Akva parkovi

Proslog leta sam sa decom bio u Waterlandu.Deca su bila odusevljena ,a i odrasli se mogu lepo zabaviti.Mislim da je bio radni dan u pitanju i nije bilo guzve.Svaratite malo do Meditaranian Cosmosa.Obavezno ga treba posetiti!
 
Pre 2 i po godine sam postao udovac i po navici, sa svojim tada osmogodišnjim sinom, otišao u Grčku na letovanje, gde smo ranije išli u troje. Međutim moj sin nije imao sreću da upozna decu svog uzrasta (neki su upravo odlazili, kada smo mi pristigli, a poslednjih dana našeg 15-odnevnog boravka upoznao je neke klince, kada je već bilo kasno). Izrazio je želju za promenom, da odemo negde gde neće zavisiti od društva, gde ima sjajne zabave poput akva parkova (zavoleo je vodeni tobogan na Adi Ciganliji).
Otišli smo prošle godine u Bugarsku, u Sunčev Breg, ne zbog mora, koje je zapravo veliki Dunav (doduše čistije, veće, slanje i toplije nego reka), već zato što sam čuo da su 2 akva parka (jedan u Sunčevom Bregu, a drugi u Nesebaru) izuzetno atraktivni, nisu skupi, udaljenost od njih mala. Tako je i bilo. Za 10 dana u Bugarskoj bili smo 3 puta po ceo dan u akva parku u Sunčevom Bregu (to je zapravo od 10 do 19). Ostalo vreme preko dana smo ubijali na bazenu (sin je bio oduševljen) i nešto malo na moru punom meduza.
Ove godine razmišljam o promeni. Da napravim kompromis. Toplo, pravo južno more i akva parkovi. Međutim čuo sam da u Turskoj akva parkovi postoje samo u sklopu skupih hotela, sa 5 zvezdica. Ukoliko to nije tačno ono što me interesuje je sledeće:
Da li postoje neki akva parkovi koji su namenjeni gostima koji odsedaju u hotelima sa 3 ili manje zvezdica? Baš kao u Bugarskoj, gde smo redovno preskakali doručak, kupovali sendviče, večerali u hotelu i bazali po klubovima do kasno u noć (sin đuskao sa mladim Skandinavkama, ja pijuckao koktele i nadzirao ga).
Ako ih ima da li su mnogo udaljeni od hotelskog naselja i koliko koštaju (u Bugarskoj je celodnevna ulaznica oko 15 evra po osobi, prevoz je bio besplatan)?
 
Pre 2 i po godine sam postao udovac i po navici, sa svojim tada osmogodišnjim sinom, otišao u Grčku na letovanje, gde smo ranije išli u troje. Međutim moj sin nije imao sreću da upozna decu svog uzrasta (neki su upravo odlazili, kada smo mi pristigli, a poslednjih dana našeg 15-odnevnog boravka upoznao je neke klince, kada je već bilo kasno). Izrazio je želju za promenom, da odemo negde gde neće zavisiti od društva, gde ima sjajne zabave poput akva parkova (zavoleo je vodeni tobogan na Adi Ciganliji).
Otišli smo prošle godine u Bugarsku, u Sunčev Breg, ne zbog mora, koje je zapravo veliki Dunav (doduše čistije, veće, slanje i toplije nego reka), već zato što sam čuo da su 2 akva parka (jedan u Sunčevom Bregu, a drugi u Nesebaru) izuzetno atraktivni, nisu skupi, udaljenost od njih mala. Tako je i bilo. Za 10 dana u Bugarskoj bili smo 3 puta po ceo dan u akva parku u Sunčevom Bregu (to je zapravo od 10 do 19). Ostalo vreme preko dana smo ubijali na bazenu (sin je bio oduševljen) i nešto malo na moru punom meduza.
Ove godine razmišljam o promeni. Da napravim kompromis. Toplo, pravo južno more i akva parkovi. Međutim čuo sam da u Turskoj akva parkovi postoje samo u sklopu skupih hotela, sa 5 zvezdica. Ukoliko to nije tačno ono što me interesuje je sledeće:
Da li postoje neki akva parkovi koji su namenjeni gostima koji odsedaju u hotelima sa 3 ili manje zvezdica? Baš kao u Bugarskoj, gde smo redovno preskakali doručak, kupovali sendviče, večerali u hotelu i bazali po klubovima do kasno u noć (sin đuskao sa mladim Skandinavkama, ja pijuckao koktele i nadzirao ga).
Ako ih ima da li su mnogo udaljeni od hotelskog naselja i koliko koštaju (u Bugarskoj je celodnevna ulaznica oko 15 evra po osobi, prevoz je bio besplatan)?

