Parga

Super su fotografije, posto idemo za tri nedelje uzivamo u njima. Sama pomisao da nas sva ta lepa mesta cekaju ... :grin: jupiiiiiiiiiiiiiiii. Pozdrav.
 
Odlucila sam se za Pargu ovog leta preko Argusa. Da li je neko uplacivao polupansion? Ne znam koliko je to pametno. Zanima me kakva je klopa i jel daleko taj restoran od smestaja?
 
Zanimame da li je neko bio i kakvi su utisci? Drugarica je gledala promociju neke agencije na tv-u i zapalila nas prosle godine da idemo, medjutim jedna od nas je insistirala na Haniatiju - pa smo tamo zavrsili. E sad smo se zapalili za Pargu kad smo videli slike na netu. Izgleda vise nego bajkovito i plaze ekskluzivno. Kazu u agenciji da je mesto novo i nije jos razradjeno to jest od pre koju godinu je tek u ponudi. Sta vi mislite, jel je neko cuo nesto o Pargi. Bdw. na grckom se zove totalno drugcije, ne znam kako bese. :frown:
 
Ja sam prosle godine bio u Pargi jedan dan [u obilasku]. Lepo je mestasce ali nije veliko. Uvece je nenormalna guzva, prava ludnica, a za parking nepitaj.......i kazu da su im panduri veoma rigorozni. Volim Jonsko more ali u Pargi nebih letovao. To su moji utisci od jednog dana ali ukusi su razliciti. Pozz
 
Zanimame da li je neko bio i kakvi su utisci? Drugarica je gledala promociju neke agencije na tv-u i zapalila nas prosle godine da idemo, medjutim jedna od nas je insistirala na Haniatiju - pa smo tamo zavrsili. E sad smo se zapalili za Pargu kad smo videli slike na netu. Izgleda vise nego bajkovito i plaze ekskluzivno. Kazu u agenciji da je mesto novo i nije jos razradjeno to jest od pre koju godinu je tek u ponudi. Sta vi mislite, jel je neko cuo nesto o Pargi. Bdw. na grckom se zove totalno drugcije, ne znam kako bese. :frown:

Mi smo bili prosle godine i bili prezadovoljni ovim mestom. Moja sestra je bila odusevljena slikama, pa i ona ide ove godine. Istina je da je mesto relativno nepoznato nasim turistima i samo par agencija radi Pargu. Na grckom se kaze isto Parga, nema drugog naziva.

Za pocetak, ako si zainteresovana za Pargu, predlazem ti da prvo procitas ovu reportazu, cisto da se malo bolje upoznas sa mestom. Cini mi se da je na ovom forumu puno pisano na ovu temu, mozes malo i da pogledas stare postove. Pa, ako budes imala pitanja, tu sam...

http://www.balkanmagazin.com/komentar/putovanje/jonska_obala__parga.xhtml
 
Pa vi znate za mesto, ja sam mislila da nema ljudi koji su bili tamo! Bas vam hvala na trudu - kakvi kod vam utisci bili, i tebi dulexx na linku pro po Parge, puno sam saznala o mestu. Nisam se ni nadala da je mestasce puno turista, bojala sam se da je malko dosadno i pusto a ima i meni veoma dopadljiv dalmatinsi stil i tvrdjavu ( obozavam stara gradove ). Hvala vam ljudi puno na trudu. :klap:
 
Pozdrav svima na forumu, ja sam nov ovde pa ajd´ da nešto kažem po pitanju Parge.
U Pargi sam bio od 10.09.-20.09. prošle godine sa suprugom i klincen od tada nepunih 2 godine, doživljaj se nemože opisati. Ima naših turista u solidnom broju ali ne toliko da bi moglo smetati. Ako se neko odluči za Pargu a želi da oseti čari Mediterana mislim da se neće preći, jedina stvarčica koja predstavlja problemčić je vožnja od nekih 18h autobusom ali kome to nesmeta on će i uživati u neverovatnim prizorima i planinskim pejzažima.
Ako mogu na bilo koji način da pomognem nekim odgovorima ili eventualno nekom fotkom stojim na raspolaganju.
POZDRAV SVIMA!
:bye:
 
Pozdrav svima na forumu, ja sam nov ovde pa ajd´ da nešto kažem po pitanju Parge.
U Pargi sam bio od 10.09.-20.09. prošle godine sa suprugom i klincen od tada nepunih 2 godine, doživljaj se nemože opisati. Ima naših turista u solidnom broju ali ne toliko da bi moglo smetati. Ako se neko odluči za Pargu a želi da oseti čari Mediterana mislim da se neće preći, jedina stvarčica koja predstavlja problemčić je vožnja od nekih 18h autobusom ali kome to nesmeta on će i uživati u neverovatnim prizorima i planinskim pejzažima.
Ako mogu na bilo koji način da pomognem nekim odgovorima ili eventualno nekom fotkom stojim na raspolaganju.
POZDRAV SVIMA!
:bye:

