kako da skinem fleke

maša

Zainteresovan član
Poruka
300
Molim vas ako znate lek pomagajte. Naime imam jednu jedinu uspomenu iz detinjstva a to je lutka beba (Vilijam), koju čuvam kao oči u glavi jer me jedino za nju vezuju neke lepe i ružne stvari (inače nisam tip koji išta čuva čak štaviše sve bacam,nisam emotivac bar kad su stvari u pitanju ali NJU mnogo vollim) i mm je skoro dao nekom detetu da se igra sa Vilijamom i uz to dao detetu flomaster i hemijsku olovku a dete ima jednuipo godinu i možete misliti na šta liči moja lutka.Probala sam aceton, ovaj novi ljubičasti cif, domestos, aće, vim za šporet, sudomil, hidrogen 12% i ništa. Čime bih mogla da skinem hemijsku olovku sa gumene lutke.Help me, pleaces
 
Не знам. И најскупља барбика моје ћерке је тако страдала првог дана по добијању...и ништа није вредело...на крају сам турпијицом за нокте мало остругала површину барбикиног лица....и мало је боље, али није више као што је била!
 
i ja sam planirala da je odnesem na hemijsko al me malo blam.Ajd probaću i arf i veniš ali sumnjam evo ga mm usmrde mi celu kuću uzeo čovek benzin i razredjivač, seo na wc šolju i riba, morala sam da pravim promaju da se malo izluftira ali ništa nije uspeo da skine tako da sumnjam da će bilo koji abraziv pomoći. Ako znate još koji lek javite, ako ništa sutra je nosim na hemijsko. Pozdrav
 
arf je definitivno isto što i cif.................sad sam probala i njega i 96% alkohol i NIŠTAAAAAA. A šta mislite da je stavim u veš mašinu????Do koje temperature bi smela da idem?????
 
Mislim, da je bezveze, da je stavljas u ves masinu. A da je prokuvas? :roll: :lol: :lol: A da probas sa sapunom za skidanje fleka?? Ima neki Ajax ok je ili neki drugi nema veze....probaj opal za ciscenje tepiha....ma nemam pojma....zaboravila sam cime smo skidali fleke sa lutke. Bio jedan proizvod jos kad smo bili u jugi...ebga ne znam koji.. :roll:
 
ne može na hemijsko, lepo ja kažem da me je blam da je nosim tamo a neki odmah atak na mene.......nosila sam je i svi me ljudi na hemijskom gledali onako malo čudno, kao nikada nisu imali lutku na hemijskom i kažu da bi morali da je stave u mašinu i odrade ceo proces ali mi ne garantuju kakva će biti po izlasku iz mašine. Čak sam i zvala telefonom neku firmu koja prodaje mašine za hemijsko čišćenje i vrše obuku ljudi za rad u hem.radnjama i oni su mi isto onako zbunjeni rekli da nikada nisu imali iskustva sa lutkama i kada sam im rekla čime sam sve probala da skinem i nisam uspela onda su mi onako sigurno rekli da i oni ne mogu pomoći. Probala sam turpijom za nokte kao što mi je helen rekla i hoće ali ostaje onako malo poderano ali nije strašno. Izgleda da je to zaista jedino rešenje. Hvala svima na savetima
 
@ masa

Ne verujem da ces uspeti, ja nisam.. a isti slucaj je bio i probala sam sve moguce.. jednostavno, nece da se skine, samo je ubledelo.. dusa me boli kad vidim one plave strafte od flomastera..:(

@ srdjan

Ja ne razumem.. jel si jastuk umazao mastilom.. ili si mastilom umazao novcanicu?
 
Molim vas ako znate lek pomagajte. Naime imam jednu jedinu uspomenu iz detinjstva a to je lutka beba (Vilijam), koju čuvam kao oči u glavi jer me jedino za nju vezuju neke lepe i ružne stvari (inače nisam tip koji išta čuva čak štaviše sve bacam,nisam emotivac bar kad su stvari u pitanju ali NJU mnogo vollim) i mm je skoro dao nekom detetu da se igra sa Vilijamom i uz to dao detetu flomaster i hemijsku olovku a dete ima jednuipo godinu i možete misliti na šta liči moja lutka.Probala sam aceton, ovaj novi ljubičasti cif, domestos, aće, vim za šporet, sudomil, hidrogen 12% i ništa. Čime bih mogla da skinem hemijsku olovku sa gumene lutke.Help me, pleaces

96% alkohol?
mada gumene lutke upijaju, da se tako izrazim, sve te olovke..... da je od plastike radilo bi bilo sta....stvarno nemam pojma, al udji u neku radnju za hemijsko ciscenje pa pitaj njih
 

Back
Top