Letnje pismo sinnke-tu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Izlaganje je kao što se vidi poduže ali će biti pisano popularnim stilom tako da čitanje istog neće pretstavljati veći problem onima koji znaju sva slova a pogotovo onima koji mogu i da shvate napisano. Naravno sve je subjektivnog karaktera te se ne morate složiti sa iznetim.
 
Sede dva bika na brdu, jedan nešto stariji a drugi željan svega.
Gledaju oni okoliš kad odjednom mladi bik kaže:"Vidi došle krave na pojilo, ajde da se sjurimo uz riku"
Stariji bikonja kaže:"Ne, hajde da se lagano spustimo do pojila"
 
Sinnke, ne valja ti rabota.
Pitanja koja postavljaš muče mnoge mlade ali nemaju svi petlju da ih javno postave.
Možda su neke "nedoumice" prolaznog karaktera, rezultat trenutnog ti nepoznavanja prirode i društva.
A uglavnom se svodi na nepoznavanje muzičkog jer možda i imaš dobar uvod ali svirka je kazna za uši. Povezujući onu priču o dva bika i kravama na pojilu kao i muzičko, zaključak se nameće sam: treba znati na koju žicu svirati. Što pevao Brzi "Kod žena je važna caka".

Molim gospodu vrhunske znalce i onu gospodju sa šeširom iz zadnju ložu da ne zviždu jer će biti zanimljivije uskoro. Hvala.

Sinnke, ne znam da li da ti pišem dalje ili da ti kažem samo ovo - nadji ribu i sve će ti se samo kas'ti.

Mnogo si bre idealista i to ti ne valja. Ti misliš da je seks nešto lepo, a i nije. Mislim jeste prvih nekoliko godina a onda predje u rutinu. Monotono kao kupovina odeće ili novih cipela. Pa kako se šta nadje i po kojoj ceni. Da li neke cipele imaju veće pertle, koje su boje, kakav im je dizajn, kojim redosledom ih obuvaš... Apsolutno nije bitno. Bitno je da ti se dopadaju i da se u njima osećaš lepo.
Isto je i sa ribama. Bitno je da se u njima osećaš lepo. Sad to što je neka ovakva ili onakva to su krivi njeni roditelji a pogotovu ćale.

Vidi, žensko će ti glavu probiti svojom logikom kako "eto danas nije toliko vruće kao juče" iako su na TV-u rekli suprotno. I to im baš dobro ide. Sve do momenta kad sednu u atomobil. Odmah ga skucaju jer auto ne radi ono što one misle već ono što su mu "konkretno rekle". Dakle, bitno je da ne dozvoliš da te vozaju mnogo. Pusti je da se skuca a onda je tvojih pet minuta. I to ne smeš da propustiš.
 
Kako beše priča o zalivanju cveća? Ma nije ni važno. Važno je da smo se razumeli.

Vidi sinnke, isto je važno da nisi previše iskren a jesi. Kažu da je važno, a to i nije tačno. Mislim jeste važno za onog ko hoće da vodi igru - da zna sve o tebi pa da vidi kako da te uklaviri sa svojim osobinama. Ako može da te iskoristi - super. Ako ne - odmah krenu svadje. Takve osobe se zovu - djubre. Bez obzira na prelepe okice ili osmejak. Vrlo brzo ćeš primetiti da takve osobe u stvari okolina i izbegava. Ne treba kukati jer sve imaju isto pa je prednost tvoja.

Verovatno te je nekada mučilo ili muči zašto su neki ljudi ovakvi ili onakvi? Recimo, zašto tvoj ortak zaključava najnoviju ribu u orman kada mu dodješ u goste a sa druge strane nema nameru da ti izadje iz gajbe kada si mu napomenuo da ti se riba upravo tušira te da više od peškira nije odnela u kupatilo?

E to je poenta ovog što ti pišem. Ljudi su mahom kukavice u iskazivanju svojih osećanja. Razlog može biti specifičan način vaspitavanja pojedinvca unutar svoje porodice a kod ostalih je drugačije. Naviknuti na jedan stil života, svi su nesrećni kada moraju da ga menjaju. Ali to je već mnogo glomaznija tema.

