Potrebna pomoc u izradi logo-a za sajt

Optima Net

Zainteresovan član
Poruka
187
Uskoto zavrsavam jedan sajt, preciznije web portal pa mi je potrebna ideja za izradu LOGO-a i reklame tj. banera koji bi koristio za razmenu banera. Sajt izgleda ovako:

MojSajt-Webportal-Informacije-Disku.png


Zove se MOJ SAJT i tako treba da pise na logo-u i baneru - tj. nesto u stilu Moj Sajt - Web Portal. Tematika portala su racunari, novisti, download programa, slike muzika...

Logo treba da bude u gornjem levom uglu ( na crvenoj pozadini).

Sve ideje su dobrodosle.
 
Logo se ne pravi tehnikom "pljuni pa zalepi". Postoje neka dizajnerska pravila kod pravljenja logoa. Kad vidim neke logoe na internetu živa su smejurija. I u pravu je Optima kad traži pomoć, ali mislim da je neće naći jer jedan ozbiljniji logo, kao što reče web_master, košta. A to što košta treba da se plati.

Puno sreće u nalaženju saradnika, koga ne verujem da ćeš pronaći.
 
Da tesko da neko ima vremena da se bavi ovim, od onih koji znaju da naprave dobar logo, ljudi od toga zive i nemaju vremena raditi gratis. Nego se ti uzdaj u se i u svoje ... Prvo malo eksperimentisi sa fontovima, mozda ce vec to biti dovoljno i gledaj da bude jednostavan logo. Svi poznati brendovi imaju krajnje jednostavne logotipe sto govori samo po sebi. Kasnije kad odredis font mozes da primenjujes efekte i da dodajes neke elemente i slicno, ako bas ne mozes da se obuzdas. Evo ti jedan primer. Nije to dobro nemoj da koristis, treba to mnogo bolje da izgleda, nego da ti pokazem da i za 10 minuta mozes da imas nekakav logo uz samo malo truda. Dakle mozes ti to i sam da odradis samo napred.
 

Prilozi

  • msajtprimer.gif
    msajtprimer.gif
    2,3 KB · Pregleda: 37

Back
Top