Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kriziram da se ne lazemo , sinoc sanjam da pusim i pijem kafu ...... Inace sam i kafu batalila , ne smem da je pijem plasim se da ne pokleknem . Po ceo dan srcem caj . A posle rucka , kad dragi zapali cigaru , meni dodje da ubijem i njega i sebe , ali me brzo sve to prodje . Nonstop mi se nesto gricka , navukla sam se na jabuke i mentol bombone . E zivote lutalico ........ :roll:
 
Zakamina, promeni za pochetak pushachke navike vezane za ishranu.
To ti je pod jedan preskakanje doruchka i uzimanje obroka bez reda. Doruchak treba da pojedesh pre 10 sati, obavezno, jer to pospeshuje metabolizam. Kada ne pushish potrebne su ti neuporedivo manje kolichine hrane, jer zzeludac nije iritiran dimom, osim toga, kada neshto stavimo u usta, zzeludac luci kiselinu jer veruje da stizze hrana. Uzimanje obroka uvek u isto vreme je trik koji uredjuje da kiselinu luchimo uvek u isto vreme i tako nemamo osechaj gladi kada nije vreme ruchku ili vecheri. Zbog pojachanog i konstantnog luchenja zzeludachne kiseline, pushachi trazze jachu hranu - npr mnogo veche kolichine mesa i masnoche. Takodje jaki zachini jer ne osechaju ukuse, kao i mnogo vishe soli.
Prilagodi ishranu nepushachkom organizmu i kilogrami sami nestaju!
Probaj, vrlo je efikasno.
 
Pozdrav svima nadam se da ste dobro i da sto manje mislite na cigarete ,ja skoro uopste nemogu se prepoznati posle 20 godina pusenjs prvi put ostavljam cigarete i osecam se super kao da nikad nisam ni pusila ...Ne bih se ni setila na cigarete da se nisam ugojila 5 kg i da mi stomak nije kao da sam u peto mesecu ..STRASNO....dali neko ima neku dobru dijetu znam da nije forum za to ali svi mi koji ostavljamo cigarete se i gojimo tako da predlozite nesto ljudi propusicu od muke !!!!
:D:think:

Zakamina, ja kad sam prestala da pusim ugojila sam se 7kg i pre toga bezazlenih 2, znaci ukupno 9kg viska, sto je bila prava nocna mora. Ne znam da li smem da ostavim link ovde, teks je malo predgacak da bih ga kopirala:
http://www.exyu-fitness.com/forum/p...grama/kako-izgubiti-visak-kilograma-uputstvo/
Meni nije poslo za rukom da u potpunosti ispostujem takav nacin ishrane, ali je zgodno prihvatiti neke opste postulate, 5 obroka dnevno, uvece izbegavati ugljene hidrate, izbegavati lose navike vezane za ishranu, masno, przeno, slatkise, peciva... A uvesti vise vlakanau ishrani, sto bi trebalo da pomogne oko tog osecaja nadutosti, da i 2l vode dnevno. Onoliko koliko si u mogucnosti uvesti fizicku aktivnost. Najbolje teretana, a ako nisi u mogucnosti sve dolazi u obzir. Aerobik, trcanje, setanje, imas i na netu razne programe vezbanja. Ionako je regulisana ishrana najbitnija kad je u pitanju gubitak kilograma, cak procenjuju da je bitna 80-85%, a vezbanje tek 15-20%. Ja sam vezbala uz program p90x koji se moze naci na netu, sto preporucujem ako imas dovoljno vremena, prilicno je ambiciozan, ali uzima i previse vremena.
Mislim da tih 5kg nije neki problem, da ces lako skinuti taj visak kilograma kako polako budes uvodila promene u svakodnevnicu. Ja sam to shvatila bila kao uvodjenje zdravih zivotnih navika. E sad prava je steta sto nisam ostala dosledna u tome i sto sam sa tim zdravim zivotnim navikama prestala onog trenutka kad sam dovoljno smrsala, pa sam opet nastavila po starom i vratila kilazu. :eek: :sad2: Pa sad opet i menjam ishranu i uvodim vezbe. :D
Cestitam za tri meseca! To je pravi uspeh! :super:
 
