LAMINAT

pa ima ga svuda. i definitivno je jeftin.
kažu da je super kupiti ona najjeftinija" oštećena" pakovanja jer je oštećena,1,2 daske a upola cene celo pakovanje.
ali!
švajcarci sklanjaju laminat...došlo je do nekog zaključka da nije zdrav i da ima neka zračenja...
(spavaće sobe,dečije sobe)bla bla...
inače i nije zamišljen za kuće već za lokale...i "mlada domaćinstva"
(internati,studentski domovi..)
pa je zbog cene i jednostavnosti nameštanja popularizovan i za stanove.
i tako. kupi bre parket.konačnije je i kvalitetnije rešenje.
idem ja i tako me niko ništa nije pitao:mrgreen:
 
Nemoj da stavljas laminat. Ja to imam u kuhinji (ostatak stana parket) pa mogu lepo da uporedim: laminat je tezi za odrzavanje, mnogo se prlja, sve zivo se lepi (a nije samo zato sto je kuhinja :) ), a i nije dobar osecaj kad hodas po tome... parket je verovatno skuplji ali kad ga stavis zavrsila si posao zauvek...
 
Laminat stalno nesto zveci, pogotovo ako ispod imas stirodur. Ako nisi pri lovi, to je jeftinije i brze jer se ne mora hoblovati i lakirati, a kada ti dosadi, za par godina. lako se vadi i zameni za nesto drugo.
 
coler:
Gde u Beogradu kupiti dobar a jeftin laminat?
Kakva su vam iskustva sa laminatom druge klase

laminat je hladan i nikome ga ne bih preporucio , parket je parket !!!

Moji cale i keva uzeli laminat i pokajali su se , ove godine cale uzme parket i samo ga postavio preko laminata :shock: :lol: ... kaze bolja ce biti izolacija i nece biti hladan :razz:

laminat je jako hladan , ali veoma lak za odrzavanje i naravno jeftiniji je u odnosu na parket ...ali ako imas pare parket i nista vise !!! Pozz
 
Moja mama danas stavlja laminat u stan koji izdajemo.Tako da ako te i dalje zanima cena, znacu po podne.Inace i ja mislim da je parket ipak parket i da ne moze da se meri sa laminatom.Mi ga stavljamo u taj stan, samo iz razloga jer mi nikada necemo ziveti u tom stanu, pa nam i nije bitan kvalitet, a i naravno jeftini je.Pozz.
 
Ja imam laminat u jednoj sobici, ali nisam baš nešto preterano zadovoljna .... Počeo je da mi se odvaja na odredjenim mestima i kad ga brišem, ako nema promaju, dugo ostaje vlažan.

Mislim da je bolje rešenje parket. Jeste skuplje, ali je dugotrajnije.
 
koliko koshta kvadrat laminata - laminat i ugradnja?
a koliko koshta hoblovanje parketa?

Kvadrat se krece od 500 do 3000 din mada je taj skupi parket-laminat...il' tako nesto....e sad ruka zavisi kako kod koga,mislim da je negdje oko 5 e kv....skoro sam vidjela kod komsinice prelijep laminat,sare kao hrast,kremkaste boje,prelijep je....ali parket je parket...ne znam...i ja sam u dilemi sta cu.....:)
 
Mi smo kupili laminat boje tresnje za Nikolinu sobu i stvarno prelepo izgleda.Moj ga je muz sam postavljao.Nikakva filozofija.Samo treba da imas ubornu testeru.Kvadrat kosta oko 750 din. Ima odlicnih na Partizanskom putu (ko ne zna gde je - put prema MIrijevu,trasa 27)
Nemam zamerke na kvalitet,dobro se odrzava i ne dize se kao parket - ako slucajno prospes vodu preko njega.
 
Prosle godine sam postavio u dnevnoj sobi i kuhinji jer je parket stvarno dotrajao i postavio sam laminat samo onako preko parketa! Cena je bila oko 500 din/m a rad nisam placao jer sve mozes sam da uradis! Sto se tice izgleda meni se vise svidja laminat. A znamo svi da je parket kvalitetniji!
 
