SRECAN 4.JULI.............

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

skarfejs

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.702
SRECAN CETVRTI JULI, DAN NEZAVISNOSTI CUVARA SVETSKE DEMOKRATIJE, SAD

215pxfourthjulyfireworks4ov.jpg
liberty7mp.jpg
 
E, vidis..........i taj praznik ne bi trebalo zaboraviti............

Dakle :

SRECAN VAM CETVRTI JULI, DAN NEZAVISNOSTI SAD, I DAN USTANKA NARODA I NARODNOSTI JUGOSLAVIJE PROTIV MRSKOG NEPRIJATELJA.........:)

Vidis, kako se to namesti , koliko toga zajednickog imamo sa Amerikancima....nemamo mi nikoga blizeg od Amera.....
 
serb_pagan:
ja reko' cestitas dan borca...kada je u stolicama KPJ donela odluku o pocetku narodnog ustanka protiv okupatora


... pošto je prethodno (KPJ) uredno dilovala sa Gestapoom i čekala razvoj situacije. Nije ni bitno, pošto je narodni ustanak protiv nacista i ustaša već započeo tri meseca ranije, pod komandom pukovnika JVuO, Dragoljuba Mihailovića-Draže, legendarnog Čiče. Nego, Pagane, nećemo sad o tome, smorili bismo raju a i i nema se kad, a pokvarili bismo i rodjendanski topik a to nije okej. Nego što mi ne odgovori na onom topiku gde si mi postavio ta pitanja (ono gde premaravate Čedomirovu čeonu kost... na sreću, u tom delu rasprave nisam participirao).
 
Sunchaser:
... Nego što mi ne odgovori na onom topiku gde si mi postavio ta pitanja (ono gde premaravate Čedomirovu čeonu kost... na sreću, u tom delu rasprave nisam participirao).
pa sta da ti odgovorim..mislim,sam si rekao kako si kusturicin fan,ukapirao sam da volis rome i imas veliko postovanje prema njima...mislim,ne podnosim ni kustu ni one,evo odgovorio sam ti...sta drugo da ti kazem...stvar ukusa
 
Сиктер окупатору и слугерањама !

Њихова "демократија" је само за њихове масне гузице...
а друге народе муче и изгладњују......чуј молим те каква флоскула "народи и народности"...





us-house-passes-resolution-seeking-to-outlaw-flag-burning.jpg
 
A tek , onog foliranta, obrezanog, a satro sad pravoslavca, Kustu sto ne volem.....cudo jedno...

Samo ne znam , da li je bio na plasticnoj operaciji da mu prisiju parche kozice od suneta, kada tolikovoli Srbe. Prikazao ih je gore, u svojim nazovi filmovima, nego onaj lik cudovista u filmu"ALIEN"

p.s.
Ovo je tema , posvecena prazniku prijateljsje nam SAD, i molim da ne spamujete, vec samo da ostavljate cestitke....moze i u keshu
 
eremita:
Сиктер окупатору и слугерањама !

Њихова "демократија" је само за њихове масне гузице...
а друге народе муче и изгладњују......чуј молим те каква флоскула "народи и народности"...





us-house-passes-resolution-seeking-to-outlaw-flag-burning.jpg


Nemoj da palis zastavu demokratije, seljaku.................
 
eremita:
Сиктер окупатору и слугерањама !

Њихова "демократија" је само за њихове масне гузице...
а друге народе муче и изгладњују......чуј молим те каква флоскула "народи и народности"...





us-house-passes-resolution-seeking-to-outlaw-flag-burning.jpg
showme.php

a sa strane mozes i da se zabavish...pa ko voli..:):)
 
serb_pagan:
pa sta da ti odgovorim..mislim,sam si rekao kako si kusturicin fan,ukapirao sam da volis rome i imas veliko postovanje prema njima...mislim,ne podnosim ni kustu ni one,evo odgovorio sam ti...sta drugo da ti kazem...stvar ukusa

Ma pusti sad stvar ukusa, Kustini filmovi tu nisu tema, a ni Romi. Ja te priupitah oko odrzivosti teze koju si plasirao (eto, ceo svet misli da smo Cigani - zbog Kustinog art-filma iz '86! :shock: ) pa sam se tu nadao nekom pojasnjenju. Usput sam ti i nabrojao koliko Kusta ima "ciganskih" filmova u opusu (2 - slovima: dva)... Ali OK, tako nesto sam i ocekivao. Pozdrav, odoh da gledam polufinale i navijam za bratske apeninske gancije. Ti ces garant za ove arijevce...
 
