vas prvi put

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ja se secam prvi put kad sam dosao...nikoga nisma znao. Stojim onako gledam...gledam ja njih oni gledaju mene.
Ja ih osmotrim sve...vidim da su svi nesto nadrkani i nervozni. A ja zvacem zvaku...to znaci da sam bio nervozan,pa sam uzeo zvaku. Zvaka me smiruje. Znaci bio sam smiren,jer sam zvakao negde oko sat vremena pre nego sto sam stigao.
Onda sam prisao nekom liku...koji mi je bio najblizi,sad mu se i ne secam lika,i pitam ga je se svi ovi cekaju isto.On mi odgovori samo krtko.."Svi".
Nadao sam se da ce barem da kaze nesto vise,pa da sa njim zapodenem neku pricu. Da mozda izvucem neku bonsu informaciju. Ali on je posle odgovora nastavio da blene u nekom neodredjenom pravcu.
Ja jos jednom pogledah sve ostale u nadi de ce neko nesto da progovori...da pita...bilo sta...ali nista. Svi su zevali unakolo,gledali u zemlju...rovali pod svojim patikama,cipelama...devojke su klackale stopalima oslonjenim na stiklu i zevale u to svoje stopalo.
Videvsi da bi svaki pokusaj da zapocnem neku pricu sa nekim prosao bezuspesno. Cak mozda i osudjujuce,jer ima remetim njihovu nervoznu atmosferu.
Znajuci da ce me kao i mnogo puta do tada sacekati slicna situacija kupio sam novine ujutru kada sam izao iz kuce. Inace svaki put kada ujutru izadjem iz kuce obavezno kupim dnevne novine. Bez obzira gde idem i sta cu da radim.
Izvadio sam novine iz unutrasnjeg dzepa jakne...malo ih ruka isparvio...okrenuo poslednu stranu. Novine uvek citam otpozadi...od kraja prema pocetku...posto naravno procitam sve naslove na prvoj strani.
Tako sam sedeo neko vreme...ne secam se koliko i ne mogu da odredim,jer u takvim trnucima ti je i 10 minuta kao citava vecnost.Trudio sam se da ne gledam na sat...to me ponekad cini nervoznim. Posto sam procitao nekoliko strana uglavnom vesti koje su me najvise interesovale...otvorise se vrata ispred kojih smo uglavnom stajali. Neki covek je samo kratko rekao..."Udjite svi". Svi su ustali...lagano i bez guranja usli smo unutra.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top