tumor

L

linga

Gost
Otrkiven mi je tumor na dojci ali srecom benigni. medjutim ne znam da li to moze da ima kasnije posledice ili rizik na maligni tumor, ako neko ima iskustvo ili zna nesot o tome, molim vas da mi napisete
 
Ja sam imala benigni tumor na dojci prosle godine i rekli su mi da moram na operaciju za tri nedelje.Medjutim, kako je moja mama obolela od zlocudnog tumora, ja sam znala kako treba da se postavim u datoj situaciji.Presla sam istog dana na potpuno vegeterijanstvo, jela sam samo sojine proizvode, biohleb, razani hleb, sveze povce, supice od povrca, variva bez mesa, pila puno zdrave tecnosti(prirodno sam cedila sokove iz voca i pila ih bez dodatnih secera)Postoje razni bio proizvodi pa se mozes o njima raspitati u prodavnicama zdrave hrane ako odlucis da probas moj metod.Ja na kraju nisam operisana jer nije bilo sta da se oiperise!A kada sam primetila da imam 'nesto' na dojci, bilo je veliko i crveno i videlo se ........Uplasila sam se, naravno.
Kako zelis, meni je uspelo.Da li samo vegeterijanstvom ili i snagom volje da bih dokazala svima koji mi nisu verovali da cu uspeti, a nije skoro niko, ne znam.............
Javi se, da znam sta se desava dalje sa tobom.
ps:ovaj tumor nema veze sa zlocudnim i nikada ne moras dobiti zlocudni ako ovaj sada imas.
PS: inace je ovako se hraniti neko vreme, dobor za liniju:)
Ja sam se tako hranila sest meseci.
SRECNO!
 
Ja sam imala tumor(benigni) u predelu ramena.Pojavio mi se u drugom razredu srednje skole(sad imam 22 god).Prvo je bilo velicine graska a posle se povecavalo,posto nisam mislila da je ozbiljno odlagala sam posetu kod doktora,sve dok nije dostiglo velicinu oraha.Uradili su mi operaciju i odstranili ga,medutim posle 10 meseci se opet pojavilo(benigni tumor se ne vraca,vraca se samo maligni).Opet su me operisali i doktor kaze da je sve u redu,da moram redovno da opipavam rame da se ne vrati i da dolazim jednom godisnje na kontrolu.Za sada je sve u redu.
 
Linga i ja imam beningni tumor na dojci (fibroadenom).Lekar mi je preporucio da se hirurski odstrani pre prve trudnoce.Odlazim na kontrolu na svaka 3 meseca,pregled se vrsi kolor Doplerom,sto je bolja varujanta od obicnog ultrazvuka jer se vidi da li je promenjena vaskularizacija.Nemam nikakvih tegoba ali cu uskoro morati da to operisem.Garancija da se to vise nece nikada javiti ne postoji. Pozdrav i srecno!
 
Od pre nedelju ili dve dana oseecam bol u levoj dojci. u pocetku sam mislila da ima neke veze sa ciklusom, ali ciklus je prosao a bol je i dalje ostao.Kad opipavam rukom ne osecam nikakve promene, ali sam ipak danas zakazala pregled kod lekara. Ali dok ne odem na pregled (tek u cetvrtak) volela bih da mi neko odgovori kako se manifestuje tumor , ciste i sve ostalo sto se moze pojaviti na dojci jer sam vise nego uplasena. Unapred hvala svima!
 
Alexandrra, bez panike ! Shvatam da si uplasena,ali pisanje "napamet" i bez pregleda i dg procedura -> samo jos vise moze da te uplasi !!
( Bol u dojci se moze javiti kod raznih stanja.)
Ipak sacekaj cetvrtak i pregled.

Sve najbolje
 
Ja isto osecam bol, alo povremeno se pojavi kod leve dojke...nekad na dojci, nekada kod pazuha, jednom chak i na malom delu ruke kod pazuha...da li to mozhe biti tumor? Bol nije stalna, samo se pojavi pa za par min nestane...tako mi je oko mesec dana..imam 18 godina..
 
