and1 mix tape

And1 je vise zajebancija neko prava kosarka, gledao sam ih u Pioniru u oktobru prosle god kada su bili. Mislim da nema pravog kosarkaskog fana a da nije to gledao, ima dosta tih delova. Tipicno za camuge, ona njihoca zajebancija da se izivljavaju i zezaju. Sve u svemu ludnica :)
 
Ajmo malo da pomenemo i loš uticaj AND1 ekipe. Nemojte pogrešno da me shvatite, imam njihove kasete(tj DivXeve) i bio sam prošle godine u parteru Pionira kad su došli (a iz Niša sam), dakle mislim da su OK.

Problem je u klincima koji ih gledaju i misle da je to pravi način da igraju basket. U mom kraju nema srednjoškolca koji izlazi na teren a da mu se igra ne svodi na pokušavanje njihovih finti. Za mene koji sam odrastao gledajući AirJordana to je neshvatljivo - ne vladaju osnovnim elementima igre (nemaju šut, pregled igre, prodor na obe strane, ne umeju da se postave za skok, NE ASISTIRAJU i NE IGRAJU ODBRANU?!?) ali znaju da provuku loptu protivniku kroz noge na 5 načina i da mu je odbiju od glave. Rekao bi čovek da bar znaju da driblaju, ali je većina tih driblinga beskorisna, a osnovne tipa krosover (korisni) i roling su im viša matematika.

Je li problem u njihovim glavama ili u tome što pravih košarkaških idola više nema? Interesuje me vaše mišljenje
 
Problem je u napaljenosti klinaca koji misle kad napravi neku fintu da su baje. Ali sta te briga. Ti na to ne mozes da utices. Mozes da izadjes na teren i da ga pokupis sa 15 razlike i onda mu kazes "mali prvo nauci kosarku pa tek onda finte"
JA sam trenirao kosarku u Zvezdi. Ja sam poceo da se bavim fintama tek posle par godina treniranja kad sam znao kako se igra kosarka. Sadasnji klinci misle da su popili svo znanje ovog sveta i da su majstori kosarke jer umeju potpuno beskorisno da provuku loptu izmedju nogu kad idu na dvokorak. I ja to znam da uradim pa nikad u basketu nisam uradio. Neka malo lupe glavom u zid i kad pocnu da gube od iole pametnijih ekipa malo ce se zapitati. Imao sam prilike da vidim takve klince na teranu i cim pocnu da gube neko iz njihove ekipe odmah kaze "batali ta s*anja i kreni da igras ozbiljno"
 
Potpuno se slažem, ovde dobijem 9 od 10 partija i to čisto na šut sa poludistance (i pick'n'roll koji mogu da odigram sa ukupno 3 čoveka u kraju), trojku šutnem jednom u 5 partija. Onda se oni demorališu tipa "pa ti ne promašuješ kako da igram protiv tebe". E tad ide ono tvoje "nauči da igraš pa onda mangupiraj" uz osmeh naravno :)

P.S. Loša strana je da sve manje imam želju da izađem na basket, ubiju ti uživanje u igri - jednostavno nije zanimljivo. To je i razlog što sam pitao, verujem da je svuda slično
 
Zaboravio sam da pomenem da pokušavam da ih izvedem na pravi put, imam na DivXu Jordanove tekme i dokumentarce pa im to kopiram videću da li ima nekog efekta (u tom slučaju pustiću belu mandarinsku bradicu i teraću ih da me zovu "sensei":)).

Stvarno šteta što taj čovek nije mogao da igra još jedno 50 godina verujem da mi ni tad ne bi dosadio.

Naravno, ponavljam da nemam ništa protiv AND1
 

Back
Top