Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nisam jos odlucila da ostavim pusenje. nisam sigurna da li ne zelim da ostavim cigarete ili se plasim reakcija, koja se javljala pri svakom pokusaju. tj. svaki put kada sam dugo bez cigareta postajem placljiva i nervozna i pesimista u pravom smislu te reci.
a htela sam da pitam u vezi zibana, jer je nekima kao antidepresiv pomogao prilikom prestanka pusenje, da li od njega skace pritisak? znam neke koji su ostavili cigarete, ali su pili ziban. i po prestanku njegovog uzimanja, pritisak je nastavio da im varira? :confused:
 
Uh:think:, oklevam da se javim iako povremeno svratim na temu
Naime pušač sam 37 godina i to već nije navika, to je postao način života. Oduvek sam znala da nije dobro to što radim, al gurala sam dalje.
Imala sam jedan pokušaj ostavljanja pre desetak godina i u poslednjih godinu dana dva puta.
Danas mi je protekao prvi dan bez cigareta uz samo jednu nikoreta žvaku. Do sada sam se uvek zaricala, kao nikad više, pa posle mesec dana jovo nanovo. Sada sam odlučila da preguram dan (i uspela), ako budem mogla i sutra, a za dalje videćemo.
Zdravlje mi je VRLO narušeno, cigareta mi je smrtni neprijatelj, samo ne znam da li imam dovoljno oružja da tog neprijatelja i pobedim:think:
 
Svi koji citaju ovu temu, ucestvuju u razgovoru, na dobrom su putu da ostave duvan.Znaci da imaju zelju, ali im treba mozda malo podrske, razgovora. Nemojte da odustajete, citajte temu od pocetka i prvenstveno verujete u sebe. Moze svako da ostavi to zlo ali mora prvo da rascisti sam sa sobom!!! Svima zelim mnogo srece!
 
nisam jos odlucila da ostavim pusenje. nisam sigurna da li ne zelim da ostavim cigarete ili se plasim reakcija, koja se javljala pri svakom pokusaju. tj. svaki put kada sam dugo bez cigareta postajem placljiva i nervozna i pesimista u pravom smislu te reci.
a htela sam da pitam u vezi zibana, jer je nekima kao antidepresiv pomogao prilikom prestanka pusenje, da li od njega skace pritisak? znam neke koji su ostavili cigarete, ali su pili ziban. i po prestanku njegovog uzimanja, pritisak je nastavio da im varira? :confused:

Ja sam pila Ziban. Uz njega sam uspela. Hvala mu na tome.
Pritisak mi je poremecen zbog poremecaja u radu stitne zlezde, i ne znam da li to ima veze sa Zibanom.
Toliko mogu da ti kazem. A vrati se unazad na temu, citaj je malo vise, i mozda ces dobiti jos neke odgovore.
Ako odlucis da pijes Ziban, posavetuj se sa nekim lekarom o tome, ili stupi u kontakt sa

Savez Srbije za borbu protiv pusenja
Skerliceva 24 (ili 34 nisam sigurna)
Beograd, (kod hrama Svetog Save)
tel. 24 56 652
radno vreme 10:00-14:00

Tako je bilo pre 3,5 godine kada sam ih ja kontaktirala. Jako ih je tesko bilo dobiti, bilo je stalno zauzeto, ali treba biti uporan. Eto. Nadam se da sam pomogla makar malo.
:bye:
 
Uh:think:, oklevam da se javim iako povremeno svratim na temu
Naime pušač sam 37 godina i to već nije navika, to je postao način života. Oduvek sam znala da nije dobro to što radim, al gurala sam dalje.
Imala sam jedan pokušaj ostavljanja pre desetak godina i u poslednjih godinu dana dva puta.
Danas mi je protekao prvi dan bez cigareta uz samo jednu nikoreta žvaku. Do sada sam se uvek zaricala, kao nikad više, pa posle mesec dana jovo nanovo. Sada sam odlučila da preguram dan (i uspela), ako budem mogla i sutra, a za dalje videćemo.
Zdravlje mi je VRLO narušeno, cigareta mi je smrtni neprijatelj, samo ne znam da li imam dovoljno oružja da tog neprijatelja i pobedim:think:

:dash: 37 godina!!!
Moras da je dozivis kao smrtnog neprijatelja, a oruzje ces onda lako naci.
A ona jeste smrtni neprijatelj svima. Samo kome pre, kome kasnije.

