ALO SRBINE!!! 2

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
Ovo sam pisao na temi: Alo Srbine, ali, kad bolje razmislim, zaslužuje da bude posebna tema, iz puno razloga.

Hotel, doručak, sto pored mene muškarac, Srbin (sa velikim S), gastarbajter u belim soknicama i papučama i crnoj majici na kojoj piše: Za kralja i otadžbinu – sloboda ili smrt!.

ON sa velikm S i njegova supruga, bleda švedjanka doručkuju.


On je najglasniji, dovikuje se (ili razgovara, bar tako ON misli) sa čovekom tri stola dalje.

ON objašnjava: živi 20 godina u švedsku! Svoje sinove (stariji 11, mladji 9)vaspitava da mrze: hrvate, muslimane i slovence. I crnce. Onog Petersena će da nadje u Norveškoj, a onaj mali mihajlo, što je izb’o nožem švedsku ministarku inostranih poslova je junak... Ovi amerikanci sto su sleteli u batajnicu su baš oni isti koji su bacali bombe, ON to baš zna, naravno, iz poverljivih imigrantskih izvora....

ON zna sve, i kako je bilo, i kako bi trebalo da bude, i za koga treba zatvoriti granice, koga ubiti, kome zabraniti da živi, govori i diše.

Žena ga, tokom njegovog obraćanja komšiji tri-stola-dalje, 5-6 puta pita nešto na švedskom, on ne obraća pažnju i ne odgovara joj. ON Srbuje, zaneo se, treperi, viče, preti....



Posle desetak minuta, scena za šankom.

ON poručuje kafu, pokazuje konobarici slike svojih sinova.

Govore li srpski?, pita ga ona

Nnnneee.....na tren se zbuni ON. To je teško znate.....
 
DellBoy-011:
Ovo sam pisao na temi: Alo Srbine, ali, kad bolje razmislim, zaslužuje da bude posebna tema, iz puno razloga.

Hotel, doručak, sto pored mene muškarac, Srbin (sa velikim S), gastarbajter u belim soknicama i papučama i crnoj majici na kojoj piše: Za kralja i otadžbinu – sloboda ili smrt!.

ON sa velikm S i njegova supruga, bleda švedjanka doručkuju.


On je najglasniji, dovikuje se (ili razgovara, bar tako ON misli) sa čovekom tri stola dalje.

ON objašnjava: živi 20 godina u švedsku! Svoje sinove (stariji 11, mladji 9)vaspitava da mrze: hrvate, muslimane i slovence. I crnce. Onog Petersena će da nadje u Norveškoj, a onaj mali mihajlo, što je izb’o nožem švedsku ministarku inostranih poslova je junak... Ovi amerikanci sto su sleteli u batajnicu su baš oni isti koji su bacali bombe, ON to baš zna, naravno, iz poverljivih imigrantskih izvora....

ON zna sve, i kako je bilo, i kako bi trebalo da bude, i za koga treba zatvoriti granice, koga ubiti, kome zabraniti da živi, govori i diše.

Žena ga, tokom njegovog obraćanja komšiji tri-stola-dalje, 5-6 puta pita nešto na švedskom, on ne obraća pažnju i ne odgovara joj. ON Srbuje, zaneo se, treperi, viče, preti....



Posle desetak minuta, scena za šankom.

ON poručuje kafu, pokazuje konobarici slike svojih sinova.

Govore li srpski?, pita ga ona

Nnnneee.....na tren se zbuni ON. To je teško znate.....


Kazem ja, najbolje se Srbi bore, kada prde iz dijaspore :evil:

Veoma dobar tekst, i nadasve vrlo istinit, nazalost :roll:
 
DellBoy-011:
Ovo sam pisao na temi: Alo Srbine, ali, kad bolje razmislim, zaslužuje da bude posebna tema, iz puno razloga.

Hotel, doručak, sto pored mene muškarac, Srbin (sa velikim S), gastarbajter u belim soknicama i papučama i crnoj majici na kojoj piše: Za kralja i otadžbinu – sloboda ili smrt!.

ON sa velikm S i njegova supruga, bleda švedjanka doručkuju.


On je najglasniji, dovikuje se (ili razgovara, bar tako ON misli) sa čovekom tri stola dalje.

