LADA NIVA

sorov

Početnik
Poruka
16
Gajim izuzetne simpatije prema ovom automobilu.U velikoj sam dilmi da li da zamenim Golfa2 D,za Ladu.Sa obzirom na lokalne puteve i parkiralista mislim da je ovo logican izbor.Pre svega mi je bitna ekonomicnost.Dakle da li neko poznaje izdrzljivost motora u Ladi.Golf me sluzi odlicno,delovi su dzabe a i udobnost je zadovoljavajuca s'obzirom na godinu proizvodnje.Da li ima smisla uzimati Nivu stariju od 10 godina.Ako neko ima bilo kakva iskustva sa ovim automobilom neka pise.Hvala unapred.
 
bla , imam ja ladu .....

zavisi de je vozis .....

moj otac je vozi samo zimi , po snijegu , sa njom izlazi gde god oces ;)

a ovako , po obicnom putu , nije losa ;)

evo ti moja mahina ....
http://i52.photobucket.com/albums/g22/avetinja/DSC01010.jpg

jos ako nabijes one sipke naprijed , i sa strane ......

nemoze ti niko nista ;) .......

onako , kao da vozis autobus , al ides isto gde god oces , tesko da ce te ko udariti ;)

p.s. , moja je 2002 ili 3 , neznam .....
ima cak i alarm ;)
 
Moja iskustva sa Nivom nisu bas neka. Vozio sam karburatorku 1.6 i 1.7, kao i produzenu 1.9i. U principu 1.9i ide strasno... mada mislim da ima 1800kubika... samo ima oznaku 1.9. nisam siguran, par puta sam samo vozio tu varijantu.
Sustina je da nema nijedna servo volan i to je katastrofa. Znaci jako jako jako tesko ide volan, a u mestu jedva mozes da ga pomeras. Cuo sam da je dizelka 1.9 bolja, jer ima servo a motor je pezoov. Nisam je vozio.
Benzinke piju kao zveri, u gradu 12-13 l kao od sale, na otvorenom 8-10 zavisno od rezima voznje. Plin verovatno ublazava, ali onda biraj karburatorku, da bi ugradjivao jeftiniji plinski uredjaj.
Po blatu idu sve kao lude, a ona produzena je ekstra ruzna, ali jako prakticna jer je mnogo udobnija (vece osovinsko rastojanje) i naravno ima mnogo vise mesta za putnike.
Ja je ne bih kupovao bez preke potrebe za terenskim vozilom.
 
Ja imam Nivu 1,7 2003 god.Presao sam sa njon 62000 i ekstra sam zadovoljan.Ne kvari se a redovno odrzavanje je veoma jevtino.Vidim pominje se da trosi 12 litara ali neka mi neko nadje terenac koji trosi manje.Moja imam ugradjen gas i u gradu trosi oko 12 lit gasa a na otvorenom oko 9.Jeste da je malo grublja ali zato joj ni jedan put ne smeta i vlasnici svih ostalih terenaca mogu da pozavide na terenskim karakteristikama.
 
Avet,to je otprilike ono sto mi treba.Nesto tipa tvoje,nista budzeno,rollbar napred i to je to.
Imam u porodici passata 3. i mislim da ce on podmiriti potrebe za nekim duzim relacijama(nije Srbija bas velika).Ja imam dvadeset godina i ma koliko voleo brzu voznju draze su mi pare.Bukvalno ne mogu da odem 5km od kuce a da ne sretnem radar.Pa kad tu relaciju prelazite par puta dnevno,covek stvarno izgubi volju.Tako da kola bih umeo da sacuvam u tom smislu.Veliki sam protivnik forsiranja motora,potpisivanja i tih fora.Dakle auto mi treba za kratke relacije(mozda dvaput godisnje na 100-tinak kilometara,i to je sve).Ali u pretrpanom gradu,dobro bi mi doslo da se parkiram gde niko ne moze.Mislim da je to prednost ovog automobila.Problem mi je sto za NIVU mladju od 5 god. treba da doplatim uz Golfa 2.Zato pitam da li ima smisla uzeti LADU 95,96.Da li je bolje da sad dodam nesto para i uzem noviju ili da uzmem neku staru 10god.Plasim se da ce me to posle mnogo vise kostati.
 
Sto li je ova tema zamrla?
Da li neko moze da mi kaze - da li je polovna Niva dobar izbor za nekog ko nema bas iskustva u gradskoj voznj, a u cijem gradu su po putevima sve rupa do rupe?
 
Poslednja izmena:

Back
Top