Kriziram da se ne lazemo , sinoc sanjam da pusim i pijem kafu ...... Inace sam i kafu batalila , ne smem da je pijem plasim se da ne pokleknem . Po ceo dan srcem caj . A posle rucka , kad dragi zapali cigaru , meni dodje da ubijem i njega i sebe , ali me brzo sve to prodje . Nonstop mi se nesto gricka , navukla sam se na jabuke i mentol bombone . E zivote lutalico ........ :roll:

Ako se ne varam, proslo je dve nedelje kako ne pusis. Onda je najgore proslo. Bice sve lakse i lakse. Meni su te prve dve nedelje bile katastrofa, treca je bila malo laksa, a posle je sve nekako doslo na svoje. Ja sam ostavila cigare pre godinu dana i deset meseci, ali redovno svracam na ovaj forum i citam da bih se podsetila koliko je tesko u samom pocetku. Pogotovu posto svi oko mene puse, pa zaboravim i sto sam prestala da pusim i koliko su ti prvi koraci teski. Prvo resiti se da ostavis cigare, a zatim pregurati te prve nedelje. I bas mi je drago da procitam da odolevas cigaretama bez obzira na to sto dragi pored zapali cigaru posle rucka. :klap:
 
Dosao mi je rodjak iz Srbije u goste, i zamislite sta nam je doneo izmedju ostalog! Cigarete da se podsetimo muz i ja kakve su tamo! Ljudi moji kada sam ovo pregurala, verovatno cu zauvek biti nepusac! Pili smo kafu, a moj suprug je zapalio one nase i meracio! Na trenutak mi je doslo na pamet da trazim i ja jednu, ali sam se setila da sam se zbog te svoje gluposti i vratila na pocetak! :dash: Ali eto prodje i ovaj dan, ne mislim da ce me povuci da pokleknem! Cak ni" nostalgija za cigaretama," hahhah!
 
Dosao mi je rodjak iz Srbije u goste, i zamislite sta nam je doneo izmedju ostalog! Cigarete da se podsetimo muz i ja kakve su tamo! Ljudi moji kada sam ovo pregurala, verovatno cu zauvek biti nepusac! Pili smo kafu, a moj suprug je zapalio one nase i meracio! Na trenutak mi je doslo na pamet da trazim i ja jednu, ali sam se setila da sam se zbog te svoje gluposti i vratila na pocetak! :dash: Ali eto prodje i ovaj dan, ne mislim da ce me povuci da pokleknem! Cak ni" nostalgija za cigaretama," hahhah!

Bravo ,kad ovako nešto pročitam vidim da si postala jaka,karakter treba imati,ne popustaj i izbegavaj pušačko društvo.Za zdravlje treba puno činiti jer samo taj jedan život imamo.
 
ja zapalio sinoc jednu ,a za preko 2 meseca sam zapalio ukupno 2 cigarete ( jer sam osecao prazninu koju nisam mogao na drugi nacin da nadomestim ***)... necu poceti da konzumiram sad redovno , ali jedno je bitno , barem u mom slucaju , jedna cigareta se ne sme shvatiti kao neko zlo, a tesko je duze vreme ici kroz zivot sa takvim neprijateljem i stalno drzati gard ,covek trosi energiju stalno podsecajuci sebe koliko je cigareta nepotrebna , kad bi mogli svi da se isprogramiramo da umesto sto mrzimo cigarete u stvari pocnemo da se se smejemo na pomisao na njih..e to bi bio uspeh
 