Neke osobe će zbog ostvarivanja svojih želja i realizacije unutrašnjih poriva činiti sve da zloupotrebe druge ili ono što imaju. Zvuči psihopatski a kada se pročitaju neka pitanja na ovom delu foruma onda dolazim do tog zaključka često i ne preostaje mi ništa drugo nego da se sprdam sa takvom temom.
 
Pitanja je puno a stvar je jako jednostavna. Jednostavna koliko i ljudi. Treba samo da izbalansiraš izmedju svojih želja spram realnih mogućnosti. Vidi, mnoge bih želje ostvario kada bih dobio sedmicu na lotou ali jedno je želja a drugo realna mogućnost. Verovatnoća je ono što nas čini optimistima a opet stvara iluziju koja nas ometa u pravilnom rasudjivanju realne situacije.

Kada sebe postaviš iznad ovog problema sledi drugi i važniji i mnogo mnogo teži - koliko uspevaš da sebe uklopiš sa svojim željama i potrebama naspram želja i potreba drugih. Ti si sam a "drugih" je 6 milijardi.

Jednog dana će i tebi biti smešno kada čuješ "najnovija pitanja" o "muško-ženskim" odnosima.
 
Evo ti primer kako je jedan lik opisao sebe u novinama a šatro kroz anketu "šta je in u svetu po pitanju seksa". Članak je objavljen u Večernjim Novostima a obzirom da nema potpisnika mislim da se radi o egzibicionizmu.
Po mišljenju "stručnjaka" stekoh utisak da je u pitanju običan perverznjak jer:
- samo 6% muškaraca na planeti ne voli felacio (penzioneri)
- čak 80% žena ima jednu veću dojku (kreten koji nije rastao u civilizaciji)
- 73% odsto oženjenih muškaraca se samozadovoljava (27% su fizikalci koji na gradilištu ne mogu a opet ovime je opravdao svoju potrebu)
- 8% ljudi želi da bude vezano u toku seksualnog čina (perverznjak koji ne sme javno da kaže šta želi, jer da li je bitnije 8% ili 92%?)
- 83cm je prosek grudi kod evropljanki (žena mu ima male sise, neki muškarci to vole ali on je nesrećan)
- 5 položaja u seksu praktikuje prosečan muškarac (nema pojma jer je broj poza mnogo veći. Neke zahtevaju duži tuki a neki snagu u rukama - šonja šonjavi)
- 4% žena primenjuje brazilsku depilaciju (depilacija je depilacija a žena mu je šumarka)

I tako se stvara "javno mnjenje". Kao sad će te vi "ma nije to bitno" ali efekat dnevnih novina je ipak podsvestan, iako novine više nisu ono što su bile.
Možda je hteo da napiše i da "1% posto muškaraca voli da oseti partnerkin prst u anusu" i tako da omalovaži 99% ostalih. To se zove zloupotreba položaja radi ispoljenja svojih potreba.
 
Znači sinnke, teraj po svome i obavezno nadji ribu.
Ovako mi deluješ kao neko željan života pa postavlja razna pitanjca u nadi da će mu se neko javiti a u stvari dobijaš samo posprdne komentare. Ne zbog toga što ti neka pitanja nisu na mestu tj nekulturna nego zbog unutrašnjih potreba tih osoba koje ne žele da iskreno učestvuju u takvoj temi jer ili njih muči to pitanje ili ih više ne muči pa ga smatraju nebitnim.

A opet sve ovo ja tebi pišem javno jer me podsećaš na moje ne tako davne dane. Mene nije bilo sramota da pitam iskreno o nečemu a drugi su ili isfolirano crveneli ili se još isfoliranije ljutili. Bitno je da je u glavi čisto i problema dalje nema. Skrivanjem problema on postaje samo veći. A ja sam samo pitao a neki su ispostavilo se kasnije - radili neke neuobičajene stvari.

