Literatura za C++

Sukure sto promeni nick????
@Cossack
Uzmi Visual C++6 (Davies Chapman). PS-Na kraju ove knjige imas dodatak posvecen klasama a to treba prvo da procitas jer su klase osnova OOP-a.
Pozdrav
 
C++ jasnim jezikom dođe više kao dodatna literatura, a ne kao osnovni udžbenik; to kaže i sam autor u predgovoru. Druga knjiga je odlična (tvorac jezika govori o istom), ali za sami početak previše suvoparna.
 
sorlaag:
C++ jasnim jezikom dođe više kao dodatna literatura, a ne kao osnovni udžbenik; to kaže i sam autor u predgovoru. Druga knjiga je odlična (tvorac jezika govori o istom), ali za sami početak previše suvoparna.
Jeste malo suvoparna, ali prosto zato sto je covek isao direktno u samo srz problema, nije se salio kao ono sto neke knjige pokusavaju da budu duhovite da opuste pocetnika, pre nego sto mu daju injekciju OOP za pocetak :)
Ja imam tu knjigu dosta dugo, prevedena na srpski i pocesto u slobodno vreme, onako iz zadovoljstva ponesto procitam, duse radi....

Medjutim i dalje stojim iza tvrdnje da ona Visual C++ 6.0 za 21 dan je mnogo dobra knjiga. Doduse moram malo da se ispravim, mnogo je dobra kad se jednom procita C++ osnovna literatura, pa se posle prelazi na Visual C++ koji pravi i GUI aplikacije osim konzolnih. Bas taj GUI deo najvise sbunjuje pocetnike, jer je naravno, baziran na svim mogucim klasama ili Windows API funkcijama.
 
:)
Sto se tice literature, imam maltene biblioteku, skupljam i kupujem od 1980-te, maltene da otvorim biblioteku ili barem antikvarnicu...
Neka seta me spopadne kad pogledam naslove "ABC's of QuickC","Peter Norton Assembly Language", "Advanced programming Guide to Super VGA", "80386 Assembly Language Bible","Turbo C" ... Pravi rariteti :)
 

Back
Top