Biljana Plavšić!!!???

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.009
Kakvu ulogu i u kojem mestu trebamo osigurati Plavšićki kada odguli tih svojih desetak godina robije, a čini mi se da će to biti uskoro!!??

Ova tema je ujedno podsetnik Carli del Pontiac da će možda tako jednoga dana i vojvoda Šešelj OPET biti na slobodi :D :D
 
Plavsicka je tesko bolesna, i nema joj dugog zivota, nazalost.
To ovima u Hagu ne smeta da je dovlace na sundjenja (svedok protiv Milana Martica)!
Neki dan joj je pozlilo u sudnici, ali, ko se na to obazire?
Ona je dobila deset godina zatvora, a zasto?
Priznala je da je kriva,( a nikoga nije ubila), jer su joj obecali smanjenje kazne, pa cak i ukidanje.
Laz i obmana, a ona je kasno shvatila.
Sad joj ne pomaze ni kajanje niti po koja rec protesta koju prozbori dok joj ne iskljuce mikrofon!
Draga moja Biljana, ko s djavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju!
To je sve sto bih ti ja porucila da sam nesto u prilici.
 
Hmmm... Koliko sam ja informisan ona je svjedok u postupku koji se vodi protiv Momcila Krajisnika, i sad je bojim se i suvise kasno za nju.. Istinu za volju, ona je prosla po onoj narodnoj "koga uhvatise toga i *ebase", te s toga nije ni cudo za ovaj komentrar...
Ili jos bolje po onoj drugoj "posle *ebanja nema kajanja"... Sad to je vec njen problem..A sto se tice samog priznanja to je po meni cijela smijurija.. Sta je ona uopste mogla da prizna i sta ko nju uopste ista pitao.. Ona je sad neka zrtva,a ali samim priznanjen neceg sto se trazilo od nje, ispali smo svi srtve tog njenog i ostalih priznanja..

Sto prije ode to bolje..
 
GZ:
Hmmm... Koliko sam ja informisan ona je svjedok u postupku koji se vodi protiv Momcila Krajisnika, i sad je bojim se i suvise kasno za nju.. Istinu za volju, ona je prosla po onoj narodnoj "koga uhvatise toga i *ebase", te s toga nije ni cudo za ovaj komentrar...
Ili jos bolje po onoj drugoj "posle *ebanja nema kajanja"... Sad to je vec njen problem..A sto se tice samog priznanja to je po meni cijela smijurija.. Sta je ona uopste mogla da prizna i sta ko nju uopste ista pitao.. Ona je sad neka zrtva,a ali samim priznanjen neceg sto se trazilo od nje, ispali smo svi srtve tog njenog i ostalih priznanja..

Sto prije ode to bolje..
Da, ali i protiv Milana Martica je bila, malo sam se presevila :confused:
Tacno, i MI smo zrtve njenot tzv. priznanja.
Nama, po tuzbi BiH" i sude za nekakav genocid, sve pozivajuci se na vec osudjene Srbe u Hagu, medju njima i Biljane Plavsic........
 
Plava Bilja:
Da, ali i protiv Milana Martica je bila, malo sam se presevila :confused:
Tacno, i MI smo zrtve njenot tzv. priznanja.
Nama, po tuzbi BiH" i sude za nekakav genocid, sve pozivajuci se na vec osudjene Srbe u Hagu, medju njima i Biljane Plavsic........

Kaže narodna:
Sto puta izrečena laž postaje istina!.....
Znači li to da će na kraju, jednoga dana, Srbi ipak postati genocidni, barem u Bosni i na Kosovu!!!!????:D:D:D
 
Ajd da ne otvaram temu:

GETEBORG – Bivša predsednica Republike Srpske Biljana Plavšić ponovo je zatražila da bude pomilovana od izdržavanja preostale zatvorske kazne koju služi u Švedskoj, objavio je švedski nedeljnik "Riksdag Department". Plavšićeva je, kako je prenela makedonska novinska agencija MIA, zatražila pomilovanje iz zdravstvenih razloga, jer se, prema jednom psihijatrijskom izveštaju, njeno stanje pogoršalo.

Međunarodni sud u Hagu izrekao je 2003. Biljani Plavšić kaznu zatvora od 11 godina, koju ona trenutno služi u ženskom zatvoru Hinseberg u Švedskoj. Pošto je izjasnila krivom po tački optužnice za progone po nacionalnoj i verskoj osnovi, tužilaštvo je povuklo ostale optužbe protiv nje. Zatraživši pomilovanje, Plavšićeva (78) navela je da ima velikih teškoća da se prilagodi zatvorskoj sredini i da je bila izložena zlostavljanju. Peter Altin, advokat Biljane Plavšić, rekao je da bi, ukoliko ostane u zatvoru, ona mogla zapasti u ozbiljnu psihofizičku krizu.
 
icon7.gif
 
Biljana Plavšić je prošla kao one jadnice u srednjem veku optužene da su veštice. Dok im inkvizitori čupaju nokte i govore im: "Spasi se dete moje. Priznaj da si opštila sa nečastivim". I kad, na kraju prizna, da bi se "spasila", završi živa spaljena na lomači.