Cao narode nepushacki...chitam knjigu A. Kera zaista je dobra,msm zasniva se na sugestiji a posle na auto-sugestiji...vidim popljuvao je nik.zvake a je se bash mislim da predjem na njih...za sad josh pushim one super slabe,odlazem koliko mogu...nocu odem ranije u krevet a kasnije ustanem...hebiga josh mi se svbidja ona jutarnja tzv.nikotinska koko neko pametno napisa...ja sam ti ko i lik koji je napisao knmjigu potvrdjeni pushach i to vishedecenijski:sad2:videcu dal cu ostaviti do kraja knjige...to bi zaista bilo sjajno...inache je tema super i s vi ovde...chestitam svima koji su uspeli drzite se...BLAGO VAMA:ljubomoran:
 
hvala puno na podrsci lepim savetima
Zakamina, ja kad sam prestala da pusim ugojila sam se 7kg i pre toga bezazlenih 2, znaci ukupno 9kg viska, sto je bila prava nocna mora. Ne znam da li smem da ostavim link ovde, teks je malo predgacak da bih ga kopirala:
http://www.exyu-fitness.com/forum/p...grama/kako-izgubiti-visak-kilograma-uputstvo/
Meni nije poslo za rukom da u potpunosti ispostujem takav nacin ishrane, ali je zgodno prihvatiti neke opste postulate, 5 obroka dnevno, uvece izbegavati ugljene hidrate, izbegavati lose navike vezane za ishranu, masno, przeno, slatkise, peciva... A uvesti vise vlakanau ishrani, sto bi trebalo da pomogne oko tog osecaja nadutosti, da i 2l vode dnevno. Onoliko koliko si u mogucnosti uvesti fizicku aktivnost. Najbolje teretana, a ako nisi u mogucnosti sve dolazi u obzir. Aerobik, trcanje, setanje, imas i na netu razne programe vezbanja. Ionako je regulisana ishrana najbitnija kad je u pitanju gubitak kilograma, cak procenjuju da je bitna 80-85%, a vezbanje tek 15-20%. Ja sam vezbala uz program p90x koji se moze naci na netu, sto preporucujem ako imas dovoljno vremena, prilicno je ambiciozan, ali uzima i previse vremena.
Mislim da tih 5kg nije neki problem, da ces lako skinuti taj visak kilograma kako polako budes uvodila promene u svakodnevnicu. Ja sam to shvatila bila kao uvodjenje zdravih zivotnih navika. E sad prava je steta sto nisam ostala dosledna u tome i sto sam sa tim zdravim zivotnim navikama prestala onog trenutka kad sam dovoljno smrsala, pa sam opet nastavila po starom i vratila kilazu. :eek: :sad2: Pa sad opet i menjam ishranu i uvodim vezbe. :D
Cestitam za tri meseca! To je pravi uspeh! :super:
 
bravo Vendika koliko dugo kako ne pusis i dali si se mozda ugojila?
Dosao mi je rodjak iz Srbije u goste, i zamislite sta nam je doneo izmedju ostalog! Cigarete da se podsetimo muz i ja kakve su tamo! Ljudi moji kada sam ovo pregurala, verovatno cu zauvek biti nepusac! Pili smo kafu, a moj suprug je zapalio one nase i meracio! Na trenutak mi je doslo na pamet da trazim i ja jednu, ali sam se setila da sam se zbog te svoje gluposti i vratila na pocetak! :dash: Ali eto prodje i ovaj dan, ne mislim da ce me povuci da pokleknem! Cak ni" nostalgija za cigaretama," hahhah!
 
Cao narode nepushacki...chitam knjigu A. Kera zaista je dobra,msm zasniva se na sugestiji a posle na auto-sugestiji...vidim popljuvao je nik.zvake a je se bash mislim da predjem na njih...za sad josh pushim one super slabe,odlazem koliko mogu...nocu odem ranije u krevet a kasnije ustanem...hebiga josh mi se svbidja ona jutarnja tzv.nikotinska koko neko pametno napisa...ja sam ti ko i lik koji je napisao knmjigu potvrdjeni pushach i to vishedecenijski:sad2:videcu dal cu ostaviti do kraja knjige...to bi zaista bilo sjajno...inache je tema super i s vi ovde...chestitam svima koji su uspeli drzite se...BLAGO VAMA:ljubomoran:

