Abortus

  • Začetnik teme Natasha_BG
  • Datum pokretanja
N

Natasha_BG

Gost
Zanima sta Vi mislite o abortusu,da li je neka od Vas to prezivela i kako je to podnela,i da li biste bile spremne na takav korak!
 
ako jos devojka nije spremna na brak,a to se desi,zasto da ne?to je postalo deo danasnjice.mnoge devojke koje znam su prosle kroz to.ja licno nisam.
 
iskrena:
ako jos devojka nije spremna na brak,a to se desi,zasto da ne?to je postalo deo danasnjice.mnoge devojke koje znam su prosle kroz to.ja licno nisam.
slazem se sa tobom,mislim ovo sto kazem zvucace uzasno,ali bolje je i za to dete da ga nema nego da zivi pored majke koja jos nije sposobna da se o njemu stara onako kako treba,i da na kraju izraste u neku propalicu
 
Ja sam to prozivela i to u svojoj 16-oj,ali ne zato sto sam bila glupa,neuka ili slicno,vec nisam imala srece(kondom koji puca).Odvratno,ljigavo i pretesko iskustvo cije se posledice snose godinama posle,nikada ne prolaze i uvek ostaje onaj strah-sta ako ne budem mogla vise nikada.....Da sam samo imala koju godinu vise rodila bih,ovako,nisam imala izbora,ali to,svakao necu nikada preboleti.
 
Natasha_BG:
Zanima sta Vi mislite o abortusu,da li je neka od Vas to prezivela i kako je to podnela,i da li biste bile spremne na takav korak!
Ne bi da te plasim ali to moze biti opasno po zivot, ako se desi da se ne uradi sve kako treba.Imam dve devojcice, a trece dete nisam mogla da rodim jer mi je mladja devojcica, imala samo 8 meseci i nisam zelela da je zapostavim zbog trudnoce.Koja mi je inace bila veoma teska sa oba deteta.Abortirala sam prosle godine prvi put u zivotu,sada imam spiralu na 5 god.Jer mi ne pada na pamet da vise prodjem koroz tako nesto.Posle abortusa sam isla stalno kod lekara,kako imam infekciju i da je od toga.Nakon treceg meseca sam dobila jako krvarenje.Odvedena sam hitno u bolnicu i morali su da mi urade kiretazu jos jedanmput, jer mi je to bila jedina mogucnost da se spasim.Zamisli nisu me dobro ocistili,da desava se to i na Zapadu i to dobrim lekarima.Sada mi je dobro idem redovno na kontrolu ali kada se setim da sam mogla da izgubim glavu zbog toga,nije mi bas sve jedno.Uvek se zapitam zasto sam bas ja morala da prodjem kroz sve to?To mi je ostalo u jednoj ruznoj uspomeni,nesto sto nikada necu zaboraviti.
Ako nemas drugog izbora pa moras to da uradis,onda to i uradi,ali ne zaboravi da je sve moguce i da uvek mogu nastati neke komplikacije,zato dobro razmisli pre nego sto se odlucis na tako nesto.Zelim ti, puno srece i da ne prodjes ni u kom slucaju kao ja.
 
bgfrajer79:
Ne bih da te plasim ali znam dve zenske osobe koje su zatrudnele preko spirale.
Znam da je tako nesto moguce.To su spirale koje se stavljaju na tri godine i ne garantuju potpunu sigurnost.Lekar mi je preporucio ovu na pet godina, kaze da se u zadnjih 15-est godina njemu jos nije desilo, da neka zena zatrudni sa ovom spiralom.Dok je sa onom drugom drugacije.Da sam na vreme stavila ne bi mi se desilo tako nesto.Nikada nisam imala problema sa plodnim danima, i posle drugog porodjaja nisam zelela da stavim spiralu sa nadom da se to meni nece desiti nikada ,jer cu ja voditi racuna o tome.Bicu iskrena, spirala mi je bila preskupa.Sto kazu "cicija duplo vise placa" to ne lazu.Posle sam platila abortus i spiralu a i glavom sam mogla da platim i to debelo.Ali na svu srecu sve se dobro zavrsilo.Pozdrav svima!
 
Pa drage moje ,posto sam noc i par noci pre ove provela po forumima o abortusu ,resih da vam se obratim. Jutros sam bila na abortusu,zapravo u 11 h a evo vec sad sam u svom krevetu.Sam abortus je bezbolan jer zaspite i bukvalno se probudite za 15min. Toliko traje sve a vama se cini ko da nista nije bilo i otkud vi u drugoj prostoriji. Sledece je mali bol u jajnicima ko kad dobijete. Tu odlezite sat vremena,plafon i idete kuci. Za sad je sve ok i nadam se da ce tako ostati. Devojke ako ste iz ovog ili onog razloga odlucile za ovaj korak, samo napred! Ne dozvolite da vas traumiraju svakave price vec mislite pozitivno.
 
Ima bracnih parova bez dece koji bi sve dali za jedno dete,ja prva bila bih zahvalna dok sam ziva,dete bi bilo zivo ,majka bi ucinila nesto najdivnije i najplemenitije na ovom svetu a ja bi bila kao i svi drugi sa detetom,znamo da dece za usvajanje nema koliko bi ih mi svi usvojili,ipak necija sreca zavisi od nas.
 
Ima i mnogo roditelja koji imaju decu a ne bi trebalo.. Nekada je abortus opravdan poput silovanja i sl.
Mozda je bolje abortirati ako to dete ne moze da zivi normalan zivot i da odrasta uz normalne roditelje
 
Kad sam ja videla ovu temu, do sada dete već ide u obdanište :lol:

"Ako je abortus ubistvo, onda je kondom kidnapovanje", reče neko i slažem se.
Da dodam da mi odvratno zvuči i "Anti-bebi" pilule...kao da je beba zlo, nesreća ili bolest, ajde "pilule protiv začeća", "pilule za kontracepciju" ali kad čujem "Anti-bebi", nije mi dobro...
Ceo svet je pogrešan, sex bi trebalo da služi ZA razmnožavanje, životinje imaju sex samo zbog toga, mužjaci po mirisu ženke znaju kad je plodna.

Da ne tupim sad o tome, po mom mišljenju, abortus jeste i nije ubistvo, u najgorem slučaju, jeste, ali ako si "zaglavila" i nikako ne želiš dete, onda je pitanje tvoj ili život deteta, znači idi na abortus ako je "ili ono, ili ja" situacija.

Btw, nemojte da plašite devojku o fizičkim mukama, teži je porođaj od abortusa, itekako može da se umre a o trudnoći od 9 meseci, dojenju itd. da ne govorimo.
 
Jbte, tek sad procitah koliko sam surovo zvučala!
Iz ličnog iskustva, 3 abortusa ( sramota, da dozvolim u današnje vreme, jel'...), između 19 i 39 godina, znači za 20 godina 3 abortusa.
Prvi put- klinci, bez dinara, škola.Nope.
Drugi put- pilule+ kondom- kako je.bote?!
Treći put- u sred karijere u usponu.

Spiralu i ta čuda ne bih ugrađivala u sebe, fobija.
S'obzirom da su me izneverila i pilule i kondom, verovali ili ne, držim od tad "noge zatvorene", nekad je teško, ali kad pomislim na alternativu...sad imam 43 i hvala bogu, libido mi i nije nešto.
 
Muscno mi je i da mislim o tome. U slucaju dobrovoljnog seksa sa nekim, u bilo kom dobu i kakvim god uslovima- ne podrzavam. U tom slucaju od abortusa mi je samo gore ubistvo vec rodjenog deteta.
 

Back
Top