ZlobBN

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Imam virus koji mi avast prijavi pri podizanju svaki put, bez obzira sto kazem delete all ili Move in Chest (Recommended). Ranije sam za virus warmblast isla na neki sajt da skinem fixtool, ali ne znam gde. Zna li neko link ili ima savet
 
Avas ima sjajnu mogucnost koja se zove Schedule Boot Time Scan. Poreni je i restartuj comp kada to zatrazi, sacekaj da skenira racunar, ponudice ti opciju kada uhvati neki virus... samo pazljivo citaj... nema sanse da mu bilo sta promekne.
 
Ma, virus je ZlobBN trojanac, i Avast ga registruje ali ne moze da obrise taj zarazeni fajl hp100.tmp jer ga i nema na putanji gde ga prijavljuje
 
Takodje probaj sa podignutim rachunarom u safe modu, tada bi trebalo da mozes da ga izbrises...
Ali prvo probaj ovo sto ti je Nikodim rekao, i ja bih isto uradio da sam na tvome mestu...
 
Please za detaljno uputstvo, ja ne nadjoh tu opciju, ako moze putanja komandi, komp nije moj vec kod drugara, gde da nadjem oopciju Schedule boot time scan?
 
cao
Ja imam tacno isti problem i antivirus.Odradio sam boot scan, ali ne vredi...Opet mi ZLOB BN dosadjuje
svakih par minuta.Odem po putanji koju avast zada ( C\Windows\System32\1024\pa neki ldxxx (menja se svaki put) \unpack )
Kad odem u system32\1024 da izbrisem zarazeni fajl, konstatujem da on uopste ne postoji.
Nisam probao varijantu sa safe-modom, mada sumnjam u nju.Gde da nadjem zarazeni fajl ako ga avast prijavljuje, a on ne postoji?

Da li bih mogao da izbrisem kompletan 1024 folder i hocu li time narusiti integritet sistema, buduci da su u njemu sve .Tmp fileovi?

Moje sumnje su usmerene ka jednom fajlu koji je skinut sa neta ( neznam ni koji ni gde na hardu ), i koji bi trebao biti "leglo", ili neki otvoreni " backdoor " ka netu...
Avast ga uredno prijavi i izbrise/chestuje, po mome misljenju.Odnekud znaci dolazi ponovo i ponovo...
Takodje me interesuje namena tog trojanca.
Molio bih za pomoc iskusnije kompjuterdzije, hakere, nerde i ostale..:) da se resimo te napasti.

Hvala.
 
Petica:
Please za detaljno uputstvo, ja ne nadjoh tu opciju, ako moze putanja komandi, komp nije moj vec kod drugara, gde da nadjem oopciju Schedule boot time scan?


Desni klik na Avastovu ikonicu koja ti se nalazi pored systemskog sata, pa ondaK "Start avast! Antivirus", sacekas da se podigne... ruzan interface moras priznati, izgleda kao neki player. E kada ugledas tako nakazni interface kliknes na dugmence "Eject", koje ima svoju klasicnu i lako prepoznatljivu ikonicuz, i tu ces vec u meniju videti opciju o kojoj pricamo. Potvrdi restart sxstema i sacekaj da pokrene scan... dalje prati sta ti ispisuje i reaguje na ponudjene nacine... to bi dakle bilo to.
 
cao
Ja imam tacno isti problem i antivirus.Odradio sam boot scan, ali ne vredi...Opet mi ZLOB BN dosadjuje
svakih par minuta.Odem po putanji koju avast zada ( C\Windows\System32\1024\pa neki ldxxx (menja se svaki put) \unpack )
Kad odem u system32\1024 da izbrisem zarazeni fajl, konstatujem da on uopste ne postoji.
Nisam probao varijantu sa safe-modom, mada sumnjam u nju.Gde da nadjem zarazeni fajl ako ga avast prijavljuje, a on ne postoji?

Samo gruvaj u safe mode, skeniraj, i taj fajl koji nevidis ce biti tu. ;)
Kako ti se povampiri Avast ?
 
@BGD-platform
Ma ne povampiri se avast, nego spomenuti trojanac...:)

Veliko hvala svima na savetima, svaki cu da probam, pa cemo valjda zlocu da koknemo...:)
 
Pozdrav, Lina od Bg...
Konacno sam se resio te napasti i to spybot search & destroy-om

Najednostavniji nacin. Naravno, morate imati najnoviju def skinutu.
:)
 
Skinula sam ewedo i hijackThis. Ali, drustvo, pokrenula sam Scedule Boot Time Scan i nasao mi je ovoga puta u 9 fajlova trojanca Zlob-CW, obrisala sam ih. Nakon podizanja sam pokrenula obican scan i nije nasao nista. Ko zna, mozda mi ovi programi nece ni trebati, javicu za par dana ako bude sta.
Poz i hvala jos jednom.
 
Petica:
Skinula sam ewedo i hijackThis. Ali, drustvo, pokrenula sam Scedule Boot Time Scan i nasao mi je ovoga puta u 9 fajlova trojanca Zlob-CW, obrisala sam ih. Nakon podizanja sam pokrenula obican scan i nije nasao nista. Ko zna, mozda mi ovi programi nece ni trebati, javicu za par dana ako bude sta.
Poz i hvala jos jednom.

To je bitna prednost Avasta u odnosu na druge AV... Verujem da ce sada sve biti OK.
 

Back
Top