Izvini , tvoje knjige ne mogu da zamislim , jer kažem stvarno sam čitao knjigu , izdavač Globus zagreb, iz dal 67 ili 68 koja je na takvom nivou da mogu slobodno da kažem da je mnogo knjiga danas samo pisanje o otkrivanju tople vode....

Koliko ljudi ovde iskreno veruje da domaći mediji povećavaju nivo kulture ili koriste medijski populizam potreban za uspeh reklama, koji se dobija jevtinim ulagivanjem....lakim izjavama...i vremenom knjiga postaje blic...20 strana koje jedva pročitamo....i to nam je mnogo.

I za vredjanje , ne vredja to mene, samo mi ukazuje na budućnost koja će ovde biti....
 
e stvarno OUT je bit neinformisan. Ili baratati neažuriranim informacijama :)


A šta ti čitaš/gledaš/slušaš od medija, baš me interesuje, kad ti je stav tako radikalan...
btw. JA verujem da novine služe da držiš glavu iznad vode :idea: Život je more kojim bura vlada, ko ne zna da pliva taj mora da strada ..itd. Zato su tu mediji: književnost je da se baždariš, a novine da se okreće :D
 
Činjenica je da su mediji, pogotovo u poslednjih 15 godina, naneli veliku štetu moralnom i intelektualnom biću našega društva. Tu pre svega mislim na medije koji su otvarani po naređenju JUL-a, koji su imali monopol na frekvencije, i koji su sisematski radili na zaglupljivanju naroda. Televizija B92 se tu baš nikako ne uklapa. Mogu reći da je to danas najmanje loša televizija na našim prostorima. Komentarisali su neku knjigu od pre 30 godina, i šta sad. Probaj da uključiš na trenutak Pink, pa po mogućnosti još recimo Grand šou, i tamo vidiš polu gole prostitutke koje izigravaju prevačice, propagirajući pri tom najniže vrednosti ("Ne bi bilo loše da kabrio porše parkiraš u moju garažu, ful koža klima i dva rubina da mi se sa očima slažu......... kada nema ljubavi dobra je i kompenzacija"). I naravno sve to ide nedeljom u podne, tako da pripadnici najmlađih generacija mogu lepo da uživaju u "dečijem programu". Šta će biti sa decom koja to sada gledaju kada napune recimo 16 godina? Devojčicama su idoli prostitutke, da ne kažem sponzoruše, a dečacima kriminalci.
I pored svega toga tebi je baš zasmetala B92?!?
 
.........a ja se pitala okud ta fora "kabrio-porše" :shock: kad ono - prešlo sa Pinka na RL :?


Btw. lako je prepoznati ljude koji gotive Pink:arow: listom svi govore (i PIŠU! Čak i u službenim pismima, pozivima, bilo čemu!!!) umesto "s obzirom" samo "obzirom" :twisted:
Ima ih JEZIVO mnogo. Neki od njih i svoju decu dovode u studio, da falširaju....i to su ljudi s kojima mi izlazimo na izbore :neutral:
 
Meni je zasmetalo to što nemam predrasude da je samo pink destruktivnog društvenog uticaja.
Njegov inicijalni uticaj je preko novinara drugih stanica postao ili postaje ozvaničen i na drugim TV i radijima i to ne kao politika kuće već kao "normalno ponašanje" duhovne i kulturne elite...koja je ustvari vizura tih istih novinara koji se druže sa novinarima pinka, i drugih kuća i sami konzumiraju program pink i palme...
 
Ma slažem se, ali naveo sam Pink kao pionirski poduhvat u toj oblasti i kao najgori i najuticajniji primer. Naravno da postoje i mnoge druge televizije koje šire šund i kič, nekulturu govora i ponašanja, a mogu reći čak i govor mržnje i otvoreno nacionalsocijalističke ideje. Uticaj televizije je ogroman. To uopšte ne treba podcenjivati. Kao neka ih oni, kao mi možemo da promenimo kanal. To je najveća glupost koju sam čuo. Pa da li dete od recimo 4 godine može i zna da treba da promeni kanal. Televizija utiče na stvaranje sistema vrednosti u jednom društvu i na formiranje određenog pogleda na svet. E sad vi zamislite kakav pogled na svet i kakav sistem vrednosti formira recimo Pink televizija i njoj slične.
 
That's sugarcane
that tasted good
That's cinnamon,
that's Hollywood


Come on, come on,
no-one can see you try....


You want the greatest thing
The greatest thing since bread came sliced
You've got it all, you've got it sized

Like a Friday fashion show teenager
Freezing in the corner
Trying to look like you don't try
...No-one can see you cry

This sugarcane
This lemonade
This hurricane, I'm not afraid
Come on, come on, no-one can see me cry


This lightning storm
This tidal wave
This avalanche, I'm not afraid

Come on, come on, no-one can see me cry

That's sugarcane that tasted good
That's who you are, that's what you could

Come on, come on, no-one can see you cry


..Imitiation of Life
:rolleyes:
 

Back
Top