Pitajte u vezi zdravlja

Jao, ti si bas neki Meca Dobric! :oops: Imam ja problema i sa mojim ljubimcima i sama sa sobom, pa ne znam kako bi mi ti pomogao! Za pocetak i nemoj se smejati, ja to ozbiljno. Dalmatinka mi se ostenila, ali nije joj ostavljeno ni jedno kuce, pa se ja sad plasim da zbog neizbacenog mleka moze da dodje do nekih komplikacija. Cak su rekli da moze da ugine, mada se ona ponasa normalno. Sta ti mislis? Hvala unapred! :D
 
Neva:
Jao, ti si bas neki Meca Dobric! :oops: Imam ja problema i sa mojim ljubimcima i sama sa sobom, pa ne znam kako bi mi ti pomogao! Za pocetak i nemoj se smejati, ja to ozbiljno. Dalmatinka mi se ostenila, ali nije joj ostavljeno ni jedno kuce, pa se ja sad plasim da zbog neizbacenog mleka moze da dodje do nekih komplikacija. Cak su rekli da moze da ugine, mada se ona ponasa normalno. Sta ti mislis? Hvala unapred! :D
To nije bas naivno, moras sama da joj izmlazas mleko ili da je odvedes kod vet. Veeelika je greska ne ostaviti ni jedno stene. Vodi malo vise racuna kad je u teranju, imala sam i ja dalmatinca(zenku) nemoguce su.
 
MvS:
Dobro kad odgovoris Nevi, onda meni kazi sta je to popino prase kad niko nece da mi kaze... :evil:
Popino prase je vrsta biljke, ima je svuda. Izgleda kao psenica, veoma je opasna za pse jer moze da se uvuce u uho i dovede do infekcije. Naime ima "dlacice" koje su usmerene u jednu stranu stoga pa kad pas cese uho moze samo da pogorsa situaciju. Veoma je vazno pregledati psa posle svake setnje, sto zbog popinog praseta sto zbog nezeljenih parazita.
 
Neva:
Jao, ti si bas neki Meca Dobric! :oops: Imam ja problema i sa mojim ljubimcima i sama sa sobom, pa ne znam kako bi mi ti pomogao! Za pocetak i nemoj se smejati, ja to ozbiljno. Dalmatinka mi se ostenila, ali nije joj ostavljeno ni jedno kuce, pa se ja sad plasim da zbog neizbacenog mleka moze da dodje do nekih komplikacija. Cak su rekli da moze da ugine, mada se ona ponasa normalno. Sta ti mislis? Hvala unapred! :D
I jos nesto...
Moze da dodje do mastitisa kao i kod zena tj. upale mlecnih kanala. Mislim da postoji injekcija koja zaustavlja mleko. Ali ako imas vremena, bolje je da joj izmlazas to mleko.
 
david.007:
Evo ja zelim da pomognem ljubiteljima zivotinja. Ako neko ima neki problem...tu sam ... Ovom prilikom pozivam i druge, koji mogu da pomognu.... :D

bas lepo da si spreman da pomognes ! ja imam problem sa mlecnim ocnjacima moje male civave koji nikako de ispadnu,a ona ima vec 8 meseci!tako da trenutno ima sa obe strane po dva. imas li neki savet??? :(
 
david.007:
Evo ja zelim da pomognem ljubiteljima zivotinja. Ako neko ima neki problem...tu sam ... Ovom prilikom pozivam i druge, koji mogu da pomognu.... :D
Pozdravljamo tvoju želju da pomažeš. No, budući da smo i do sada na ovom forumu pomagali jedni drugima kad su u pitanju naši ljubimci, ne bi bilo loše da nam se malo bliže predstaviš jer, složićeš se da bi svako ko ti se obrati za pomoć trebalo da zna da li je odgovor dobio od npr. veterinara ili ljubitelja životinja sa iskustvom.
Pozdrav i hvala na saradnji!
 
david.007:
MvS:
Dobro kad odgovoris Nevi, onda meni kazi sta je to popino prase kad niko nece da mi kaze... :evil:
Popino prase je vrsta biljke, ima je svuda. Izgleda kao psenica, veoma je opasna za pse jer moze da se uvuce u uho i dovede do infekcije. Naime ima "dlacice" koje su usmerene u jednu stranu stoga pa kad pas cese uho moze samo da pogorsa situaciju. Veoma je vazno pregledati psa posle svake setnje, sto zbog popinog praseta sto zbog nezeljenih parazita.

A jel to ono sto se lepi na odecu, bodljikavo?
 
MvS:
david.007:
MvS:
Dobro kad odgovoris Nevi, onda meni kazi sta je to popino prase kad niko nece da mi kaze... :evil:
Popino prase je vrsta biljke, ima je svuda. Izgleda kao psenica, veoma je opasna za pse jer moze da se uvuce u uho i dovede do infekcije. Naime ima "dlacice" koje su usmerene u jednu stranu stoga pa kad pas cese uho moze samo da pogorsa situaciju. Veoma je vazno pregledati psa posle svake setnje, sto zbog popinog praseta sto zbog nezeljenih parazita.

