Parga

Cao svima! Da li je neko bio na letovanju u Pargi,i kakvi su vam utisci?! Planiram da ove godine odem sa nekoliko drugarica u Grcku,i posto nas interesuje provod,u agenciji su nam ponudili ovo mesto,kazu,zurke od sedam uvece do zore.Sta vi mislite o tome?Jos da dodam da sam prosle godine bila u Bugarskoj i da su mi se veoma dopali izlasci u Suncevom Bregu.Da li bi mogli da se uporede sa Pargom?Ako ne,koje je mesto u Grckoj najbolje za izlaske?Pozdrav i hvala unapred!
 
Taj koji ti je to rekao za Pargu - "ludilo do zore" se lepo nasalio sa tobom. Mesto je mirnijeg tipa sa nekoliko barova koji rade do 1,2h posle ponoci. Pricalo se da postoji jedna diskoteka u koju mi nismo zalazili.
 
Znas kako.... Parga je mirno mesto za uzivanje, opustanje, kupanje ali definitivno nije za neko ludovanje. Postoje par lokala izmedju centra Parge i Volos plaze koji rade do kasno, i gde je stvarno puno i gde se luduje. Ali to je par lokala. I to zamisli, u jednom od njih bas radi Srbin, pa je sasvim slucajno u njemu ludnica do zore!
Ako zelis zezanje idi na Ios ili Krit ili tako neko ostrvo poznato po zezanju, definitivno zaobidji Pargu.

Pozdrav!
 
Da li je neko bio u vili Elpida posto planiram da uplatim smestaj u njoj?

Prosle godine sam letovao u Pargi- smestaj u vili Elpida (idem i ove na isto mesto). Apartmani su u prizemlju, bolje reci ispod nivoa ulice u sto mi je jako zasmetalo u pocetku, da bih nakon par dana shvatio da je to ustvari velika prednost, nema gore dole stepenice i sl, posto u Pargi ionako idete uzbrdo nizbrdo. Za apartman samo pohvale, cisto uredno, TV klima sef, ko hoce (ja to nisam radio) moze u odlicno opremmljenoj kuhinji nesto i da spremi. Od same vile sve je zaista blizu, ali budite spremni na cinjenicu da je Parga brdske konfiguracije i da Vas ceka zestok tempo uspinjanja i spustanja. Do najlepse i najvece plaze Valtos treba 10-15 minuta uz veliki uspon u oba opravca, ali to mu ionako dodje kao odlicna rekreacija. I jos nesto ja sam u Pargu isao automobilom. I to je velika prednost posto taj deo Grcke ima puno sjajnih destinacija koje treba videti. U samom gradu automobil Vam je potpuno suvisan a kada konacno pronadjete mesto za parking ne pada Vam na pamet da ga pomerate. Ukoliko ne idete negde van grada naravno. Destinacija za svaku pohvalu more mnogo lepše od Egeja, uostalom i ove godine idem tamo, iako nemam obicaj da letujem na istom mestu.
 
Jel mozes molim te da mi malo opises deo oko Piso Krioneri plaze, posto se vila u koju ja idem nalazi tu. Da li su tu samo vile ili ima i radnji, mislim da li moram da idem bas u centar Parge za neku kupovinu( mislim, pekare, supermarketi). I posto znam da je Elpida preko Argusa kako si bio zadovoljan s njima?
 
Od tri vile koje su prosle godine bile u okviru ponude argusa ( Poseidon, Gabrijel i Elpida ), Elpida je najbliža centru. Već sam rekla u nekom od prethodnih postova da si napravila pravi izbor kada je rec o smestaju.
Piso krioneri je ako se ne varam gradska plaža, koja se nalazi na samom šetalištu pored brojnih radnjica,taverni.....Veći deo plaže je sa ležaljkama, koje se plaćaju oko 2e. Znači nema varijante da naručiš piće i koristiš ležaljke. Postoji i deo plaže gde možeš staviti svoj suncobran, ali to je ili bliže vodi ili u gornjem delu.
Elpida je po položaju najpovoljnija i za prodavnice i za plažu Valtos do koje ima malo više da se pešači.
Nemoj da se brineš za super markete, radnje i ostalo jer u Pargi je sve nekako blizu i na dohvat ruke, pogotovo ako si se odlučila za Elpidu!

