Koliko cesto idete kod ginekologa?

devojka_bgd

Primećen član
Poruka
772
Iznenadjena sam koliko devojaka inace uopste ne posecuje ginekologa, ili cak nikada nije islo,ili se plase...
Ja idem redovno,kazu trebalo bi barem jednom godisnje a pozeljno je i u sest meseci..
Sve u svemu pitanje je sta vi mislite o tome, i da li ga posecujete jedino kada vas problemi nateraju?:?
 
:oops:Pre nepunih godinu dana isla sam i cesce nego sto sam zelela jer sam sumnjala da sam u drugom stanju. Bilo mi je vrlo neprijatno. Zaista mi je to neprijatno iskustvo. Sav onaj strah i sve u vezi sa tim, bas onako ponizavajuce. Tad sam rekla da cu ici bar dva puta godisnje. To je za zene i emancipovane zenske osobe ne treba da se stide od odlaska kod ginekologa. Kako od tada nemam odnose, a ni neprijatne pojave nisam vise isla.
 
kad bi mogli da budu malo prijatniji, da ne guraju metalne sprave PRE nego sto se opustim, kad me ne bi sacekivali sa recenicom "sta, trudna si?" i kad ne bih svaki put posle ginekologa imala osecaj da sam silovana verujem da bih isla cesce nego sto idem sad.

ima li neko nekog dobrog drzavnog ginekologa da mi preporuci????

na 6 meseci je sasvim dovoljno, cini mi se....
 
anakin:
kad bi mogli da budu malo prijatniji, da ne guraju metalne sprave PRE nego sto se opustim, kad me ne bi sacekivali sa recenicom "sta, trudna si?" i kad ne bih svaki put posle ginekologa imala osecaj da sam silovana verujem da bih isla cesce nego sto idem sad.

ima li neko nekog dobrog drzavnog ginekologa da mi preporuci????

na 6 meseci je sasvim dovoljno, cini mi se....
Hm..razumem te....meni u tim momentima pomaze misao da mi je MOJE ZDRAVLJE bitnije....ponekad zauzmem i arogantan stav....zavisi od osobe!
 
Sto se vise uplasis,to su ti misici stegnutiji,to vise otezava pregled i doktoru i zeni koja je na stolu jer nju boli a on zbog stegnutosti ne moze nista da opipa.I onda je vrlo verovatno da cete iznervirati doktora,e sad da li je arogantan to ne znam.
Caka je u disanju,kad legnete na krevet disite ali tako da disanjem odizete i spustate misice stomaka,to ce opustiti i vas i vas stomak.Ginekoloski pregled uopste ne mora biti niti bolan niti neprijatan izuzev ako nije u pitanju teska upala u tom slucaju kako god uzmes bolan je.
 
Mislim da je redovna kontrola neophodna. ja sam jedna od onih koja do dvadesetseste nije isla, kao nista mi nije, i nista ne moze da mi bude :!: , ali kada sam prilikom jednog sistematskog otisla, otkrili su mi sve i svasta, od tada idem skoro svaki mesec :( .Ali opet imala sam srece. zato devojke, pronadjite pravog lekara i idite redovno, recimo moj lekar je zena. Neprijatno jeste, ali ona je puna razumevanja.
 
dr:
Sto se vise uplasis,to su ti misici stegnutiji,to vise otezava pregled i doktoru i zeni koja je na stolu jer nju boli a on zbog stegnutosti ne moze nista da opipa.I onda je vrlo verovatno da cete iznervirati doktora,e sad da li je arogantan to ne znam.
Caka je u disanju,kad legnete na krevet disite ali tako da disanjem odizete i spustate misice stomaka,to ce opustiti i vas i vas stomak.Ginekoloski pregled uopste ne mora biti niti bolan niti neprijatan izuzev ako nije u pitanju teska upala u tom slucaju kako god uzmes bolan je.