Tako mi u školama imamo gomilu sinnke-tova koji idu na veronauku ili gradjansko vaspitanje. Veronauka ne daje odgovore na ova pitanja čak ih i zabranjuje a gradjansko vaspitanje ne terba onome ko je sa sela.

Seksualno obrazovanje u našoj opterećenoj predrasudama okolini je oduvek bilo problematično jer se uvek prvo pomišljalo na osobe sa nečasnim osobinama i šta li će to on bolje da kaže mom detetu nego ja? Otud toliko abortusa i zaraza. A manijaka ima pa ima. Čak i na veronauci.

Ne daj se sinnke!
 
sinnke:
Drzim se ko majmun za granu
Dokaz da ne jеbeš tri posto ništa okolo. Da te pratim u stupidarijama, vjerovatno da bih zaključio: PRVI PUT S RAZLOGOM. Jer, ovaj pismotvorac ili ti čini sjajnu uslugu za podizanje (naravno, neosnovane) popularnosti ili pati od boljke kojom ti uopšte nijesi zaražen: zapišavanja svoje mužjačke teritorije. Tebe bre bole uvo u nastupima očiglednog iživljavanja. Ako, i treba. Što da ne. Samo, počni i da se obraćaš muškarcima, najzad, i samo muškarcima, makar se kloniraVo u kakvu cicu.

I poznato je da imaš curu. Mislim, kako kome, očito. Što takođe razoružava dobrano angažovanog Irona da pokaže... šta li to, dođavola...
 
Sad, moz' da bude da sam ja i blesava , po malo, al meni se svidja sto je neko, konacno , posvetio malo paznje- cuj malo- mnogo paznje Sinketu, pa makar ovoga bolelo uvo za to angazovanje. Samo, ipak mi se cini da ce bar jedan deo, ako ne vise, od ovog pisanija Ironovog da mu dospe do glave te ce, u tom slucaju ova tema da ispuni sebi svrhu...sto je , opet, jedna lepa, nova stvar ove veceri... :)
 
sinnke:
Drzim se ko majmun za granu

Vidi, veoma si blizu odgovora a da možda nisi ni svestan. Baš se sve vrti oko te grane za koju se kako kažeš držiš. Često pokušavam da ispod te grane nadjem odgovor na mnoga pitanja. Naš rodjak koji je odavno sišao sa grane a nije ni ujka, ni stric ni teča već majmun, može da nam pruži puno odgovora. Slučajno sam na Discovery-ju gledao reportažu o ponašanjima majmuna kako na otvorenom tako i u zatvorenom prostoru. Ponašaju se isto kao i ljudi. Na otvorenom (kod njih džungla kod nas recimo grad) vladaju jedne a u zatvorenom (kod njih kavez kod ljudi manastiri npr) sasvim druge seksualne navike. Mislim da se mora - mora, ali nije isto.

E u tom zatvorenom delu su ih snimali jer ko je lud da dozvoljava da ga u sred džungle snimaju kako opšti sa partnerkom? Nije lepo a i rodjaci smo.
U tom zatvorenom delu su utvrdili da od vrste do vrste majmuna i majmunica (zbog ravnopravnosti polova) zavise i ponašanja. Kod jednih je "klasika" najomiljenija, kod drugih majmunice imaju prednost, kod trećih ženke foliraju oduševljenost kada je alfa-mužjak naišao (sponzoruše), pa nećeš verovati ali, ima i stvari koje se u ljudskom soju nazivaju "devijacijama". Dakle, ima i kod njih onih lezilebovićki a biće i proevropski orijentisanih. Jes' da se ne bodu i ne duvaju, i ne skidaju gaće preko glave (one žute frizure) ali eto... Smatraju da je to njihova stvar i ne prave parade zbog toga. Ajde, jel video neko neku paradu usred džungle? Jedu banane i žive svoj život. Kao da se pa mi razlikujemo? I mi jedemo banane i takodje ih prvo oljuštimo a koru ostavimo komšiji pred prag.