A ovo je pogled na ostrvce sa gradske plaže u 8 ujutru kada još nema gužve!

 
Piso Krioneri ili mala plaza u Pargi je oko 10 minuta udaljena od centra. Inace gradska plaza tj Krioneri beach se nalazi na samom setalistu dok se Piso krioneri nalazi odmah iza stena koje su pruzaju u more.Na plazi(Piso Krioneri) , lako se promasi skretanje sa setalista posto se na plazu silazi neupadljivim puteljkom, je restoran, a u blizini ima prodavnica sa razlicitim ponudama (od marketa do drugih sadrzaja).Na plazi je krupan sljunak (sto i nije najprijatnije) i odmah po ulasku idete u duboku vodu tako da i nije pogodna za one koji imaju malu decu ili eventualno vise vole kupanje u plicaku. Voda je sjajna za kupanje i nesto nema guzve( bio sam u periodu kraj jula pocetak avgusta). Od svih plaza u samom gradu, gradska plaza Krioneri je najlosija. Inace u Pargi imaju cudan obicaj da lezaljke i suncobrane izdaju do 19h do kada je radno vreme, a ko zeli duze da ostane mora na pesak. Svakako moram da Vam preporucim Valtos plazu, koja je neuporedivo lepsa od dve navedene, a do koje mozete pesice sa P.K. oko 20 min a i brodicem sa glavne plaze.
 
I posto znam da je Elpida preko Argusa kako si bio zadovoljan s njima?
Sto se tice Argusa morate znati da oni iznajmljuju apartmane iskljucivo u prizemlju, bar je tako bilo prosle godine. Posto sam putovao sopstvenim prevozom nemam nikakva iskustva sa tim delom agencijske organizacije, a isao sam sa njima samo na jedan izlet. Mogu da pohvalim proslogodisnjeg predstavnika Argusa u Pargi Nesu koji ce Vam uvek biti na usluzi, lepo je vaspitan i dobro informisan. Inace predstavnika Argusa mozete svake veceri naci u lokalnom turistickom predstavnistvu sa kojim Argus saradjuje, a koje se nalazi na glavnom setalistu pored mora u centru Parge.
 
Hvala na odgovorima, a ono sto me jos zanima da li ima neki lokalni bus, cula sam da ima nekih lepih plaza na 6-8km od Parge, pa me zanima da li voze do tih plazica? Mislim da se zovu Sarakiniko ili nesto sl.? Ne kapiram ovo sa Argusom i apartmanima, jel to nesto jeftinije ili u cemu je fora?
 
carobnjak001:
Sto se tice Argusa morate znati da oni iznajmljuju apartmane iskljucivo u prizemlju, bar je tako bilo prosle godine..

Možda je to bila neka slučajnost za termin u kome si ti bio.
Nas su rasporedili i po spratovima i prizemlju, s tim što nije postojala mogućnost izbora.
 
verbena27:
Ne kapiram ovo sa Argusom i apartmanima, jel to nesto jeftinije ili u cemu je fora?

Nisam sigurna, ali mislim da sobe na spratovima imaju klimu, tako da prilikom rezervacije ako ste se odlucili da doplatite za klimu dobijate sobu na spratu, za razliku od soba na prizemlju koje su vecinom u hladovini....bar je tako bilo u nasem slucaju...
 
