Ko se vratio sa letovanja?

twigy

Domaćin
Poruka
4.599
Iskustva vas koji ste se vratili,gde ste bili ,kako je bilo?
aero-1.jpg
loveflipflops-1.gif
 
Opisah u drugim temama, bio sam u Leptokariji. Bilo je extra, obzirom da nista nisam ocekivao posebno.
Sto je najbolje, planiramo da putujem u julu na Skiatos, a za septembar me ocekuju Pariz i najverovatnije opet Leptokarija.
Samo sam imao srece ove godine sa putovanjima. Jer na moju srecu ni jedan aranzman nisam platio keshom.
Svima zelim srecan put koji uskoro idu.....
 
Evo mene nazad iz Turske, tj. iz Joy kimeros Klub-a.
O hotelu: nista posebno, tj. usluga losija od prica drugih ljudi koji su bili odusevljeni gostoprimstvom. Hotel i Club su spojeni mosticem, ali treba obavezno ici u Hotel, jer je club chemer (komarci, nema komarnike, sobe male, prljave i sl). Sam hotel je lep, sobe su dobre, bazen ogroman i plaza sljunkovita. Voda je kristalno cista. Sta da vam kazem, ako ste bili na Becickoj plazi, mogu vam reci da je kopija sa celim krajolikom iza, tj. planine, borova sumica i sl.
U Hotelu me strasno nerviralo stednja na klima uredjaju. Ladno ka ugase u toku noci i upale ujutru oko 9. On kao duva, ali nema hladnog vazduha, stvarno jeftina fora.
Sto se tice hrane, bila je prilicno dobra, ali se covek dosta zasiti, posto ima dosta p onavljanja. Nekih vrsta voca nije bilo i sl.
Za porodice sa decom je ovo dobar hotel, mada samo za one sa manjom, posto nema anih ogromnih aquaparkova, vec su tu samo dva tobogana koja rade dvokratno, od 10-12 i od 2-4 poslepodne.
Inace mi smo imali fenomenalnu ekipu koja se eto bas sklopila tako da bi sa njima isao i u najgori hotel. Mozda je to i podiglo utisak o hotelu, koji po mom misljenju ne zasluzuje vise od 4 zvezdice. Za pare koje Kontiki trazi za njega, mnogo je.
Inace cuo sam price u autobusu i za Joy Kiris, koji je inace najjaci hotel, i ljudi kazu da je i tu kvalitet usluge pao.
Zakljucak je, ako hocete da imate prelepu prirodu i kristalno cistu vodu, bez vetra, talasa i sl. Kemer regija je stvarno najjaca. Nocni provod zaboravite, mada uz dobro drustvo ti provod i ne treba.
Ako hocete nocne izlaske onda vam zaista preporucujem Alanju, ali grad, a ne nekih 30km od grada.

Da dodam jos nesto, hotel je bio pun Francuza, cak su i animacije bile na Francuskom. Rusa jako malo, sto je dobro i naravno ekipa iz Srbije, verovatno najbucnija ali i najsarmantnija.

Ostatak iskustva prepustam Pajamaci koja ce dodati sve ono sto ja nisam.
 
Gerakina beach hotel - Sitonija/Grcka. Fenomenalno. Divno. Fantasticno.
Nista posebno luksuzno ali veoma cisto, predivan park oko bungalova, dobra hrana, pescana plaza, toplo more... ovo sve naravno pod uslovom da imate malo dete kao mi , pa ste trazili idealno mesto za njih. Za one koji bi malo zabave u vecernjim satima bas i nije interesantno, ali je lokacija Gerakinija veoma dobra za obilazak Halkidikija. Obisli smo i prvi i drugi prst, sve je blizu.
 
gudajoka:
Gerakina beach hotel - Sitonija/Grcka. Fenomenalno. Divno. Fantasticno.
Nista posebno luksuzno ali veoma cisto, predivan park oko bungalova, dobra hrana, pescana plaza, toplo more... ovo sve naravno pod uslovom da imate malo dete kao mi , pa ste trazili idealno mesto za njih. Za one koji bi malo zabave u vecernjim satima bas i nije interesantno, ali je lokacija Gerakinija veoma dobra za obilazak Halkidikija. Obisli smo i prvi i drugi prst, sve je blizu.
:D Jel' vide tamo negde one moje Philoxenia bungalows?Mislim da je slicno kao to tvoje-nista besno,vrlo mirno i odlicno polaziste za sve prste,Amuljani,Waterland... :D
 
Vide, vide....
Ti si vec druga koja me pita, izgleda da vas bas dosta ide tamo. To je mestasce odmah do Gerakinija. Imas par barova/restorana i to je to. Pored Philoxenije smo prosli vise puta alli su bungalovi malo iznad puta pa uvuceni u borovu sumicu. Ako idete kolima, super. A ako ne, onda ce vam malcice biti dosadno. Ima predivnih plaza po celoj Sitoniji, obavezno kupanje na Kalogriji bar jednom.
 