Moja preporuka, baš za vaše potrebe! Akva park na Krfu koji ima svoje smeštajne kapacitete. Znači baš ste tik uz akva park smešteni. Nisam ulazila, ali mi deluje kao vrlo lep, moderan i nov objekat. A akva park je fenomenalan, vrlo bogat spravama i što je za mene bilo najvažnije, izuzetno bezbedan. Na primer, u odnosu na akva park kod Soluna neuporedivo bolji. Autobusom (ili bolje kolima ako možete) možete na plažu, a uveče u divan grad Krf. Park i taj smeštaj - hotel i apartmani se zove "Aqualand" i reklamiraju ga kao jedan od nekoliko najboljih u Evropi. Na izgradnji je bila angažovana ekipa koja je učestvovala i u izgradnji Diznilenda.
 
U Bugarskoj u Zlatnim Pjascima je odlican Akva Park, ima mnogo ludih tobogana i mnogo je dobar. U Hurgadi takodje ima nekih totalno neuobicajenih koje nigde drugde nisam videla tipa Kamikaze i neki levak, na Krfu je isto lep sa dosta tobogana, na Majorci je nista specijalno ima jednu stazau koja je drugacija ostalo je sve uobicajeno i uzasno je sto pored ulaza moras da placas i iznajmljivanje gume posto je ne dobijas za dzabe, lezaljku i suncobran naravno placas posebno, tako da se na kraju svede na to da ti oderu kozu sa ledja i da se ti iznerviras mnogo. A ako i iznajmis gumu tolike su guzve da ces je iskoristiti 10 puta pa ti se to i ne isplati. To je moje iskustvo.
I mala preporuka unesite hranu sa sobom unutra iz hostela ili kupite negde drugde posto je unutra hrana duplo ili troduplo skuplja.
 
Bila sam dva puta u onom u Solunu i moram priznati da smo se brat i ja pomalo razocarali jer na osnovu onoga sto smo procitali na internetu,ocekivali smo bum. Ali bilo je lepo.
Ove godine sam bila u aqua parku na Kipru. E to se zove aqua park.Sve je u duhu starogrcke religije...svaki tobogan ima svoju pricu....Dok u Solunu nema toliko sadrzaja za" veliku decu ",ovde ima i za male i za velike.Mi smo se stvarno odusevili,i stvarno je istina da ti adrenalin skace do maximuma.Jedino je bazen sa vestackim talasima jaci u Solunu,ali Solunski tobogani ne mogu ni prineti Kiparskim :)
Ulaznica je 30 e za odrasle,za decu do 12-13 godina 16e. Ne znam kako to ide sa bas malom decom tj. da li placaju kartu ili ne.
 
