METABOLIZAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zoyzoynaki:
Zna li neko kako usporiti metabolizam?Moj radi 500 na sat...nikako da se ugojim a svi rezultati su mi ok.

Citaj malo sportske casopise.
Ako me pitas ko je dobar strucnjak i ciji saveti treba da se slusaju. Onda je to Mislos Sarcev ubedljivo, ima dobro obrazovanje, i sto je naj vaznije nikad nije koristio steroide sto ce reci da je prirodan, doduse zbog toga nije ni mogao da odnosi neke velike pobede, ali ipak i kod nas i u svetu vazi za jednog od vecih strucnjaka bas zbog toga sto je toliko mnogo postigao na prirodan nacin. Ne kazem da treba da imas masu ko on, ali njegovi tekstovi sigurno mogu da pomognu oko onoga sto ti zoves gojenje a ja nabacivanje mase. Da li ces nabaciti 2 3 4 kg 5 kg ili 50 kg to je vec tvoja stvar. U glavnom trebalo bi da se ugledas na ljude iz tog firnes sveta koji su prirodni, a to znaci da su prirodnom ishranom i vezbom dosli do izgleda.
 
Aco, molim te nemoj samnom na tu temu.
Ti si celu pricu razvio na osnovu jedne prostoprosirene recenice iz posta.Prvo ne znas da li covek hoce da nabacuje misice kao ti ili ima problem sa mrsavoscu ,dakle to je domen nutricioniste,postoji savetovaliste za ishranu na institutu za higijenu medicinskog fakulteta koje se bavi tim stvarima ako cemo vec na tu temu ko je kompetentan.
 
dr:
Aco, molim te nemoj samnom na tu temu.
Ti si celu pricu razvio na osnovu jedne prostoprosirene recenice iz posta.Prvo ne znas da li covek hoce da nabacuje misice kao ti ili ima problem sa mrsavoscu ,dakle to je domen nutricioniste,postoji savetovaliste za ishranu na institutu za higijenu medicinskog fakulteta koje se bavi tim stvarima ako cemo vec na tu temu ko je kompetentan.

Ja kad mi neko kaze "mrsav sam i zelim da se ugojim" ja pod tim podrazumevam da zeli da poveca misice, da bi normalno izgledao. Niko pri zdravoj pameti ne zeli da nabaci salo, niti ce iko ko se razume u ovakve stvari savetovati nekome da se ugoji tako sto ce nabaciti salo.
 
AcaBg82:
Citaj malo sportske casopise.
Ako me pitas ko je dobar strucnjak i ciji saveti treba da se slusaju. Onda je to Mislos Sarcev ubedljivo, ima dobro obrazovanje, i sto je naj vaznije nikad nije koristio steroide sto ce reci da je prirodan, doduse zbog toga nije ni mogao da odnosi neke velike pobede, ali ipak i kod nas i u svetu vazi za jednog od vecih strucnjaka bas zbog toga sto je toliko mnogo postigao na prirodan nacin. Ne kazem da treba da imas masu ko on, ali njegovi tekstovi sigurno mogu da pomognu oko onoga sto ti zoves gojenje a ja nabacivanje mase. Da li ces nabaciti 2 3 4 kg 5 kg ili 50 kg to je vec tvoja stvar. U glavnom trebalo bi da se ugledas na ljude iz tog firnes sveta koji su prirodni, a to znaci da su prirodnom ishranom i vezbom dosli do izgleda.

Aco: prekini da savetujes GLUPOSTI ljudima o kojima NISTA ne znas! MOzda osoba ima poremecaj tiroidee, za ime sveta, a ti lupas nekakve gluposti o unosu masti i UH i vezbama: oces nekog da ubijes, sta?! Ajde misli malo pre nego sto pocnes da srljas - tvoj kompelks je samo tvoj i nemoj ga projektovati u druge. Pusti se stvari koje ne znas. Ko sto se ja ne mesam Sarcevu u oblast, nemoj ni ti da se mesas kad ne znas. Sarcev radi sa POTPUNO ZDRAVIM ljudima koji su prethodno medicinski pregledani i ispitani. Ili to nisi znao?!
 