Svima, koji su imalo upućeni u politička dešavanja i odnose u vlasti u Republici Srpskoj, za vreme bosanskog rata, je jasno da ta nesrećnica nije imala ni jednu jedinu polugu vlasti u svojim rukama, te da je i htela, nije mogla da naredi izvršenje bilo kakvih zločina.

Druga stvar, na primeru Plavšićke se ponovo dokazuje da su, za zapad, Srbi obična stoka, kojoj ne treba dati ni minimum ljudskih prava, nego je treba gaziti gde stigneš.
Ta, visokorazvijena i visokohumana demokratska Švedska, ima zakon po kome onaj osuđenik koji u zatvoru napuni 70 godina, biva automatski pušten na slobodu. Ne rehabilitovan, ali svakako slobodan.
Za Srpkinju to očigledno ne važi.
Dalje, od početka izdržavanja kazne u tom zatvoru je izložena teškom maltretiranju od strane zatvorenica muslimanki. Ne samo bosanskih, već i arapskih i drugih muslimanki. Već je nekoliko puta pretučena, a jednom prilikom su joj i slomili ruku, a sve vreme je vređajući i na verskoj i nacionalnoj osnovi i veličajući Al kaidu i džihad. Više puta je zahtevala od uprave zatvora da je zaštite od tih napada, ali je dobijala odgovore da oni nisu u mogućnosti da joj pruže stalnu zaštitu. Čak je i tražila da je stave u izolaciju, ali je uprava zatvora to odbila uz obrazloženje da za to nema uslova.

Ne želim da njenu sudbinu gledam kroz njenu političku naivnost i štetne poteze koje je povlačila kao predsednik RS, već je gledam kao, ne Biljanu Plavšić, nego jednu Srpkinju, koja je na prevaru nagovorena da prizna zločine koje nije počinila, i koja je izložena nehumanim uslovima izdržavanja kazne u jednoj od navodno najhumanijih zemalja na svetu.
 
Биљана Плавшић је једна недослиједна,неодмјерено амбициозна и болесно сујетна особа коју је интересовала једино власт,и да би је се дочепала,није бирала средства.Никаквим принципима се није притом руководила.На примјер,за вријеме рата постала је чувена због своје изјаве да су муслимани генетски поремећен народ,што је изазвало згражање чак и најрадикалнијих чланова њене странке. Кад се у СДС-у одлучивало ко ће замјенити Р.Караџића на мјесту предсједника РС,она је патетично рекла да,уколико она буде предсједница,"владаће Радован,а она ће бити његов слуга".
Неколико мјесеци касније,дозволила је да војници НАТО пакта уђу у МУП РС и Центар јавне безбједности Бањалука и да однесу све документе које су хтјели,тајне и јавне. Кад је отишла у Хаг,тамо је признала ствари за које уопште није била у могућности да одговара,јер то и нису биле њене надлежности у рату.Ипак,то њено признање фактички је послужило да тужилаштво коначно стекне какве-такве аргументе за своје оптужнице против војног и политичког руководства РС,јер то тада нису имали било какве чињеничне основе који би те оптужнице подупријели.

Стога,након извршења тренутне казне,Биљани Плавшић треба судити у РС због слиједећих учињених кривичних дјела: Довођење Републике Српске у положај потчињености или зависности; Саботаже; Шпијунаже; Одавање тајне Републике Српске; Стварање злочиначког удружења за вршење кривичних дјела против уставног уређења Републике Српске.
 
Who the f*uck is Biljana Plavsic??


Je li to ona baba sto je krljala zvalu Arkanu??
Ona sto je izjavila na ondasnjem dnevniku , da nije steta ako pola srba izgine , samo da se
ostvari etnicki cista republika srBska???

то је та.касније је постала "демократски реформатор". Дружила се с Мадлен Олбрајт. Живи (још увијек) доказ да у политици све пролази,уколико има везе с интересом.
 
Kakvu ulogu i u kojem mestu trebamo osigurati Plavšićki kada odguli tih svojih desetak godina robije, a čini mi se da će to biti uskoro!!??

Ova tema je ujedno podsetnik Carli del Pontiac da će možda tako jednoga dana i vojvoda Šešelj OPET biti na slobodi :D :D

Ona je stara...nema potrebe da je neko ubije AKO izadje-sama ce umrijeti.
A Seselja ce tamo ubiti,kao i sto su i Milosevica.
 
Kakvu ulogu i u kojem mestu trebamo osigurati Plavšićki kada odguli tih svojih desetak godina robije, a čini mi se da će to biti uskoro!!??

Ova tema je ujedno podsetnik Carli del Pontiac da će možda tako jednoga dana i vojvoda Šešelj OPET biti na slobodi :D :D

a ko si ti da nekom određuješ ulogu i "mesto",by the way ona je imala uticaja koliko i moja pokojna baba .pričate o 77 godišnjoj ženi jes vam tema
 

Back
Top