ЗАКЛЕТВА

L.1

Domaćin
Poruka
4.417
Данас сам стицајем околности присуствовао заклетви војника јунске класе у Пожаревцу....
Дивно је чути српску химну и заклетву Републици Србији.......
 
jomini:
Ima li negde tekst te zakletve?

PS
Hoćeš se ti više skrasiti na jednom mestu??? :lol:

Врло је кратак текст,иде све оно као и пре,са разликом у томе што се спомиње........да ћу чувати интегритет Републике Србије.......
 
L.1:
Данас сам стицајем околности присуствовао заклетви војника јунске класе у Пожаревцу....
Дивно је чути српску химну и заклетву Републици Србији.......


Zamal' da preskočiš ogradu i odslužiš pošteno po drugi put.
 
Хвала Богу, најзад српска химна Боже правде......и застава српска....каква лепота......

Чекај, чекај.....сад ћете да видите како ће пролазити утакмице после химне Боже правде...........

п.с. Људи а јесте ли приметили да се онај Станковић (министар) човек физички
потпуно преполовио - а и Вук Драшковић такође.......да им га нису нешто
дали ови с(т)ранци......... 8-)
 
eremita:
Хвала Богу, најзад српска химна Боже правде......и застава српска....каква лепота......

Чекај, чекај.....сад ћете да видите како ће пролазити утакмице после химне Боже правде...........

п.с. Људи а јесте ли приметили да се онај Станковић (министар) човек физички
потпуно преполовио - а и Вук Драшковић такође.......да им га нису нешто
дали ови с(т)ранци......... 8-)

Мито најежио сам се када сам чуо химну........најлепше од свега је што се нико није ни померио док је химна интонирана.
 
marlоn:
Dali im mito daj-dam... pa su posle radili klik-klak...

Ти се зезај.....али ја верујем да јеово истина ...пази ову "занимљивост"...



Cilj dejstva - uticaj na psihu neprijateljskog lidera

Specijalna oružja u ratovima XXI veka


Da li je u Beogradu 1999. godine upotrebljeno zastrasujuce psihotronsko oruzje?

Pocetkom maja 1999. godine, u Moskvi, priznanje Jurija Leonova, naucnika i deputata drzavne Dume, da je u Rusiji (u okviru FSB, Sluzbe drzavne bezbednosti) usavrseno "psihotronsko oruzje", kojim se u potpunosti mogu "citati" necije misli, "iznositi" iz psihe, modulirati i menjati po zelji, izazvalo je pravi sok...

Leonov je i sam do raspada SSSR ucestvovao u razvoju ovog oruzja. Zato je potpuno ubedjeno tvrdio da se preko "psihotronog generatora" moglo lako uticati na, recimo, Borisa Jeljcina, bez obzira na cinjenicu da je bio okruzen sa nekoliko prstenova obezbedjenja. Leonov je uveren da su pojedinci tako i upravljali Jeljcinovom psihom, "naredjujuci" mu sta da radi.

- "Zombiranje" se sprovodi tako sto se glava odredjene licnosti uvodi u polje talasa koje obicni aparati uopste ne registruju. Talasa posebne frekvencije. Kada se ta frekvencija modulira na odgovarajuci nacin, omogucava i sugerisanje i citanje misli. Sve do povinovanja necijoj volji. Tesko je samo odrediti tzv. predmetni talas, odnosno talas oslonac koji omogucava da se necija psiha drzi "na ekranu".

Elektronsku tehnologiju ovladavanja necijom psihom tajne sluzbe vec dugo usavrsavaju

Istrazivanja iz oblasti bioloskih i psiholoskih efekata izlaganja mikrotalasnom zracenju jos od projekta Pandora, pedesetih godina, u zizi su interesovanja CIA, Pentagona, Ministarstva za energetiku i Nacionalne agencije za bezbednost SAD.

Vojni istrazivacki institut Valter Rid takodje od pocetka ucestvuje u tom programu, a 1973. godine otkrio je da se spoljasnja zvucna sugestija moze proizvesti pomocu pulsirajucih mikrotalasnih audiograma ili analoga zvukova izgovorenih reci. Americki naucnici uspeli su da izazovu sizofrene senzacije i "slusanje glasova" koji ne poticu od misaonog procesa primaoca, vec dolaze sa strane, bez njegove volje i udela.

Ovi eksperimenti podstakli su americke naucnike dr Roberta Bekera i Gerija Seldena da 1985, u knjizi Elektronika tela: elektromagnetizam i osnova zivota, daju sledeci komentar:

- Takva oprema ima ociglednu primenu u tajnim operacijama stvorenim da ciljanu osobu naprave ludom uz pomoc stranih glasova, ili da programiranom isporuce instrukcije kojima se ne moze uci u trag.

Metode mnogo puta koriscene u akcijama uznemiravanja CIA i FBI, tokom operacija kontrole misli MKULTRA, MHCHAOS i COINTELPRO, koje su bile predmet rasprave i u senatskim komitetima, nisu mnogo drugacije od onih koje je koristio KGB.