Aha, hvala ti na postu. A ako mozes da mi kazes preko koje si agencije isao posto nema je bas puno u ponudi znam samo za argurs. I daj neku fotku , daj, daj, daj ! :klap:
PS. Ima li neka diskoteka tamo, jer cujem od ljudi par postova izna da nije bas nesto za nocni provod.
 
gi_px_daphne_01_461.jpg
Parga je prelepo mesto. Bila sam `06. Valtos plaza je ogromna, stize se preko tvrdjave, spremite dobru obucu za pentranje po stepenicama gore dole... Ali vredi.
Grad je mali, drugaciji od severa Grcke, od svih gradica na egejskoj obali. Odlicna pozicija za krstarenja (secam se da mi je neka doplata od 90 e vodicu donela 3 dana na brodu, pa sam tako videla i Krf, Vido, Nidri, Itaku, Paxos - Antipaxos( ovo je APSLOLUTNI MUST OKO POSETE JONSKOM MORU-nista tirkiznije nisam u zivotu videla :)), Skorpios, Lefkadu, Kefaloniju, Porto Kaciki (jedna od 10 najlepsih plaza sveta...). Sve sto postoji oko krstarenja vredi uplatiti!!! Sa Krfa je to dosta daleko i ne isplati se...
Bilo je strasno skupo, bar 2006. Ima dosta Italijana, nasih vrlo malo tada. Cene u Pargi u poredjenju sa Krfom i su bile po tri puta veca. Ono sto dobro pamtim da je mesto porodicno i da apsolutno nema nijedno mesto za `lude provode, pijancenja, blah blah`. Uglavnom su sve parovi i porodice. 17 sati se putuje iz Nisa npr do Parge busom, pa sada procenite sami...
Jonsko je definitivno predivno more btw. Nije lud bio Onazis sto je sve svoje kuce tu pravio :)
lep provod
ps. na slici je Paxos , no comment, a? ;)
 
Poslednja izmena:
Ova slika plaze na Antipaksosu je zaista prelepa, budi lepe uspomene.:klap:

Da, izleti iz Parge su svakako nesto sto ne treba propustiti. Postoji nekoliko varijanti:

1. Izlet na ostrva Paksos i Antipaksos. Najjeftinij, ali mozda i najbolji izlet. Za 15E mozete obici prelepa ostrva Paksos i Antipaksos. Evo i linka za one koji zele da vise saznaju o ovim ostrvima.

http://www.balkanmagazin.com/kolumna/putovanje/jonska_ostrva__paksos_i_antipaksos_2.xhtml

2. Izlet na Krf. Nesto skuplji, oko 35-40E. Grad Krf zaista vredi videti, ali je za upoznavanje sa llepotama ovog ostrva potrebno vise od jednog dana.

http://www.balkanmagazin.com/kolumna/putovanje/jonska_ostrva__krf_1.xhtml

3. Izlet na Jonska ostrva (Lefkada, Kefalonija, Itaka). Isto oko 40E. Ovo je zaista predivna tura, mada vise kao uvod i poziv da detaljnije istrazite bozanstvena jonska ostrva.

http://www.balkanmagazin.com/kolumna/putovanje/jonska_ostrva__lefkada.xhtml

http://www.balkanmagazin.com/kolumna/putovanje/jonska_ostrva__lefkada_2.xhtml

http://www.b92.net/zivot/putovanja.php?nav_id=252483

http://www.balkanmagazin.com/kolumna/putovanje/jonska_ostrva__itaka.xhtml
 
Sto se tice ponuda agencija, postoji nekoliko grupa vila koje su u ponudi.

1. Argus (Elpida, Giohana, Posejdon, Rina)

2. Matico (Agapi, Ideal, Lemon Tree, Dorita)

3. Tim Travel (Babis, Hani, Mavilis, Bouas)

4. Sky Center (Vula, Dimitrakis, Diamanto)
 
Pa da , to je to...negde izadje oko 90 e ali zato pamtis ceo zivot :)
kastiki.jpg


Onaj Porto Katsiki o kome sam pricala gore :)
Voda je ovde ledenaaaaaaaaaa ali je nesto najlepse na svetu :)
Skakanje sa broda, ma, idem ponovo, ali na Zakintos ovog puta ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top