LJUDI POMAGAJTE-SAVETIMA!!!!

e pa cico da te razocaram ja sama sam bila dever na jednoj svadbi kad sam bila klinka,u nedostatku muskih(a moj brat je bio beba) tako da-postoji
inace nisam sedela sa mladencima jer sam jurcala okolo sa drugom decom;)
sto se tice vencanice kao da je katastrofa sto su je tvoji platili?svasta
da kum vozi?ok on ne mora da se parkira tacno pod konac samo stane vi izadjete i onda neko drugi obavi sve sto treba
jao bre sto ti stresiras:lol: ma bice sve ok
 
hanibaI77:
e pa cico da te razocaram ja sama sam bila dever na jednoj svadbi kad sam bila klinka,u nedostatku muskih(a moj brat je bio beba) tako da-postoji
inace nisam sedela sa mladencima jer sam jurcala okolo sa drugom decom;)
sto se tice vencanice kao da je katastrofa sto su je tvoji platili?svasta
da kum vozi?ok on ne mora da se parkira tacno pod konac samo stane vi izadjete i onda neko drugi obavi sve sto treba
jao bre sto ti stresiras:lol: ma bice sve ok

hANIBAL ne gledaš to malo dublje..Tako se počinje sa zaoštravanjem a on muško
sa nikakvim pravima u kući..Neće ona to moći podneti da on ćuti i ni zašta se ne pita
osim kad treba da se nešto plati pa hajte učestvujte i vi živite ovde..
 
koliko ja kapiram tu su problem roditelji
ukoliko postoji ljubav i razumevanje izmedju mladenaca a zivi se odvojeno od roditelja ja verujem u takav brak
da dodam da su moji baba i deda takvi a moji roditelji se voleli i slagali do smrti;) i uz to i dobar broj godina ziveli u zajednici
 
Sestro slatka, nemoj da se sekiras. Retki su oni koji nisu prosli "golgotu" priprema za svadbu.
Sto se tice devera tebi ustvari smeta persona a ne pol.
Sto se tice kuma sofera, slazem se sa resenjem koje je ovde neko izneo. Samo da znas dever ide sa mladencima do vencanja i to sedi izmedju njih. Posle vencanja se njegova uloga zavrsava. Za mladenackim stolom moze sedeti i ne mora. To sve zavisi kako se upakujete.
Sto se tice vencanice, bolje sto si je ti kupila nego da ti je svekar birao.
Uostalom sve te gluposti nisu bitne. Ono sto je bitno je da li vas dvoje mozete da zivite u dobru i zlu, jer na to se obavezujete.
Sva ta leva smetala eskiviraj posle svadbe na fin nacin. Nemoj da se svadjas, ali im daj do znanja ko je bre gazda u kuci.

Cmokic i puno srece
 
Sto bi rekla Hani ubedi ga da i on misli kao ti, nikako nemoj ti da se raspravljas sa njima jer ces tako da napravis samo gore... i kod mene je tako bilo u pocetku braka, ja sam uvek samo mudro cutala i nikada se nisam bunila ali je zato moj muz uvek to resavao u moju tj.nasu korist, i sada je sve drugacije a i sami su uvideli da nisam ja bas maciji kasalj i da nema zezanja sa mnom, bez i jedne grube reci sa moje strane ;-) Znas nikada nisam ni volela da se mesam u rasprave sa njegovima kako sto ne bih volela da se on mesa u rasprave sa mojima... i moj ti je savet da ni ti to ne radis...Pozz i srecno, jer ako se vi volite i slazete nista ne moze da pokvari vasu srecu...
 
Ja mislim da za sve te pare koje cete da potrosite na vencanice, mizike, kafane, ruckove, ruzmarine i ostale gluposti, odete lepo sa najboljim prijateljima koji su prepostavljam kumovi na neko carobno mesto, divno se provedete, bez buke i smaranja ostalih i vencate sa ne tom nekom carobnom i romanticnom mestu, na primer, na nekom ostrvu, Maldivi, Madagaskar... ili gde god vam se svidja.
Meni je mnogo glupo da se vi cimate oko takvih stvari da li da bude zena dever ili ne, ko da palti vencanicu, svekar kaze ovo, svekrva ono, itd. Vencavate se zbog samih sebe, a ne zbog drugih, to je pre svega VAS dan, i sami treba da odlucite kako da ga provedete.
Mislim da je psiholog u pravu, ako dragi cuti a vi cete da zivite sa njegovima, to je stvarno hevi.
Jos nije kasno da se predomislis, ne u vezi sa covekom za koga se udajes, naravno, nego u vezi sa tim kako da se udas, meni ta tvoja prica mnogo lici da ce na kraju da ispadne ono, muzika tresti, svi pijani i blamiraju se, mlada i mladozenja mrtvi umorni znojavi i nervozni moraju da se slikaju sa SVIMA, ljube sa svima itd. To je bas smaranje. Zelim ti srecu i stvarno vidi nesto za te Maldive, mislim da bi vam bilo mnogo lepse i onako bas dan za pamcenje ;)
 