Odlikovanje za hrvatskog Predsjednika


Hrvatski predsjednik Stipe Mesić doputovao je u nedjelju u Moskvu na proslavu 60. godišnjice pobjede nad fašizmom. Hrvatski Predsjednik iskoristio je prigodu i uručio Odličje kneza Branimira s ogrlicom Valentini Terješkovoj, prvoj ženi astronautkinji u povijesti za njezine zasluge u unapređivanju odnosa između Rusije i Hrvatske, kao i za promoviranje RH u Rusiji.
Dan kasnije hrvatski je Predsjednik primio od ruskog predsjednika Vladimira Putina jubilarnu medalju u povodu 60. obljetnice pobjede nad fašizmom, zajedno s još nekolicinom svjetskih dužnosnika. Tim je odlikovanjem ruski predsjednik na primanju nakon vojne parade odlikovao svjetske dužnosnike koji su aktivno sudjelovali u II. svjetskom ratu.

A OVAKO AMERI ODLIKUJU SRBE............
lmaward14xz.jpg



PA SAD , KO NAM JE PRIJATELJ, AMERI ILI ONE PRODANE RUSKE DUSE????
 
LUNA MEZZ'O MARE

(Pablo Citorello)


C'e la luna

C'e la luna mezz'o mare
Mamma mia me maritari,
Figghia mia, a cu te dari
Mamma mia pensaci tu.

Si ci dugnu lu babberi
Iddu va, Iddu veni
'u rasolu manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi rasulia la figghia mia.

(Chorus)
O Mamma, piscia fritta baccala
O Mamma piscia fritta baccala.

Si ci dugnu falignami
Iddu va, iddu veni
'u chianuzzu manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi chiannuzulia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu lu scapparu
Iddu va, iddu veni
'u matteddu manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi matteddia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu zuppunaro
Iddu va, iddu veni
'u zappuni manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi zappunia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu macillaiu
Iddu va, iddu veni
La sasizza manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi sasizzia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu piscialiolu
Iddu va, iddu veni
E lu pisci manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi pisciulia la figghia mia.
 
skarfejs:
Odlikovanje za hrvatskog Predsjednika


Hrvatski predsjednik Stipe Mesić doputovao je u nedjelju u Moskvu na proslavu 60. godišnjice pobjede nad fašizmom. Hrvatski Predsjednik iskoristio je prigodu i uručio Odličje kneza Branimira s ogrlicom Valentini Terješkovoj, prvoj ženi astronautkinji u povijesti za njezine zasluge u unapređivanju odnosa između Rusije i Hrvatske, kao i za promoviranje RH u Rusiji.
Dan kasnije hrvatski je Predsjednik primio od ruskog predsjednika Vladimira Putina jubilarnu medalju u povodu 60. obljetnice pobjede nad fašizmom, zajedno s još nekolicinom svjetskih dužnosnika. Tim je odlikovanjem ruski predsjednik na primanju nakon vojne parade odlikovao svjetske dužnosnike koji su aktivno sudjelovali u II. svjetskom ratu.

A OVAKO AMERI ODLIKUJU SRBE............
lmaward14xz.jpg



PA SAD , KO NAM JE PRIJATELJ, AMERI ILI ONE PRODANE RUSKE DUSE????

ja kad god sretnem tradiciotabisa
i on krene da smara
pitam ga kad smo mi to vidli neku vajdu od rusa
i kad su to podrzavali nas a ne neke susede (bugare i crnogorce a sad vidim i kroate) ili neprijatelje (komuniste (mada to tradiciotabisima nisu neprijatelji vec korenje...))
mislish da sam dobio odgovor 8)
 
Sunchaser:
LUNA MEZZ'O MARE

(Pablo Citorello)


C'e la luna

C'e la luna mezz'o mare
Mamma mia me maritari,
Figghia mia, a cu te dari
Mamma mia pensaci tu.

Si ci dugnu lu babberi
Iddu va, Iddu veni
'u rasolu manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi rasulia la figghia mia.

(Chorus)
O Mamma, piscia fritta baccala
O Mamma piscia fritta baccala.

Si ci dugnu falignami
Iddu va, iddu veni
'u chianuzzu manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi chiannuzulia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu lu scapparu
Iddu va, iddu veni
'u matteddu manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi matteddia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu zuppunaro
Iddu va, iddu veni
'u zappuni manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi zappunia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu macillaiu
Iddu va, iddu veni
La sasizza manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi sasizzia la figghia mia.

(Chorus)

Si ci dugnu piscialiolu
Iddu va, iddu veni
E lu pisci manu teni.
Si ci pigghia la fantasia
Mi pisciulia la figghia mia.

DOBRA OVA RUMUNSKA NARODNA...........LUNA MEZZ'O MARE... :-D

P.S.
nemoj da mi spamujes temu.........bezi na "Ambasadu" tamo ke knjizevno vece.......mozes i pesmicu, a mozes i recitaciju :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top