Da li vam se svidjaju doktori?

razmisljalica:
Ej, Aco, nije bre sve u parama!

A i postoje privatne ordinacije, tezgice, zahvalni pacijenti... 8-)

Cek da vidim ovako jedan mladi biznismen pocne sa 20 god biznis sa 24 vec ima pare.

Doktor:

5 god studija + 2 godine rad u opstoj praksi + specijalizacija (u koliko zeli da zivi lepo) 4 god. Ukupno 11 godina rada. Da se dokaze i pocne da zaradjuje priblizno onoliko koliko zaradjuje onaj mladi biznismen sa 24 jos 10 godina prolivanja znoja. Ukupno da napravite doktora koji dobro zaradjuje treba 21 godina rada i pisanja krvi. Tako da prvu lovu moze da ocekuje (dobru) tek sa oko 40 :) Tuzno ali istinito. Medicina je mnogo zajebana stvar, ja ne bi imao zivaca. Do 40 te godine da se skolujem i da rintam tako ko konj da bi sa 40 osetio prvu pravu kintu. Bezi bre.

Stomatologija je bolja, zavrsis i vec sa nekih 29-30 mozes da osetis prvu pravu lovu ako si dobar.
 
AcaBg82:
Cek da vidim ovako jedan mladi biznismen pocne sa 20 god biznis sa 24 vec ima pare.

Doktor:

5 god studija + 2 godine rad u opstoj praksi + specijalizacija (u koliko zeli da zivi lepo) 4 god. Ukupno 11 godina rada. Da se dokaze i pocne da zaradjuje priblizno onoliko koliko zaradjuje onaj mladi biznismen sa 24 jos 10 godina prolivanja znoja. Ukupno da napravite doktora koji dobro zaradjuje treba 21 godina rada i pisanja krvi. Tako da prvu lovu moze da ocekuje (dobru) tek sa oko 40 :) Tuzno ali istinito. Medicina je mnogo zajebana stvar, ja ne bi imao zivaca. Do 40 te godine da se skolujem i da rintam tako ko konj da bi sa 40 osetio prvu pravu kintu. Bezi bre.

Stomatologija je bolja, zavrsis i vec sa nekih 29-30 mozes da osetis prvu pravu lovu ako si dobar.

Ma, Aco, ovo nije finansijska analiza, vec analiza privlacnosti belog mantila na suprotni pol. Mozda da se zabavis razmisljanjem da li su ti doktorke privlacne? :razz: (znaci, ne govorimo o novcu!)
 
Mene su ranije bas privlacili muskarci lekari, bilo je neke carolije u samom pozivu; verovatno sam ih dozivljavala kao humaniste, zastitnike...Ta iluzija se rasprsila cec kada je moja generacija upisivala fax. Danas sam poslovno upucena na njih, i posmatram ih kao i ostatak muske populacije
 
razmisljalica:
marina.c:
Doktori me nikad nisu privlačili...Možda zato što dobro znam tu felu...možda zato što nisam med. sestra... ;)

A zasto su privlacni med. sestrama?

Vidi ovako kod nas lova igra u Srbiji veliku uloga, mladi doktor od 25-30 god retko da ima da ponudi nesto s obzirom da najcesce rinta u opstoj praksi za bednu platu. Obicno kad devojci u kaficu kaze da je doktor ona kiselo kaze "pa lepo" sto u prevodu znaci "bedni puz golac" na zalost ali je tako.
 
AcaBg82:
Cek da vidim ovako jedan mladi biznismen pocne sa 20 god biznis sa 24 vec ima pare.

Doktor:

5 god studija + 2 godine rad u opstoj praksi + specijalizacija (u koliko zeli da zivi lepo) 4 god. Ukupno 11 godina rada. Da se dokaze i pocne da zaradjuje priblizno onoliko koliko zaradjuje onaj mladi biznismen sa 24 jos 10 godina prolivanja znoja. Ukupno da napravite doktora koji dobro zaradjuje treba 21 godina rada i pisanja krvi. Tako da prvu lovu moze da ocekuje (dobru) tek sa oko 40 :) Tuzno ali istinito. Medicina je mnogo zajebana stvar, ja ne bi imao zivaca. Do 40 te godine da se skolujem i da rintam tako ko konj da bi sa 40 osetio prvu pravu kintu. Bezi bre.

Stomatologija je bolja, zavrsis i vec sa nekih 29-30 mozes da osetis prvu pravu lovu ako si dobar.

Dragi Aco,5 godina studija+4(u proseku) godine spec+ 2 godine subspecijalizacije+magisterijum...sve za neku bednu platu od 40-tak hiljada( sa sve dežurstvima)!!! Ovo ja sve na osnovu svog dosadašnjeg školovanja. A, učim i dalje stalno-kroz razna usavršavanja...A, mož me jbat ko stigne(od rodbine, pacijenata,direktora).Figurativno,naravno!
Za stomatologe nisi u pravu.Znaš li nekog ko će otići kod mladog stomatologa,koji samo što je završio fakultet i tata mu otvorio ordinaciju...Jok, brate, i ja idem privatno al kod kolege koji je ispekao zanat...

A,što su doktori fela...??? PROMISKUITETNI SU... :lol: :lol: Što i ne mora da bude loše,za njih naravno...Za ostale -pogubno(sestre, pacijente, venčane žene...) ;) ;)
 
A da sam musko nikada u zivotu ne bih bila sa nekim ko me voli zbog mojih para!!!

To je nenormalno!

Osoba puna para koja se okruzi onima koji je vole zbog tih istih para je u velikom problemu. Znaci, ostace sama kada ostane bez cvonjka. A u zivotu je sve moguce, i kolo srece se okrece. Danas imas, sutra nemas... Tako to obicno ide.
Ma, da imam milione bila bih svesna da to nije vecno. Takve, propadljive stvari treba da budu nesto sto ti je usput (naravno da je vazno, ali samo zato da bi mogao da ostvaris neke svoje snove), ima vaznijih i vrednijih stvari u zivotu!
 
marina.c:
Dragi Aco,5 godina studija+4(u proseku) godine spec+ 2 godine subspecijalizacije+magisterijum...sve za neku bednu platu od 40-tak hiljada( sa sve dežurstvima)!!! Ovo ja sve na osnovu svog dosadašnjeg školovanja. A, učim i dalje stalno-kroz razna usavršavanja...A, mož me jbat ko stigne(od rodbine, pacijenata,direktora).Figurativno,naravno!
Za stomatologe nisi u pravu.Znaš li nekog ko će otići kod mladog stomatologa,koji samo što je završio fakultet i tata mu otvorio ordinaciju...Jok, brate, i ja idem privatno al kod kolege koji je ispekao zanat...

A,što su doktori fela...??? PROMISKUITETNI SU... :lol: :lol: Što i ne mora da bude loše,za njih naravno...Za ostale -pogubno(sestre, pacijente, venčane žene...) ;) ;)

Znam neke ljude koji su pre 20 i kusur godina odma po zavrsenom fakultetu otvorili ordinacije i trenutno su najbolji privatni stomatolozi kod nas :) Od drzavne prakse su videli hmmmm 1 god staza.

A PROMISKUITETA sto se tice...da volim pojedine pacijentkinje :) volim :) a i sestre :) i to vec ovako ne ispecen sta ce tek biti kad se ispecem :), da mi prstici po nekad zagrebu po nekom kartonu i broju telefona zagrebu :) tacno je to
 

Back
Top