Perutanje koze na prstima

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
U poslednje vreme koza na prstima mi je veoma suva i podlozna perutanju. Najizrazenije je na vrhovima prstiju, ali se ponegde prosirilo i na donje delove prsta. Posebno se javlja nakon sto operem sudove :(
U apoteci su mi dali Pantenol da mazem, i od njega obicno bude bolje, ali ne zadugo. Poslednjih dana se pogorsalo. Da li je Pantenol bio greska, ili su se moje ruke navikle na njega? Da li mozete da mi preporucite neku drugu kremu ili perutanje moze da se javi od nedostatka nekog vitamina? Inace nemam nikakvih problema sa kozom, problem je lokalizovan samo na prste (obe ruke), ne i na dlan ili druge delove tela. Jednostavno osecam kako su mi prsti vrlo suvi i javlja se to perutanje.
 
Mozda je reakcija na deterdzent, probajte da koristite rukavice i da ne dolazite u kontakt sa praskom.
Pantenol ne moze biti greska, mozete probati i Pavlovicevu mast.Naravno ako problem potraje javite se dermatologu, mozda to nije samo perutanje (preko neta se ne mogu postavljati dijagnoze, to Vam je jasno).
 

Back
Top