*************************************************************************************

Па пос' кажу - Цига луд ! 8-)
 
Од конзерви, најбоља је била ДЕВЕТКА........их вода ми пође........
А кад си на терену па при крају, скупе се паре и прасе и јање на ражањ........па кад се једе сви једнаки, а и попије се пиво............
 
@ Mita

Znaš kako... ranije je to bilo na nivou zezanja, ali u svakom zezanju ima malo istine. Kad lepo neki političari odu u službenu posetu u npr. prijateljske USA... dođe im neki profesionalac koji ih hipnotizuje i kaže im u seansi nešto u stilu npr. Jednog dana kada vas neko pozove telefonom i kaže... parafraziram "plava riba-kljukana dinastija", uradićete sve što traži od vas. Deluje benigno, ali to je najrašireniji vid kontrole uma koji se primenjuje. Bilo je mnogo slučajeva da bračni partneri nisu prepoznavali osobu koja se vratila posle nekog poslovnog puta.... "kao da mi je stranac došao u kuću" ...opet parafraza nekih izjava.

Psihotronko oruzje postoji, naravno... postojalo je još davno i rusi su javno govorili o eksperimentima sa njim...sigurno je i druga strana. Nešto sumnjam da se o takvim stvarima piše i elaborira javno čak konkretno u vezi odredjenih individua kao što je Jeljcin. On je bio težak alkoholočar i po mom mišljenju ako je neko želeo da ga kontroliše, mogao je to da radi na mnogo prizemniji način. Psihotronsko oružje koliko god delovalo zastrašujuće, ne deluje na sve jedinke. Kao što postoje medijumi i oni koji to nikada ne mogu biti tako i taj stepen njegovog dejstva može biti okarakterisan.
 
marlоn:
@ Mita

Znaš kako... ranije je to bilo na nivou zezanja, ali u svakom zezanju ima malo istine. Kad lepo neki političari odu u službenu posetu u npr. prijateljske USA... dođe im neki profesionalac koji ih hipnotizuje i kaže im u seansi nešto u stilu npr. Jednog dana kada vas neko pozove telefonom i kaže... parafraziram "plava riba-kljukana dinastija", uradićete sve što traži od vas. Deluje benigno, ali to je najrašireniji vid kontrole uma koji se primenjuje. Bilo je mnogo slučajeva da bračni partneri nisu prepoznavali osobu koja se vratila posle nekog poslovnog puta.... "kao da mi je stranac došao u kuću" ...opet parafraza nekih izjava

Ово што си навео је злоупотреба хипнозе што је далеко бенигније од психотронског оружја, лично сам био учесник на факсу када су студенти моје групе испровоцирали професора који је у оквиру свог предмета предавао и облике хипнозе да покуша да хипнотизује нас који смо присутни. И могу ти рећи да је од нас 17 студената само тројица (међу којима сам и ја) успело да се одупре покушају хипнозе. То је било заиста невероватно, поготово што је од неких мојих колега направио циркус а ја сам за њих веровао да су ЈАКЕ ЛИЧНОСТИ - дакле у питању је прихолошки профил, тј. снага личности.


marlon:
Psihotronko oruzje postoji, naravno... postojalo je još davno i rusi su javno govorili o eksperimentima sa njim...sigurno je i druga strana. Nešto sumnjam da se o takvim stvarima piše i elaborira javno čak konkretno u vezi odredjenih individua kao što je Jeljcin. On je bio težak alkoholočar i po mom mišljenju ako je neko želeo da ga kontroliše, mogao je to da radi na mnogo prizemniji način. Psihotronsko oružje koliko god delovalo zastrašujuće, ne deluje na sve jedinke. Kao što postoje medijumi i oni koji to nikada ne mogu biti tako i taj stepen njegovog dejstva može biti okarakterisan.

Мислим да је сасвим ОК да се говори о Јељцину, јер је он управо као алкос сасвим згодан медијум за такве "стварчице" - једном Путину могу само да дувају...
а то се исто односи и на све наше присутне политичаре на јавној сцени, тачно можеш да процениш који је од њих погодан а коме је немогуће "узети мисаони процес под контролу" - најдрастичнији пример је Вук, зар није просто невероватно да он периодично искаче из здравог разума као да је јео бунике. Или случај оног дивног и доброг човека Станковића - који се потпуно осушио и са којим се очигледно догађа нешто сасвим лоше... 8-)
 
Takve stvari su mito u domenu SF-a mi možemo da pričamo o njima na nivou pijanih navijača. Mi smo nebitni, mislim srrpski političari, ali zamisli koliko ima bitnijih figura i javnih ličnosti u svetu koji imaju neku moć kontrole i odlučivanja i šta je sve moguće da se desi kad takvi potpadnu pod kontrolu misaonog procesa te vrste. Ne znamo brate, samo naslućujemo. Droge za menjenje svesti postoje, koje nesvesno uzmeš kroz hranu ili piće koje ti neko servira....ima toga.... meni je najindikativniji bio dolazak Ruskog Patrijarha kod Miloševića pred bombardovanje. Niko ne može da me ubedi da jedan takav svetac može da ide kod onog satrapa iz čista mira-protokolarno, razlog je postojao... kakav je bio, to nikad nećemo znati. Možda je radio egzorcizam... ko zna.
 
