SKIATOS

Bezimeni77

Primećen član
Poruka
573
Uskoro bih trebao na Skiatos i vidim da polako postaje ponovo popularan.
Hajde da zajedno istrazimo sta je sve dobro na Skiatosu i zasto ga treba posetiti.
Bas u njegovoj maloj velicini se i krije lepota koja se moze obici malenim brodom za par sati , na istocnoj strani ostrva smesten je glavni grad SKIATHOS koga krasi velika ribarska luka , leti prepuna brodova i turista!

Istorija ostrva je veoma duga i zanimljiva, godine 478. pre nove ere je bio deo Atinske alijanse, Kasnije okupiran od strane Aleksandra Velikog a zatim i od strane Rimljana . Za vreme Vizantije pao je u zaborav. Posle dugih osvajanja i ratova oslobodjen je 1823 g. od strane lokalnog stanovnista i od tada menja izgled i gradi se svake godine sve vise i danas vazi za kosmopolitsko ostrvo u Grckoj sa daleko poznatim plazama.

KUKUNARIES(SISARKA) Poznata je kao najlepsa plaza u celom regionu. Veoma je posecena u julu i avgustu. Predivna cista voda kao stvorena je plivanje i ronjenje. Odmah do plaze nalazi se senoviti borik gde se moze odmarati na najvecoj vrucini. Niz obale su taverne i mali snack barovi. Suncobrani i lezaljke dostupni su na svim plazama. Pored ove plaza tu su jos i BANANA beach, Agia Paraskevi i Troulos koja je veoma popularna i nalazi se u zalivu TRULOS.


Za pocetak, pitanje za forumase je: Da li je neko bio na Skiatosu i kakvi su utisci?
 
Bila sam na Skiatosu davne 97. I uvek bi se tamo vratila.
Sve je ekstra. Plaze, provod, soping, restorani...
Secam se da su hoteli bili onako, tj ni jedan nije bio bas naj naj, meni su delovali malo staro. Na Skiatos je najbolje ici u sopstvenom aranzmanu,jer tako mozes da nadjes sasvim dobar smestaj za neke relativno normalne pare. Mi smo te 97 placali kucu sa dve spavace , dnevnom, kuhiniom i kupatilom 100 dm dnevno, a moglo je da spava 6 ljudi.
Menjali su nam peskire na 3 dana i posteljinu na 7. Bila sam tri nedelje i super mi je bilo.
Ono sto se nudi po agencijama , gledala sam kontikijev aranzman , je staro i skupo , tako da se ne treba bas paliti na to. Skiatos ima savrsen prevoz po ostrvu, na svakih 5 min ide bus tako da vam renta car nije neophodan ali ko zeli ima i to.
Koliko se secam ceo Skiatos je dug svega 12 km tako da je sve na dohvat ruke. Ima tematsklih plaza...za mlade , za babe, za nudiste , za zaljubljene parove , cak i za gay parove.

Samo za svaki slucaj na Skiatos treba ici sa debelim novcanikom ili punom karticom love...Niakd se ne zna ... tamo dolaze i jaaaaaaaaaaaako bogati ljudi a tada se cene u gradu naglo povecavaju. A ko garantuje da nece doci bas kad ste vi tu?

Pozdrav
Poljubite Skiatos za mene!!!!!
 
Hvala Mirka (& Comi).
Nazalost, iz odredjenih razloga je Skiatos otpao, tako da ga odlazemo za iducu godinu.
Ako neko ima jos neko iskustvo, ne bi bilo lose da ga napise.
 
Bezimeni77:
Hvala Mirka (& Comi).
Nazalost, iz odredjenih razloga je Skiatos otpao, tako da ga odlazemo za iducu godinu.
Ako neko ima jos neko iskustvo, ne bi bilo lose da ga napise.

Sad sam tek video temu,pa evo mojih iskustava...

Bio sam na Skiatosu 2000.godine,preko Kontikija,hotel Arko na plazi Agia Paraskevi...Mali hotelcic,nista extra,ali cist,sa bazenom,gazda koji obozava Srbe...Nazalost,vidim da ovog hotela vise nema u ponudi...

Sta reci o Skiatosu? Vrh ljudi,majke mi! Sve-odmor,plaze,nocni zivot...Neko je spomenuo plazu Kukunaries,stvarno je kao na filmu,more perfektno,tu su i skuteri,"banane",padobrani(obavezno probajte) za one koji zele aktivan dan na plazi...A sta da vam kazem za plazu Lalaria,osim da je Kukunaries za nju Ada Ciganlija...Beli kamencici svi identicne velicine i pesak kao brasno,talasi,belina na sve strane,znaci ako postoji raj na zemlji,to je ova plaza...Nazalost,sa kopna je nemoguce doci na plazu,jedino brodicem uz propisano zadrzavanje ne duze od dva sata... Mi smo obilazili i neka susedna ostrvca(Alonisos i Skopelos),sve vreme pratili su nas delfini.
Skiatos je toliko mali da mozete da ga prepesacite za dan. Neko rece za buseve,stvarno extra idu,a sve je blizu,tako da s kraja na kraj ostrva stizete za pola sata.
Nocni provod je jednostavno receno-vrh!!! Znaci,klubovi,diskoteke,nenormalni sankeri koji djuskaju po sanku,pale baklje,lome tanjire...ma tu atmosferu treba doziveti!Ima mesta gde je iskljucivo grcka mjuza,preporucujem klub "Scuna",gde je "ziva" muzika,devojke posipaju laticama ruze itd,ali je jezivo skupo bilo(bar tada),flasa vina 0,75l bila je oko 100 dm...Inace je sve vrlo skupo za nase pojmove,secam da su **** u kaficu bila oko 7-8dm sto je u to vreme bila jaka cifra...

I na kraju:ljudi,ko god moze neka ide na Skiatos,pogotovo mladi,jer imaju sve na relativno malom prostoru...Da,i probajte pice "Sambuka" u kaficu "Korner"...
 
Septembar 2001. Extra. Fenomenalne plaze, kao sa egzoticnih ostrva, odlicna zabava, pubovi, vecere u malim restoranima na stepenistu, voznje malim belim dzipovima, super ljudi koji dolaze
 
Hvala svima na opisima.
Znao sam da je primamljivo.
A procackao sam jednu turu 7+7 dana u septembru sa punim pansionom za 800 evra, a ukljucuje kupanje na nekoliko ostrva, ukljucujuci i Skiatos, 7 dana brodom, 7 smesteni u apartmane. Mozda na taj nacin vidim Skiatos, mada cu sigurno sledece godine ici tamo makar van sezone, npr. u junu.

Naravno, ako je jos neko bio, pogotovo u poslednje vreme, neka napise i svoje iskustvo, sto vise informacija, to bolje...
 

Back
Top