PS. Ja sam bila njihov rob oko 20 godina :dash: .
 
Meni je nedavno bilo godinu dana kako ne pusim. :) Samo sto mi je radost narusilo to sto sam jedno 3 nedelje pred godisnjicu imala takve napade krize da je to neverovatno. Kao da sam juce prestala.:confused: Bas sam ocajavala, sreca pa u mom okruzenju niko ne pusi, plasila sam se da ne dodjem u iskusenje. Nisam dolazila u iskusenje da kupim cigarete jer sam utripovala i tako sama sebe uplasila da cu odmah da se razbolim ako pocnem ponovo da pusim.:roll: Krize su prosle, drago mi je da nisam poklekla, jos me pomalo neka drmne ali bas retko. Mislim da je najveci uzrok moje zelje za cigaretom stres jer sam ovaj poslednji mesec bas pod pritiskom, pa mi kada se iznerviram najvise fali pusenje. Inace je ova moja prva nepusacka godina protekla u prilicno velikom stresu, jedna od najstresnijih u mom zivotu tako da sebi malo odbijam krize na to. Koliko god mi je falilo pusenje u nekim situacijama toliko i volim sto sam ih prosla bez cigarete, znaci moze se, tu sam bas ponosna na sebe. :) Sada kada se osvrnem i nije bilo toliko tesko, treba samo stisnuti zube i ne posustati kada su krize najjace, kasnije coveku bude drago. :) Nadam se da ce biti sve lakse u buducnosti, jos samo da izbrisem iz mozga ono lepo sto vezujem za cigaretu i zbog cega me ponekada udari ceznja.

Pozdrav svima :zag:
 
Ja sam pila Ziban. Uz njega sam uspela. Hvala mu na tome.
Pritisak mi je poremecen zbog poremecaja u radu stitne zlezde, i ne znam da li to ima veze sa Zibanom.
Toliko mogu da ti kazem. A vrati se unazad na temu, citaj je malo vise, i mozda ces dobiti jos neke odgovore.
Ako odlucis da pijes Ziban, posavetuj se sa nekim lekarom o tome, ili stupi u kontakt sa

Savez Srbije za borbu protiv pusenja
Skerliceva 24 (ili 34 nisam sigurna)
Beograd, (kod hrama Svetog Save)
tel. 24 56 652
radno vreme 10:00-14:00

Tako je bilo pre 3,5 godine kada sam ih ja kontaktirala. Jako ih je tesko bilo dobiti, bilo je stalno zauzeto, ali treba biti uporan. Eto. Nadam se da sam pomogla makar malo.
:bye:

hvala. meni se cigarete ne ostavljaju najvise zbog toga sto sam sva snuzdena i nikakva cim ne pusim duze vreme, a ne znam kako sa tim da izadjem na kraj.
 