Tako da ja ne znam šta bih još napisao jer Darvin više nije sa nama a sa druge strane "onaj što zna sve" neće da nam kaže.
Zato nam ipak ostaje da sva vrlovažna pitanja rešavamo na ovom delu foruma.

I uvek nova pitanja, i uvek nove teme...
 
Iron Lord:
Vidi, veoma si blizu odgovora a da možda nisi ni svestan. Baš se sve vrti oko te grane za koju se kako kažeš držiš. Često pokušavam da ispod te grane nadjem odgovor na mnoga pitanja. Naš rodjak koji je odavno sišao sa grane a nije ni ujka, ni stric ni teča već majmun, može da nam pruži puno odgovora. Slučajno sam na Discovery-ju gledao reportažu o ponašanjima majmuna kako na otvorenom tako i u zatvorenom prostoru. Ponašaju se isto kao i ljudi. Na otvorenom (kod njih džungla kod nas recimo grad) vladaju jedne a u zatvorenom (kod njih kavez kod ljudi manastiri npr) sasvim druge seksualne navike. Mislim da se mora - mora, ali nije isto.

E u tom zatvorenom delu su ih snimali jer ko je lud da dozvoljava da ga u sred džungle snimaju kako opšti sa partnerkom? Nije lepo a i rodjaci smo.
U tom zatvorenom delu su utvrdili da od vrste do vrste majmuna i majmunica (zbog ravnopravnosti polova) zavise i ponašanja. Kod jednih je "klasika" najomiljenija, kod drugih majmunice imaju prednost, kod trećih ženke foliraju oduševljenost kada je alfa-mužjak naišao (sponzoruše), pa nećeš verovati ali, ima i stvari koje se u ljudskom soju nazivaju "devijacijama". Dakle, ima i kod njih onih lezilebovićki a biće i proevropski orijentisanih. Jes' da se ne bodu i ne duvaju, i ne skidaju gaće preko glave (one žute frizure) ali eto... Smatraju da je to njihova stvar i ne prave parade zbog toga. Ajde, jel video neko neku paradu usred džungle? Jedu banane i žive svoj život. Kao da se pa mi razlikujemo? I mi jedemo banane i takodje ih prvo oljuštimo a koru ostavimo komšiji pred prag.

Tako da ja ne znam šta bih još napisao jer Darvin više nije sa nama a sa druge strane "onaj što zna sve" neće da nam kaže.
Zato nam ipak ostaje da sva vrlovažna pitanja rešavamo na ovom delu foruma.

I uvek nova pitanja, i uvek nove teme...

:D :)
Jes' da je ovde mesto za Sinketov odgovor, al, ja ne mogu da ga cekam,jer mislim da moz' lako da potraje dok on smisli repliku :), tako moram da pitam, sad ovo: jesi l' video, mozda, u toj emisiji, kako reaguju ostali majmuni na te "lezilebicke" pojave ? Je l hteo neko da ih bije, i sl.?
A, da, jos samo ovo- sta znaci, konkretno "...kod drugih majmunice imaju prednost..."?
 
Mislim da je cela tema izuzetno ruzna...ko god da je otvarac...
...Ukoliko zelis nesto da ukazes coveku o kome si otvorio-la temu onda to uradi privatno...
...Iz tvojih postova sam mogla da vidim da nemas pojma o cemu pricas...sve u svemu stvarno ruzan postupak!
 
Iron Lord:
Znači sinnke, teraj po svome i obavezno nadji ribu.
Ovako mi deluješ kao neko željan života pa postavlja razna pitanjca u nadi da će mu se neko javiti a u stvari dobijaš samo posprdne komentare. Ne zbog toga što ti neka pitanja nisu na mestu tj nekulturna nego zbog unutrašnjih potreba tih osoba koje ne žele da iskreno učestvuju u takvoj temi jer ili njih muči to pitanje ili ih više ne muči pa ga smatraju nebitnim.

