GRCKI KONZULAT U NISU

Vesna Ks

Domaćin
Poruka
3.132
Ima li koga da me obavesti kako je sada stanje u istom.Do skoro su bili redovi po celu noc,"cekaci"digli cenu na 2000din.Sad cujem -zabranjeno stajanje u redu pre 8h ispred ambasade,ali se ljudi okupljaju nesto dalje,kod nekih kontejnera,tu prave spiskove.Ako ima koga da je bio ovih dana neka opise proceduru,sve odlazemo da odemo,ali trebalo bi i to skinuti sa popisa problema.Kako sam shvatila, trebalo bi da odemo u Nis uvece,upisemo se na spisak,a onda dodjemo ujutru u 8h da se postrojimo...a udaljeni smo 80km od Nisa... :?
 
neznam kako je trenutno ja sam bila pre nedelju dana kada su jos uvek ljudi cekali preko noci. spiskovi ne funkcionisu tako kad odes ispred konzulata ne upisujes se nigde nego samo cekas da li ces stici na red ili ne a spisak se napravi tek kad konzulat zavrsi sa radom za taj dan oni koji nisu uspeli da stignu na red naprave interni spisak i sledeceg dana bi trebalo da imaju prednost ali tog dana bas kada sam ja bila grci nisu prihvatali nikakave spiskove nego su pustali ljude kako su stajali u redu. ja sam cekala od 7 ujutru do 13 istog dana i bila bukvalno pretposlednja koja je usla u konzulat za taj dan.
 
Prvi put cujem u te podele po regionima a veruj mi da neverujem u to da u Bgd nemozes da zavrsis posao. Jesili cula pouzdano da je tako ili se samo prica ? Danas sam cuo da su i ovde guzve za vizu i to velike. Da te utesim !
 
Vesna Ks:
Ima,podelili su nas na regione i MORAMO se drzati toga,u Bgd.nas ne primaju.
kakva svinjarija!!!
a da si izbeglica, ne bi te ni pitali odakle si...i št atražiš tu!
(oni siroti mahom imaju dvojna državljanstva,
ove odvratne srbije koja im je pružila ruke,
i one dibne zemlje koja ih je šutnula u ...)
sramota,
zašto kruševljani nebi vadili vizu u bgd?
šta ako je neko prijavljen na kš, a živi u bg?
svinjarija!
jaooo




stvarno se izvinjavam,ali sam po pi z dela
 
pajamaca:
kakva svinjarija!!!
a da si izbeglica, ne bi te ni pitali odakle si...i št atražiš tu!
(oni siroti mahom imaju dvojna državljanstva,
ove odvratne srbije koja im je pružila ruke,
i one dibne zemlje koja ih je šutnula u ...)
sramota,
zašto kruševljani nebi vadili vizu u bgd?
šta ako je neko prijavljen na kš, a živi u bg?
svinjarija!
jaooo




stvarno se izvinjavam,ali sam po pi z dela
Treba proveriti sve informacije. Neverujem da nemoze u Bgd !
 
Postoji ta podela na regione, definitvno.Napr, pre jedno mesec dana u jednoj agenciji u Nisu devojka koja je iz Sombora uplacuje aranzman za sebe i jos nekog. Ta druga osoba moze da vadi vizu u Nisu, kaze joj radnica, ali ova iz Sombora mora u Bg. Nama su takodje prosle godine rekli da ukoliko se ne prijavi dovoljan broj putnika za Pargu, moramo da vadimo individualnu vizu jer ne mozemo da idemo na grupnu koja se vadi u BG, jer spadamo u niski region. Takodje sam u ponudi jos jedne agencije koja radi grcka ostrva avoinom videla da putnici koja pripadaju grckom konzulatu u Nisu ( a to su nisavski, rasinski, toplicki, pirotski, jablanicki,pcinjski, kosovski, pecki, prizrenski, kosovsko-mitrovacki, kosovsko-pomoravski) moraju sami da vade individualne vize tamo, a oni koji pripadaju beogradskom mogu preko agencije da izvade grupnu vizu. Sta reci!
 
Ne moze u Beogradu sigurno.

Znam puno ljudi koji zive u BG ali su isli u Nis da vade vize za Grcku jer im je adresa stanovanja koja stoji u dokumentaciji u niskom regionu.

A u Beogradu nije guzva za vize, bila i videla svojim ocima, za predaju zahteva se ceka oko pola sata - sat, a za preuzimanje pasosa 5 minuta. Naravno, pod uslovom da se dodje kada vam u ambasadi kazu a ne par sati ranije pa bespotrebno cekate.
 
Dakle,nema veze gde zivis nego gde ti je izdat pasos.Imamo prijatelje koji zive u Bgd.i rade tamo,ali su im pasosi izdati ovde i moraju u Nis.Kao time su smanjili guzve?!? :-?
I sto je jos veca fora-nisu identicna dokumenta koja se traze za vizu u Bgd.i Nisu!Tako,mozemo mi da gundjamo,da se cudimo,ali ljubav prema Grckoj nas primorava da odradimo sve te" pametno" smisljene stvari koje,bar tih dana,ostavljaju gorak ukus...
 
:D :D :D E,obavismo i to...Jeee!Dakle,saznali smo vec da se stanje dosta uredilo,proterani su oni laznjaci sto su pravili guzvu da bi vam,kad dodjete uvalili "mesto koje su nekome cuvali"za 2000din.oni koji su kukali da su vracani 3 dana itd.Bilo je realne guzve u junu,ali posle su ostali oni koji su hteli da produze biznis koji podrazumeva pravljenje frke,kobajagi strasne guzve i uvaljivanja mesta za pare tek pridoslim ljudima iz drugih gradova.Dobro smo se raspitali,sacekali da se stvari smire(jer idemo tek 21.avgusta)i u petak otisli,stigli pred konzulat u 8.15,dok smo parkirali prisla su nam dvojica sa ponudom da prodaju mesta i to je bilo sve...Bila je to grupa od 60-ak cekaca,sve fino,mirno,nije bilo kavgadzija i eto-zavrsismo i to bez frke.Inace,moglo se doci i u 11.30(tamo primaju samo do 12h),jer u to vreme je ostalo 10ak ljudi da ceka,dakle,moglo je da prodje jos desetoro bar,ali ko bi rizikovao da dodje tako kasno...Policajac koji je dezurao ispred rece da je tog dana bilo manje ljudi nego inace,pa smo,znaci imali i srece!I tako-prezivesmo i to,a nadam se da ce naredne godine i tamo uvesti zakazivanje telefonom sto svakako olaksava sve te peripetije oko vize!
 

Back
Top