Oranz pozdrav i nadam se da ces uspeti ...da je meni neko reko da cu ostaviti cigarete ne bih mu nikad verovala pusila sam kutiju ipo dnevno nekad i dve ,ali nesto se u meni prelomilo i rekla sam od sutra vise ne pusim i rekla svim prijateljima to sam uradila po prvi put u zivotu i kasnije posle par dana kada je dosla kriza bilo mi je glupo pogaziti sve i poceti opet mislim da ne duzim vise po meni sve je to u nasoj glavi ako si jako odlucan i kazes NE mora tako i biti krize ce biti ali traju kratko i tada si trebas reci NE i sve tako iz dana u dan krize su manje i manje ja mislim da flasteri zvake itd ne pomazu previse vec samo tvoja psiha veruj mi ..Zelim ti da pre procitane knjige ostavis cigarete i da ih vise nikad ne zapalis pozzz i srecno ;) auuuu bas sam se raspricala
 
Ja ovde dolazim redovno i divim se onima koji su uspeli i koji su imali karakter da kažu ne cigaretama.Moj savet zaboravite na ta gofna i ne razmišljajte na to .Izađite na čist vazduh malo sporta ,po jedan sladoled ,a ako se malo i ugojite nemari nije strašno,bolje biti debeo nego imato rak.

pozdrav perafitilj sto se tice sta je bolje biti debeo ili rak normalno je debeo vrlo mi je poznato sta znaci imati rak i biti bolestan od te opake bolesti mama mi je skoro umrla posle duge borbe 6 godine borbe od te opake bolesti ..:besna: hvala puno na podrsci jako znaci pozdrav:bye:
 
Cao narode nepushacki...chitam knjigu A. Kera zaista je dobra,msm zasniva se na sugestiji a posle na auto-sugestiji...vidim popljuvao je nik.zvake a je se bash mislim da predjem na njih...za sad josh pushim one super slabe,odlazem koliko mogu...nocu odem ranije u krevet a kasnije ustanem...hebiga josh mi se svbidja ona jutarnja tzv.nikotinska koko neko pametno napisa...ja sam ti ko i lik koji je napisao knmjigu potvrdjeni pushach i to vishedecenijski:sad2:videcu dal cu ostaviti do kraja knjige...to bi zaista bilo sjajno...inache je tema super i s vi ovde...chestitam svima koji su uspeli drzite se...BLAGO VAMA:ljubomoran:

Oranz, meni je knjiga Alena Kara mnogo pomogla. Prakticno me je ubedila da ostavim cigare, iako sam veliki protivnik popularne psihologije, uopste knjiga koje nude laka resenja koja obicno ne pomazu.
Moram da priznam da se, do te knjige, nisam kod pusaca srela sa kritickim stavom o cigaretama. Svima su cigarete preko potrebne, resavaju svaki moguci problem, pa niko ne ostavlja pusenje bez obzira na sve stetne aspekte. Zaista svi tvrde kako cigare pomazu kod nervoze, da se smirimo, skoncentrisemo, da pruzaju utehu, da su cigarete prosto deo nas, nasih rituala, nase male osobenosti. Meni je bilo zanimljivo iskustvo proveriti koliko su te price tacne. Tako sam i resila da ostavim cigare. Tada sam resila da probam da ne pusim bar 6 meseci i da vidim kako cu i da li cu funkcionisati bez cigareta, jer tada ni sama nisam verovala da se bez njih moze ziveti. Nakon tih 6 meseci, toliko pozitivnih promena se desi u organizmu da sam i dalje ponosni bivsi pusac. :cistinaocare:
Postoji Allen Carr - Easyway to Stop Smoking.avi u dokumentarnoj formi, koji se moze naci na netu. Na engleskom je, ali se moze skinuti i titl. Mozda je i bolji od knjige, jer je knjiga prilicno razvucena, ima dosta ponavljanja. Ako treba neka pomoc...hm...razumes... :D
Sad mi se cini da je najteze od svega resiti se da ostivis cigarete. A bilo bi stvarno sjajno da pokusas! :)
 