A jel to ono sto se lepi na odecu, bodljikavo?
pa ja bi pre rekla se ubode u odeću...
pa jel znaš kako izgleda klas pšenice ili raži?
 
Zelim da ti se zahvalim n savetu, mada nisam sigurna da sam ja u stanju to da joj uradim. Bez obzira koliko je volim, moram priznati da me pomalo i gadi. Poceli smo da joj dajemo antibiotike, da se zaustavi proces stvaranja mleka, pa valjda ce sve biti dobro!
Imam ja jos dva psa, i sto macaka i 2 morska praseta. Jel neko zna nasto vise o njima? Mozda ih mi " odgajamo " na pogresan nacin, pa da znam!
 
Pa moguce da se prehladila ili ima alergiju ili strano telo u nozdrvi ..... ili, sto je jako zanimljivo, moze da kija od srece. Potrebno mi je malo sire objasnjenje npr.: kolika je temperatura, da li joj je njuskica suva, opste stanje....
U svakom slucaju NIKAKO NEMOJ da joj dajes lekove koji su za ljude :!: Nikako aspirin i tako to.
Ako je psu opste stanje O.K, moguce je da jednostavno, kada se raduje ili je uzbudjena, pocne da kija zbog pojacanog lucenja pljuvacke (iz licnog iskustva).
 
gigule:
MvS:
david.007:
MvS:
Dobro kad odgovoris Nevi, onda meni kazi sta je to popino prase kad niko nece da mi kaze... :evil:
Popino prase je vrsta biljke, ima je svuda. Izgleda kao psenica, veoma je opasna za pse jer moze da se uvuce u uho i dovede do infekcije. Naime ima "dlacice" koje su usmerene u jednu stranu stoga pa kad pas cese uho moze samo da pogorsa situaciju. Veoma je vazno pregledati psa posle svake setnje, sto zbog popinog praseta sto zbog nezeljenih parazita.

A jel to ono sto se lepi na odecu, bodljikavo?
pa ja bi pre rekla se ubode u odeću...
pa jel znaš kako izgleda klas pšenice ili raži?

Da
 
gigule:
MvS:
gigule:
pa ja bi pre rekla se ubode u odeću...
pa jel znaš kako izgleda klas pšenice ili raži?

Da

e pa popino prase izgleda veoma slično kao klas raži sa onim dugžim "dlačicama" na vrhu...i zelene boje je... raste suvde kao korov...
jel znaš?

A ja mislila da je to ono isto zeleno sto se lepi za odecu...U svakom slucaju, hvala ti na objasnjenju...
 
E sad bih vas zamolila za jedan savet, posto ne znam sta da radim...

Moja zenka Maza u poslednje vreme vise nije zivahna. Malo se "naoblacila" , ali danas je bila mnogo tuzna. Zao mi je da je takvu gledam. Danas me je gledala vrlo cudno, pravo u oci, kao da je zelela nesto da mi kaze...U toku dana je nekako sumorno spustila glavu na moje noge...Inace je da kazem gruba, samo grize i skakuce. Malopre je grebala na vrata i kad sam izasla, mazila sam je a ona me je opet gledala kao da hoce nesto da mi kaze...Ne znam da li ima neke veze, ali je juce ili prekjuce dobila menstruaciju...
Tako da ne znam sta da radim, ocigledno je nesto muci, nesrecna je...Dajte mi neki savet, kako da je utesim i pomognem...

Hvala unapred!
 
MvS:
gigule:
MvS:
gigule:
pa ja bi pre rekla se ubode u odeću...
pa jel znaš kako izgleda klas pšenice ili raži?

Da

e pa popino prase izgleda veoma slično kao klas raži sa onim dugžim "dlačicama" na vrhu...i zelene boje je... raste suvde kao korov...
jel znaš?

A ja mislila da je to ono isto zeleno sto se lepi za odecu...U svakom slucaju, hvala ti na objasnjenju...
To što se "lepi za odeću" poznato je pod nazivom "krpiguz" :wink:
 
MvS:
E sad bih vas zamolila za jedan savet, posto ne znam sta da radim...

Moja zenka Maza u poslednje vreme vise nije zivahna. Malo se "naoblacila" , ali danas je bila mnogo tuzna. Zao mi je da je takvu gledam. Danas me je gledala vrlo cudno, pravo u oci, kao da je zelela nesto da mi kaze...U toku dana je nekako sumorno spustila glavu na moje noge...Inace je da kazem gruba, samo grize i skakuce. Malopre je grebala na vrata i kad sam izasla, mazila sam je a ona me je opet gledala kao da hoce nesto da mi kaze...Ne znam da li ima neke veze, ali je juce ili prekjuce dobila menstruaciju...
Tako da ne znam sta da radim, ocigledno je nesto muci, nesrecna je...Dajte mi neki savet, kako da je utesim i pomognem...

Hvala unapred!
Verovatno je to sto je u teranju. Zenke su u to vreme depresivne pomalo. Samo vodi racuna o njoj ako ne zelis da zatrudni, inace provedi malo vise vremena sa njom. Ako joj posvetis dovoljno paznje bice srecnija. pozz. Javi za par dana kako je :lol: :)
 

Back
Top