Pre 2 i po godine sam postao udovac i po navici, sa svojim tada osmogodišnjim sinom, otišao u Grčku na letovanje, gde smo ranije išli u troje. Međutim moj sin nije imao sreću da upozna decu svog uzrasta (neki su upravo odlazili, kada smo mi pristigli, a poslednjih dana našeg 15-odnevnog boravka upoznao je neke klince, kada je već bilo kasno). Izrazio je želju za promenom, da odemo negde gde neće zavisiti od društva, gde ima sjajne zabave poput akva parkova (zavoleo je vodeni tobogan na Adi Ciganliji).
Otišli smo prošle godine u Bugarsku, u Sunčev Breg, ne zbog mora, koje je zapravo veliki Dunav (doduše čistije, veće, slanje i toplije nego reka), već zato što sam čuo da su 2 akva parka (jedan u Sunčevom Bregu, a drugi u Nesebaru) izuzetno atraktivni, nisu skupi, udaljenost od njih mala. Tako je i bilo. Za 10 dana u Bugarskoj bili smo 3 puta po ceo dan u akva parku u Sunčevom Bregu (to je zapravo od 10 do 19). Ostalo vreme preko dana smo ubijali na bazenu (sin je bio oduševljen) i nešto malo na moru punom meduza.
Ove godine razmišljam o promeni. Da napravim kompromis. Toplo, pravo južno more i akva parkovi. Međutim čuo sam da u Turskoj akva parkovi postoje samo u sklopu skupih hotela, sa 5 zvezdica. Ukoliko to nije tačno ono što me interesuje je sledeće:
Da li postoje neki akva parkovi koji su namenjeni gostima koji odsedaju u hotelima sa 3 ili manje zvezdica? Baš kao u Bugarskoj, gde smo redovno preskakali doručak, kupovali sendviče, večerali u hotelu i bazali po klubovima do kasno u noć (sin đuskao sa mladim Skandinavkama, ja pijuckao koktele i nadzirao ga).
Ako ih ima da li su mnogo udaljeni od hotelskog naselja i koliko koštaju (u Bugarskoj je celodnevna ulaznica oko 15 evra po osobi, prevoz je bio besplatan)?

U Kusadasiju postoje 2 akva parka.Jedean je Aquafantasy a drugi je Aqualand. U ovom prvom sam bila 2002. godine i za svaku je preporuku. Ulaznica je bila standardno 20 evra, ali mi smo se cenjkali sa Turcima u nekoj agenciji i isli smo za 16. Na ulazu se uplati izvesna suma(u agenciji su nam preporucili koliko je otprilike potrebno) i dobije se kartica. Tom karticom se placaju hrana i pice... Postoje i sefovi pa mogu da se nose i foto aparati i ostale vrednije stvari...Ovaj drugi je malo ekstremniji pa nije za one koji idu prvi put...

2006. sam bila u akva parku na Krf-u... Slicnna je organizacija, ali je po meni Aquafantasy mnogo simpaticniji i mnogo sadrzajniji... Po povrsini je cini mi se manji, ali je mnogo zanimljiviji sadrzaj...
 
Bili smo jos 1998 u Waterlandu kod Soluna i tada su ljudi masovno donosili frizider torbe i svoju hranu i pice.Znam da u drugim aqua parkovima to ne dolazi u obzir,u S.Bregu su nas pretresali i meni su oduzeli dve cokoladice koje su se slucajno zatekle u torbi,vidjala sam da su coveku uzeli pola kifle i jednu breskvu itd.(naravno to ti vrate kad podjes ).Poenta je da se tamo jede i pije po prilicno visokim cenama.Interesuje me od onih koji su skoro bili u Waterlandu da li su i tu zavladali obicaji pretresanja,ili mozda vazi"slobodni unos"kao nekada?
bili smo ove godine :sad2: i bilo je odlicno, usli smo sasvim normalno, nismo nosili frizider ali smo u rancu imali nekoliko kroasana, niko nista nije pitao niti gledao. bas nam se dopalo, veliki je prostor, nije bilo guzve...jedva cekam da idemo ponovo. :sad2:

p.s. jao, tek sada vidim da je ovo post od pre dve godine. :lol: ok, valjda ne moze da skodi.
 
U Waterlandu pored aerodroma u Thessaloniki sam bio prvi put ovog juna. Ulaznica 15€, nikakvog pretresa na ulazu nije bilo, cene u restoranu i barovima su sasvim pristojne, postoji wireless net...mali nedostatak je relativno komplikovan prilaz sa autoputa. Evo jedne fotke:

 
ja se izwinjawam sto skrecem sa teme ali me jako zanima...u julu treba da idem u egipat u hurgadu na more,na internetu sam wideo slike titanic aqua parka i jako je dobar, ali me muci to sto ne znam da li je to swe u okwiru nekog hotela ili je sam akwa park pa mogu swwi da idu taamo a ne samo gosti hotela ?:dontunderstand: hwala unapred :klap:
 

Back
Top