Tumač snova

Kao prvo da napomenem ne verujem da snovi bilo sta predskazuju. Nisu nagovestaj buducnosti vise ponovno prozivljanje nekog starog iskustva, konflikta itd (in my humble opinion :wink: )
Elem, to cut the long story short, ja cesto sanjam da letim. Verovatno postoji objasnjenje u psihologiji zasto bas letim u svojim snovima, pa ako neko ima ideju o tome, bice mi drago da je saslusam...hmmm procitam :D
E, da umalo zaboravih, da li je moguce da neko zna da sanja u momentu sanjanja :?: Nisam sigurna ali mislim da se meni to dogadja :?
 
to mi se bas cesto desava da sanjam da sanjam cudan osjecaj zar ne...

ja vjerujem u snove uvijek mi predvide buducnost kad sam god sanjao je**nu zmiju morao sam se sa nekim pobit to je neizbjezno
cesto sanjam mrtve ljude na koje nikad ni ne pomislim dak sam budan svasta ti menei doje na san to je cudo jedno...
 
SLOBODNA:
bas bi volela da znam sta drugi ljudi sanjaju
sta vam snovi donesu ... da li je istina da ima osoba koje uopste nesanjaju ??
U POSLEDNJE VREME GONE ME NEKE DIVLJE ZVJERI :lol: I CITAM U SANOVNIKU KAZE OVAKO I TO PO FROJDOVOM TUMACENJU.
-mozda sam se poneo prema nekom kao obicna zivotinja
SAD PO NEKOM DRUGOM TUMACENJU
-omiljeni ste u svojoj okoliNI
HM :lol:
 
OOO ja itekako vjerujem da snovi nešto znače i to čisto iz ličnog iskustva.Evo recimo čisto jedan primjer iz ljubavnog života,ustvari više njih...Sanjala sam sebe kako bježim od nekoga i na kraju padam u zagrljaj mojoj tadašnjoj simpatiji(zvuči jeftino i ofucano znam al istina).Onda smo se zabavljali pa je ispalo da smo na kraju ostali samo prijatelji.Onda je moja najbolja drugarica sanjala kako se zabavljam s jednim momkom al smo se ganjali nešto duže vremena što se poslije ispostavilo tačno. :wink: I tako ide ova previše nestvarno da bi se vjerovalo priča al mene boli.Ko hoće da vjeruje nek vjeruje.Sinoć sam opet sanjala nešto slično(takođe previše predivno da bi se čak i sanjat moglo) i molim Boga da bude i kao prošla dva puta...
 
I još nešto i meni se desilo da sanjam a da sam svjesna da sanjam...i to više puta.Drug moj sanjao kako ja i moje 2 drugaric stojimo s cigartom u ruci i pušimo i nakon jedno 10-ak dana...čik pogodi šta se desilo i to baš mi koje je sanjao.
 
O da,sanjam skoro svake noci,neki put su ti snovi posledica dnevnih aktivnosti,a neki snovi zaista nesto govore.Npr.imam par snova koji se ponavljaju i za koje vec znam sta znace.
Jeste li vi doziveli ono *vec vidjeno*?Ja jesam.Nekoliko puta mi se desilo da sam neke situacije i kadrove iz zivota vec videla-ali u snovima.
I da,par puta sam dok sam sanjala znala da je to samo san i da ce se sve to zavrsiti kad se budem probudila...zvuci ludo,al stvarno je tako
 
Ja sinoc sanjala jedan san. Ukratko. Kao treba da se udam(u stvarnosti me momak zaprosio i treba da mu odgovorim), medjutim da dan vencanja ja placem i govorim gostima da ne zelim. Medjutim pojavljuje se drugi djuvegija, i njega odbijam(U stvarnosti postoji jos jedan momak koji me je zaokupirao i zeli vezu). Da ne duzim, nakon celog tog dogadjaja ja zovem drugog i kazem mu da ga volim, e tu sam se probudila.... Zna li neko sta znaci sanjati SVADBU ili sta znaci ovaj moj san?
 
... po mom misljenju, sanovnici nisu uopste pouzdani... U njima se tumace reci i situacije, ali globalno, za svaku osobu isto... sto nije logicno... Svaka osoba je posebna i svako u svojoj podsvesti drugacije reaguje na neke situacije...