:D Pa verovatno ce nas biti jer je cena vrlo solidna...naravno bez kola bi isli negde u civilizaciju,tamo vidim da je pusto- sto volim za bazu,a toliko sam skitnji zaplanirala da moj muz pita sto smo uopste uzimali hotel...Kakvo je more u tom delu,valjda nema one popodnevne trave itd.Koja ti se plaza tamo najvise dopala,sta ste sve obisli...?Ajde malo opsirnije,ne skrtari toliko na recima :-D
 
Kalogrija ti je oko 25 km prema Neos Marmarasu. Imas uz put gomilu predivnih plazica samo treba istrazivati. Nama se ova najvise dopala. 8-)
U Metamorfozisu mozete da rostiljate, ima ogradjen deo sa nekoliko rostilja i decijim igralistem u borovoj sumici.
Na trecem prstu u Pirgadikiji se obavezno jede riba. To je malo ribarsko mesto gde nema turista samo zive od ribarenja i ribljih taverni. Njam-njam :-D
Na Kasandri smo obisli sva veca mesta i meni se svidja Hanioti za vecernji izlazak. Ako imate klince bice im super kafic sa ogromnim igralistem.
U Kriopigiju super plaza pod borovima samo se treba izboriti s krivudavim puteljkom nizbrdo, ali se isplati.
Manje-vise vam je blizu Solun i akva-park. Blizu je i Petralona pecina, nismo bili, ali kazu da je super. Ima i nekih silnih rusevina da se vidi samo sto im treba ubosti radno vreme. Obicno je od 8-14, pa nam nije padalo na pamet da se pentramo po kamenju po najvecoj vrucini.
U Gerakiniju je bilo te morske travulje stalno. Pojavila se nakon jednog kisovitog dana i vise nije ni nestajala. Ali zato na Kalogriji nema ni travcice.
I da, pazite se jezeva :evil: Covek bi rekao da ih nema na pescanim plazama, ali eto... u vodi je kamenje
 
bodzus:
I ja idem u Neos Marmaras pocetkom avgusta... Ajde malo pricajte o mestu... Jel neko bio preko agencije Marmaras? Malo i o agenciji...

Marmaras agencija jekorektna. Vlasnik je Grk Kostas, koji zakupljuje dole pola svih apartmana i hotela pa ih posle preprodaje i drugim agencijama.
To znaci da preko ove agencije mozete u vecini slucaja letovati jeftinije nego preko drugih kada je u pitanju Grcka, a posebno Neas Marmaras po kome je i agencija dobila ime.
U mestu licno nisam bio, ali toliko znam o agenciji.
 
gudajoka:
Vide, vide....
Ti si vec druga koja me pita, izgleda da vas bas dosta ide tamo. To je mestasce odmah do Gerakinija. Imas par barova/restorana i to je to. Pored Philoxenije smo prosli vise puta alli su bungalovi malo iznad puta pa uvuceni u borovu sumicu. Ako idete kolima, super. A ako ne, onda ce vam malcice biti dosadno. Ima predivnih plaza po celoj Sitoniji, obavezno kupanje na Kalogriji bar jednom.
Ljudi, koje agencije vode u ta vasa mesta, posto o njima malo znam i gde mogu da pogledam izgled tih smestaja?
Pitanje vazi za gudajoku i VesnuKS.
Hvala unapred
 
Skorpijice nisam imala pojma do pre dve minute gde ti je to. Bogu hvala na Googlu. Kao sto vidim na mapi to je izmedju Asprovalte i Stavrosa, tj. ni blizu gde smo mi bili. Cak ne znam ni da li to uopste pripada Halkidikiju.
Dobra vest, blizu je Stagire, Arestotelovog rodnog sela. Tamo obavezno otidjite, nama je bilo predaleko.
 
Vratili se pre dva dana iz Nea Kalikaratie, 45km juzno od Soluna. Vreme prelepo, voda topla i cista na svim plazama. Snabdevanje, ljubaznost i gostoljubivost na svakom koraku. Isli smo kolima, pa smo cesto isli u setnju i soping u Solun.
Sam gradic je idealan za porodice sa mladom decom, za tinejdzere nema mnogo mesta za izlazak, osim kafica.
Snabdevanje u Lidlu, Carefour-u (preporucujem!), cene korektne. Skupa je ishrana u restoranima, ali smo nosili nesto hrane i snabdevali u pomenutim trznim centrima, tako da smo fino prosli.
Sreli smo relativno malo ljudi iz Srbije, a raspolozenje su nam pokvarili dva dana pred povratak novi gosti u apartmanu do nas, koji su se ponasali kao da su sami i drali k'o magarci do iza ponoci (svaka druga rec- brate, sine, j... te), uz hitove sisatih pevaljki!
Zanemarimo li poslednje, odmor nam je super prosao i svima toplo preporucujem Grcku!
 

Back
Top