Zdravo svima...vec duze vreme razmisljam o tome da ostavim cigarete,al veceras mi bas nesto doslo...Pa tako trazila na netu najlaksi nacin za ostavljanje i sve me vodilo do ovog foruma...
Inace,pusim desetak godina,kutiju dnevno,.Momak mi je nepusac,jako mu smeta,stalno se zali,i razumem ga u potpunosti,ali to mi jednostavno do sada nije bio dovoljan motiv da ostavim..inace,sada treba da se zaposlim u firmi u kojoj nema pusenja,sto znaci svaki dan kriziranje od 9-17h..
Pokusala sam jednom,:(,da samo jednom za ovih 10 godina i taaako mi je bilo tesko,da sam cmizdrila i posvadjala se sa svima koji su mi bili u blizini,upala u neku uzasnu depresiju posle samo 10 ak sati apstinencije sam pukla i otisla i kupila cigare...Uzas...Osecaj je bio tako ruzan,kao da se vise nikad necu osecati srecno,ako ne pusim......slaba sam,znam...
Inace,naisla sam na preporuke za knjigu Allen Carr-Lak nacin da ostavite pusenje,pa me zanima da li neko ima iskustvo sa njom...Neverovatno je hvale ljudi na forumima..
Takodje me zanimaju preporuke oko flastera i nekih tabletica koje bar za prvo vreme mogu da mi olaksaju muke...
HVALA UNAPRED.......
 
Nova sam i tek ulazim u fazon sa ovim porukicama...E ovako,pusac sam desetak godina i do sad sam samo jednom pokusala da ostavim cigarete,ali mi je bilo jako tesko...Uhvatila me tuga,kad se samo setim,osecala sam se tako nesrecno,kao da nikad vise necu biti srecna,uzas..Do sad ni molbe mame,tate,brace,momka nisu uspele da me motivisu da ostavim...jednostavno,te cigare su mi bile vaznije od svega,zalosno je priznati,ali pre bih ostavila momka nego njih..jadnicak,pa je i odustao od toga da mi govori da mu smeta...Sad je doslo do toga da treba da se zaposlim u firmi u kojoj nema pusenja,a ni izlazaka napolje,pa me uhvatila panika,jer sam svesna da ce to biti svakodnnevno kriziranje i mucenje.Mogu da zamislim kako cu biti dobar radnik u nikotinskoj krizi kad im pocnem sve po spisku tamo...:dash:
Tako da sam shvatila da je definitivno doslo vreme da ozbiljno ramislim o ostavljanju..
Ne znam kako cu jer sam po prirodi nervozna i nesigurna,inace puno se znojim i nesigurna sam cak i sa cigaretama a mogu da zamislim kakva cu biti u toj fazi ostavljanja..
Jedna od povoljnih okolnosti je to sto moja najbolja drugarica takodje zeli da ostavi pa smo razmisljale o tome da to ucinimo isti dan jer ce nam biti lakse da sve to zajedno prozivljavamo...
Znam prednosti ostavljanja,svesna sam svega,i zelim da ponovo mirisem na sapun i da osetim mirise i ukuse hrane...Takodje finansijski faktor nije zanemarljiv..nikako:sad2:
Zanima me da li postoji nesto sto moze da mi olaksa taj pocetak i tih prvih par dana ..Sta preporucujete,flastere,tablete(na tv-u se reklamiraju neke nikorete,nikolete),zanima me da li neko ima iskustva sa njima....
A takodje planiram da narucim knjigu Allen Carr-Lak nacin da ostavite pusenje,pa me zanima da li je neko citao,jer su preporuke nenormalno pozitivne,u fazoniu da 95% njih koji procitaju knjigu ostavljaju cigarete bez ikakvih problema...sumnjam,ali vredi pokusati nista ne gubim,osim tricavih 700 din.a sta je to u poredjenju sa onnim sto mogu da dobijem ako stvarno odlucim da ih ostavim...
:think:
 
hvala. meni se cigarete ne ostavljaju najvise zbog toga sto sam sva snuzdena i nikakva cim ne pusim duze vreme, a ne znam kako sa tim da izadjem na kraj.

Svi smo bili. Ja sam plakala za svaku sitnicu.

