DOS programi za knjigovodstvo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
brezacc:
Da li neko zna gde postoji neki mali, jednostavan i besplatan program za finansisko i materijalno knjigovodstvo u DOS-u
Koristila sam jedan takav od 1993 godine do sada ( za sopstvenu firmu) i sve mi je iscezlo pre nekoliko dana u pozaru :-(
Stani malo zasto DOS ? Zar ti nije lakse da nabavis neki sa GUI, koji ce ti olaksati mnogo posao, a i sve ces operacije da radis mnogo, mnogo brze ?
 
Eto rece ti Pjer Nis. Jer on je samom pojavom napravio evoluciju, tako da ne vidim razlog da se jos uvijek zezas sa konsolnim programima, da pamtis komande svakog programa, kako bi znala da bilo sta uradis u njemu, kada je iz tih razloga GUI i razvijen, dakle pretezno svaka aplikacija ima meni, status bar, toolbar, kao i ostale kontrole koje su svima manje vise poznate i sa kojima se susrecemo u svakoj aplikaciji. Tako da znas kada kliknes na meni->file->exit da ce izaci iz aplikacije, kada kliknemo na item iz listview kontrole znamo da je taj item izabran. A sa konsolnim aplikacijama ti ces za sve ovo morati da znas komande koje je sam programer postavio, "lakse" bi bilo da su one univerzalne, al' djavola svaki program ima svoje komande, pa ti vidi koji kapacitet trebas biti da ih savladas.
Sta hocu da kazem, hocu da kazem da ljude treba uputiti ka boljem, kvalitetnijem i jednostavnijem, a ne da s jos uvijek zadrzavaju na nekim stvarima koje su davno izbacene iz upotrebe kod obicnih korisnika i koje su davno izbacene kao nacin izrade aplikacije iz glave svakog programera.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top