Da napomenem, ja ne osecam nikakvu kvrzicu ni nista..
Nadam se da ce mi neko napisati nesto, jer se uzasno bojim.
A tek u utorak idem kod lekara opste prakse..
:sad2:
 
Ma nzam da ne mozhe, ali sam morala da napishem jer me je jako strah i ne znam sta da radim dok ne docekam taj pregled... A to mi je inace zakazan pregled tj, treba samo da odnesem rezultate od brs grla i svasta jos, jer mi opada kosa, pa su to neki nalazi.. A onda josh i ovo.. Skoro da poludim..
 
Da li naborana koza bradavice moze da znaci nesto? Na obe bradavice imam kao neke mini bubiljice koje se ne vide i ne osete kada je sve ok, ali kada se bradavica nabora onda se pokazu...
I GDE da odem na pregled dojki? Da li moram kod lekara opste prakse po uput ili???????????????????????
 
Zaista se na osnovu opisa ne moze sa sigurnoscu reci sta je u pitanju i da li je uopste nesto u pitanju.
Ode lepo kod lekara opste prakse i pozalis mu se na svoj problem i on ti kaze gde da ides ili te jednostavno,sam pregleda.Bez pregleda mozes da opisujes 10 dana i opet mozemo samo da nagadjamo.Zato,nemoj da te mrzi,tvoje je zdravlje u pitanju.
 
Da li naborana koza bradavice moze da znaci nesto? Na obe bradavice imam kao neke mini bubiljice koje se ne vide i ne osete kada je sve ok, ali kada se bradavica nabora onda se pokazu...
I GDE da odem na pregled dojki? Da li moram kod lekara opste prakse po uput ili???????????????????????

moras ako planiras kod drzavnih lekara na pregled u suprotnom samo zakazes na nekoj od privatnih poliklinika pregled
 
Da li naborana koza bradavice moze da znaci nesto? Na obe bradavice imam kao neke mini bubiljice koje se ne vide i ne osete kada je sve ok, ali kada se bradavica nabora onda se pokazu...
I GDE da odem na pregled dojki? Da li moram kod lekara opste prakse po uput ili???????????????????????

Не треба ти упут код гинеколога у Дому здравља за бимануелни преглед дојке. Он је, по Закону, твој изабрани лекар, исто као и специјалиста педијатар за дете. Ако желиш амбулантни преглед у стационарној установи код другог гинеколога, за то ти треба упут. Али ако имаш специјалисту гинеколога у свом Дому здравља упут ти нико неће дати за тако нешто, с обзиром на то да је у питању превентивни преглед предвиђен програмом здравствене заштите жена.
 
Zelim samo jedno pitanje da postavim, pomalo je i psihijatrijsko ali sam ga postavio ovde jer je vezano bas za tumor.. Dakle, da li je moguce imati tumor na mozgu na osnovu cinjenice da samo malo boli glava (vise od nervoze i straha jer je vec posjecen psihijatar i poslao kod ORL i Oftamologa) A inace krvna slika super, pregled ORL uredan, pregled kod oftamologa takodje uredan, i jos pojedini nalazi koji su radjeni dobri. Molim za brz odgovor, pozdrav
 
Zelim samo jedno pitanje da postavim, pomalo je i psihijatrijsko ali sam ga postavio ovde jer je vezano bas za tumor.. Dakle, da li je moguce imati tumor na mozgu na osnovu cinjenice da samo malo boli glava (vise od nervoze i straha jer je vec posjecen psihijatar i poslao kod ORL i Oftamologa) A inace krvna slika super, pregled ORL uredan, pregled kod oftamologa takodje uredan, i jos pojedini nalazi koji su radjeni dobri. Molim za brz odgovor, pozdrav

moguce je.
nalazi mogu da budu i pogresno interpretirani tako da je moguce da se cak i iza minimalne glavobolje krije tumor mozga ;)
 

Back
Top