Ali kao i svako depresivno stanje to relativno brzo prodje. Jos brze, ako dok se desava ne zaboravljas tu cinjenicu.
kao mantra: Proci ce, proci ce...:lol:

Zvci blesavo ali pomaze
 
Stvarno sam pokusala ali nisam mogla da procitam celu temu.
Jel ostavljao neko cigarete sa tabexom? Kakva su iskustva?
Meni je danas sesti dan kako pijem, trebalo je da od danas sasvim prestanem ali ipak sam jednu zapalila... :( ...a kriza je konstantna... :(

Ja sam ostavila sa Tabexom i stalno ga preporucujem. Mnogo je bolji od Zybana, zato sto nije tako jak antidepresiv pa ne izaziva te raznorazne probleme na koje se ljudi koji koriste Zyban zale. Ja sam pusila prva tri dana normalno, pa sam jos dva, tri dana po jednu, dve cigare i to je to. Nisam imala nikotinske krize, samo malo problem sta sa prstima i tako to, ali i to prodje i evo proslo i vise od sedam meseci bez cigara:D
 
Ja sam ostavila sa Tabexom i stalno ga preporucujem. Mnogo je bolji od Zybana, zato sto nije tako jak antidepresiv pa ne izaziva te raznorazne probleme na koje se ljudi koji koriste Zyban zale. Ja sam pusila prva tri dana normalno, pa sam jos dva, tri dana po jednu, dve cigare i to je to. Nisam imala nikotinske krize, samo malo problem sta sa prstima i tako to, ali i to prodje i evo proslo i vise od sedam meseci bez cigara:D

Ja sve isto tako, jedino je pro[lo tri meseca bez cigara.
 
Prolazi drugi dan:D bez cigareta, kriziram, ali ne tako žestoko koliko sam očekivala. Nisam ni kafu popila, imam malu glavobolju. Sve u svemu podnošljivo. Uz sve druge motive greje me i pomisao kako će gomilica para na koju ostavljam novac koji bih dala za cigarete lagano da raste i šta ću sve moći sebi da priuštim:cool:.
Hvala svima na podršci, potrebna mi je i te kako:)
 
Svaka cast! Toliiiiiiiko mi je drago!!! Ma vidis da mozes! Odvajaj te parice, i svakog dana ce ih biti sve vise i vise, i svakog dana zamisli sta mozes sa BAS TOLIKO novca da kupis, pa onda sledeci dan sta tog dana mozes sa BAS TOLIKO... i tako svakog dana.
Veruj mi da smo sestra i ja racunale, pusile smo po 23 godine, i da smo taj novac skupljale na gomilu mogle bismo da kupimo jedan manji stancic, garsonjeru u Beogradu!!! E, ali pametnice popusile (proscavajte) STAN!
Ej bre :dash::besna::rida:
 
Motam se ovde sa vama, svaki komentar mi znači, a vreme prolazi.
Elem, pripremila sam se ja za prekid, pre par dana počela da uzimam Zyban (prošle god mi preporučili lekari), al vraga, skočio mi pritisak, pa se gotovo spojili. Ne uzmem Zyban i sve se vrati u normalu. Znači Zyban otpada, ostaju mi samo žvake (nikorete) Juče sam upotrebila dve, danas jednu. Nekako nailazi kriza, svaka ćelija se buni i traži porciju otrova. Odoh da uzmem još koju žvaku da pokušam da ih zavaram - sve samo da ne zapalim
 
Motam se ovde sa vama, svaki komentar mi znači, a vreme prolazi.
Elem, pripremila sam se ja za prekid, pre par dana počela da uzimam Zyban (prošle god mi preporučili lekari), al vraga, skočio mi pritisak, pa se gotovo spojili. Ne uzmem Zyban i sve se vrati u normalu. Znači Zyban otpada, ostaju mi samo žvake (nikorete) Juče sam upotrebila dve, danas jednu. Nekako nailazi kriza, svaka ćelija se buni i traži porciju otrova. Odoh da uzmem još koju žvaku da pokušam da ih zavaram - sve samo da ne zapalim

Slusaj, ja o Tabexu ne znam nista, ali su mnogi ovde imali dobro iskustvo sanjim.
Vidi malo oko toga. Vidi da li mozda to mozes. Ne znam da li to ima ikakve slicnosti sa Zibanom ili ne.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top