Treba da razmislis sta za tebe znaci svadba uopste, treba da realno razmislis o tome koga volis, zbog cega volis, ali bez potpitanja tipa: ,,Sta ce on reci na to? Sta ce drugi reci?'' Budi iskrena prema sebi i verovatno ces ukapirati neke stvari... poz...
 
cao!ZEMLJOTRES,ako cujes i svó njegovo brujanje znaci nesto ce se od velike vaznosti desiti.kako si ga dozivela takav bi dogadjaj usledio(dobar ili los).da bi se jedan san protumacio potrebno je dosta toga:POL,godine,da li si udata,tvoj zivot ukratko,problemi....itd.inace,znaj da zemljotres po svojoj simbolici predkazuje nesTo od vece vaznosti u tvom zivotu(PAD ili nesto u poz.smislu).povezi to sa onim sto te jako muci(O CEMU STALNO RAZMISLJAS):DOCI CE DO NEKIH VELIKIH PREOKRETA,recimo
 
Mnogo ti hvala na odgovoru, kb. Pozdrav, neudata dipl.ing.27godisnjikinja.


kb:
cao!ZEMLJOTRES,ako cujes i svó njegovo brujanje znaci nesto ce se od velike vaznosti desiti.kako si ga dozivela takav bi dogadjaj usledio(dobar ili los).da bi se jedan san protumacio potrebno je dosta toga:POL,godine,da li si udata,tvoj zivot ukratko,problemi....itd.inace,znaj da zemljotres po svojoj simbolici predkazuje nesTo od vece vaznosti u tvom zivotu(PAD ili nesto u poz.smislu).povezi to sa onim sto te jako muci(O CEMU STALNO RAZMISLJAS):DOCI CE DO NEKIH VELIKIH PREOKRETA,recimo
 
Eto mene. Imam jako živopisne snove, sanjam svaku noć, ali ne pridajem tome toliku važnost. ALI, noćas sam sanjala nešto što je ostavilo jak utisak na mene, a to je zmija ispred moje porodične kuće, ali ne ona opasna i otrovna već tzv. zmija čuvarkuća (postoje u Dalmaciji, tretitaju se kao deo kuće, ne napadaju, ali se nikako ne ubijaju jer se smatra (ili smatralo) da su zaštitnice doma. Sanjala sam baš takvu zmiju, mirnu ispred praga kuće. Pretpostavljam tumačenje, ali me zanima tvoje.

I još nešto- stalno sanjam vodu, u bilo kakvom obliku (potok,jezero, more...) i uglavnom ima pozitivnu konotaciju u snu. Nikad poplave, bure ili neka šteta od toga. Ali godinama mi se voda provlači kroz snove, čak i kada nije ni od kakvog značaja za dešavanja u snu. To bi trebalo da znači...?

Pozdrav.
 
cao!NAJBOLJE JEDAN SAN MOZE PROTUMACITI BAS TA OSOBA KOJA JE I SANJALA SAN.ljudi koji tumace oni mogu pripomoci ako nesto i nije bas najjasnije u snu.itd itd...nego,zmija mi svi znamo sta znaci ali ovoga puta moze znaciti da imas nekog "JAKOG"zastitnika koji ti zeli ili ti vec pomaze.ovaj simbol je dosta jak i mislim da se namas cega bojati.kad ti zatreba neka pomoc-DOBICES JE!voda...voda je simbol zivota!DOSTA JE ZIVOTA U TEBI!MISLIM DA SI DOSTA JAKA OSOBA.sve je ok.i kad nastanu problemi lako ce se resiti.pozdrav!
 
Hvala na odgovoru!!!!!!!

Za zmiju u snu sam danas, kad sam nekom ispričala san, čula da pretstavlja falusni element, tako da mi je na neki način bilo jasno zašto sam je baš tako sanjala (živim sama sa majkom, izašla iz duge veze, što vuče za sobom pomalo osećaj nezaštićenosti). Kad sam povezala stvari bilo mi je stvarno neverovatno šta mozak može da iskonstruiše dok spavamo. Priču o toj zmiji "čuvarkući" sam čula davno i ne pamtim da mi je ikada padala na pamet. Ali, eto dok sam sanjala mozgić je sve lepo povezao. Potreba za muškom zaštitom.

A što se vode tiče, hvala na tumačenju, mada sam je ja uvek povezivala sa emocijama tj. potrebom da budem voljena. Pa i to je znak života.

Veliki pozdrav!!!!!
 
Ima jedan san koji sanjam vec godinu, dvije..Uglavnom,ulazim u neku radnju u kojoj se prodaju mindjuse i biram.Zidovi su puni mindjusa..Ja trazim PLAVE mindjuse,onako,kao od stakla,da sijaju...Ne znam sta to znaci al vjerovatno znaci nesto cim ga cesto sanjam.To me pomalo i opterecuje.
Unaprijed zahvalna svim raspolozenim *komentatorima*.
 

Back
Top