Zoyzoynaki: neophodno je da uradis kompletnu zdravstvenu procenu, da se utvrdi da li si stvarno (po obimima i merama i indeksu telesne mase) ispod svoje tezine, i da li je potrebno da se ugojis ili da se fizicki razvijes (da oblikujes misicnu masu bez povecanje tezine). Zavod za zastitu studenata ce odraditi sve analize i merenja za tebe ako si student a ako nisi mozes se javiti Institutu za Higijenu u Pasterovoj ulici pa ce ti pregled napraviti tamo, uzeti ti krv za biohemijske analize, uputiti te na adekvatne konsultacije. Ne slusaj molim te Acine mudre savete, jer niko na slepo ne moze da zna zasto si 'mrsav' ili jos bolje, kao sto kazes zasto ti 'metabolizam radi 500 na sat': ovo moze da bude naznaka ozbiljnog disbalansa stitne zlezde i poremecaj hormona tiroidee koji su u normalnim uslovima regulatori metabolizma. Dakle, kompletno ispitivanje je neophodno da bi mogao da znas o cemu se zaista radi. A onda ce ti nutricionista preporuciti zdrav rezim ishrane (i vezbanja ako je potrebno) koji nece ugroziti tvoje zdravlje i zivot. NEMOJ NA SVOJU RUKU pocinjat da vezbas ili uzimas razlicite preparate koji reklamiraju nabacivanje mase. Ne samo da moze da te utera u jos dublji metabolicki disbalans nego moze da bude i VEOMA opasno. Javi se strucnom licu, odnosno lekaru!
 
za postavljaca:

A nutricionista sto se tice, WW je delom u pravu, moze da bude tiroidna zlezda i poremecaj metabolizna, a moze samo da bude i ubrzan metabolizam. Nadalje ako se ispostavi da se zdrav i da je u pitanju samo ubrzan metabolizam onda su ISHRANA i VEZBANJE obavezni. Svako ko ti napise samo ishranu a kaze ti da ne treba da vezbas taj BLAGE VEZE NEMA SA ZIVOTOM. Sport je majka. Ne treba da izgledas savrseno, ako ne zelis, ali moras njim da se bavis , tacnije ne moras ali bi trebao. Po mom skromnom misljenju ishrana je siroka oblast postoje neka pravila tipa 1 g proteina za odrzavanje mase, 2 g za nabacivanje , 3-5 g uh naravno sve po 1 kg telesne tezine. Ali opet ja kazem da je svako od nas jedinka za sebe, i da ni jedan nutricionista ne moze da ti precizno kaze sta za tebe valja a sta ne, niti da ti napise u gram kako da se hranis. To treba da imas u glavi, i nutricionista i trener u teretani i bilo ko, pa i mi ovde mozemo da ti damo neke osnovne smernice ostalo je na tebi.
 
WithdrawnWater:
Zoyzoynaki: neophodno je da uradis kompletnu zdravstvenu procenu, da se utvrdi da li si stvarno (po obimima i merama i indeksu telesne mase) ispod svoje tezine, i da li je potrebno da se ugojis ili da se fizicki razvijes (da oblikujes misicnu masu bez povecanje tezine). Zavod za zastitu studenata ce odraditi sve analize i merenja za tebe ako si student a ako nisi mozes se javiti Institutu za Higijenu u Pasterovoj ulici pa ce ti pregled napraviti tamo, uzeti ti krv za biohemijske analize, uputiti te na adekvatne konsultacije. Ne slusaj molim te Acine mudre savete, jer niko na slepo ne moze da zna zasto si 'mrsav' ili jos bolje, kao sto kazes zasto ti 'metabolizam radi 500 na sat': ovo moze da bude naznaka ozbiljnog disbalansa stitne zlezde i poremecaj hormona tiroidee koji su u normalnim uslovima regulatori metabolizma. Dakle, kompletno ispitivanje je neophodno da bi mogao da znas o cemu se zaista radi. A onda ce ti nutricionista preporuciti zdrav rezim ishrane (i vezbanja ako je potrebno) koji nece ugroziti tvoje zdravlje i zivot. NEMOJ NA SVOJU RUKU pocinjat da vezbas ili uzimas razlicite preparate koji reklamiraju nabacivanje mase. Ne samo da moze da te utera u jos dublji metabolicki disbalans nego moze da bude i VEOMA opasno. Javi se strucnom licu, odnosno lekaru!

Mislim da sam mrsava za svoju visinu...165 sam visoka a imam 45 kg.Ispitivala sam stitnu zlezdu i ok je.Necu raditi nista na svoju ruku,to je sigurno.Hvala na ovim informacijama.Nisam student ali cu najverovatnije ici u Pasterovu.Nisam ovo pitanje postavila da bi mi neko rekao kako da nabildujem misice.To mi uopste ne treba.Samo sam htela savet....jos jednom hvala!!!! :)
 
Zoyzoynaki:
Mislim da sam mrsava za svoju visinu...165 sam visoka a imam 45 kg.Ispitivala sam stitnu zlezdu i ok je.Necu raditi nista na svoju ruku,to je sigurno.Hvala na ovim informacijama.Nisam student ali cu najverovatnije ici u Pasterovu.Nisam ovo pitanje postavila da bi mi neko rekao kako da nabildujem misice.To mi uopste ne treba.Samo sam htela savet....jos jednom hvala!!!! :)

TI SI BRE ZENSKO!!!!!
A sto ne rece tako na pocetku.