Postavila laminat u trpezariji pre 5 godina, i jedva cekam da ga se resim. Prve dve je sve bilo OK, sada se rascvetava po spojevima, prasti dok hodas. Bolje je resenje cak i linoleum ili pluta. Ako si pri lovi, parket bez razmisljanja, kad se dobro postavi, nema podizanja. Ako nisi pri lovi, laminat ces morati da skidas posle par godina, kod mene sad mnogo bez veze izgleda, moram da ga perem svaki dan, ma..../
 
Postavila laminat u trpezariji pre 5 godina, i jedva cekam da ga se resim. Prve dve je sve bilo OK, sada se rascvetava po spojevima, prasti dok hodas. Bolje je resenje cak i linoleum ili pluta. Ako si pri lovi, parket bez razmisljanja, kad se dobro postavi, nema podizanja. Ako nisi pri lovi, laminat ces morati da skidas posle par godina, kod mene sad mnogo bez veze izgleda, moram da ga perem svaki dan, ma..../

Laminat je jedino zgodan jer nema nekog održavanja, ali parket je prava stvar, samo treba biti siguran da je kvalitetan (dobro osušeno drvo). Ako se ipak postavlja laminat (nekima se žuri, ili nisu pri novcu) bolje je uzeti onaj malo skuplji, "vodootporan" - koliko je vodootporan ne znam, ne bih ga stvljala u kupatilo, ali duže traje. Po meni, laminat nije loše rešenje ko žuri da se useli, sa tim da računa da jednog dana ipak postavi parket. Ili makar "brodski pod" - drvo je drvo. Mi smo u dnevni boravak (koji je i najprometniji) stavili pločice. Ima divnih, italijanskih ili španskih, koje se mogu uklopiti uz razne stilove nameštaja. Preko pločica može da ide tepih, ili razne prostirke, a može i da se uradi dezen u obliku tepiha, od raznobojnih pločica.
 
Laminat je jedino zgodan jer nema nekog održavanja, ali parket je prava stvar, samo treba biti siguran da je kvalitetan (dobro osušeno drvo). Ako se ipak postavlja laminat (nekima se žuri, ili nisu pri novcu) bolje je uzeti onaj malo skuplji, "vodootporan" - koliko je vodootporan ne znam, ne bih ga stvljala u kupatilo, ali duže traje. Po meni, laminat nije loše rešenje ko žuri da se useli, sa tim da računa da jednog dana ipak postavi parket. Ili makar "brodski pod" - drvo je drvo. Mi smo u dnevni boravak (koji je i najprometniji) stavili pločice. Ima divnih, italijanskih ili španskih, koje se mogu uklopiti uz razne stilove nameštaja. Preko pločica može da ide tepih, ili razne prostirke, a može i da se uradi dezen u obliku tepiha, od raznobojnih pločica.

To ti kazem, i ja zurila da zavrsim, fondovi presusili, smucili mi se majstori i eto.. u stvari ono sto najvise mrzim je zvuk kad hodas po njemu, neprijatan je, ne svidja mi se atmosfera, kao u losoj pekari
 
To ti kazem, i ja zurila da zavrsim, fondovi presusili, smucili mi se majstori i eto.. u stvari ono sto najvise mrzim je zvuk kad hodas po njemu, neprijatan je, ne svidja mi se atmosfera, kao u losoj pekari

Nama se ne cuje suskanje,sve je ok
A sto se tice brodskog poda,malo je glupo stavljati ga u deciju sobu.Ipak dete treba da puzi;)
Slazem se da je parket broj jedan,medjutim kad renoviras ceo stan i kad zuris, najlakse ti je da stavis laminat. Za neku godinu,stavicemo mi i tu parket.Za sad laminat sluzi i ne sekiram se mnogo.
A inace apropo dizanja parketa: koliko god da je dobro uradjen,ako se neka voda izlije po njemu eto nama brdasca.To ti potpisujem;)
 
Prosula sam par puta nešto na parket u sobi i potklobudžio se samo tako..pločice mi jedna po jedna ispadaju ko lude, samo idem i vraćam ih na mesto..Moj ćale je uzeo laminat i treba da mi ga namesti, ali ga je uzeo pre godinu dana.E sad moje pitanje je jer loše kad laminat toliko dugo stoji(upakovan)??
 
Prosula sam par puta nešto na parket u sobi i potklobudžio se samo tako..pločice mi jedna po jedna ispadaju ko lude, samo idem i vraćam ih na mesto..Moj ćale je uzeo laminat i treba da mi ga namesti, ali ga je uzeo pre godinu dana.E sad moje pitanje je jer loše kad laminat toliko dugo stoji(upakovan)??
nema problemasto je stajao toliko dugo
ako je bio negde na hladnom treba da ga unesete u kucu da poprimi temperaturu te prostorije i sve ce biti ok;)
 

Back
Top