Ma kakav SF, sve se to svodi na cenu, samo su naziv cene promenili, a sve je to profil licnosti ili bica, neko ima manju a neko vecu cenu, a neko koji je na visokom moralno etickom zivljenju, e taj nema cenu,.....
Prema tome, sve je to novac i to onaj za koji se i istina kupuje i kod onih psh.fiz.prof. kod kojih i majka ima cenu, samo menjaju naziv da bi bilo,................LUD ZBUNJENOG, a to je vuk sit i ovce se ne primecuju a tu su...............
 
Evo čoveka koji je i izgovarao tu zakletvu, a ne samo slučajno bitisao tu. Dobih 3 dana slobodno, pa rekoh da pozdravim "škvadru" na netu. Srpska himna, srpska vojska... Bilo je lepo biti 24.06.2006 vojnik na polaganju zakletve. Konačno "Bože pravde" koji budi jezu u kostima. Onima koji znaju da sam u vojsci, da kažem da sam odmah dobio prekomandu iz Rume u NS i da sam sad pripadnik 12. bataljona za specijalna dejstva. Tzv "crvene beretke"!
Sad su se "žuti" infiltrirali međ rodoljube
e010.gif
pa neće više moći da prave svinjarije 8)
 
filatelista:
Evo čoveka koji je i izgovarao tu zakletvu, a ne samo slučajno bitisao tu. Dobih 3 dana slobodno, pa rekoh da pozdravim "škvadru" na netu. Srpska himna, srpska vojska... Bilo je lepo biti 24.06.2006 vojnik na polaganju zakletve. Konačno "Bože pravde" koji budi jezu u kostima. Onima koji znaju da sam u vojsci, da kažem da sam odmah dobio prekomandu iz Rume u NS i da sam sad pripadnik 12. bataljona za specijalna dejstva. Tzv "crvene beretke"!
Sad su se "žuti" infiltrirali međ rodoljube
e010.gif
pa neće više moći da prave svinjarije 8)

И од тебе човек да постане... :)
 
filatelista:
Evo čoveka koji je i izgovarao tu zakletvu, a ne samo slučajno bitisao tu. Dobih 3 dana slobodno, pa rekoh da pozdravim "škvadru" na netu. Srpska himna, srpska vojska... Bilo je lepo biti 24.06.2006 vojnik na polaganju zakletve. Konačno "Bože pravde" koji budi jezu u kostima. Onima koji znaju da sam u vojsci, da kažem da sam odmah dobio prekomandu iz Rume u NS i da sam sad pripadnik 12. bataljona za specijalna dejstva. Tzv "crvene beretke"!
Sad su se "žuti" infiltrirali međ rodoljube
e010.gif
pa neće više moći da prave svinjarije 8)



О.....свака част.......честитам јуначино !






п.с. Чувај се само секти у војсци, веома су опасни и подмукли 8-)
 
filatelista:
Evo čoveka koji je i izgovarao tu zakletvu, a ne samo slučajno bitisao tu. Dobih 3 dana slobodno, pa rekoh da pozdravim "škvadru" na netu. Srpska himna, srpska vojska... Bilo je lepo biti 24.06.2006 vojnik na polaganju zakletve. Konačno "Bože pravde" koji budi jezu u kostima. Onima koji znaju da sam u vojsci, da kažem da sam odmah dobio prekomandu iz Rume u NS i da sam sad pripadnik 12. bataljona za specijalna dejstva. Tzv "crvene beretke"!
Sad su se "žuti" infiltrirali međ rodoljube
e010.gif
pa neće više moći da prave svinjarije 8)
Sledeca verovatna prekomanda ti je Leskovac 52. bataljon pa teren u KZB.Osim ako nisu nesto promenili za ove 3 godine od kada sam ja sluzio.(nisam bio u BSD ali jesam sa njima u istoj kasarni u Leskovcu pa znam pricu).
 
fortes:
Sledeca verovatna prekomanda ti je Leskovac 52. bataljon pa teren u KZB.Osim ako nisu nesto promenili za ove 3 godine od kada sam ja sluzio.(nisam bio u BSD ali jesam sa njima u istoj kasarni u Leskovcu pa znam pricu).


Ne, ostajem svih 6 meseci u NS! Pošto nas ima jako malo dvadesetčetvorica, jedan je već otišao zbog "preteške obuke" :lol:
 
filatelista:
Ne, ostajem svih 6 meseci u NS! Pošto nas ima jako malo dvadesetčetvorica, jedan je već otišao zbog "preteške obuke" :lol:
24-orica??????????
Pa NS je bio samo kamp za obuku(jedini) a odatle su se upucivali u druge kasarne i bilo ih je poprilicno.Ocigledno se promenilo jer je ranije kompletan sastav isao u prekomandu posle 3 meseca samo "instruktori" su ostajali u NS.
 

Back
Top