45 kg na visinu od 165 cm nije malo utripovala si
 
Zoyzoynaki:
Veruj mi da jeste...nogice su mi ko slamcice,a i ruke.Sve mi ide u zadnjicu i grudi!!!! Bedak!!!

Sta ti ide u zadnjicu i grudi??? To je sirok pojam malo, to ide mi. Moras da budes zaista malo preciznija kada to kazes jer moze da ide salo, moze da ide voda, mogu da idu misici. Inace zensko telo se po tom pitanju ne razlikuje od muskog , mislim po misicima i salu. Jedino sto je njihov odnos procentualno drugaciji. Dakle pozeljno je da devojka ima blagi sloj masti a ne da je izdefinirana ja recimo ne volim takve cure. Mrzim kad se na devojci ocrtavaju plocice recimo. Ako zelis da nabacis tezinu tj ako treba, onda najbolje prvo kod doktora pa ako ti on kaze da moze onda da uzmes neku dobru instruktorku sa DIF-a ili Sportske Akademije. Opet i to nabaciti kile je sirok pojam. Mozes lako da nabacis kile tako sto ces da sednes ipred TV-a i prejedas se cokoladom , kokakolom, cipsom ali nadam se da to ne zelis. Dobar instruktor ce ti najbolje pokazati i reci ti sta da radis, i sta je najbolje za tebe i za tvoje telo pa i za izgled. Na zalost tu vaznu ulogu igraju pare posto instruktori nisu ni malo jeftini. Ali vrede. Uzmes prvih mesec dana pa onda nastavis sama.
 
Zoyzoynaki:
Hvala......kiss za tebe Aco!Ni ja ne volim te plocice!!!!

Samo ti idi kod doktora, proveri da nije do stitne ko sto rece WW i jos nesto. Ako je sve ok. Ne znam kako stojis sa parama, preporucujem ti Extreme Gym posto su zaista Extra, jesu im vise cene nego na drugim mestima, ali su zaista zaista super, svlacionice, tus kabine (ne moram da smrdim po prevozu), prostor, osoblje. Mislim da je personalni trener 70 eur za 12 termina + teretana se posebno placa. Ali treba da proveris.

Najbitnije je da je trener skolovan. Dakle DIF, Sportska Akademija.... Izgled ne govori nista, ako neko dobro izgleda ne znaci da ce i tebe dobro da nauci kako se vezba. Imas ti likove koji nikad nisu imali trenera a izgledaju strava, isto tako imas i devojaka ali to je cista sreca, splet okolnosti da su nasli pravi sistem za sebe. Ne znaci da bi njihov sistem i tebi odgovarao. Najbolje da odes tamo, izneses nekome od osoblja problem i oni ce da ti kazu sta je najbolje i da te upute koje programe da uzmes. Mislim da imaju sigurno preko 20 programa raznog vezbanja, teretan, cardia, aerobica, nesto sa nekom loptom.....
 
Zoyzoynaki:
Mislim da sam mrsava za svoju visinu...165 sam visoka a imam 45 kg.
Prvo da se ogradim i da kažem da nisam medicinar po struci, ovo što pišem prenosim iz svog ličnog iskustva. Ja sam godinama (uz visinu od 162cm) imala od 44 do 46kg i mislila da je to savršeno. Međutim, svo to vreme sam patila od anemije, doktori su mi preporučivali da pijem Ferofolic, ali nisam mogla jer me je jako boleo želudac od njega i ništa mi dalje nisu preporučivali, kao "pa, dobro onda". Patila sam od čestih glavobolja (zbog kojih sam često morala da pijem Brufen, Analgin, i sl.), bila sam jako često malaksala i slaba,... I tek kada sam se ugojila na 51kg, anemija je nestala. (krv sam proveravala oko godinu dana nakon što sam se ugojila) Moja sadašnja doktorica (ginekolog) mi je rekla da je sve to savršeno logično i da ukoliko imam manjak kilograma logično je da budem malokrvna, a to nije bezazlena stvar, jer mi se zbog smanjenog dovoda kiseonika u mozak, mišiće i želudac javljaju tegobe kao što su glavobolja, slabost, bol u mišićima, želucu,...
Nadam se da će ti ovo pomoći čisto kao smernica :D
 
WW, grdim te za postupke :)
@goshu, ja sam prvo mislio da se ovde radi o muzijaku, kad ono zenska osoba. Mislim, ko bi jos stavio pcelicu na avatar ?
Eh meni su 2 teme nestale, 3 valjda zakljucane - ne bunim se ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top