ON objašnjava: živi 20 godina u švedsku! Svoje sinove (stariji 11, mladji 9)vaspitava da mrze: hrvate, muslimane i slovence. I crnce. Onog Petersena će da nadje u Norveškoj, a onaj mali mihajlo, što je izb’o nožem švedsku ministarku inostranih poslova je junak... Ovi amerikanci sto su sleteli u batajnicu su baš oni isti koji su bacali bombe, ON to baš zna, naravno, iz poverljivih imigrantskih izvora....

ON zna sve, i kako je bilo, i kako bi trebalo da bude, i za koga treba zatvoriti granice, koga ubiti, kome zabraniti da živi, govori i diše.

Žena ga, tokom njegovog obraćanja komšiji tri-stola-dalje, 5-6 puta pita nešto na švedskom, on ne obraća pažnju i ne odgovara joj. ON Srbuje, zaneo se, treperi, viče, preti....



Posle desetak minuta, scena za šankom.

ON poručuje kafu, pokazuje konobarici slike svojih sinova.

Govore li srpski?, pita ga ona

Nnnneee.....na tren se zbuni ON. To je teško znate.....

posto si rekao da si ti sve to doziveo i video mora da imas usi ko slepi mis kad cujes sta ga zena pita tri stola dalje, a ono za sankom vec spada u domen moldera i skali...

znajuci psihologiju takve spodobe da ga je zena nesto pitala i s obzirom da je svedjanka dobila bi oma vaki odgovor... "sug min kuk ".... znaci fake dell boy
 
marlоn:
posto si rekao da si ti sve to doziveo i video mora da imas usi ko slepi mis kad cujes sta ga zena pita tri stola dalje, a ono za sankom vec spada u domen moldera i skali...

znajuci psihologiju takve spodobe da ga je zena nesto pitala i s obzirom da je svedjanka dobila bi oma vaki odgovor... "sug min kuk ".... znaci fake dell boy

a za one sta razumeju samo srpski :shock:
 
marlоn:
pa on bi joj u najblazem obliku rekao ...popu.. mi qur.. a ono drugo.... znaci izmisljotina kako mali djo*kica zamislja svet....
Pre bih rekao da mentalnom sklopu takvih freekova odgovara "Da,draga"
U Svedskoj je uzoran gradjanin,pokondireni Evropljanin,koji se seti Srbovanja samo na okupljanjima(pardon,krkanlucima) zemljaka i kad dodje na 15dana kuci da pokaze sta "vozi" ove godine.Takvi su najglasniji kad treba viknuti "U boj" sa bezbedne razdaljine,a ako mu dodjes na vrata da trazis prilog za sirocice rata,pocece pricu kako nema prebijene pare.Isti taj ce ti ovde pljuvati po Evropi,pricace kako je nama ovde bolje,kako su hladni,mrze nas i sl.,a ako mu kojim slucajem ukinu dozvolu boravka pretice samospaljivanjem ispred Svedskog parlamenta i traziti azil.Takav nikad sinu nece dozvoliti da sluzi nasu vojsku cak ni u miru,ali bice najglasniji da tudji sinovi idu u "oslobadjanje svetih srpskih zemalja".
 
marlоn:
e brate ti znas... vidi se da si bio u svedskoj. ali ima stvari koje ne idu jedna s drugom, u onoj prici nesto smrdi bas 'nako na kilometar :D
U Svedskoj nisam ali jesam u Nemackoj,Svajcarskoj i Austriji gde imam dosta rodbine.Nema tu razlike,svi su veliki patrioti kod kuce,a tamo su Nemci po svemu.osim onih dana kad se skupe na telecu corbicu i sarme uz hitove prema kojima Ceca deluje kao operska zvezda.
A sto se price tice,ne mogu da znam da li je istinita ali odgovara stereotipu koji nazalost ima mnogo potvrda.
 
marlоn:
pa on bi joj u najblazem obliku rekao ...popu.. mi qur.. a ono drugo.... znaci izmisljotina kako mali djo*kica zamislja svet....