Jenifer*:
Možda je to bila neka slučajnost za termin u kome si ti bio.
Nas su rasporedili i po spratovima i prizemlju, s tim što nije postojala mogućnost izbora.
Da Argus iznajmljuje apartmane samo u prizemlju rekao mi je njihov zastupnik kada sam protestovao zbog takvog smestaja. A vlasnica kuce Gdja. Elpida mi je rekla da sobe na spratovima iznajmljuje gostima koji kod nje direktno bukiraju smestaj (uglavnom Italijani). Meni se u prvom momentu ucinilo da je prizemlje, u Elpidi je celo dvoriste nekih pola metra ispod nivoa ulice katasrofalan smestaj i da nemate bas nikakvu privatnost, ali sam se prevario. Apartman je zaista odlican, a ja sam ga dobio tako sto sam na raspodelu stigao poslednji pa je samo taj ostao. Ima klimu i sve ostalo sto pise u prospektu. Uostalom u Pargi i nemate, izuzev prve linije kuca uz obalu neki pogled. Uske ulicice, visoke kuce tako da u najboljem slucaju gledate u zid.
 
verbena27:
Hvala na odgovorima, a ono sto me jos zanima da li ima neki lokalni bus, cula sam da ima nekih lepih plaza na 6-8km od Parge, pa me zanima da li voze do tih plazica? Mislim da se zovu Sarakiniko ili nesto sl.? Ne kapiram ovo sa Argusom i apartmanima, jel to nesto jeftinije ili u cemu je fora?
Za LIchnos imate brodic koji svakih 1/2-1 h polazi sa mola na glavnoj plazi.
 
carobnjak001:
Da Argus iznajmljuje apartmane samo u prizemlju rekao mi je njihov zastupnik kada sam protestovao zbog takvog smestaja. A vlasnica kuce Gdja. Elpida mi je rekla da sobe na spratovima iznajmljuje gostima koji kod nje direktno bukiraju smestaj (uglavnom Italijani).

Oh....mi smo se pogresno sporazumeli, ovde je izgleda reč samo o vili Elpidi i rasporedu soba u njoj. Navela sam slučaj i za ostale vile ( Poseidon, Gabrijel ), jer nisi naglasio da je u pitanju iskljucivo vila Elpida, već da Argus iznajmljuje apartmane u prizemlju, misleći na sve vile koje ima u ponudi. Konkretno za spomenute preostale dve vile to nije bio slučaj, bili smo rasporedjeni i po spratovima i prizemlju. Činjenica je da je Elpida izuzetak po tom pitanju.
 
Ja sam u Poseidonu bio u podrumu i imao sam klimu (sve se klimalo :) ). Osim sto sam ziveo sa bubama, skakavcima, zabama, providnim gusterima i sto me je svako jutro kupala baba-komsinica dok poliva bastu koja je sticajem okolnosti bila iznad moje "terase", sve je bilo OK! Ma gospodo, idete na more, j.... sobu! Uzivajte na plazi, na i u vodi, u tavernicama, vozite se motorcicima, idite na krstarenja , i necete ni osetiti da vam je los smestaj. Parga je predivna!!!
 
Oh....mi smo se pogresno sporazumeli, ovde je izgleda reč samo o vili Elpidi i rasporedu soba u njoj.
Izvinjenje svima. Nisam zeleo da prenosim neistinite informacije. Mislio sam, bar mi je tako receno da to vazi za sve Argusove kapacitete u Pargi.
 
Panagia je zaista blizu obale, a najjednostavnije je da unajmite pedalinu i prevezete se do ostrva. Na samoj glavnoj plazi preko puta Panagie izajmljuju pedaline. Na ostrvu se nalaze dve crkve (mnogo manje nego sto smo navikli da su kod nas). Inace na vrhu nevelikog ostrva, odakle se pruza lep pogled na okolinu, nalaze se ostatci tvrdjave koju su podigli Francuzi za vreme Napoleona.
 
Da li neko moze da mi kaze neshto o chetvorokrevetnom apartmanu u Vili Poseidon u Pargi? Na kom se spratu nalazi? Da li ima terasu? Kakva je higijena? Unapred hvala svima na imformacijama
 

Back
Top