Kruzni tokovi

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Dakle ljudi muci me jedna stvar u poslednje vreme, a u poslednjih nekoliko dana doslo je do kulminacije :lol::lol::lol:
sala mala.... :D:D:D

Nego... interesuje me zasto na Slaviji i Bogosloviji nema linija u kruznim tokovima? Ne znam kakvo je stanje za ostale (cini mi se da na ona dva kod Arene imaju ali nisam siguran), ali smatram da je to izuzetno dobra stvar i da mnogo pomaze.... :?:?:?
 
Pa da... te linije pomazu onima koji nemaju osecaj za prostor bilo da su pocetnici ili jednostavno nisu rodjeni da budu vozaci... ne znam koga bih mogao da pitam da mi da pravu info... :?:?:?
 
Ево још једне дилеме... да ли неко може да ми објасни онај кружни ток код Каленић пијаце? Наиме када се нпр иде из Крунске у Максима Горког то је ок пичиш право ови из кружног тока имају предност и све ок, али ми није јасна контра ситуација... када се иде из Максима Горког у Крунску... логично је ући у кружни направити цео круг и искључити се из кружног у Крунску зар не? Е па та логика изгледа да не важи... сви живи пиче право (онуда куде се иде из Крунске у Максима Горког).... јел'се ту ради о нашем безобразлуку или је ипак то исправно? :?:?:?
 
Е сад си ме бацио у дилему... а ја био убеђен да је то кружни, а сад нисам сигуран да ли има знакова за кружни ток... :?:?:?
 
Dovla:
Ево још једне дилеме... да ли неко може да ми објасни онај кружни ток код Каленић пијаце? Наиме када се нпр иде из Крунске у Максима Горког то је ок пичиш право ови из кружног тока имају предност и све ок,

Nije to tacno ... nemaju ovi iz kruznog toka prednost.
Mislim da kad se ulazi iz Milesevske ima znak za kruzni tok ... mada nisam siguran.

A ovo za Slaviju ... prevelika je to raskrsnica za linije ... tek tad se nista ne bi znalo.
Ovako je mnogo bolje reseno ... sve ulice koje se ulivaju u Slaviju imaju stop ... tako da oni koji su u kruznom toku imaju prednost ... dakle linije i nisu neophodne.
 
Linije u kruznom toku ne sluze da pomognu vozacu, vec da obeleze saobracajne trake. Tako se tacno zna ko u kruznom toku ima prednost tj, jednostavno ima prednost onaj koji je u saobracajno traci, isto kao i kada se vozi po pravom putu - ne smes nikome da uleces u traku kojim se krece!
 
Nedostizni:
Linije u kruznom toku ne sluze da pomognu vozacu, vec da obeleze saobracajne trake. Tako se tacno zna ko u kruznom toku ima prednost tj, jednostavno ima prednost onaj koji je u saobracajno traci, isto kao i kada se vozi po pravom putu - ne smes nikome da uleces u traku kojim se krece!
A zamisli u tom slucaju da se zaebes, pa da na Slaviji udjes u unutrasnju traku ... trebalo bi 5 krugova da obidjes da se prestrojis u spoljnu traku.
 
Kad_LupimLupim:
Onaj ko je u kruznom toku, nema podrazumevanu prednost. Nego prakticno na svakom kurznom toku stoji obrnuti trougao na ulazu. Obratite paznju (:

Bas tako ... kruzni tok je kao i bilo koja druga raskrsnica. Mnogi vozaci, naviknuti na Slaviju ne obracaju paznju na znakove, npr na autokomandi Bulevar JNA (iz pravza Slvije) ima prednost u odnosu na ove u kruznom toku.

Zapravo ... ako ne bi bilo truoglova na ulasku u KT, vazilo bi pravilo desne strane, tj prednost bi imali oni koji ulaze u KT.
 
Nedostizni:
Linije u kruznom toku ne sluze da pomognu vozacu, vec da obeleze saobracajne trake. Tako se tacno zna ko u kruznom toku ima prednost tj, jednostavno ima prednost onaj koji je u saobracajno traci, isto kao i kada se vozi po pravom putu - ne smes nikome da uleces u traku kojim se krece!
Ово је оно о чему сам ја причао... јесте да а већини кружних токова има исцртан обрнути троугао, али моје питање је било зашто нису исцртане и траке. Какве везе има то са Славијом што је она велика? Па колико има таквих кружних токова (нпр има један огроман у Букурешту чини ми се да је знатно већи од Славије) па су ипак исцртани тј исцртане су траке и знатно је лакше савладати такву једну саобраћајницу.

@borisbg

Па по мени је логично да не улећеш у унутрашњу траку ако не правиш цео или барем скоро цео круг... на Славији би могло по мојој слободној процени да се исцрта 4-5 можда и 6 трака и на тај начин уз наравно мало наше културе они полицајци не би морали да стоје тамо и да регулишу кружни ток... реално ако се погледа нпр Лондон... он је сав у кружним токовима чак и најмање раскрснице и испоставило се да је то уствари најбоље решење за раскрснице без семафора а код нас... стоје полицајци и регулишу саобраћај у кружном току :?:?:?
 
Dovla:
Dakle ljudi muci me jedna stvar u poslednje vreme, a u poslednjih nekoliko dana doslo je do kulminacije :lol::lol::lol:
sala mala.... :D:D:D

Nego... interesuje me zasto na Slaviji i Bogosloviji nema linija u kruznim tokovima? Ne znam kakvo je stanje za ostale (cini mi se da na ona dva kod Arene imaju ali nisam siguran), ali smatram da je to izuzetno dobra stvar i da mnogo pomaze.... :?:?:?

Ma jok, glavno pravilo na Slaviji i ostalim kruznim tokovima je (u nasoj zemlji) da samo pazis da te neko ne udari, pusti pravila i trake, kod nas to ne vazi !
 
Е па то је оно о чему ја говорим... мало културе нам фали макар на тим местима, и када би ти полицајци ребнули мало стоку (по пар хиљада или чак десетина хиљада динара) да видиш како би онда полицајци 'ладили јајца а кружни ток био увек проходан... Иначе, обзиром да сам ову тему поставио јуна прошле године изгледа да је неко читао ово и реговао :D:D:D
Наиме, данас бејах на Славији и видим исцртан... додуше исцртане су унутрашње три траке, али оно... и то је посао :)
 
Dovla:

Наиме, данас бејах на Славији и видим исцртан... додуше исцртане су унутрашње три траке, али оно... и то је посао :)

I ja prodjoh Slavijom i ne videh te trake ... iscrtana je samo tramvajska traka, al to je oduvek tako i bilo.
 

Back
Top