...slazem se ali predrasude ili stereotipi su nekim ljudima uobicajeni nacin razmisljanja
...to bi izgledalo ovako:
- Hitler jede jabuku
- Hitler je nacista
- Svi koji jedu jabuku su nacisti

p.s. na filozofiji se ubih objasnjavajuci sta je klise ali nikako da ukapiraju :)
 
fortes:
U Svedskoj nisam ali jesam u Nemackoj,Svajcarskoj i Austriji gde imam dosta rodbine.Nema tu razlike,svi su veliki patrioti kod kuce,a tamo su Nemci po svemu.osim onih dana kad se skupe na telecu corbicu i sarme uz hitove prema kojima Ceca deluje kao operska zvezda.
A sto se price tice,ne mogu da znam da li je istinita ali odgovara stereotipu koji nazalost ima mnogo potvrda.
znaci da bi ti prilikom
zamene stanovnistva :lol:
u srbiji ovu kategoriju
velikodusno zadrzao
:lol: :lol: :lol:
 
znas fortes...ima jedna izreka...nije bitna priča, bitno je ko je priča. znam o cemu govoriš, bio sam i ja... frikova imaš u svakom narodu nije to samo nase. ljudi koji odu napolje i koji su slusali normalnu muziku, posle godinu-dve čemernog zivota kad im dodje zdravko, ceca ili dragana mirković, kvrcnu sa mozgom... velika vecina njih. izuzeci potvrdjuju pravilo.
 
marlоn:
znas fortes...ima jedna izreka...nije bitna priča, bitno je ko je priča. znam o cemu govoriš, bio sam i ja... frikova imaš u svakom narodu nije to samo nase. ljudi koji odu napolje i koji su slusali normalnu muziku, posle godinu-dve čemernog zivota kad im dodje zdravko, ceca ili dragana mirković, kvrcnu sa mozgom... velika vecina njih. izuzeci potvrdjuju pravilo.
Ja sam i pomenuo da je u pitanju frik opisan u prvoj prici i njemu slicni,nigde nisam pomenuo celu nasu dijasporu.Sto je ovde glasniji u poklicima,to je tamo veci Nemac,to sam zeleo da kazem.
 
jomini:
Marlone, zašto ne veruješ u istinitost priče? Zvuči ti više kao neistina ili kao istina?

Ja verujem ali mi se priča svejedno ne sviđa. Pogotovo način na koji je ispričana i pouka koju iz nje, kao iz basne treba da izvučemo :roll:

Šta ovde treba da se napiše kao komentar??

Treba li na osnovu jednog primera koji nam je autor servirao da donesemo možda zaključak kako su svi Srbi u dijaspori neobrazovani primitivci koji se junače i srbuju, pro-četnički su opredeljeni i vrlo krvoločni prema svima koji nisu Srbi.
Uz to da zagovaraju militantan odnos prema svima i svakome, a sve sa bezbedne udaljenosti... Pride, zbog papira verovatno, u braku su sa državljanima zemlje u kojoj su, a svoju decu nisu u stanju da nauče ni tri reči voljenog srpskog...

KOJEŠTA. Ne pada mi napamet da tako generalizujem. Ja vidiš znam mnogo sasvim drugačijih primera.

Idu mi na nerve postovi ovog tipa: ajmo da pljujemo, nebitno po kome.
DellBoy-011 ovaj post govori o tebi taman isto kao i o frajeru u belim zoknicama kojeg gledaš s pijedestala.
 
nema sta da verujem il' da ne verujem... jedan deo verujem, jedan ne... znas jom, kao kad bi sad fincher pricao o radikalima nesto, jel' bi ti verovao...ja ne...:D salu na stranu, kada se prica neka prica ona uvek ima neki cilj...ovde je cilj da billy iskaze svoju mudrost sa plemenitim gasom i srbima iz dijaspore... znaci prica sa svrhom. porediti jednu dileju sa celim srpskim korpusom napolju je kao talibanstina izasla iz usta mladih demokrata koji sa demokratijom imaju veze ko idi amin dada sa jackson pollock-om.
 
marlоn:
nema sta da verujem il' da ne verujem... jedan deo verujem, jedan ne... znas jom, kao kad bi sad fincher pricao o radikalima nesto, jel' bi ti verovao...ja ne...:D salu na stranu, kada se prica neka prica ona uvek ima neki cilj...ovde je cilj da billy iskaze svoju mudrost sa plemenitim gasom i srbima iz dijaspore... znaci prica sa svrhom. porediti jednu dileju sa celim srpskim korpusom napolju je kao talibanstina izasla iz usta mladih demokrata koji sa demokratijom imaju veze ko idi amin dada sa jackson pollock-om.

Mudro zboriš :D
 

Back
Top