Veliki pozdrav i podrska ZAKAMINA, i evo odgovora na tvoje pitanje: Prosli put nisam duvanila goinu dana, pa sam propusila na 2-3 meseca i evo sada ce jos malo pa 3 meseca kako ne pusim!!! Bravo ja! :klap: Za divno cudo, nisam se ugojila. Prosli put kada sam ih ostavila na godinu dana, prve 2-3 nedelje sam jela kao da nisam normalna. E onda sam redukovala nacin ishrane, i smanjila porciju, tako da sam ostala na istoj kilazi. Ovog puta, verovala ili ne ali sam smrsala, pokusavam da se hranim "zdravo" ma sta to znacilo, pijem samo vodu, sokove nikako, beli secer i slicno, vezbam svakog dana,a izmedju toga vozim kucni bicikl. Eto to je citava mudrolija! Nista specijalno, ali sam se doterala u red, za razliku kada sam pusila, imala sam visak kilograma, koza mi je bila sva siva od cigareta, i hranila sam se prilcno nezdravo, zaprzeno, malo masnije, pila coca-colu i dosta kafe! Imala sam 71kg, a sada imam 62. Visoka sam 167cm! Eto iscrpnog odgovora, pa cik da me neko nesto pita sledeci put! Ha hahahah, udavila sam vas mojim postom, ali mozda ce ovo moje pisanje nekome pomoci, i odvratiti mu paznju sa cigareta! :D
 
ja zapalio sinoc jednu ,a za preko 2 meseca sam zapalio ukupno 2 cigarete ( jer sam osecao prazninu koju nisam mogao na drugi nacin da nadomestim ***)... necu poceti da konzumiram sad redovno , ali jedno je bitno , barem u mom slucaju , jedna cigareta se ne sme shvatiti kao neko zlo, a tesko je duze vreme ici kroz zivot sa takvim neprijateljem i stalno drzati gard ,covek trosi energiju stalno podsecajuci sebe koliko je cigareta nepotrebna , kad bi mogli svi da se isprogramiramo da umesto sto mrzimo cigarete u stvari pocnemo da se se smejemo na pomisao na njih..e to bi bio uspeh

Jedna lasta ne čini proleće.
To što si popušio tu jednu nije ništa strašno. Nemoj samo da počneš da popunjavaš prazninu svakodnevno.

Ajde, opraštamo ti, ali to ti je za naredna 2 meseca.
 
Cao narode nepushacki...chitam knjigu A. Kera zaista je dobra,msm zasniva se na sugestiji a posle na auto-sugestiji...vidim popljuvao je nik.zvake a je se bash mislim da predjem na njih...za sad josh pushim one super slabe,odlazem koliko mogu...nocu odem ranije u krevet a kasnije ustanem...hebiga josh mi se svbidja ona jutarnja tzv.nikotinska koko neko pametno napisa...ja sam ti ko i lik koji je napisao knmjigu potvrdjeni pushach i to vishedecenijski:sad2:videcu dal cu ostaviti do kraja knjige...to bi zaista bilo sjajno...inache je tema super i s vi ovde...chestitam svima koji su uspeli drzite se...BLAGO VAMA:ljubomoran:
Oranz, ja nikada nisam pušila mnogo (dnevno), ali sam pušila sa merakom, baš sam uživala u tome. Veruj mi da sada, posle skoro mesec i po ne znam da li sam stvarno uživala u pušenju ili sam to bila ubedila sebe. I ja sam volela onu jutarnju uz kafu,odn. one dve-tri jutarnje. Posle sam mogla da ne pušim ceo dan. Mogu ti reći da sada i ne pomislim na njih. Samo iskrena želja, ništa drugo ti ne treba. Iskrena želja rađa jaku volju. Pripremi se psihički i preseci.
 