A opet sve ovo ja tebi pišem javno jer me podsećaš na moje ne tako davne dane. Mene nije bilo sramota da pitam iskreno o nečemu a drugi su ili isfolirano crveneli ili se još isfoliranije ljutili. Bitno je da je u glavi čisto i problema dalje nema. Skrivanjem problema on postaje samo veći. A ja sam samo pitao a neki su ispostavilo se kasnije - radili neke neuobičajene stvari.

Tako mi u školama imamo gomilu sinnke-tova koji idu na veronauku ili gradjansko vaspitanje. Veronauka ne daje odgovore na ova pitanja čak ih i zabranjuje a gradjansko vaspitanje ne terba onome ko je sa sela.

Seksualno obrazovanje u našoj opterećenoj predrasudama okolini je oduvek bilo problematično jer se uvek prvo pomišljalo na osobe sa nečasnim osobinama i šta li će to on bolje da kaže mom detetu nego ja? Otud toliko abortusa i zaraza. A manijaka ima pa ima. Čak i na veronauci.

Ne daj se sinnke!

Čekaj samo da mu se devojčica javi kad vidi ove tvoje postove..
Veruj ni ja nisam ukapirao šta si hteo čoveku da saopštiš..
Sinnke se povazdan sprda sa nama i ne vređa nikog...
 
Ja sam sinketa svojevremeno predložio za nagradu foruma, pa osećam potrebu da odgovorim na ovo....

Iron Lord:
Sede dva bika na brdu, jedan nešto stariji a drugi željan svega.
Gledaju oni okoliš kad odjednom mladi bik kaže:"Vidi došle krave na pojilo, ajde da se sjurimo uz riku"
Stariji bikonja kaže:"Ne, hajde da se lagano spustimo do pojila"

Jbt, skenjao si tako dobar fazon. Dakle mladji kaže: "Ajd se sjurimo nabrzaka, pojurimo, stignemo i POYEBEMO NEKU!", matori kaže: "Oladi, ajd da siđemo polako i POYEBEMO SVE!". Iz tako ispričanog fazone se mogu izvlačiti i zaključci i pouke (naravoučenija).

Iron Lord:
Mnogo si bre idealista i to ti ne valja. Ti misliš da je seks nešto lepo, a i nije. Mislim jeste prvih nekoliko godina a onda predje u rutinu. Monotono kao kupovina odeće ili novih cipela. Pa kako se šta nadje i po kojoj ceni.

Stativa Gvozdeni! Da je tako, svako bi kupio knjigu "Dosadni seks i ostale gluposti" i naučio sve te stvari oko koje se cela zemaljska kugla lomi milenijumima. Mislim da je vreme da potražiš savete (kao što ih sam deliš sinketu) u vezi monotonije, depresije i cinizma koji ti se cede kroz prste kao retke sline.

Iron Lord:
Dakle, bitno je da ne dozvoliš da te vozaju mnogo. Pusti je da se skuca a onda je tvojih pet minuta. I to ne smeš da propustiš.

Koji trip. Ja sam jednom u nekoj temi napisao "Domination is the name of the game" parafrazirajući DM, a misleći na tu čudnu igru dominacije kojoj se priklanjaju slabići želeći da nedostatak lične intelektualne moći nadoknade fizičkom, psihičkom (psihopatološkom) moći radi podređivanja i (naravno) ponižavanja drugog ljudskog bića. Moj savet: Leči se!

Znao sam ortaka koji je sve svoje riba mlatio ko vola u kupusu. Kad je pošao sa jednom mojom drugaricom desilo se da je udario u mom stanu. Pozvao sam policiju. Njega su odveli, a ja sam nju vratio roditeljima. Posle toga sa njim nisam ni reč progovorio. Nikad.

Moj gvozdeni prijatelju, nabrojao si sve svoje momente razočarenja i preporučuješ svom nepoznatom (a dragom) prijatelju sinketu da ih izbegava tako što će upotrebiti tvoju prevejanu masku cinizma i da prezire sve ljude oko sebe sa jednom idejom: na kraju ćeš videti da sam bio u pravu. Ne zaboravi da su cinici razočarani narcisi. Pročitaj još jednom šta si napisao. Mnogo otrova (zapakovanog).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top