Zena s greskom:
Sto bi rekla Hani ubedi ga da i on misli kao ti, nikako nemoj ti da se raspravljas sa njima jer ces tako da napravis samo gore... i kod mene je tako bilo u pocetku braka, ja sam uvek samo mudro cutala i nikada se nisam bunila ali je zato moj muz uvek to resavao u moju tj.nasu korist, i sada je sve drugacije a i sami su uvideli da nisam ja bas maciji kasalj i da nema zezanja sa mnom, bez i jedne grube reci sa moje strane ;-) Znas nikada nisam ni volela da se mesam u rasprave sa njegovima kako sto ne bih volela da se on mesa u rasprave sa mojima... i moj ti je savet da ni ti to ne radis...Pozz i srecno, jer ako se vi volite i slazete nista ne moze da pokvari vasu srecu...

TAKO JE najbolje...
 
Vidim da te je zabolelo to što se prema tebi ponašaju kao da si neki rezervni igrač, a ne osoba u centru pažnje. Naravno, da si u pravu. To je ipak TVOJE venčanje. Naravno i toditelji učestvuju u tome, ali nekada se ljudi toliko zanesu da zaborave ko se u stvari udaje. Mislim da bi ipak trebala da porazgovaraš sa tvojim dragim, a da on zatim porazgovara sa svojim roditeljima. Ipak se VAS DVOJE venčavate i VAS DVOJE bi trebalo da se najviše pitate oko svega. Pri tom, da ne bi bespotrebno ulazila u sukobe sa njegovima, nekako je najbolje da on razgovara sa svojima, a ti sa svojima. Pogotovo ako ćete živeti u njihovoj neposrednoj blizini! Neke stvari treba odmah na početku definisati, a za to je najodgovorniji tvoj dragi, jer su to ipak njegovi roditelji.
Što se tiče devera, iskreno nisam do sada čuo da dever može da bude žensko. Da li tvoj budući suprug ima nekog brata? Ne mora da bude rođeni brat, već može i od strica, tetke, itd. Mada sve su to samo formalnosti i nije baš vredno da se toliko nerviraš zbog toga. I da, dever može da sedi za stolom sa mladencima, mada je po mom mišljenju sve stvar dogovora. E sad, to što tebe njegova sestra nervira........... to je već mnogo ozbiljnije pitanje.
Sve u svemu, mislim da bi trebala da sedneš i dobro porazgovaraš sa svojim dragim oko svega. Reci mu šta te muči i zajedno se dogovorite šta bi moglo da se sredi i promeni. Vas dvoje ulazite u brak i zajedno treba da rešavate sve buduće probleme, pa i ovaj.
I na kraju………. OPUSTI SE. Sve će biti OK.

Pozdrav!
a056.GIF
 
meni najbolja ideja da zapalite negdje bez svih tih zayebancija....mada, znam..kako ces da ne budu tvoji uz vas bla bla bla
nemoj samo da se jedes...razgovaraj sa buducim, sta misli on o svemu tome...dogovori se sa njim....a ostali nek se prilagode vama...i tvoji i njegovi roditelji i treba vasim zeljama da se prilagode. pa VI se vjencavate...to je VAS dan..
puno srece i mudrosti ;)
 
Ako sad ne lupis sakom o sto i ne postavis svakog na svoje mesto tesko da ces ikad to uspeti. A taj tvoj sta on kaze, il ne kaze nista, lakse mu da mama i tata razmisljaju umesto njega...Prvo pricaj s njim, ako se s njim dogovoris to je najvaznije...Veruj da se meni tako nesto ne bi dogodilo jer ja to prekidam odmah! Samo pitaj ko se ovde vencava vi ili mi? Ako imas podrsku svog dragog to je super, ako ne...tesko tebi u toj kuci! Pozdrav
 
Moj dragi je na mojoj strani, ne samo zato sto je to moja strana,vec i zbog toga sto i on ne zeli da mu sestra bude dever.Ima brata, ali ne rodjenog, i on bi hteo da on to bude, samo sto se njegovi ne slazu i shvataju to kao uvredu(zasto da uzme ne rodjen brata, kad ima rodjenu sestru....)ma dobro...videcemo sta ce biti.Bila mi je bitna informacija da nije nista cudno da dever sedi za mladenackim stolom, jer nisam znala da li je to jos samo jedna njihova izmisljotina ili je i to obicaj.
 
pa ja koliko znam...i treba da bude brat pa i akoo nije rođeni.
ako ne postoji uopšte brat(što je malo vreovatno)koristi se stari svat ili npr. dete od kumova koji su venčali roditelje...mislim da je štos u tome da bude muškarac, pa makar imao i 5 godina.
inače...kako reče baki...moraš da lupiš rukom o sto.ili ode sve u tri lepe.
ja bi se na tvom mestu(iz današnje perspektive) nayebala keve svima.
ali sve se škole plaćaju,te dok sama ne tresneš glavom o zid...
e...da je meni imao neko da kaže neke stavri o "njima"pre udajeeeeee
preispitaj se i begaj dok još možeš;)
 

Back
Top