Hvala na savetu,tachno je tako...jos nisam presekla u glavi...da li je neko koristio zvake ja ih danas ipak kupila,ali sam neshto u frci kad videh da su od 2mg...jel to jedna zvaka 2mg ili celo pakovanje...msm onda su zvake jache nego cigarete...a apotekarka reche kad vam se pushi a vi zvacite, pa malo pushite ako bash ne mozete...a trazila sam i biomed 500...to je otprilike kao ziban i tabex...e da li je neko koristio tabex i kakva su iskustva...imam vec neku terapiju za povishen pritisak i zato sam u frci kad treba da ubacim neshto novo,msm ne znam da li se slazu...hvala na buducim odgovorima :)
 
Oranz, ja nikada nisam pušila mnogo (dnevno), ali sam pušila sa merakom, baš sam uživala u tome. Veruj mi da sada, posle skoro mesec i po ne znam da li sam stvarno uživala u pušenju ili sam to bila ubedila sebe. I ja sam volela onu jutarnju uz kafu,odn. one dve-tri jutarnje. Posle sam mogla da ne pušim ceo dan. Mogu ti reći da sada i ne pomislim na njih. Samo iskrena želja, ništa drugo ti ne treba. Iskrena želja rađa jaku volju. Pripremi se psihički i preseci.
...inache su i cigarete koje ja pushim bash bash slabe 0,1nikotin pa josh kroz mushtiklu sa antiniokotin filterima...e neshto sam rqachunala ona jutarnja tj.dve-tri:mrgreen:,pa iza klope recimo po jedna to su one sa merakom...izmedju su sve bezveze...zasvisnicke fuj...e dodje mi sve da bacim,ovoliko zezanje a tako je lako shto bi reko A.Ker...
 
Dosao mi je rodjak iz Srbije u goste, i zamislite sta nam je doneo izmedju ostalog! Cigarete da se podsetimo muz i ja kakve su tamo! Ljudi moji kada sam ovo pregurala, verovatno cu zauvek biti nepusac! Pili smo kafu, a moj suprug je zapalio one nase i meracio! Na trenutak mi je doslo na pamet da trazim i ja jednu, ali sam se setila da sam se zbog te svoje gluposti i vratila na pocetak! :dash: Ali eto prodje i ovaj dan, ne mislim da ce me povuci da pokleknem! Cak ni" nostalgija za cigaretama," hahhah!
Auuuuuu, Vendika!
Ovo je bio pravi ispit.
A ti si ga bogme polozila!
Jesssss
smilie_girl_252.gif
 
Hvala na savetu,tachno je tako...jos nisam presekla u glavi...da li je neko koristio zvake ja ih danas ipak kupila,ali sam neshto u frci kad videh da su od 2mg...jel to jedna zvaka 2mg ili celo pakovanje...msm onda su zvake jache nego cigarete...a apotekarka reche kad vam se pushi a vi zvacite, pa malo pushite ako bash ne mozete...a trazila sam i biomed 500...to je otprilike kao ziban i tabex...e da li je neko koristio tabex i kakva su iskustva...imam vec neku terapiju za povishen pritisak i zato sam u frci kad treba da ubacim neshto novo,msm ne znam da li se slazu...hvala na buducim odgovorima :)
Pozdrav Oranz moj ti je savet probaj bez zvaka bez biomeda bez icega samo reci NE veruj mi ja sam tako ostavila bez ikakvih pomagala samo sa jakom voljom sve je u glavi pozz i srecno:ok:
 
...inache su i cigarete koje ja pushim bash bash slabe 0,1nikotin pa josh kroz mushtiklu sa antiniokotin filterima...e neshto sam rqachunala ona jutarnja tj.dve-tri:mrgreen:,pa iza klope recimo po jedna to su one sa merakom...izmedju su sve bezveze...zasvisnicke fuj...e dodje mi sve da bacim,ovoliko zezanje a tako je lako shto bi reko A.Ker...
U uputstvu za tabex piše da se ne daje osobama sa visokim pritiskom. Posavetuj se sa nekim lekarom ako hoćeš da koristiš nešto od lekova.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top