Uhh:(. Kakve su to upale da bole samo na dodir? :( ..Mislim, mogu da pretpostavim..
Uvek je na pregledu i prisutan strah shta ce lekar da kaze, tj. da nadje.. Nekako mi se cini da ne bi trebalo tako lako da se iznerviraju zbog stegnutosti pacijenata, maltene s vrata.. I da bi mozda trebalo da razmisle i o drugom pozivu .
 
Ma ok,ali da ne pocinjem opet pricu o tome da nam je zdravstvo u raspadu.Hvala bogu ima i onih strpljivih doktora a ima i onih drugih.Vazno je ici redovno,u tom slucaju ne moze bog zna sta da ti otkrije.Naravno ako posecujes ginekologa bar 1 u 6 meseci.
 
dr:
Ma ok,ali da ne pocinjem opet pricu o tome da nam je zdravstvo u raspadu.Hvala bogu ima i onih strpljivih doktora a ima i onih drugih.Vazno je ici redovno,u tom slucaju ne moze bog zna sta da ti otkrije.Naravno ako posecujes ginekologa bar 1 u 6 meseci.
Hm, slazem se, mada bi definitivno bilo lepo kad bi doktori imali strpljenja onoliko koliko ti na ovom forumu, npr. Mnogo je vishe nervoznih, neugdnih..no dobro ,to je samo moje iskustvo..
 
Bila sam jednom na ginekoloshkom pregledu u drzavnoj bolnici, i sva se zgrchim kada ga se setim. Bolno i neprijatno iskustvo.
Od tada idem u privatnu ordinaciju i jako sam zadovoljna.
Jeste da platim dosta... ali isplati se. Ja josh uvek imam problem sa opushtanjem ali lekar ima strpljenja samnom.
Dobro... i dalje se sva najezim kada treba ici na pregled. Ali sada se ne jezim zbog samog pregleda, jer to vishe nije traumatichno.... vec zbog onog rachuna koji mi sleduje posle pregleda...
:roll: :roll:
 
Kao drzavni lekar moram samo da dodam,da toliko para ostavis u drzavnoj ordinaciji i tamo bi svi bili nasmejani i strpljivi.
Da se ne lazemo velika vecina doktora koja radi u privatnim klinikama pre podne radi i u drzavnoj ustanovi,ali kad zna koliko ce para dobiti onda moze biti strpljiv pa da mu sednes na glavu.A oni koji zive samo od plate,ne branim ih samo komentarisem,nije cudo sto ne jedu pacijente od nervoze.Znam to nije opravdanje ali ne moze se ziveti od humanosti.
 
dr:
Kao drzavni lekar moram samo da dodam,da toliko para ostavis u drzavnoj ordinaciji i tamo bi svi bili nasmejani i strpljivi.
Da se ne lazemo velika vecina doktora koja radi u privatnim klinikama pre podne radi i u drzavnoj ustanovi,ali kad zna koliko ce para dobiti onda moze biti strpljiv pa da mu sednes na glavu.A oni koji zive samo od plate,ne branim ih samo komentarisem,nije cudo sto ne jedu pacijente od nervoze.Znam to nije opravdanje ali ne moze se ziveti od humanosti.

Sve je to meni jasno...
Ja zaista poshtujem drzavne lekare. Ne kazem da su oni manje stuchni od privatnika...
Nailazila sam na predivne lekare u drzavnim bolnicama, ali ovde sam pisala konkretno o ginekologu.
Na ginekoloshe preglede idem u privatnu ordinaciju, dok kardiologa, stomatologa... posecujem u drzavnoj bolnici.
Nije mi bila namera da se iko oseti uvredjenim, niti da se stekne utisak kako podcenjujem drzavne lekare.
:roll:
 
ne znam kako ostalima ali ja vise volim ginekologe muskarce.imam osecaj da su nezniji(bar sa mnom)a zene kao da me mrze pa gurnu ono gvozdje sto bezosecajnije,jednom sam pala u nesvest(imala sam upalu jajnika a ona navalila kao luda)i tek kad je videla da sam pala u nesvest onda promenila dijagnozu i napisala da moram da ostanem u bolnici
 

Back
Top